Biyoloji'de en çok çıkan
19 Cevap7430 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

73 Mesaj
12 Şubat 2011; 10:41:50 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

merhaba arkadaslar benim ezberim çok kötü ve biyolojide full ezber bildiginiz üzere ygs-lys de biyolojiden en çok çıkan ve benim çalışmam gereken konular hangileri bilen varsa saolsun

It's not the same anymore.

3497 Mesaj
12 Şubat 2011; 10:49:29 

Genelde biyolojiyi eşit dağıtıyorlar diyebilirim. Yani şundan şu kadar çıkar diyemiyorum. En önemli konu hücredir ama sadece hücreye çalışarak hücre sorularını yapamayabilirsin. Biyoloji kültürünün olması lazım. Çünkü diğer konularla bağlantılı şekilde soru sorarlar genelde. O yüzden şu konuya çalış, şunu boşver diyemiyor insan.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Şubat 2011; 11:29:20 

hocam direk şuradan çıkar demek imkansız, geçen yılların sorularına bakarsan her yerden çıkmış.

674 Mesaj
12 Şubat 2011; 11:58:22 

Az da olsa her konudan bilmek, birkaç konuyu tamamen bilmekten daha iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Şubat 2011; 12:00:26 

quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

Az da olsa her konudan bilmek, birkaç konuyu tamamen bilmekten daha iyidir.

Katılıyorum

50 Mesaj
12 Şubat 2011; 12:08:22 

Enzimler,organik bileşikler,nükleik asitler
bunlar kolay ve hemen anlaşılabilecek konular.Bunlara çalışıp faydasını görebilirsin

ITU - UÇAK MÜH.

1440 Mesaj
12 Şubat 2011; 13:27:51 

YGS hakkında pek yorum yapmak pek mümkün olmasa da lys için sırf sistemleri bilsen tıpı kazanabilme imkanın var

2012 Mesaj
12 Şubat 2011; 14:24:52 

biyoloji çok acayip bi ders her konudan bilmek zorundasın bütün konular birbirini etkiliyor ayrıca alakasız yorum sorularıyla resmen insanı çıldırtıyor

225 Mesaj
12 Şubat 2011; 14:31:21 

Kardeş sorun Ygs ise kafaya takılacak durum yok. Ygs de bioloji en kolay derslerden birisi. Ama korkmamak lazım dersden. Forumda bi arkadaş bioloji ders notlarını paylaşmıştı. Onu alıp anlayarak calışırsan emin ol 13 sorudan 8 hatta 10 tanesini yaparsın. Besin, Hücre, Enzimler, Canlılar,Sınıflandırma-Popilasyon, Madde geçişleri , bu konular temeli oluşturur. Önce bunlardan başla. Canını sıkma, ne zaman; bu ders zor bunu yapamam dersen, işte o zaman kaybedersin. Sadece calış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mc_Leopard -- 12 Şubat 2011; 14:32:40 >

141 Mesaj
12 Şubat 2011; 21:05:07 

2010 YGS biyoloji soruları beni ters köşe yapmıştı, çok arada kalıcı sorular. Hepsi yorum + bilgi istiyor. Bütün sene çözdüğümüz biyo sorularından çok farklıydı, bu sene sanıyorum birazda düzeltecekler soruları.

Şimdi YGS biyolojisi için 12 sorunun en az 6-7sini yorumlayarak yapmak mümkün. Genel kültür olmalı tabi. Diğer sorularda bilgi şart, üstüne yorumlamak gerekece. Canlıların temel bileşenler, fotosentez, nükleik asitler, genler vb. Bu tür konularda biraz birikiminiz olması gerekiyor.

5 Mesaj
15 Mart 2011; 14:38:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

Kardeş sorun Ygs ise kafaya takılacak durum yok. Ygs de bioloji en kolay derslerden birisi. Ama korkmamak lazım dersden. Forumda bi arkadaş bioloji ders notlarını paylaşmıştı. Onu alıp anlayarak calışırsan emin ol 13 sorudan 8 hatta 10 tanesini yaparsın. Besin, Hücre, Enzimler, Canlılar,Sınıflandırma-Popilasyon, Madde geçişleri , bu konular temeli oluşturur. Önce bunlardan başla. Canını sıkma, ne zaman; bu ders zor bunu yapamam dersen, işte o zaman kaybedersin. Sadece calış

dostum o biyoloji notlarını bulabilirsen ve paylaşırsan çok mutlu olurum.

79 Mesaj
15 Mart 2011; 19:37:17 

S) Biyolojide en çok çıkan konu nedir ?

C) Biyoloji.

225 Mesaj
15 Mart 2011; 20:59:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ethem93

quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

dostum o biyoloji notlarını bulabilirsen ve paylaşırsan çok mutlu olurum.

hocam forumda YGS-LYS kısmında araştır burada vardı.

113 Mesaj
15 Mart 2011; 22:40:20 

Ekoloji Konusu Hem Çok Basittir Hemde Heryıl Banko 2 Soru Çıkıyor.
Besinler ve Enzimler Konusundanda 3 Soru Çıkıyor.(Hücre,Besinler,Enzimler)

ve 2 gün gibi kısa bir sürede öğrenilebilecek konular.

0 Mesaj
Dün; 1:19:50 

arkadaşlarım bana bi yardımcı olur musunuz bekliycem teşekkür ederim

102 Mesaj
Dün; 23:11:14 

Sistemler,Bitkiler en önemli konular

-Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem-

0 Mesaj
Dün; 23:46:47 

sistems

0 Mesaj
Bugün; 0:51:47 

hocama sordum zaten sistemler zor ve çok çıkmaz 1 2 tane dedi ne yapcam fizik nasıl yapmam lazım peki

43 Mesaj
Bugün; 1:06:48 

Biyoloji nankördür. Ben moleküler biyoloji genetik okuyorum şu an.

Bu sene her sene çıkan bitkiler çıkmadı var sen hesap et. Kolay olduğunu ve güncel haberlerden duyduğun şeyleri aklında tutmaya bak.

Mesela kendi etrafında dönen biri neden durunca hala döndüğünü hisseder.

Arılar birbirlerine dönerek çiçek yeri belirtirler neden vs.

Yıkılırım heybetinden sensizliği görünce...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Biyoloji'de en çok çıkan
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297