Şimdi Ara

Intel B3 revizyonlu 6 serisi çipsetlerin sevkiyatına 14 Şubat'ta başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Intel, Sandy Bridge kod adlı ikinci nesil Core işlemci ailesi için hazırladığı 6 serisi yonga setlerinin, SATA-II sorunundan arındırılmış B3 revizyonlu yeni versiyonlarının sevkiyatına 14 Şubat'ta başlayacağını açıkladı. Masaüstü ve mobil sistemler için hazırlanan 6 serisi çipsetlerle birlikte Xeon-E3 serisi gibi yeni nesil sunucu işlemcileri için hazırlanan C200 serisi yonga setlerini kapsayan güncelleme kapsamında Intel, sorundan arındırılmış ürünlerin ise Şubat ayının sonuna doğru pazara sunulmaya başlayacağını belirtiyor.

Intel'in yaptığı revizyon güncllemesinde, SATA-II setindeki sinyal dağıtım ağacında yer alan hatalı transistör tasarımının güncellemesi dışında yeni bir özellik veya ek bir fonksiyon sunulmuyor. Sorunu gidermek için metal katman değişikliği yapan Intel, ürünleri dönüştürmek için yeni S-specs ve MM numaraları kullanmaya başladığını, revizyon kimlik numarasının da 04h yerine 05h olarak değiştirildiği ve BIOS'un da Spesifikiasyon Güncelleme ve Referans Kod içeren 1.1.4 revizyona güncellediği belirtiliyor.

Intel yaptığı revizyon güncellemesini içeren çipset modelleri şu şekilde; Q67, H67, H61, P67, Q65, QM67, HM67, HM65, B65, UM67, QS67, Z68, C202, C204 ve C206.

• umarım en kısa sürede türkiyeye gelir bu yüzden bekliyorum sistem toplamak için
  • Intel'den Partnerlerine Sevgililer günü hediyesi.
  • Haber için teşekkürler...
  • her cpu yeni anakart yeni cipset cıkarsa böyle olur sen soy milleti sonra patlasın bi yerinde
    Allahın sopası yok

bu yeni sürümlerde de hata cıkıyormuş
  • Kız arkadasım sevgililer gününde SB anakart alsa ne güzel olurdu . Haberin linkini mail atıyım bari
  • türkiye ye ne zaman geliyor? böyleyse eğer haftaya alacaz yeni bilgisayarı. işşalah
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zemox

türkiye ye ne zaman geliyor? böyleyse eğer haftaya alacaz yeni bilgisayarı. işşalah

14 şubatta anakart üreticilerine gidiyor çipsetler. Yeni çipsetler anakartlara yerleştirilecek, sonra düzgün bios yazılacak, sonra Tr'ye gelecek. Kısa sürede olacağını sanmıyorum.
  • hali hazırda piyasada halen satılmakta olan milyonlarca anakart bulunmakta.. Türkiyede satcılar bunları raflardan hayatta kaldırmaz.. ben öyle bir Türk yönetici görmedim sanırım ölene kadar da görmem.. o yüzden bu sistemleri kullanarak PC toplayacaklar birkaç ay beklemeleri tavsiye olunur..
  • şahsen toplıyacam... yeni revizyon gelincede değiştiririm.
    zaten sata 2 portlarını kullanmayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnarcHiest

her cpu yeni anakart yeni cipset cıkarsa böyle olur sen soy milleti sonra patlasın bi yerinde
    Allahın sopası yok

bu yeni sürümlerde de hata cıkıyormuş

evet bunda da sorun cıkar ise bomba olur. gerçi ben intel'i severim. bu chipseti kullanan 3 sistemi sorunsuz iade ettim. Her halde artık böyle bişi yapmazlar. zaten sistemleri kullanırken sata 3 performansı beni hiç tatmin etmemişti. ayrıca usb 3.0 ile de 2.5" disk kullanırken de sıkıntı yapmıştı... bu arada sistemlerde P67BE intel anakart vardı.

• AMD'nin satışları nasıl artmış anlamadım, alacak olan bekliyor yeni versiyonları.
  • valla önce çıkacak diye bekliyordum sonra arıza çıktı, şimdi de arızanın onarılmasını bekliyorum:) kararlıyım alacam. amd yle aynı para ama testlere bakınca intel fark atıyor. bir daha arızalansın gerekirse bir daha beklerim. aynı paraya 2 kat performans.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

<p>Intel yaptığı revizyon güncellemesini içeren çipset modelleri şu şekilde; Q67, H67, H61, P67, Q65, QM67, HM67, HM65, B65, UM67, QS67, Z68, C202, C204 ve C206.</p>[/html]

hay maşallah çipsetlere bak seç beğen al
  • sanırım hazır marka satıcıları hp casper vs amd ye yuklenmıslerdır hatalı kartları almamak ıcın buda yıne amd nın ekmegıne recel surmus oldu
  • bulldozerde çıksa keşke hemende şu intele bi ikinci kapak daha gelse
  • Acikacasi ben AMD nin satislarinin cokta arttigini sanmiyorum AMD bu firsattan yararlanip urunlerini cikartmadi simdide olmayan urununden satis cikarmaya calisiyor asparaguslarla ... bu arada intelin dandun cipset degistirme taktigini bende begenmedim tictoc iyiydi
  • Fazla uzun süreceğini sanmıyorum, İNTEL'in de dediği gibi ayın sonunda çıkar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.