Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.353
Cevap
19
Favori
714.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doganreis

Günaydın arkadaşlar,

Bilen bir arkadaş ClockworkMod Recovery ile rom yüklemeyi anlatabilir mi?

Dün akşamdan beri uğraşıyorum. Ne Corvus yükleyebildim ne Fuji Vega.. Yüklenmesine yükleniyor ama boot ekranında takılıp kalıyor.

Sanırım Full Wipe olayını yapamıyorum. Nasıl yapılır?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Clockworka girdiğinde orada kullanıcı verilerini silme seçeneği var. Tam ingilizce karşılığı aklımda değil. Birde advent veganın orjinal romunu yükleyip onun üzerine kurmayı dene, verileri silmeyi unutma. Çünkü bu romlar advent vega temelli olduğundan diğer romların üzerinde çalışmayabiliyor. Ben garantiye almak için adventin üzerine yüklüyorum hep.

• arkadaşlar gameboy oyunlarını bu android üzerinde kullanma durumu var mı? benım java destekli telefonumda java ile oynuyordum ama hep takılıyor, hep duraksıyordu bide ağır ağır gidince oyun hıc cekılmez oldu? Androidde oynama şansımız var mı duzgun bi şekilde_
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToisAndro

quote:

Orijinalden alıntı: thorismund

Honeycomb şuan için yüklenebiliyor tablete ben kurdum ama hala eksikleri var ve elemanlar gideriyorlar yavaş yavaş versiyon 4 ü çıktı şuan sanırım apx modda kurulumu yapılıyor...indirip bi denemek isteyenler için link;

http://tabletroms.com/forums/showthread.php?453-ROM-VegaComb-by-newbe5-and-Corvus

Bildiğim kadarıyla dahili olarak usb host ve ntfs desteği geliyor. Peki wifi hotspot ad-hoc, 3gmodem desteği felan var mı? Yada honeycomb ile teknik anlamda ne geliyor?

Honeycomb un temeli mevcut rom da usb host moda nasıl alınır denyemedim, hotspot ihtiyac duymuyorum denemedim, 3G modem ihtiyac duymadım denemedim...Pc ye bagladıgında tabletin sd kart girişini görüyor ama içine giriş yapmıyor...Toi bi sorum olucak bu arada sana ben direkt apx modda kuruyorum çünkü clockworkmod da kurulmaz diyordu...ADB modda da zaten kurulmaz onu da denedim...Biraz daha bekleyin stabil Honeycombu fixleyecelerdir....Bi verdiğim linke bakıverde usb host olayı felan nedir ne değildir ing var ise...Baki hoca da ortalıkta yok adam ipad i aldı bizi unuttu

• quote:

quote:

Günaydın arkadaşlar,

Dün akşamdan beri uğraşıyorum. Ne Corvus yükleyebildim ne Fuji Vega.. Yüklenmesine yükleniyor ama boot ekranında takılıp kalıyor.

Clockworka girdiğinde orada kullanıcı verilerini silme seçeneği var. Tam ingilizce karşılığı aklımda değil. Birde advent veganın orjinal romunu yükleyip onun üzerine kurmayı dene, verileri silmeyi unutma. Çünkü bu romlar advent vega temelli olduğundan diğer romların üzerinde çalışmayabiliyor. Ben garantiye almak için adventin üzerine yüklüyorum hep.

Bende tüm rom yüklemelerimden önce Advent Vega standart romu yüklüyorum. Yine aynı şekilde yaptım. Advent Vega 1.09 üzerine Fuji-Veja yükledim, restart sonrası ekran parlıyor ve orada kalıyor. Corvus5'de de durum aynı. Restart sonrası iki linux pengueni çıkıyor sol üst köşede, orada takılıp kalıyor..

Var bir sıkıntı ama bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: aelin339
    arkadaşlar gameboy oyunlarını bu android üzerinde kullanma durumu var mı? benım java destekli telefonumda java ile oynuyordum ama hep takılıyor, hep duraksıyordu bide ağır ağır gidince oyun hıc cekılmez oldu? Androidde oynama şansımız var mı duzgun bi şekilde_

android platformu icin emulatorler mevcut. markette emulator diye aratirsaniz bircok program cikacaktir karsiniza. ama tam ekran oynanabilir mi bilmiyorum cunku denrmedim. ama daha once android telofonumla tam ekran oynamistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deadly Sto(R)m -- 13 Mayıs 2011; 19:57:18 >
  • selam ben easypad 2 tane aldım hem kendime hem eşime
    harika cihaz telefon fiyatına veee honeycomb yükledim esas
    tadı şimdi geldi :)
  • bu ürünü almayı düşünüyorum ama android 3 e destek verecek mi? eğer vermeyecekse ölü bir sistem olmasından çekiniyorum. bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebetece

selam ben easypad 2 tane aldım hem kendime hem eşime
    harika cihaz telefon fiyatına veee honeycomb yükledim esas
    tadı şimdi geldi :)

Hayırlı olsun öncelikle. güle güle kullanın.
    honeycombtan iyi verim aldınız mı acaba?
    thorismund arkadaşın paylaştığı siteden mi kurdunuz?
  • quote:

quote:

quote:

Günaydın arkadaşlar,

Bende tüm rom yüklemelerimden önce Advent Vega standart romu yüklüyorum. Yine aynı şekilde yaptım. Advent Vega 1.09 üzerine Fuji-Veja yükledim, restart sonrası ekran parlıyor ve orada kalıyor. Corvus5'de de durum aynı. Restart sonrası iki linux pengueni çıkıyor sol üst köşede, orada takılıp kalıyor..

Var bir sıkıntı ama bulamadım.

Sen ubuntu felan mı yüklemeye çalıştın. Normalde penguen felan çıkmaz androidde. Şurada Kraaz arkadaşımızın romu var:http://forum.donanimhaber.com/m_48876519/tm.htm

Normalde yüklenmesi lazım. Dediklerini yaptığında çalışıyor olması lazım. Herhangi bir neden gelmiyor aklıma çalışmaması için.

• Arkadaşlar VegaComb Custom rom'u denedim.

Android 3.0.1 sürümünü kullanıyor. Boş ram miktarını görünce çok şaşırdım. 317MB boş ram var. İlk kez açılan yerlerde donmalar oluyor ama, ikinci açışta canavar gibi. Wi-fi ve bluetooth henüz çalışmıyor. Resim görüntüleme kalitesi 32bit değil. Ben 32bite alıştığımdan bana kalitesi düşük geldi. USB Host çalışmıyor. Normalde doğrudan desteklemesi lazım. Çünkü bu özelliği google eklemişti. Yani host ile slave arası geçiş gibi şeylerle uğraşmadan ikisini birden desteklemesi lazımdı. Desteklemediği için flash disk ve 3g modem test edemedim. Sadece arayüzünü test ettim. Şu anda beta bile değil. Henüz Alpha4 seviyesinde.

Sadece test etmek amaçlı. Kullanılabilir sürümlerine daha çok varmış gibi geliyor bana. Eğer Exper'den rom gelirse bu romu modaco, xda gibi yerlerde de paylaşırız ki custom romlar geliştirsinler. Sonuçta advent vega ile aynı donanım.

• Aarkadaslar wi fi calisiyor Suan icin tableti 1.5ghz e overclock etmisler am a tam randimanli olmamis toisin dedigi gibi en azindan betayi beklemek lazim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: thorismund

Aarkadaslar wi fi calisiyor Suan icin tableti 1.5ghz e overclock etmisler am a tam randimanli olmamis toisin dedigi gibi en azindan betayi beklemek lazim....

Bende çalışmadı wireless. İşlemci frekansına bakmadım ama 1.5 ghz gibi gelmedi bana. Yine en iyi yaptığımız şeyi yaparak bekleyeceğiz.
  • Burada sormak ne kadar doğru bilmiyorum ama en azından tabletle ilgilenen arkadaşlar olduğu için soruyorum malum 1-2 ay içinde bir çoğu piyasaya çıkacak olan android 3 destekli 10" tabletlerden elimizdeki gibi usb ve hdmi bağlantıları olan ve marka olarak desteği (güncellemeler) iyi olan hangi tableti tavsiye edersiniz?
  • Arkadaşlar. Ben p11in ramini 1gb dan 2 ye yükselttim. Elimde eski 1 GB ram var. Acaba o rami p10 umdaki 512'yi çıkartıp 1 gb ramle değiştiremez miyim? Aletin içindeki ram boar da entegre değildir heralde. Mutlaka bir slotu vardır. Aletin içini açan varmı? Merak edip açan olursa bi bakıversin. O zaman serviste ram değiştirte biliriz p11 gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agnaday3

Arkadaşlar. Ben p11in ramini 1gb dan 2 ye yükselttim. Elimde eski 1 GB ram var. Acaba o rami p10 umdaki 512'yi çıkartıp 1 gb ramle değiştiremez miyim? Aletin içindeki ram boar da entegre değildir heralde. Mutlaka bir slotu vardır. Aletin içini açan varmı? Merak edip açan olursa bi bakıversin. O zaman serviste ram değiştirte biliriz p11 gibi.

Kraaz bir ara enikonu sökmüştü tabletini, şu ekran modelini ararken. İllaki RAM'i de incelemiştir
  • honeycomb kuran deneyen arkadaşlar acaba tabletin dokunmatik hassasiyeti kullandığımız 2.2 den dahamı iyi bir fark varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 14 Mayıs 2011; 2:00:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kego

quote:

Orijinalden alıntı: agnaday3

Arkadaşlar. Ben p11in ramini 1gb dan 2 ye yükselttim. Elimde eski 1 GB ram var. Acaba o rami p10 umdaki 512'yi çıkartıp 1 gb ramle değiştiremez miyim? Aletin içindeki ram boar da entegre değildir heralde. Mutlaka bir slotu vardır. Aletin içini açan varmı? Merak edip açan olursa bi bakıversin. O zaman serviste ram değiştirte biliriz p11 gibi.

Kraaz bir ara enikonu sökmüştü tabletini, şu ekran modelini ararken. İllaki RAM'i de incelemiştir

Eğer ram değiştirebilir yada ekleyebilirsek süper olur gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: khaos

honeycomb kuran deneyen arkadaşlar acaba tabletin dokunmatik hassasiyeti kullandığımız 2.2 den dahamı iyi bir fark varmı?

ekran kalibrasyonu yok suan için ama yakında koyarlar 2.2 nin daha iyiydi sanki hassasiyeti calibrasyonda var onda çüünkü, beklemek lazım daha...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

Selamlar arkadaslar :
    İlk Market calısmayınca ,İş basa dustu deyip ,Vega Romu kaldırıp Exper Romu geri yukledim.
    8 saaten beri envai cesit bilimsel amaclı deneme den sonra,Exper Romda da calıstırdım Marketi.
    Birde uyarı yazayım :
    TC anayasasının 26 nci ve 27 maddesine istinaden.
    Burda paylasılan bilgiler ve dosyalar tamamen sadece ve sadece bilgilenme ,egitim ve araştırma amacı ile paylasılmıstır.
    Bu dosyaları cekip kullanan insanlar bilgilenme,egitim ve araştırma amaclı olarak kullanacaklardır.
    Ne site sahibi,Ne ben ,Ne de bu dosyaları bilgilenme, egitim ve araştırma amacı ile cekip yukleyen insanlar sorumlu tutulamaz.

Linki burda:

http://r-a-p-i-dshare.com/files/448087099/market_exper_acin.zip - arada yesil cizgileri kaldırıverin oyle yapıstırın browsere. Ve ya baska biri cekip Baska yere upload ederse iyi olur. Su anda baglantı bende gocmus durumda nerdeyse hic bir yer acmiyor.

Nasıl yuklenecegine gelince.

1.Once dosyayı indirin ve acın icinden 2 dosya cıkacak z4root.apk ve market_exper.zip. ikinci cıkan dosya market_exper.zip i ellemeyin o sekilde kalsın o daha sonra lazım olcak.

2.İlk Dosyanın icinden cıkan her iki dosyayı da SD karta herhangi bir yere kopyalayın.

3.Experde file managerle z4root.apk oldugu yere gidip z4root u kurun.Kurduktan sonra , Ayarlar - Uygulamalar - Geliştirme - USB hata ayıklamasını acın.(tik koyun ustune) acıksa ellemeyin oyle kalsın.

4.Ayarlar - Konum ve Guvenlik - Kablosuz aga kullanı acın (tik koyun ustune) acıksa ellemeyin oyle kalsın.

5.Ayarlar - Hesaplar ve Senkronizasyon - Arka Plan veri ve Otomatik Senk. yazan yerleri acın (tik koyun ustune) acıksa ellemeyin oyle kalsın.

6.Ayarlar - Software Tool - Software update yazan yere tıklayıp market_exper.zip i nere yukledi iseniz oraya gidin ve ustune tıklayın.Tablet kendi kendini guncelleyip restart atacak.

7.Tabeti root edecez.Programlar Kısmına Geri donun z4root uygulamasına tıklayın ,acılınca ortadaki veya Permanent Root yazan yere tıklayın.Super User uygulaması izin vereyim mi diye pencere cıkarabilir allow veya evet deyin.

8.Tableti Root edince o kendine restart atacak.Programlar penceresine gelin gene orda market enabler adlı yesil iconlu bir program goreceksiniz.Ona tıklayın Karsınıza 3 secenekli bir menu cıkacak.Actual ,Settings List,Set Custom diye.Ortadaki Settings List yazan yere tıklayıp en ustteki [us] T-Mobile(T-Mobile) yazan kısımda parmagınızla biraz ustunde tutun menu acılacak 2 secenekli.Fake this Provider Now yazan secenegi secin.Ok yapıldı diyecek program size.

9.Wi-fi yi acın internete baglanın.Uygulamalar Penceresine gelin Markete tıklayın google mailinizi sifrenizi gidrikten sonra Marketiniz acılacak haıyrlı olsun.

10.Exper uzerinde yeni bir sey ogrenmiş olduk.Herkese basarılar.Market kesinlikle calısıyor.Bugun en az 6 kere experin Rom u yukleyip sildim.Her denemede calıstı.

Not:Market kendini guncelleyecek ,İlk aclıdıgında kapanabilir , Tekrar tıklayın ustune.

Not2:Yukarıdaki uyarıyı yazdım ne olur ne olmaz diye.Daha once basıma gelen bir olaydan sonra.Ne amacla kullanacagımızı belirtelim

teşekkürler kraaz dediklerini aynen yaptım ve hiçbir sorun olmadan açtı marketi... tekrar çok sağol.

• 2 gün oldu tablet geleli ve hemen baki arkadaşimızın romunu kurdum. Aletin performansı gayet iyi. 2 gündür pc acmıyorum. Yok böyle bir deneyim ;) olayı çözmüşler tegra gercekten cok saglam bir platform. Oyunlar vs tarayıcının hızı sasırtıcı. Bu yazıyı exper easypad den yazıyorum. Pc klavyesijde 10 parmak yazar gibi yazıyorum. Experin orjinal romunu çöpe atabilirsiniz. Hayatımda ilk bir cihazı romladım ve bunu ogrenmek 10 dk.mı aldı. İslem zaten 1dk suruyor. Bu kadar yabancı oldugum bir platform olmasına rağmen her sey gerçekten cok sorunsuz ve mkemmel. Bu saatten sonra profesyonel kullanımlar dısında laptop kullanımı son bulmuştur. Eminim ki zaman içersinde laptop üretimi %80 azalacaktır. Hatta cihazlara klavye ve mouse bağlanabiliyor ve kendisi direk tanıyor. Bir takım profesyoneller bile tableti tercih edeceklerdir...
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.