Şimdi Ara

iATKOS S3V2 KURULUM YENİ VİDEOLAR EKLENDİ !!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
683
Cevap
1
Favori
44.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acemi fakat sanırım açıklayıcı bir anlatım ile bir video çektim, 20 küsür dakaikalık ilk temel kurulumu anlatıyor, 2 parçalık bir video. Diğer videoyuda yani sürücü yüklemelerinin yeraldığı en kısa zamanda derleyip upload edeceğim

Benim kullandığım bileşenler,
    Asus Rampage 2 Extreme
    i7 920
    12gb ddr3
    GTX470

1. bölüm

2.bölüm

Bu kurulumu herkez kendi sistemine (x58) uyarlıyabilir arkadaşlar.
    Her ne kadar sürçi lisan ettiysek affola.

İyi seyirler..

Sonunda Kext ve sürücüleri yüklediğim videolarıda ekledim. Yanlız görüntü kalitesi berbat 1. video da da bir ara ses senkronu ne yazıkki bozulmuş ama dikkatle seyredildiği taktirde anlaşılmıyacak bir durum yok gibi?

Bütün gerekli yazılımları, kexts.com dan edindim arkadaşlar. Sizde aynı şekilde edinin.

Hadi iyi seyirler

3. bölüm

4. bölüm

Kurulum sürücüler ve kextlerin yüklenmesinden sonra böyle bir hal alacak. hiç merak etmeyin bildiğim herşeyi elimden geldiğince anlaşılır şekilde hepinizle paylaşacağım.
     iATKOS S3V2 KURULUM YENİ VİDEOLAR EKLENDİ !!

Kurulumu tamamen tamamladıktan sonra, sistemin nasıl çalıştığınıza dair bir fikriniz olsun diye bir video daha ekledim

SANAL KURULUM

2smoke tarafından hazırlanmış, çokta kolay bir kurulum anlatılmıştır, kendisine katkısından dolayı teşekkür ederim

Kurululan sistem

MSI P43 Neo-F
    E5300 CPU 2600 @3250MHZ 2 core 2 thread
    Zotac 9800 GT
    4 GB 800 MHZ Ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 22 Şubat 2011; 14:09:14 >

• Yararlı bir videolar var emegi geçen herkese teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahLimm -- 6 Mart 2011; 13:50:40 >
  • hocam AMD için yöntem aynı mı ? imzamdaki sisteme kurmak istiyorum ekran kartı driver falan sorun yaşar mıyım sence ayrıca pm için çok teşekkür ederim

bu arada ekteki resimlerde dock üzerinde simgelerin kenarı kırık gibi grafik olarak sorun yok değil mi sanırım sürücü kurulmamış o yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 11 Şubat 2011; 23:31:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

hocam AMD için yöntem aynı mı ? imzamdaki sisteme kurmak istiyorum ekran kartı driver falan sorun yaşar mıyım sence ayrıca pm için çok teşekkür ederim

bu arada ekteki resimlerde dock üzerinde simgelerin kenarı kırık gibi grafik olarak sorun yok değil mi sanırım sürücü kurulmamış o yüzden.

AMD için iATKOS S3V2 ne yazıkki kullanamassınız! Retail DVD ile uygulanan yöntemleri uygulamalısınız Evet henüz hiç bir kext eklenmediğinden öyle görünüyor zaten video anlatımda da bu konudan bahsediyorum Tam olarak kurulduktan sonra "ss" deki gibi olacak
  • HDD lerin hepsi external değilse sürücü ikonlarında hata var, tabi kendiniz ellen sarı yapmadıysanız. Yellow drive ikon fix şeklinde aratırsanız bulursunuz. Birde sorunsuz kurulumda ikonlar o şekil olmuyor. Muhtemelen DVD dedki AHCI kextleri hatalı, onunlan alakalı çünkü.

Güzel video olmuş, bazı yerleri hatalı demeyelimde illaki öyle olması gereken bir durum değil desek daha doğru olur. Mesela illaki sata 1 diye bir mecburiyet yok, sata port yoksa kurulmayacak mı ide hdd ye misal. Şu var, olay tamamen donanım uyumu ile alakalı, neticede sanal sisteme bile kuruluyor bu. Onda da sata1 olacak diye bir mantık yok takdir edersiniz.

Parametrelerde fazlalık var, -x windowstan bildiğimiz güvenli mod demek. Kurulum diskinin güvenli modu olmaz, ancak kurulum yapldıktan sonra hdd den sistemi açarken bu parametre işe yarayacaktır. Bir diğeri CPUS=8 olayı, işlemciniz de 8 tane fiziksel çekirdek yoksa bir anlam ifade etmez. Fiziksel çekirdek sayısıdır kısaca, and/or felan da ilk defa duyduğum parametreler.

Bootloader olarak rc5 yada rc6 yı deneyin, bir çok kext i yüklemekten kurtulursunuz. Yani şu yama diye bahsetmişiniz ya ilk videoda, o kısımdan kurtarır baya bir.

Elinize sağlık.
  • kimse şöyle AMD için sorunsuz bir kurulum yapmıyor bu şekilde yaa, hep intel yapamıyoruz dolayısıyla. ah imac keşke satmasaydım seni oyuna konsoldan devam etseydim çok pişmanım yaktı oyun sevdası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 12 Şubat 2011; 1:06:04 >
  • izlemedeyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

HDD lerin hepsi external değilse sürücü ikonlarında hata var, tabi kendiniz ellen sarı yapmadıysanız. Yellow drive ikon fix şeklinde aratırsanız bulursunuz. Birde sorunsuz kurulumda ikonlar o şekil olmuyor. Muhtemelen DVD dedki AHCI kextleri hatalı, onunlan alakalı çünkü.

Güzel video olmuş, bazı yerleri hatalı demeyelimde illaki öyle olması gereken bir durum değil desek daha doğru olur. Mesela illaki sata 1 diye bir mecburiyet yok, sata port yoksa kurulmayacak mı ide hdd ye misal. Şu var, olay tamamen donanım uyumu ile alakalı, neticede sanal sisteme bile kuruluyor bu. Onda da sata1 olacak diye bir mantık yok takdir edersiniz.

Parametrelerde fazlalık var, -x windowstan bildiğimiz güvenli mod demek. Kurulum diskinin güvenli modu olmaz, ancak kurulum yapldıktan sonra hdd den sistemi açarken bu parametre işe yarayacaktır. Bir diğeri CPUS=8 olayı, işlemciniz de 8 tane fiziksel çekirdek yoksa bir anlam ifade etmez. Fiziksel çekirdek sayısıdır kısaca, and/or felan da ilk defa duyduğum parametreler.

Bootloader olarak rc5 yada rc6 yı deneyin, bir çok kext i yüklemekten kurtulursunuz. Yani şu yama diye bahsetmişiniz ya ilk videoda, o kısımdan kurtarır baya bir.

Elinize sağlık.

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla, zaten bu konuda benden bilgili görünüyorsunuz

*"HDD lerin hepsi external değilse sürücü ikonlarında hata var, tabi kendiniz ellen sarı yapmadıysanız." Hayır hiç biri external değil! Hemen araştırıyorum. Daha önceki kurulumumda zaten bu şekilde değillerdi, klasik Mac HHD icon du, yani gri hdd icon larıydı, bende farkettim bir sıkıntı olduğunu, teşekkür ederim

*"Mesela illaki sata 1 diye bir mecburiyet yok, sata port yoksa kurulmayacak mı ide hdd ye misal." Tamamen ve sadece sistemi kurduğum bileşenler için geçerlidir "sata1" mecburiyeti! Dediğiniz üzere bendeki donanım o şekilde kabul ediyorNe yazık ki hiç bir suretle kurulmuyor başka şekilde, "80" kere deneyimleyip varılmış bir sonuçtur, emin olun

*"Parametrelerde fazlalık var, -x windowstan bildiğimiz güvenli mod demek. Kurulum diskinin güvenli modu olmaz, ancak kurulum yapldıktan sonra hdd den sistemi açarken bu parametre işe yarayacaktır. Bir diğeri CPUS=8 olayı, işlemciniz de 8 tane fiziksel çekirdek yoksa bir anlam ifade etmez. Fiziksel çekirdek sayısıdır kısaca, and/or felan da ilk defa duyduğum parametreler." Üstad, yazdıklarınızda kişisel deneyim tecrübelerinizi gözönüne aldığınızda mutlaka doğruluk payı vardır Bu yazdığım parametrelerin dışında bu sisteme hiç bir suret ile yükleme yapmanız mümkün değil!! -x' in güvenli mod başlangıcını sağladığını bende biliyorum ama dediğim gibi ancak bu şekilde kuruyor "cpus" olayına gelince evet fiziksel çekirdeği belirtiyor, yazdığım kodun doğrusu (and/or cpus=4,8) şekilndedir, yani 4 veya 8 çekirdek olarak atanıyor, ancak bende bu şekilde de yemedi Ancak bu yazdığım parametreleri yazdığınız durumda video da ki sistem ve hız aşırttırılmış konfigirasyona düzgün kurulum yapabilirsiniz

RC5 'İ denedim ancak GTX470' de problemlere sebebiyet verebiliyor bende? Benim bildiğim kadarıyla ki yanlış biliyor olabilirim, Tümü ile hız aşırttırılmış bir sisteme (x58 ve diğerleri ) Snow Leopard kurulumu yapan benden başka biri daha yok Sistemi kurduktan sonra hız aşırttırmaktan bahsetmiyorum!

Eleştiri ve beğeniniz için teşekkür ederim

,,
  • Peki kurduktan sonra hız aşırtmanın ne zararı var sizce ?, Bence öncelikle standart ayarlarda kurun sonra hız aşırtın. Nedenini hemen açıklayayım. Bildiğim kadarı ile iatkos dvd si 10.0 kernel ile geliyor, yani şimdiki kernelden 6 versiyon eski. Keza başka dağıtımlar 9.5 voodoo ile geliyor ki bu leopard kerneli dir. Dediğim gibi kurulum ayrı sistem ayrı olarak düşünülmeli. Bu dağıtımları çıkaranlar daha evelden stabilitesi test edilmiş kernel ler ile ve de ayrıca %99 legacy denilen (Vanilla olmayan) modlu kernelleri tercih ediyorlarki DVD lerde, P4'ü de açsın kuruluma başlamak için, i7 yide diye. Dolayısı ile DVD den boot eden kernel aslında çakma kernel, AMD yi bile tanıyacak nitelikte. Hız aşırtılmış sistemde tırtlaması bu yüzden. Sistemi normale döndürün, vanilla(orjinal) kernel ile kurulumu yapın, sonra hız aşırtmanızı yapın, kaya gibi olacaktır. Gerek yok yani, sebep girdiğiniz parametreler değil, DVD deki kernel'in dandik olması ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 12 Şubat 2011; 13:24:38 >
  • quote:

Peki kurduktan sonra hız aşırtmanın ne zararı var sizce ?, Bence öncelikle standart ayarlarda kurun sonra hız aşırtın. Nedenini hemen açıklayayım. Bildiğim kadarı ile iatkos dvd si 10.0 kernel ile geliyor, yani şimdiki kernelden 6 versiyon eski. Keza başka dağıtımlar 9.5 voodoo ile geliyor ki bu leopard kerneli dir. Dediğim gibi kurulum ayrı sistem ayrı olarak düşünülmeli. Bu dağıtımları çıkaranlar daha evelden stabilitesi test edilmiş kernel ler ile ve de ayrıca %99 legacy denilen (Vanilla olmayan) modlu kernelleri tercih ediyorlarki DVD lerde, P4'ü de açsın kuruluma başlamak için, i7 yide diye. Dolayısı ile DVD den boot eden kernel aslında çakma kernel, AMD yi bile tanıyacak nitelikte. Hız aşırtılmış sistemde tırtlaması bu yüzden. Sistemi normale döndürün, vanilla(orjinal) kernel ile kurulumu yapın, sonra hız aşırtmanızı yapın, kaya gibi olacaktır. Gerek yok yani, sebep girdiğiniz parametreler değil, DVD deki kernel'in dandik olması ;)

Bağzı sorularınıza bilgim dahilinde cevap veremiyorum, şu an için Hız aşırtmalı sisteme neden kurduğumu söyliyeyim? Çünkü video da da bastıra bastıra aktardığım üzere, zaten kullanmakta olduğunuz stabil ve hız aşırtmalı değerlere sahip sistemimiz hiç bir suretle değiştirmeden , defults değerlere dönmeden, en az çabayı ve değişikliği yaparak kuracağız Bu şekilde de kurulumda gördüğünüz üzere hiç bir suretle sıkıntı yok, tekrar belirteyim bahsi geçen donanım için

Ayrıca ben bu sisteme daha evvelden Retail kurulumda dendim, saçma sapan işler yaptım, yok işlemciyi tek core a düşürmek sadece tek memory (2gb) takmak, 4gb memory takmak, tarif edilen tüm yöntemleri denedim, sadece videoda yayıonladığım şekilde hiç bir sıkıntı çekmeden kurabildim. Bunlar elbette benim tecrübelerimdir, bir başkası farklı şekilde yapabilir. Örnek veriyorum Diğer bir sisteme,

Asus P5Q DELUXE P45 anakart, qx9650 işlemci, 8gb mushkin 1066mhz ddr2 ram, 1gb gts250 olan sistemede iATKOS S3V2 ile kurulum yaptım ancak o çok daha kolay olmuştu, sadece dvd den boot ettim f8 ardından da -v komutu ile kuruldu Ama FABRİKA AYARLARINDA DİĞER BİR DEĞİŞLE dEFAULT DEĞERLERİNDE, HIZ AŞIRTTIRILMIŞ OLARAK KURAMAMIŞTIM!
  • İşte bunlar hep kurulum DVD sindeki kernelin dandik olması ile alakalı. Ben zaten sizi kişisel olarak eleştirmiyorum yanlış anlaşılmasın. Mesela sizin donanımda AHCI yi kaptıyosunuz kurulumda, sonra açıyorsunuz. Neden böyle bu ?, tahmin ettiğiniz üzere kurulum DVD sinin içeriği ile, kurulan sistemin içeriğiniz daha doğrusu kernel ve kext lerinin farklı olması. DVD deki bileşenler en basit, genelde bir çok donanımı tanıması için modlandığı ve eski olduğu için bu tip durumlar oluyor. Mesela biliyormusunuz o kurduğunuz 10.6.3 versiyonu DVD sinde taa 10.4.3 ten kalma kextler ile sistemin bazı donanımlarının tanındığını. İllaki sizin sistem için yazmadım bunu. Yani çalıştırmak adına taa o kadar eski kextler bile devreye giriyor. Mesela sizin kart diyelimki ICH10, ama ICH5 e de kurulum yapılması gerekiyor bu DVD den. Dolayısı ile adam ICH5 in tanıyacığı ATA kextini koyuyor DVD ye, kurulum sırasında size daha yeni modelleri seçtiriyor tabiki, ama ne oluyor sizin gibi ICH10 sahibi birisi gidip bios tan AHCI yi kapamak zorunda kalıyor o kurulum aşamasına geçmek için.

Bu böyle uzar gider :), En iyisi MAC almak, 4 sene kadar kullandım Hacintosh, hemde kurulması en zor olduğu zamanlar da, nerde şimdiki gibi kurulumlar. Sonra baktım olmuyor bir macmini aldım, şuanda imac'ım var ufaklardan, velasıl 2 seneye yakındır da MAC kullanıyorum. PC donaımı tabiki daha avantajlı ama nebiliyim daha çok keyif veriyor sanki orjinali.
  • 2smoke'a katılıyorum bende bir süre hackintosh (leopard,snowleopard) kullandım nedense sürekli sata kablolarim bozulunca ortada bir sorun olduğunu anladım. Aslında sistemim çalışırken herhangi sir sorun yaratmıyordu ama zamanla nedense bu sorun oluşuyordu. Eğer illahi hackintosh kullanucaksınız sağlam bi dsdt dosyası edinmeniz lazım sisteminize uygun ozaman surunların çoğu ortadan kalkıyor. Kext'lerle cidden uğraşılmaz bayıyor bir süre sonra.
  • quote:

Bu böyle uzar gider :), En iyisi MAC almak, 4 sene kadar kullandım Hacintosh, hemde kurulması en zor olduğu zamanlar da, nerde şimdiki gibi kurulumlar. Sonra baktım olmuyor bir macmini aldım, şuanda imac'ım var ufaklardan, velasıl 2 seneye yakındır da MAC kullanıyorum. PC donaımı tabiki daha avantajlı ama nebiliyim daha çok keyif veriyor sanki orjinali.

Hocam ben reklam ajansı Sahibiyim, Yaklaşık 20 yıldır masaüstü yayıncılık , tasarım, sektöründeyim. İşim gereği bir çok işletim sistemi ve hardware kullandım halende kullanmaktayım

Kısaca özetlemek hgerekirse ben Orjinal Mac kullanmayı PowerMac G5 2x2.5GHz ile sonlandırdım. Intelin c2d larıyla birlikte yani. Son 6 aya kadarda MacOsx kullanmadım ve kullandırtmadım. Nedenmi? Çünkü Mac in intel altyapısını kullanmaya başlaması ile çizigisi çok değişti. Aynı bileşenler ama çok daha yüksek fiyat politikası. Ha bu fiyatı işliği tasarımı malzeme kalitesi ile hak ediyormu evet sonuna kadar Ama hardware olarak, cpu, ram, ekran kartı vs. ASLA haketmiyor !!!

Nereye geleceğim, bence macosx harika bir işletim sistemi, oyun ve 3dmax hariç bende genelde macosx kullanmaktayım Ancak Mac de bir PC, Yani kişisel bilgisayar ama böyle lanse etmiyor kendini, Sanki "Mac" ayrı bir "şey" miş gibi?

Ama değil!! kişisel bir bilgisayardan öte bir şey kesinlikle değil. Bu durumda istediğim bileşenleri üstelikte en üst sı9nırlarına kadar zorlayıp kullanmak varken (hackintosh ) neden gidip çok alt seviye bileşenlere sahip bir iMac yada Mac pro alayım ki? Örneğin ben yeni projemde sandy bridge üzerine kuracağım Mac Osx . Çok daha performanslı ve daha uygun fiyatlı üstelikte hız aşırttırılabilir, extreme soğutma uygulanabilir, istediğin kasa ve monitör, klavye ve mousu kullanabilirsin, yanlışmıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

kimse şöyle AMD için sorunsuz bir kurulum yapmıyor bu şekilde yaa, hep intel yapamıyoruz dolayısıyla. ah imac keşke satmasaydım seni oyuna konsoldan devam etseydim çok pişmanım yaktı oyun sevdası.

Valla elimde AMD sistem olsa dükkan senin Ne yazıkki bu konuda yardımcı olamıyorum
  • Murat abi (@2smoke) saolsun birkere yardımcı olmuştu halletmiştim zamanında tabi çok oldu bu işlerden uzaklaşalı, ekran kartı driver sorunum falan olmuştu ama kullandım birkaç ay. Neyse şimdi yeni bir makinam var aslında deniyebilirim değişiklik olsun :) Sistem özellikleri aşağıdaki gibi. Seçimler konusunda yardımcı olursanız videolarla hallederim gerisini . Şimdiden teşekkürler..

Tip Notebook
    Optik sürücü DVD+/-RW DL
    Ses adaptörü Evet
    Ağırlık 2.6 kg
    Kart okuyucu Var
    İşlemci
    İşlemci çeşidi Intel Core i5
    İşlemci hızı 2.26 GHz
    FSB hızı 1066
    L2 cache 3 MB
    Hafıza
    Bellek boyutu 4 GB
    Bellek çeşidi DDR3
    Ekran
    Ekran boyutu 15.6"
    Ekran çözünürlüğü 1366 x 768
    Ekran kartı çeşidi Adanmış
    HDD
    Hard disk çeşidi HDD
    Hard disk boyutu 500 GB
    Hard disk dönüş hızı 5400 rpm
    Veri transferi
    Infraport Hayır
    Bluetooth Evet
    Wifi /Kablosuz internet Evet
    Modem Hayır
    Bağlantılar
    USB port sayısı 4
    Firewire Hayır
    VGA (D-sub) çıkışı Var
    DVI port Hayır
    HDMI çıkışı Evet
    S-Video Hayır
    Kulaklık çıkışı Evet
    Mikrofon girişi Evet
    Express kart Evet
    Serial port Hayır
    Hafıza kartı desteği
    SD Evet
    MMC Evet
    Memory Stick Evet
    Memory Stick Pro Evet
    xD Evet
    Web kamera
    Web Kamera Çözünürlüğü 1.3
    Batarya
    Batarya hücre sayısı 6
  • paylaşım için tşk arkadaşım ama aslında sistemine retail kurulum yapsaydın daha iyi olurdu asus x58 serisi anakartlara retail kurulum yapılabiliyor tıpkı gigabayte kartlar gibi yeterki doğru bios sürümünü ve doğru boot cd yi bul retail kurulum orjinal snow leopard dvd si ile hem daha kolay hemde daha stabil asus kartların tek kötü yönü eternet ve ses yongaları farklı sanırım alc ve rtl kullnmıyorlar marvel sanırım voodoo kext ile sesi halledebilisin ama final cut logic gibi yazılımlarda sorun cıkaracakdır %100 orjinal bir sistem istiyorsan buna göre gigabyte alc889a ses ve rtl8.. serisi ciplerine sahip bir anakart alacaksın veda artık ati 5... ve 6... serisi nvidia 2.ve 4.. serisi kartlar 64 bit dual monitör çalışıyorlar birde iyi bir hackintosh ile bir mac in tek farkı kasası bence orjinal mac alın diyen arkadaşlara katılmıyorum 5000 tl ye 4 gb1333 mhz ramli 5770 ekran kartlı i7 2.80 cpu lu imac alacağana 12 gb ram core i7 950 3.6 ghz x58 anakartlı gtx 295 li dual 24 inc monitörlü bir sistem kurmak daha mantıklı fiyatı 3000 tl dir 2000 tl de sana kalsın apple klavye ve birtanede 70 tl ye snow leopard dvd si alırsın olur biter
  • quote:

Orijinalden alıntı: andromeda9

paylaşım için tşk arkadaşım ama aslında sistemine retail kurulum yapsaydın daha iyi olurdu asus x58 serisi anakartlara retail kurulum yapılabiliyor tıpkı gigabayte kartlar gibi yeterki doğru bios sürümünü ve doğru boot cd yi bul retail kurulum orjinal snow leopard dvd si ile hem daha kolay hemde daha stabil asus kartların tek kötü yönü eternet ve ses yongaları farklı sanırım alc ve rtl kullnmıyorlar marvel sanırım voodoo kext ile sesi halledebilisin ama final cut logic gibi yazılımlarda sorun cıkaracakdır %100 orjinal bir sistem istiyorsan buna göre gigabyte alc889a ses ve rtl8.. serisi ciplerine sahip bir anakart alacaksın veda artık ati 5... ve 6... serisi nvidia 2.ve 4.. serisi kartlar 64 bit dual monitör çalışıyorlar birde iyi bir hackintosh ile bir mac in tek farkı kasası bence orjinal mac alın diyen arkadaşlara katılmıyorum 5000 tl ye 4 gb1333 mhz ramli 5770 ekran kartlı i7 2.80 cpu lu imac alacağana 12 gb ram core i7 950 3.6 ghz x58 anakartlı gtx 295 li dual 24 inc monitörlü bir sistem kurmak daha mantıklı fiyatı 3000 tl dir 2000 tl de sana kalsın apple klavye ve birtanede 70 tl ye snow leopard dvd si alırsın olur biter

Yorumlarınız için teşekkür ederim

Ben defalarca denedim fakat Retail DVD ile kurmayı başaramadım, bende de hata olabilir ama denemediğim kalmadı.

Asus ta hiç bir sorun yok Tüm sürücüler eksiksiz ve sotunsuz son derece stabil çalışıyor, Buna Final Cut Pro Adobe CS5 Corel Draw gibi programlar hatta AutoCad 2011 de dahil Şu an sistem kurulu bende zaten video yu hazırlıyınca upload edeceğim Hardware ile ilgili tercihleri zaten aynen paylaşıyoruz, yani Hazır ve Orjinal Mac mi Yoksa Pc ye Hackintosh mu? konusunda
  • ses chipi ne anakartının ?
  • SupremeFX X-Fi Zaten videoda dikkat ettiyseniz kurulum sonunda welcome ekranı çıktığında sesli devam ediyor, yani bu şekilde yüklediğinizde ilk kurulumdan itibaren sorunsuz tanıyor SL. Daha sonra AD2000b.kext yükleyincede 7.1 ses ve optik giriş çıkış ve coaxiel digitali de tanıyor.
  • ok tamam SupremeFX X-Fi düşündüğümden daha iyimiş ya
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.