Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.354
Cevap
19
Favori
714.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bende bu cihazdan almayı düşünüyorum ancak bir kaç tane sorum var

1-Arkadaşlar ben netbook kullanıyorum ama ne yapıyorsunuz derseniz film izliyorum internette geziyorum birde torrent kullanıyorum acaba bütün bunları bu cihazdada yapabilirmiyim
    2-Şimdi bu android marketteki paralı uygumaları bedava olarak temin edebiliyormuyuz (İphonedaki jailbreak tarzı )
    3-Şimdi yükleyen arkadaşlar olmuş anca bu cihaza android 3.0 STABİL bir şekilde desteği olucakmı

Aklıma takılan sadece bu sorulardır cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doit -- 30 Mayıs 2011; 2:12:23 >
  • @Doit o saydıklarının hepsini yaparsın. Ama 3.0 desteği diye birşey yok. Ürünün üreticisi Android 3.0 gelecek diye birşey vaad etmedi zaten. Bu yazdıklarımı kimbilir kaç kişi sordu, kaç kişi yanıtladı. Zaman ayırıp sabrederek konuyu okursan başka aklında soru ve şüphe kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maceraturk

@Doit o saydıklarının hepsini yaparsın. Ama 3.0 desteği diye birşey yok. Ürünün üreticisi Android 3.0 gelecek diye birşey vaad etmedi zaten. Bu yazdıklarımı kimbilir kaç kişi sordu, kaç kişi yanıtladı. Zaman ayırıp sabrederek konuyu okursan başka aklında soru ve şüphe kalmaz.

Zaten şu an öğle yapıyorum hocam yanlız inşallah 3.0 Bu easypad haricininde bu 450 -600 arası önerebilceğiniz başka bir cihaz var mıdır.Sanırsam bu fiyat aralığı için en iyi seçim exper

Ya birde bir sorum daha olucak bu cihaza harici hdd bağlıyabilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doit -- 30 Mayıs 2011; 5:34:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doit

quote:

Orijinalden alıntı: maceraturk

@Doit o saydıklarının hepsini yaparsın. Ama 3.0 desteği diye birşey yok. Ürünün üreticisi Android 3.0 gelecek diye birşey vaad etmedi zaten. Bu yazdıklarımı kimbilir kaç kişi sordu, kaç kişi yanıtladı. Zaman ayırıp sabrederek konuyu okursan başka aklında soru ve şüphe kalmaz.

Zaten şu an öğle yapıyorum hocam yanlız inşallah 3.0 Bu easypad haricininde bu 450 -600 arası önerebilceğiniz başka bir cihaz var mıdır.Sanırsam bu fiyat aralığı için en iyi seçim exper

Ya birde bir sorum daha olucak bu cihaza harici hdd bağlıyabilirmiyim

Ne yazkki o baglanamiyor. Ntfs formati desteklemiyor. Usb bellek (fat32) kullanabilirsin tabi o da experin kendi romlarinda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agnaday3

FELAKET OLARAK NİTELENDİRİLECEK BİR TEST SONUCU

Arkadaşlar ilginizi çekebilecek bir test yaptım. Kedime saklamayayım dedim ve sizinle paylaşıyorum. Testimde EasyPad ile gelen disk için kötü şüphelerimi haklı çıkartan çok ilginç bir sonuç çıktı ortaya. Aletteki bazı kararsızlıkların ve FİLMLERİ SEYREDERKEN MEYDANA GELEN TAKILMALARIN KESİN SEBEBİ BU FACİA KARTTIR. Testte Class 4 olduğu iddea edilen 16 Gb lık EasyPad micro SD kart ve telefonumda kullandığım 16 GB ama Class 2 yani 2 katı daha yavaş yazma hızı olması gereken kartı test ettim. Bir kaç diskte fazladan ekledim sonuçlar aşağıdadır. Elimizdeki disk tam bir çöptür. EasyPad'in asıl gücünü bu kart ile görmek mümkün değildir.

Test için 804 MB mp3 dolu bir klasörü aşağıdaki disklere tek tek kopyaladım yazma hızları aşağıdaki gibidir.

EasyPad Disk CLASS 4 16 GB 09 Dakika 20 Saniye Made in Taiwan
    Toshiba Disk CLASS 2 16 GB 02 Dakika 28 Saniye Made in Japan

Sandisk Flash Disk 8 GB 03 Dakika 22 Saniye Made in China
    Verbatim 2.5" Exturnel 500 GB 53 Saniye Made in Thailand

Bilgisi olmayanlar için belirteyim. Class 4 disk normalde class 2 diske göre 2 kat hızlı olmalıdır. Yani kartın üzerinde yazan tamamen bir yalan. Bu hızda çalışan bir diskten yüksek kaliteli film seyredilmez. Bu makina bu karta rağmen çok iyi çalışıyor.

Ellerine sağlık, inceleme güzel olmuş. Ama keşke yazma ve okuma hızlarını da yazsaydın. Gerci üzerinde nasıl bir oynama yapılmışsa; okuma ve yazma hızları fevkulade görünüyor test yazılımlarında. Bu 800MB tek parça bir dosya olsaydı daha hızlı atacaktı büyük ihtimal; çünkü bende öyle yapıyor. Bu hafıza kartını telefonuma takıp yeni birtane almak istiyorum. Almışken de 32GB olsun istiyorum. Ama çok pahalılar.
  • Arkadaşlara, VEGACOMB 1.4 VE 1.5 DE 3g desteği verildi deniyor fakat ben vınn ı çalıştıramadım her iki versiyonda da, 3g sinyalini görüyo şebekeyi görüyü ne yaptıysam etkin hale getiremedim, kullanan varsa ayrıntılı olarak yazarsa çok makbule geçecek... bende uğraşmaya devam edicem becerebilirsem paylaşırım bilgileri... şimdiden teşekkürler...
  • Easy pad almayı düşünenler; bugün vatan bilgisayarda 519'a 6 taksite..
    Ben 599'a bile f/p olarak çok iyi derken bu fiyatı kaçırmayın bence. Çünkü 2. elleri peşin 450 civarı.

http://www.vatanbilgisayar.com/exper-easypad-p10an-easypad-p10an-nvidia-tegra-250-1.0ghz-512-mb-16gb-msd-10.1-cam-bt-android-2.2/productdetails.aspx?I_ID=53167
  • Ben disklerin bir şekilde okuma ve yaza hızı test programlarının sonuçlarını etkilediğini düşündüğüm için ve önemli olnada yazma hızı olduğunu düşündüğüm için bu şekilde test ettim. Aradaki farka inanamadım. Class 2 bir karttan neredeyse 4 kat daha yavaş ki class 4 olduğunu iddea ediyor Exper micro SD Card.

quote:

Orijinalden alıntı: ToisAndro

quote:

Orijinalden alıntı: agnaday3

FELAKET OLARAK NİTELENDİRİLECEK BİR TEST SONUCU

Arkadaşlar ilginizi çekebilecek bir test yaptım. Kedime saklamayayım dedim ve sizinle paylaşıyorum. Testimde EasyPad ile gelen disk için kötü şüphelerimi haklı çıkartan çok ilginç bir sonuç çıktı ortaya. Aletteki bazı kararsızlıkların ve FİLMLERİ SEYREDERKEN MEYDANA GELEN TAKILMALARIN KESİN SEBEBİ BU FACİA KARTTIR. Testte Class 4 olduğu iddea edilen 16 Gb lık EasyPad micro SD kart ve telefonumda kullandığım 16 GB ama Class 2 yani 2 katı daha yavaş yazma hızı olması gereken kartı test ettim. Bir kaç diskte fazladan ekledim sonuçlar aşağıdadır. Elimizdeki disk tam bir çöptür. EasyPad'in asıl gücünü bu kart ile görmek mümkün değildir.

Test için 804 MB mp3 dolu bir klasörü aşağıdaki disklere tek tek kopyaladım yazma hızları aşağıdaki gibidir.

EasyPad Disk CLASS 4 16 GB 09 Dakika 20 Saniye Made in Taiwan
    Toshiba Disk CLASS 2 16 GB 02 Dakika 28 Saniye Made in Japan

Sandisk Flash Disk 8 GB 03 Dakika 22 Saniye Made in China
    Verbatim 2.5" Exturnel 500 GB 53 Saniye Made in Thailand

Bilgisi olmayanlar için belirteyim. Class 4 disk normalde class 2 diske göre 2 kat hızlı olmalıdır. Yani kartın üzerinde yazan tamamen bir yalan. Bu hızda çalışan bir diskten yüksek kaliteli film seyredilmez. Bu makina bu karta rağmen çok iyi çalışıyor.

Ellerine sağlık, inceleme güzel olmuş. Ama keşke yazma ve okuma hızlarını da yazsaydın. Gerci üzerinde nasıl bir oynama yapılmışsa; okuma ve yazma hızları fevkulade görünüyor test yazılımlarında. Bu 800MB tek parça bir dosya olsaydı daha hızlı atacaktı büyük ihtimal; çünkü bende öyle yapıyor. Bu hafıza kartını telefonuma takıp yeni birtane almak istiyorum. Almışken de 32GB olsun istiyorum. Ama çok pahalılar.
  • Arkadaşlar Androidli ve GPS li bir telefonun GPS'ini bluetooth ile paylaştırarak bu cihazları navigasyon kullanır hale getirebilir miyiz?
    Yani Cep telefonundaki Hotspot olayını GPS için yapacağız. Birkaç kişi paylaşmış ama yapan kullanan birinin yorumlarını bulamadım. PC ile bile paylaşılabiliyormuş. Programın adı da GooPC.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cekörüm

Arkadaşlara, VEGACOMB 1.4 VE 1.5 DE 3g desteği verildi deniyor fakat ben vınn ı çalıştıramadım her iki versiyonda da, 3g sinyalini görüyo şebekeyi görüyü ne yaptıysam etkin hale getiremedim, kullanan varsa ayrıntılı olarak yazarsa çok makbule geçecek... bende uğraşmaya devam edicem becerebilirsem paylaşırım bilgileri... şimdiden teşekkürler...

Geri tuşuna basılı tutarak açarken aynı zamanda modem de takılı olmalı. Sonradan takınca kabul etmiyor. Yani açmadan önce modemi tak, sonra geri tuşuna basarak host modda aç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaLqa

quote:

quote:

Merhaba
    İndirip yükledim ancak hala açtığım gibi atıyo. Bir çözüm bulabilcek var mı?

https://www.dropbox.com/s/urd0irf9jjju2mc/SystemApp%20Remover%20v4.13.apk

Önce ayarlar>uygulamaları yönet kısmından sonradan yüklediğin marketi sil. Daha sonra SystemApp Remover ile system sekmesinden dahili marketi bulup kaldır. Sonra yine şu son sürümü yükle:

https://www.dropbox.com/s/urd0irf9jjju2mc/Market%202.3.6.apk

Merhaba
    Biraz geç oldu ama Verdiğimiz programı yükledim ancak system apps seçeneğine tıklanmıyor. Onun yanında regular apps den sildim tekrar yükledim gene olmadı.

Çözüm bulabilcek var mı? Easypad'i direk aldığım gibi kullanıyorum hiç rom falan yüklemedim markete giriş yapamıyorum.
  • Orijinalden alıntı: bakieryigit

Exper EasyPad'e Google uygulamalarını yüklemek için yapılması gerekenler:

Önce z4root.1.3.0.apk'yu yükleyerek permanent root oluyoruz, bu islem esnasinda EasyPad kapanip açilacak.

sonra com.speedsoftware.rootexplorer-1.apk'yi yüklüyoruz,

Bu apk yüklendikten sonra Root Exporer programi ile diger APK'lar yüklenmeyecek sadece su dizine gönderilecek:
    DIKKAT : Google apk'larini kesinlikle install etmeyin (yüklemeyin) sadece asagidaki dizine kopyalayin!!! Yoksa installation esnasinda bu apk'lar baska dizine gider.
    /system/app

Sonra Root Exporer ile /system/app altina geliyoruz. Buraya yeni kopyaladigimiz apk'lardan mesela com.android.vending_2.2.6.apk 'nin üzerinde parmagimizla basip biraz bekleyelim. Bir menü çikacak. Permissions menüsüne basalim. Bir ekran çikacak (permissions.png). Burada diger çalisan uygulamalardakinin aynisini yapalim. O da söyle : User : read write, Group : read, Others : read diger seçili permissionlari iptal ediyoruz. Sadece böyle kalacak. Tüm Google uygulamalarini ayni yapmamiz gerekiyor. Örnek için AndroidPazari.apk'nin izinlerine ayni yöntemle bakabilirsiniz.

Restart atinca hepsi geliyor.

GoogleServicesFramework.apk Google altyapisi
    com.android.vending_2.2.6.apk : yeni Android Market
    com.google.android.apps.maps-1.apk Maps
    com.google.android.gm-1.apk gmail
    com.google.android.youtube-1.apk Youtube
    DrmProvider.apk -> Mp3 dinlemek için müzik telif sistemini yüklüyor
    MediaProvider.apk -> Müzik dosyalarini otomatik olarak tariyor ve müzikçalara ekliyor

ilgili programları burdan indirebilirsiniz:

http://gomobil.in/easypad.zip

Muharrem TAÇ'ın çalışması kendisi denemiş kullanmak isteyenler için bende buraya ekledim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba
    İndirip yükledim ancak hala açtığım gibi atıyo. Bir çözüm bulabilcek var mı?

https://www.dropbox.com/s/urd0irf9jjju2mc/SystemApp%20Remover%20v4.13.apk

Önce ayarlar>uygulamaları yönet kısmından sonradan yüklediğin marketi sil. Daha sonra SystemApp Remover ile system sekmesinden dahili marketi bulup kaldır. Sonra yine şu son sürümü yükle:

https://www.dropbox.com/s/urd0irf9jjju2mc/Market%202.3.6.apk

Merhaba
    Biraz geç oldu ama Verdiğimiz programı yükledim ancak system apps seçeneğine tıklanmıyor. Onun yanında regular apps den sildim tekrar yükledim gene olmadı.

Çözüm bulabilcek var mı? Easypad'i direk aldığım gibi kullanıyorum hiç rom falan yüklemedim markete giriş yapamıyorum.

Yukarıdaki yöntemle beraber markette yüklenmiş oluyor.
  • quote:

quote:

Arkadaşlara, VEGACOMB 1.4 VE 1.5 DE 3g desteği verildi deniyor fakat ben vınn ı çalıştıramadım her iki versiyonda da, 3g sinyalini görüyo şebekeyi görüyü ne yaptıysam etkin hale getiremedim, kullanan varsa ayrıntılı olarak yazarsa çok makbule geçecek... bende uğraşmaya devam edicem becerebilirsem paylaşırım bilgileri... şimdiden teşekkürler...

Geri tuşuna basılı tutarak açarken aynı zamanda modem de takılı olmalı. Sonradan takınca kabul etmiyor. Yani açmadan önce modemi tak, sonra geri tuşuna basarak host modda aç.

anlamadım vegacomb 1.5 yüklü tablet tam olarak kapalıyken modemi takıyoruz , sonra geri tuşuna basılı tutunca açılıyormu tablet??
  • quote:

quote:

ToisAndro kardeş modemi takma ve açarken geri tuşuyla açma aşamalarında yukarıdada bahsettiğim gibi sorun yok, modemi cihaz tanıyor, sağ alt köşede sinyal seviyeside gözüküyor, modemin ışığı mavi veya yeşil de yanıp sönüyor, yeni apn yi eski ayarlara göre de giriyorum ağada bağlanıyor veri etkinde yapıyorum kablosuz ayarlarındaki 3g ile ilgili herşeyi denedim ama çalıştıramadım... kitabi bilgi değilde çalıştırabilen varmı ve nasıl çalıştırdı onu merak ediyorum... teşekkürler...
  • arkadaşlar bu cihaz buradaki experle aynımı yani burada paylaşılan romları vs kullana biliymiyiz özelliklerinde 3g var yazıyor. donanım farklı değil mi.. bunu alsak berkeyiğit ustanın romunu yada xda modaco daki romları deneye bilme şansımız varmıdır..

quote:

Orijinalden alıntı: cm_strider

Buyrun bizimkinin dock station'lı Amerikalısı...

http://www.hepsiburada.com/Liste/viewsonic-viewpad-10-s-tablet-dock-station16gb-sd-hediyeli-/ProductDetails.aspx?productId=bd760629&categoryId=3008012
  • HOCAM HIZIR GİBİSİN VALLA YAAA
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilonemsi

arkadaşlar bu cihaz buradaki experle aynımı yani burada paylaşılan romları vs kullana biliymiyiz özelliklerinde 3g var yazıyor. donanım farklı değil mi.. bunu alsak berkeyiğit ustanın romunu yada xda modaco daki romları deneye bilme şansımız varmıdır..

quote:

Orijinalden alıntı: cm_strider

Buyrun bizimkinin dock station'lı Amerikalısı...

http://www.hepsiburada.com/Liste/viewsonic-viewpad-10-s-tablet-dock-station16gb-sd-hediyeli-/ProductDetails.aspx?productId=bd760629&categoryId=3008012

bir de bunun dock ını kullanabilir miyiz? onu da öğrenmek lazım.
  • arkadaşlar şimdi vegacomb 1.5.1 i yükledim 1.5.2 ye geçicektim ki menüde recovery i bulşamıyorum :S bu 1.. 15i yükledikten sonra oldu. pacht i nasıl yapıcam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocelot89

arkadaşlar şimdi vegacomb 1.5.1 i yükledim 1.5.2 ye geçicektim ki menüde recovery i bulşamıyorum :S bu 1.. 15i yükledikten sonra oldu. pacht i nasıl yapıcam ?

normal tableti kapatıyor gibi kapama tuşuna basılı tut bir süre tablet kapanmadan bırak yanlız. eski romlardaki gibi menü açılıyor recovery orda.
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.