- x
İKİLER HONDA ÖZEL SERVİS - İSTANBUL
80 Cevap11672 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

12836 Mesaj
11 Şubat 2011; 23:12:59 

Arkadaşlar merhaba,

İstanbul Bostancı Oto sanayiinde bulunan İkiler Honda servisiyle ilgili deneyimlerimizi ve görüşlerimizi paylaşabileceğimiz bir konu olması dileğiyle diyerek ilk mesajı yazıyorum.

Ankaralı bir Hondasever olarak VW Jetta sahibi olup aracından memnun olmayan bir arkadaşıma (aracını sattırdıktan sonra :) İstanbul Akar Honda'dan 2005 CR-V buldum ve de gece yola çıkıp sabah İstanbul'a vardık. Araç hoşumuza gitti ve de ekspertiz için yakınlardaki bir yetkili servise götürelim dedik.

Gittiğimiz iki yetkili serviste de çok sıra vardı ve de en az 3-4 saat sonraya sıra verdiler.

Biz de Ankara'da Hondacı Kadir Ustamızdan da adını sıkça duyduğum İkiler Hüseyin Ustaya gittik Akar Honda'dan Murat arkadaşın önerisiyle.

Usta aracı detaylı bir şekilde inceledikten sonra bir de test sürüşü yaptı ve de aracı gönül rahatlığıyla alabileceğimizi söyledi.

Biz de aracı aldık ve Ankaraya geri döndük. Arkadaşım birkaç gün sonra aracı burada da yetkili servise götürmüş.

Hüseyin Ustanın söylediği şeyleri söylemiş servis.

Daha sonra bir arkadaşım daha İstanbuldan araç aldı ve de kendisini de Hüseyin Ustaya yönlendirdim.

Aynı titizlik ve ciddiyetle işini yapmış Usta.

Daha sonra Müco 77 arkadaşımızla da yaptığım görüşmelerde İkiler Hondanın gerçekten de işine çok hakim ve de saygılı bir servis olduğunu Mücahit gibi eski bir kullanıcıdan da onaylatmış oldum.

Benim bu iki tecrübemden ve de Mücahit'in de önceki tecrübelerinden yola çıkarak Honda ile ilgili alacağınız servislerde İkiler Honda'yı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz diyor saygılarımı sunuyorum :)

Burası web sitesi:
http://www.ikilerhonda.com/Default.aspx

CR-V maceramızdan birkaç ta fotoğraf ekleyeyim :
0

0

0

0

0

edit: ekleme foto küçültme :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 7 Kasım 2011; 11:00:32 >

Paran varsa Japon, yoksa alman.

219 Mesaj
8 Mart 2011; 8:51:28 

arkadaşlar merhaba,

honda jazz arabam var. 100.000 km oldu, bakım yaptıracağım.Ataşehirde oturuyorum ve damla honda servisinden hiç memnun değilim..

İkileri tavsiye eder misiniz?

yada başka bir servis önerebiliyor musunuz?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

alışveriş yaptıklarım: mrmussy,MurNesPc,stiles,SertaGE

1691 Mesaj
16 Mart 2011; 2:54:29 

Ben hiç gitmedim ama giden arkadaşlar iyi bir servis olduğunu söylüyor. Bence gidip deneyin.

İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY

658 Mesaj
16 Mart 2011; 23:41:14 

yedek parça kaporta boya motor mekanik şanzıman.... hepsi tek çatı altında yapılıyor 30 usta gezmeye gerek olmuyor, bununla birlikte 30 usta bi ikiler servis eder mi ondan da şüpheliyim, gönül rahatlığı ile motor mekanik kısmını tavsiye ederim

Tork ve HP üzerine Temel Bilgiler: http://forum.donanimhaber.com/m_38360434/tm.htm

53 Mesaj
20 Mart 2011; 4:27:59 

quote:

Orijinalden alıntı: otchill

arkadaşlar merhaba,

honda jazz arabam var. 100.000 km oldu, bakım yaptıracağım.Ataşehirde oturuyorum ve damla honda servisinden hiç memnun değilim..

İkileri tavsiye eder misiniz?

yada başka bir servis önerebiliyor musunuz?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Kesinlikle tavsiye ederim. Ben 2006'da 2004 model bir Civic aldım. Aldığım ilk günden bu yana tüm bakımlarını İkiler'de yaptırırım. Bana da orayı yine Civic sahibi arkadaşım tavsiye etmişti. Kendisine minnettarım. Şimdiye kadar aracımla ilgili hiçbir problem yaşamadığım gibi, 3-4 ay kadar önce 100 bin bakımını da orada yaptırdım. Yetkili servisin verdiği fiyatın yarısını ödememe rağmen, araç fişek gibi oldu. Triger kayışı değişip, subab ayarları yapılınca aracı tanıyamadım. Tüm parçaları gözünüzün önünde değiştiriyorlar. Çok titiz çalışıyorlar. Değiştirdikleri parçalar yan sanayi olmasına rağmen, ucuzuna kaçmıyorlar. En kalitelisini kullanıyorlar. Şahsi fikrim, yetkili servisin tuzağına düşmeyin. Yok, "aracınızı bugün bırakın, bir hafta sonra alın." Yok, "ustalar şu şu parçaların da değişmesini gerekli gördüler." vs şeklinde profesyonel gibi gözüküpte, vatandaşa binlerce TL.lik fatura çıkartanlara hiç güvenmiyorum. Aracınız 100 bini devirdiyse, zaten garantisi dolmuş demektir. Bence yetkili servise hiç gerek yok.

Bir de şöyle bir olay yaşadım ki, İkiler'e olan güvenim iyice sağlamlaştı. İki yıl kadar önce, O-1 yolu Kartal köprüsü üzerinde bir kamyon soldan üzerime gelip, sol aynamı kırıp kaçtı. Hemen savcılığa gidip, plakasını verdim. Şikayetçi oldum. (İki ay sonra savcılıktan gelen kağıtta, dava açılması için yeterli delil olmadığından(!), soğuk su içtim. Ama neyse, konu bu değil.) Bu arada tutanak yok ve aynanın acilen değişmesi gerek. İş kaskoya kaldı. Ama bir yandan da hasarsızlığı bozmak istemiyorum. Neyse, İkiler ile telefonda görüştüm. Durumu anlattım. Bana, kendi ellerinde yan sanayi ayna olduğunu ama kaskodan değiştirme imkanım varsa, onu seçmem gerektiğini söylediler. Bunu kaç usta söyler? Kendi mallarını satacaklarına, aynanın elektronik devresi, izolasyonu daha sağlıklı olduğu için beni yetkili servise gönderdiler. Benim Axa kasko da, yılda bir sefere kadar %10 hasarsızlık bozuyordu. Bende kabul edip, öyle yaptırmıştım. 400 TL.lik orjinal ayna, bana 100 TL. gibi bir rakama mal olmuştu. Ama esas kazanan benim gözümde İkiler olmuştu. 100 bin bakımı gözüm kapalı orada yaptırdım. Size de tavsiye ederim.

1 Mesaj
31 Mayıs 2011; 10:54:40 

[font="Verdana"]Aracım 2008 Honda Civic Dream, 2008 mayıs çıkışlı, 61000 km de.

Aracı 3-4 ay önce satınaldım, 60000 bakımı geldi ve henuz bakım yaptırmadım,

Sorum şu;

Yetkili servisemi gitmeli yoksa özel servisemi ? Araç 3 yılı devirmiş durumda, 3 + 3 yıl garanti var sanırım, ancak 2. 3yıllık dönemin garanti kapsamı ile ilk 3 yıl farklıymıs yetkili servisin dedigine gore, ama bu kapsam nedir soylemiyorlar, garantiye ihtiyac duyuldugunda honda turkiyeye yazıp cevap bekliyorlarmıs

Garantiyi yakıp artık özel servisemi gitmeli yoksa tonla parayı ve tonla zamanı yetkili servise bayılmaya devammı etmeli ?

İkiler honda baslıgı altına yazma sebebim ise, özel servis olarak oraya gitmek istiyor olmam, internette gordugum ve arastırdıgım kadarıyla güven duyulacak bir yer gibi gorunuyor,

Genelde yapılan ne sekildedir, bu tarz bir karar vermek durumunda kalanların yorumlarını rica ederim ?
[/font]

12836 Mesaj
31 Mayıs 2011; 14:54:35 

quote:

Orijinalden alıntı: perception

[font="Verdana"]Aracım 2008 Honda Civic Dream, 2008 mayıs çıkışlı, 61000 km de.

Aracı 3-4 ay önce satınaldım, 60000 bakımı geldi ve henuz bakım yaptırmadım,

Sorum şu;

Yetkili servisemi gitmeli yoksa özel servisemi ? Araç 3 yılı devirmiş durumda, 3 + 3 yıl garanti var sanırım, ancak 2. 3yıllık dönemin garanti kapsamı ile ilk 3 yıl farklıymıs yetkili servisin dedigine gore, ama bu kapsam nedir soylemiyorlar, garantiye ihtiyac duyuldugunda honda turkiyeye yazıp cevap bekliyorlarmıs

Garantiyi yakıp artık özel servisemi gitmeli yoksa tonla parayı ve tonla zamanı yetkili servise bayılmaya devammı etmeli ?

İkiler honda baslıgı altına yazma sebebim ise, özel servis olarak oraya gitmek istiyor olmam, internette gordugum ve arastırdıgım kadarıyla güven duyulacak bir yer gibi gorunuyor,

Genelde yapılan ne sekildedir, bu tarz bir karar vermek durumunda kalanların yorumlarını rica ederim ?
[/font]

1 yıl önce 28.000 km de aldığım 2008 Mayıs çıkışlı Honda Jazz ELite CVT aracımı alır almaz Hondacı Kadir Usta'ya götürdüm.

1 ay kadar önce de 40.000 bakımı için yine Kadir Usta'ya götürdüm.

Ankara yerine İstanbulda olsaydım İkiler'e götürürdüm hiç tereddütsüz.

Benim aracım daha 2 yaşındaydı aldığımda ve de 4 yıl daha garantisi vardı.

Çok memnunum yetkili servise fazladan para kaptırmadığıma.

Sizin araçta fabrikasyon bir sorun olsaydı zaten çoktan belli olurdu.

Güzelce gidin İkiler Servise ve bakımınızı yaptırın.

2611 Mesaj
20 Haziran 2011; 20:23:19 

Evet bizde bu servise getiririz Honda yı bende tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KILIÇ -- 20 Haziran 2011; 20:24:52 >

219 Mesaj
22 Haziran 2011; 14:55:53 

Herkese merhaba,

2005 model honda jazz 100.000 km bakımını ikilerde yaptırdım, aracın ön diskleri+balata değişimi+standart bakım için 430 ytl ödedim.

Hüseyin usta yardımcı oldu.

Ancak fiyat bana biras fazla gibi geldi.

Bu konuda fikri olan var mıdır?

teşekkürler

9576 Mesaj
23 Haziran 2011; 4:35:19 

2 disk 2 balata yağ yağ filtresi hava filtresi polen filtresi fren hidroliği. Yetkili servise sorun, kaç lira diyecekler

Bu arada konuyu gördüm aklıma geldi, murat ustanın yanına uğrayacaktım unuttum

219 Mesaj
23 Haziran 2011; 10:33:41 

Sordum hocam,

bende yalan yok, 1100 ytl yaparız dediler... :)

quote:

Orijinalden alıntı: Jeandan

2 disk 2 balata yağ yağ filtresi hava filtresi polen filtresi fren hidroliği. Yetkili servise sorun, kaç lira diyecekler

Bu arada konuyu gördüm aklıma geldi, murat ustanın yanına uğrayacaktım unuttum

9576 Mesaj
23 Haziran 2011; 15:48:54 

quote:

Orijinalden alıntı: otchill

Sordum hocam,

bende yalan yok, 1100 ytl yaparız dediler... :)

Fiyatı baya makul gördüğün gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeandan -- 23 Haziran 2011; 16:12:26 >

16 Mesaj
19 Eylül 2011; 10:13:30 

Üsküdar Bulgurluda Vib honda özel servis te Bülent usta işini çok iyi yapıyor. iletişime www.istanbulhondaservisi.com dan ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KISKANIR -- 1 Aralık 2011; 10:27:54 >

http://www.hondaservisiistanbul.com

1444 Mesaj
22 Temmuz 2012; 23:50:35 

yarın bende 2005 civic triger seti değiştirmeye gideceğim. buradaki yorumlar baya olumlu, inşallah benimkide öyle olur. 300 tl fiyat verdi usta telefonda, orada servisi ilgiyi filan beğenirsem arka amartisörleride değiştiririm belki. bakalım yarın müsaitler inşallah

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

7 Mesaj
8 Ağustos 2012; 6:30:36 

Arkadaşlar 2004 model accord 2.4 aracımın

1.Dİreksyon pompası (ki pompa hortumunun orjınalde ince olmasından kaynaklanan kronik sorun)
2.Direksyon pompa hortumu
3.Direksyon yağı
4.Sübap ayarı
5.İridium buji
6.Motor yağı
7.Yağ filtresi
8.Hava filtresi
9.Polen filtresi
10.Genel bakım
+
11.İçilik

şeklinde listelediğim bakımını serviste 3350 tl,bostancıda diğer bir özel honda servisinde 1650 tl yerine HONDA İKİLER de çokta memnun kalarak 1300 tl ye (hatta maximum a 6 taksit) yaptırdım.Ben forumdan araştırmamla Zonguldaktan kalkıp istanbula bakıma gittim iyi ki de gitmişim,
ilgi alaka dürüstlük işçilik tam puan,
gönül rahatlığıyla Honda İkiler e gidebilirsiniz arkadaşlar...

12836 Mesaj
14 Ekim 2012; 11:39:28 

Konuyu güncelleyeyim :)

48 Mesaj
16 Kasım 2012; 17:53:25 

Dün bir 98 Honda At/Ac Sedan sahibi oldum.
Aracı İkilere expertize götürdüm.Anlaşıp Aracı aldık.Ferhat ustanın tavsiyesiyle.
Bugünde aracı sabahtan servise bıraktım tüm contalar keçeler değişip Krank keçesi karter distribitör fikan filan.
Şanzıman yağıda değişecek.İnşallah yarın şıkır şıkır tertemiz alacağım aracımı.Detayları yazacağım burdan.

Not:İlk defa gittiğim bir servis cana yakın detaylı bilgi veren usta arkadaşlar diyorum.Güvenle bıraktım.Yanılmayacağımı düşünuyorum.

SAMSUNG I780 KULLANICI KLUBÜ

48 Mesaj
21 Kasım 2012; 18:00:18 

Araç çok güzel oldu resimleri çektim en kısa zamanda ekliyeceğim.Detayları yazacağım.

SAMSUNG I780 KULLANICI KLUBÜ

1412 Mesaj
20 Aralık 2012; 0:27:59 

Merhaba Haluk abi öncelikle bilgilendirme için teşekkürler, biz de garanti olayını düşünüyoruz o olmasa dediğiniz gibi özel servis çok mantıklı. Mesela bu yeni Civic'lerin 10.000 k bakımı ne kadar tutuyor. Bir de Avrupa Yakası'nda tanıdığınız veya önerebileceğiniz bir yer varsa çok güzel olur. Tekrar selamlar..

“Gelişmiş ülke, fakirlerin araba sahibi olduğu bir yer değil, zenginlerin toplu taşıma araçlarını kullandığı yerdir.”

326 Mesaj
7 Şubat 2013; 16:36:53 

İkiler Hondada ekspertiz ücreti ne kadar bilen var mı?

12836 Mesaj
7 Şubat 2013; 20:25:19 

quote:

Orijinalden alıntı: mcornek

Merhaba Haluk abi öncelikle bilgilendirme için teşekkürler, biz de garanti olayını düşünüyoruz o olmasa dediğiniz gibi özel servis çok mantıklı. Mesela bu yeni Civic'lerin 10.000 k bakımı ne kadar tutuyor. Bir de Avrupa Yakası'nda tanıdığınız veya önerebileceğiniz bir yer varsa çok güzel olur. Tekrar selamlar..

Bu mesajını görmemişim arkadaşım.

Benim önerim yeni aracınla 2 kez yetkili servise bakıma gittikten sonraki bakımlarını İkiler Honda gibi kaliteli bir bakıma yaptırman.

Araçla ilgili fabrikasyon bir sıkıntı varsa bu zamana kadar ortaya çıkar zaten.

Onlar da yaptıkları işin arkasında dururlar.

Bu arada Prins gibi kaliteli bir lpg kiti de taktırırsan işlem tamam olmuş olur.

En az yakan dizel otomatik araçtan daha bile az yakıt giderin olmuş olur.

Hem de 40-50 km'de bir şanzıman arızası ya da kavrama değişimi gerektirmeden, dizel araçlardaki gibi aracın kilometresi yükseldi diye dert etmeden biner gezersin. :)

Avrupa yakasında tanıdığım yok maalesef.

İkiler Honda'yı ararsan belki tanıdıkları ve güvendikleri bir servis önerebilirler sana.

Ya da 10 bin km'de bir karşı tarafa geçiver artık. :)

Selamlar

12836 Mesaj
7 Şubat 2013; 20:26:44 

quote:

Orijinalden alıntı: enorton

İkiler Hondada ekspertiz ücreti ne kadar bilen var mı?

İkiler Honda'ya telefon edip öğrenebilirsin arkadaşım.

60 Mesaj
8 Şubat 2013; 23:25:52 

işini hakkıyla yapan insanlar işte böyle başkaları tarafından övülür.tebrikler ikiler honda

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ
2003 toyota rav 4
[/center

16 Mesaj
10 Şubat 2013; 15:34:39 

Hüseyin usta ve Murat usta , işini iyi yapan dürüst insanlardır.Tavsiye ederim.

120 Mesaj
12 Şubat 2013; 16:33:22 

Honda İkiler Bostancı

Hava filtresi-20
Polen filtresi-20
Yağ filtresi-15
CVT-F yağı-130
işçilik-50
Tampon kapçası (klipsi) 10 tane 2'şer liradan 20

TOTAL:250 TL

Onun haricinde 10 tane tıpa karter muhafaza içindi.
Alt bakalet(karter muhafaza) çıkmacıdan sıkı pazarlıkla -70
Castrol 5-40w tam sentetik Trabzon'dan 69 tl
+ Lastik rotasyonu-20 tl
+Rot balas ve jant düzeltme,+4 lastiğe nitrojen-20

Toplamda: 429 tl

Karter muhafazayı bakımdan saymamam lazım.

Bu arada Hüseyin usta çok iyi,samimi,ilgili ve rahat bir usta,çok ta yoğun.
Çok şaşırdım. Bana ilk önce sen genç adamsın 80k bakımı tuzludur biraz ilk önce fiyat hesaplayalım , sana uygun gelirse bakıma alalım aracı dedi. Çok mutlu oldum. Farklı bir yaklaşım. Tabi ben duramıyorum yerimde bişeyleri söküp takıyorum. Ara sırada soluklanmak için oturuyorum. İçtiğim çaylardan bir semaver dolardı herhalde. İstemeden geliyordu çaylar... Oradan çok memnun ayrıldım.

Yalnız yağın 4 lt sini de boca ettiler. Yağ filtresi de yağı emiyor vs. denilerekten. Ben müdahale ederdim görseydim. İş işten geçmişti. Yağ kutusu huninin üstünde bomboş. Savunmaları: Bütün araçlara böyle koyuyoruz. Ayrıca bu araba 4lt alır dediler...

1585 Mesaj
14 Şubat 2013; 0:51:11 

Aldığımız 2000 model crv'nin servis kayıtlarının orda olması ve düzenli olarak orda servis görmesi nedeniyle ağustos ayında tanıştık Hüseyin usta ve Murat usta ile işlerini düzgün yapan iyi insanlar birde hep yoğun olmasalar :) hafta sonu sabah arabanın altından gelen uğultu nedeniyle uğramayı düşünüyorum bende bakalım ne çıkacak

1412 Mesaj
20 Şubat 2013; 16:05:08 

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Bu mesajını görmemişim arkadaşım.

Benim önerim yeni aracınla 2 kez yetkili servise bakıma gittikten sonraki bakımlarını İkiler Honda gibi kaliteli bir bakıma yaptırman.

Araçla ilgili fabrikasyon bir sıkıntı varsa bu zamana kadar ortaya çıkar zaten.

Onlar da yaptıkları işin arkasında dururlar.

Bu arada Prins gibi kaliteli bir lpg kiti de taktırırsan işlem tamam olmuş olur.

En az yakan dizel otomatik araçtan daha bile az yakıt giderin olmuş olur.

Hem de 40-50 km'de bir şanzıman arızası ya da kavrama değişimi gerektirmeden, dizel araçlardaki gibi aracın kilometresi yükseldi diye dert etmeden biner gezersin. :)

Avrupa yakasında tanıdığım yok maalesef.

İkiler Honda'yı ararsan belki tanıdıkları ve güvendikleri bir servis önerebilirler sana.

Ya da 10 bin km'de bir karşı tarafa geçiver artık. :)

Selamlar

Dediğinizde haklısınız ancak biz herhalde garanti süresi dolana kadar gideriz. Zaten aslında karşıya epey geçiyorum, hani küçük şeyler için de daha sık gidilir diye demiştim, yoksa yıllık bakım için karşıya geçmekte sorun yok.

Teşekkür ederim...

“Gelişmiş ülke, fakirlerin araba sahibi olduğu bir yer değil, zenginlerin toplu taşıma araçlarını kullandığı yerdir.”

193 Mesaj
16 Mart 2013; 20:12:36 

Dün itibariyle tanistim İkiler Honda ile.
Aralarinda en samimisi Ferhat Usta, gidecek olanlara tavsiyem kesinlikle Ferhat Ustayi bulmalari, eleman olarak da Emrah'ı bulun diğer arkadaşlari gibi burnu havalarda değil.
81.000kmde 2008 civic sedan manuel aracimin bakim fiyati
Yağ
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
İki adet silecek
245.00TL
İyi akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Üç günlük dünya için gayret üstüne gayret, ebedi bir yaşam için gayret yok hayret!

883 Mesaj
27 Mart 2013; 18:00:48 

Selamlar 2003 ten beri civic kullanıcısıyım (eski postlardan vs kontrol edilebilir.) Ne zaman ikiler hondadan fiyat alsam hep en pahalı fiyatı çekiyorlar ? anlamadığım olay forumlarda falan hep en uygun yer olduğu söyleniyor ? Özel servisleren bile daha pahalı fiyat çekiyorlar (10 yılda birçok kez uğradım). İşçilikleri gerçekten çok süper olduğu içinmi ?

Pioneer VSX-520 + E-ES3tb + S-21W

1 Mesaj
17 Mayıs 2013; 11:13:22 

Dün uğradım,

Yağ değişimi Castrol 10-40 4 lt. ve filtresi 100 tl, ayrıca aracın motor kulağı değişti 250 lira da ona verdim.

Motor kulağı için servisin geçen sene verdiği fiyat 450 tl idi.

Yalnız daha servise girdiğim anda motor kulağı problemini anlamaları hissetmeleri bana açıklamalı durumu anlatmaları, aracı genel bi kontrol etmeleri samimiyetleri ve verdikleri güvenden memnun kaldım. İçtiğimiz çayları da cabası :)

10073 Mesaj
18 Mayıs 2013; 18:05:28 

quote:

İçtiğimiz çayları da cabası :)

benim usta rakı ikram ediyor

凯末尔•阿克苏耶克

158 Mesaj
10 Haziran 2013; 11:38:15 

2006 model Jazz'ım var. bakımlarını honda ikilerde yaptırıyorum. 1 saat içinde, gözümün önünde bütün değişimleri yapıyorlar. Kafam rahat bir şekilde ayrılıyorum. fiyat olarak biraz daha iyi yerler bulabilirsiniz belki ama herşey para değil. Fiyatlarda kesinlikle pahalı değil. karşılaştırma yapabilirsiniz.

sözün kısası; önce oraya gidin ve bir saat oturun, çayınızı için, gelip gidenlere bir bakın. yapılan çalışmaları görün, bence bakım yaptırmak için gayet uygun biryer. başka bir yere bakım yaptırmak istemezsiniz.

Bir başka tavsiyem; eğer yapabilirseniz değişecek parçaları gidip kendiniz alıp ustaya değiştirtebilirsiniz. Ben yağ olarak castrol kullanıyorum, orada başka bir marka var. giderken yağcıdan yağı alıp öyle gidiyorum. Hüseyin usta bakım işi bitince mutlaka arabaya binip şöyle bir sizinle gezip arabayı dinliyo ve deniyo. kaç usta böyle bir ilgi gösterir bilmiyorum.

Az buçuk bakım işlerinden anlıyorsanız kaliteyi farkedersiniz. Ama yinede siz siz olun yapılan işleri takip etmeye çalışın. Hatasız kul olmaz. Önemli olan hatasını kabul edip çözmeye çalışan kullarla iş yapmak.

Saygılarımla.

5817 Mesaj
11 Ağustos 2013; 17:48:39 

Bende expertiz yapacak sağlam bir yer arıyordum.Yetkili servisler pek yanaşmıyor sanırım artık.Avrupa yakasındayım ama madem bu kadar iyiler,bize de gitmek düşer

Feqiye Teyran

10073 Mesaj
11 Ağustos 2013; 18:43:21 

servisler kendi kayıtlarından anlıyor, sanayide yapılan bir işlemi anlamaları mümkün değil zaten

凯末尔•阿克苏耶克

5817 Mesaj
16 Ağustos 2013; 23:16:14 

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

servisler kendi kayıtlarından anlıyor, sanayide yapılan bir işlemi anlamaları mümkün değil zaten

Fakat iyi bir sanayi ustası ciğerini söylüyor.Ben önce sigortadan sonra iyi bir ustadan sorma taraftarıyım

Feqiye Teyran

193 Mesaj
16 Ağustos 2013; 23:46:36 

quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

Fakat iyi bir sanayi ustası ciğerini söylüyor.Ben önce sigortadan sonra iyi bir ustadan sorma taraftarıyım

Expertiz konusunda pek iddaalı değiller.
İlgilenmiyorlar, yazili kağıt vs birşey beklemeyin.
2008 fd6 için gittim.
Benimde anladiğım parça boyalari söyledi.
80.000 bakimini yapariz dedi.
Motor üflemiyor dedi.
O kadarını bende biliyordum vallahi:) Ama ben aracımın bakımlarını İkiler'de yaptırıyorum.
İlgi alaka süper güvenle aracımı teslim ediyorum.

Üç günlük dünya için gayret üstüne gayret, ebedi bir yaşam için gayret yok hayret!

193 Mesaj
16 Ağustos 2013; 23:50:03 

quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

Bende expertiz yapacak sağlam bir yer arıyordum.Yetkili servisler pek yanaşmıyor sanırım artık.Avrupa yakasındayım ama madem bu kadar iyiler,bize de gitmek düşer

Arac sahibiyle anlaşın Herhangi bir yetkili Honda servisine gidin aracima check up yaptirmak istiyorum diyin, ücretsiz bakiyorlar.
Benim akümün degistigini, lastik kalinliklarimi balatalarin durumunu boyalari vs bir güzel yazıp vermişlerdi.

5817 Mesaj
17 Ağustos 2013; 1:20:54 

Araç almak üzereyim kafayı yedim.Adam çamurlukta rötüş var diyor 4 parça boya çıkıyor.2010 model 32 binde araba ilk sahibi gerisini siz hesap edin.

Birde boya olunca ne oluyor ki diyor.

... oluyor diyecektim de neyse.Ya da ver 35 e bişi olmuyor boşver diyecektim

Feqiye Teyran

10073 Mesaj
17 Ağustos 2013; 17:38:08 

Benim 2008 i gördünmü hiç doğukan, gözüne ilişmiştir fotoları
araç 6 yaşına yaklaştı gerçekten tek çizik yok
bazan alıcılar gelip servislere tamircilere baktırıyorlar, onlarda şaşırıyor temizliğine

凯末尔•阿克苏耶克

5817 Mesaj
17 Ağustos 2013; 17:52:15 

Abi araçtır boyanır, ama ilk sahibisin ne varsa ilkinde söyle değilimi ama ?

Bir gün bindim tadına doyamadım.Kendimi külkedisi gibi hissediyorum

Hayırlısı artık ne yapalım

Feqiye Teyran

10073 Mesaj
17 Ağustos 2013; 18:42:36 

ya çizikten falan boyansa hiç problem değil, ama kim bilir neden boyandı, darbelide olabilir
darbeli arabayı aldınmı başına bela aldın demektir, mutlaka bi yerleden su koyveriyor

tadına gelince .., gerçekten doyulmuyor, her şeyi büyüleyici meretin
inanırmısın yıkamak , cilalamak vs gibi angarya ve yorucu işler bile zevk veriyor insana

凯末尔•阿克苏耶克

330 Mesaj
19 Ağustos 2013; 18:54:40 

bu arkadaşlar honda civc'tenmi bahsediyor,benmi yanlış anlıyorum

10073 Mesaj
19 Ağustos 2013; 21:58:09 

ewet civic sedan , işte bu araba

0

凯末尔•阿克苏耶克

1459 Mesaj
20 Ağustos 2013; 1:06:36 

Accord'unuz olsa içinde mi yatacaksınız ?

Honda Accord 2.4 Executive

193 Mesaj
20 Ağustos 2013; 10:11:43 

quote:

Orijinalden alıntı: spectaküler

Hastasıyım dedee Bulamadık temizini , 15 tane araca baktım yok yani rezil araçlar hep, temiz olanlarda bütçeyi aşıyor.
İlk gün yatardım içinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehesr -- 20 Ağustos 2013; 10:12:01 >

1459 Mesaj
20 Ağustos 2013; 10:22:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Mehesr

Hastasıyım dedee Bulamadık temizini , 15 tane araca baktım yok yani rezil araçlar hep, temiz olanlarda bütçeyi aşıyor.
İlk gün yatardım içinde

İyi mal iyi para. 2.4 istersen, bulabilirim...

193 Mesaj
20 Ağustos 2013; 11:16:48 

Aradığım kriterlerde biraz zor ama;
Maksimum 150.000 km'de
Lpg'li(prins,teleflex)
Lpg'siz de olabilir.
Sağından solundan ses gelmeyen.
Bakımları kayıtlı(özel servisde olabilir)
Değişen olmayan, kesinlikle önden bi darbe olmayan, boyalı olabilir ama kaliteli bir işçilik olmalı.
2004-2005 model
Renk siyah, lacivert, gri olacak ama yok karbon yok beyaz kaplama olmayacak.
Üstad bi bak bakalim.

Bu mesajda bahsedilenler: @spectaküler

1459 Mesaj
20 Ağustos 2013; 12:46:09 

@mehesr

Bir arkadaşım gümüş gri Accord'unu satabilir. İstediklerinden fazlası var. Lpg hiç takılmadı...
Bütçeniz ne kadar ?

10073 Mesaj
20 Ağustos 2013; 13:57:47 

quote:

Orijinalden alıntı: spectaküler

Sıfır alırsam bir süre içinde yatmayı düşünüyorum

凯末尔•阿克苏耶克

1459 Mesaj
20 Ağustos 2013; 15:29:30 

quote:

Sıfır alırsam bir süre içinde yatmayı düşünüyorum

Civic için bu duyguları besliyorsan, Accord'un içinde yatman abes olmaz...

10073 Mesaj
20 Ağustos 2013; 16:01:27 

yaw ayıptır söylemesi biraz iriyim; C sınıfı araçlara sığmıyorum
zaten daha önce genellikle D sınıfı kullanıyordum; daha çok Toyota conona-avensis vs.
şimdi bu civic güzel araba ama benim kalıba uymuyor, o yüzden
Accord araştırmasındayım, arada bir bu konuyu karıştırıp, ateşleyip kullanıcıların tepkilerini değerlendiriyorum
şu sıralar accord a terfi ederim heralde

凯末尔•阿克苏耶克

5817 Mesaj
30 Ağustos 2013; 12:29:01 

Bu arada exper ücreti 100 tl imiş.Gitmek isteyenlere duyurulur.Oraya gidince hasar kaydı da sorgulasalar ne güzel olur.Varmıdır acaba,sigorta departmanı

Feqiye Teyran

10073 Mesaj
31 Ağustos 2013; 21:12:32 

izmir servislerinde 250-300 tl
nasıl oluyorda 100 tl. ye expertiz yapıyorlar...güvenilirimi

凯末尔•阿克苏耶克

5817 Mesaj
31 Ağustos 2013; 22:56:40 

Abi arkadaşlar bu kadar anlattığına göre vardır hikmeti

250-300 ne abi çok para.İlk gösterdiğin arabayı da almadığını da var sayarsak tam pavyon hesabı çıkar

he dersen adamla anlaş,dediği hariç bir şey çıkarsa parasını ondan al.Buna da yanaşacak kaç satıcı var.Çoğu aa öyle mi bende bilmiyordum diyor.İlk sahibinden baktığım araba sahibi bile bunu diyorsa var gerisini sen hesapla

Bu adamlarda işinin ehli görünüyor.Zaten bakacakları mekanik ve kaporta.Hasar kaydı da sorgulandı mı tamamdır.

Yetkili servisler zaten ilgilenmiyorlar.Halbuki sağlam para kazanırlar da tenezzül etmiyor beyzadeler

Feqiye Teyran

10073 Mesaj
31 Ağustos 2013; 23:22:54 

quote:

he dersen adamla anlaş,dediği hariç bir şey çıkarsa parasını ondan al.Buna da yanaşacak kaç satıcı var.

Bir allahın kulu çıkmaz buna yanaşacak

quote:

Bu adamlarda işinin ehli görünüyor.Zaten bakacakları mekanik ve kaporta.Hasar kaydı da sorgulandı mı tamamdır.

Kazın ayağı öyle değil işte, eşşeği boyayıp babasına satan tiplerle dolu ortalık

凯末尔•阿克苏耶克

1459 Mesaj
1 Eylül 2013; 0:16:53 

quote:

izmir servislerinde 250-300 tl
nasıl oluyorda 100 tl. ye expertiz yapıyorlar...güvenilirimi

Hatır için de yapıyorlar. İzmir esnafı ile karıştırmayın. Kimseye de sakat araba aldırmazlar...