Şimdi Ara

Adobe Flash 10.2 çıktı; AMD'nin Fusion işlemcilerine destek geldi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Adobe Flash 10.2 önemli güncellemelerle birlikte kullanıma sunuldu. Yazılımın son versiyonundaki dikkat çekici güncellemelerden biri de AMD'nin yeni nesil Fusion işlemcilerine gelen destek oldu. AMD tarafından Ocak ayında lanse edilen ve sadece Aralık ayındaki üretici satışının bir milyondan fazla olduğu belirtilen Zacate ve Ontario kod adlı Fusion işlemcileri için gelen destek sayesinde işlemciye entegre olarak sunulan Radeon HD 6250 ve Radeon HD 6310 grafik birimlerindeki donanımsal hızlandırma özelliklerinden faydalanılması hedefleniyor.

Adobe Flash 10.2 ile gelen donanımsal hızlandırma motoru ve Stage Video API'si ile birlikte geliştiricilerin, Flash videolar için UVD ve PureVideo HD gibi video motorlarından efektif bir şekilde faydalanması ve CPU'ya giden iş yükünün minize edilerek bilgisayar kullanım deneyiminin arttırılması bekleniyor. AMD'den yapılan açıklamaya göre Flash 10.2'ye destek sunan GPU'lar şu şekilde;

* Radeon HD 4000/5000/6000 

* Mobility Radeon HD 4000/5000 ve Radeon HD 6000M

* Radeon HD 3000/4000

* FirePro V3750/V5700/V7750/V8700 ve V8750 ile daha yeni çözümler.

Adobe Flash 10.2'yi indirmek için; Adobe Flash Player 10.2

• İlk yorum :D
  • 64 bit flash da gelse artık
  • güncelleme otomatik geldi vede kurdum herkeze hayırlı olsun 64 bit sürümünü bekliyoruz
  • Ben bu GPU hızlandırması ne işe yarıyor hala çözemedim; video açıldığında ekran kartının saat hızını yükseltmekten başka bir işe yaradığı yok. Yine işlemciyi kullanarak çözüyor videoları, değişen birşey yok...
  • Bu çağ dışı teknolojinin tek elinden bir kurtulamıyoruz.
  • Yakın zamanda HTML 5 Flash'ın yerine geçecek diye umuyorum.
  • daha şimdimi destek geldi AMD gpulara ?? yuh...
  • normal PC kullanıcıları için değişen birşey olmicaktır.. vison tabanlı netbook yada notebook sahipleri için fark olabilir.. intel tarafında ob çözümlere destek olup olmadığı meçhul!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

daha şimdimi destek geldi AMD gpulara ?? yuh...

aralık ayında satışa sunulan,ocak ayındada resmi olarak lanse edilen ürünlere destek şubat ayında gelmiş...
    sen nezaman bekliyodun desteği?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atyay

quote:

aralık ayında satışa sunulan,ocak ayındada resmi olarak lanse edilen ürünlere destek şubat ayında gelmiş...

nvidia nın sitesinde adobe flash desteği var diye bir link var technologies kısmında sanırım kaç aydır var o orda...
  • Yanlız HD2000 serisine destek yok
  • Adobenin sitesinde 64 bit versiyon var nedir acep? Flash player 64 bit desteklimi artık?
  • quote:

quote:

quote:

nvidia nın sitesinde adobe flash desteği var diye bir link var technologies kısmında sanırım kaç aydır var o orda...

yani haberde ilk defa amd gpulara destek geldi yazıyor diyosun hmm...
  • Flash ta Java Scriptler gibi bir dönemin işlemciyi cidden yoran teknolojilerden birisi. Resmi olarak bazı platformlara ( I Phone gibi ) destek vermediği doğrudur. Ayrıca ciddi büyüklükteki bir flash dosyası ki mesela Facebook üzerinden oynana bazı oyunlarda özellikle tam ekranda işlemcileri ne kadar çok yorduğu ortada idi.

Gpu hızlandırması demek, daha optimize ve ekran kartlarının yapısına uygun şekilde kodlanmış flash dosyalarının daha hızlı çalışması demek. Bu yüzden Fusion ( Entegre Grafik İşlem birimine sahip işlemcilere ) da destek verilmesi bence sevindirici bir olay. Evet başta 64 bit desteği olmak üzere hem geç kalınmış hem de teknoloji bakımından işlevselliğini yitirmeye başlamamış bir kodlama dili için belki gereksiz ve garip görülebilir ancak yinede gelişmeleri olumlu bulduğumu söyklemeden geçemeyeceğim.
  • 64 Bit Flash Player zaten var ama Beta sürecinde. 64 Bit versiyonun adı Adobe Flash Player "Square" olarak geçiyor, yani 'Square' kelimesini gördüğünüzde bunun 32 bit olma ihtimali yok, o yüzden hangi sürüm 32 hangisi 64 bu yolla belli oluyor.

İndirip test etmek isteyenler bu linkden bakabilir, yalnız bunun çalışması için TARAYICINIZIN 64 Bit olması gerek, 32 bit tarayıcı ile çalışmaz.

http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10_square.html
  • amd gpulara flash player 10.1 ile zaten flash hd videolara donanımsal hızlandırma desteği gelmişti.
    oda 2010 senesinde... ilk destek o zaman ati hd 4000-5000 serilerine gelmişti.ati 3xxx serisine destek gelmemişti...
    ben zaten geçen seneden beri 4650 agp ekran kartıyla flash hd videoları internetten donanımsal hızlandırma ile seyredebiliyorum.nvidiada bu flash hızlandırma desteği daha önce yoktu.(flash playerda)
    10.1 sürümü ile nvidiadayada hd flash video desteği gelmiş olması lazım.gelip gelmediğine emin değilim yani.
    şu anda ati amdnin gpuları flash playerda hd hızlandırmada nviadan daha avantajlı gibi geliyor.
    yanlız ati 3xxx serisinde hd flash video hızlandırma desteğinin flash playerda olmaması lazım.
    hd flash video hızlandırmak için flash playerda uvd2 teknolojisi gerekiyor sanırım.ati amdnin 4xxx serisinden itibaren uvd2 ve uvd 2.2 desteği var. uvd 3 ise 6xxx serisinde var.

10.2 sürümünün ati 3xxx desteği var olmasına rağmen hd flash video hızlandırmasını destekleyip desteklemediği konunun başlangıcında belirtilmemiş.
    ben bile agp tabanlı p4 işlemcili sistemimde hd flash videoları daha önce 10.1 sürümünde kasmadan izleyebiliyorsam demekki destek varmış.10.1 in altındaki sürümlerde hd flash videolarda işlemci tavana vuruyordu.10.1 ile işlemci donuyorum diye bağırıyor.senin yüzünden tembel tembel bekliyorum diyor.... 10.2 yi hd flash video seyretmeden denemeden yorumlayamam.denemek lazım hd flash fan finifin fon filmlerde........ (online izlerken)
  • 1080p videolarda denedim gpu kullanımı %7-10 arasında hd4730 ekran kartı kullanıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Okuduğumuzu anlama özürümüzden ne zaman kurtulacağız bilemiyorum.
  • işlemci kullanımı düşmüş videolarda gayet güzel
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.