EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI
8342 Cevap575837 Görüntüleme25 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     3 [5] 7 8 9 10 11 12      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

24 Mesaj
15 Şubat 2011; 20:59:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

Selamlar arkadaslar :
İlk Market calısmayınca ,İş basa dustu deyip ,Vega Romu kaldırıp Exper Romu geri yukledim.
8 saaten beri envai cesit bilimsel amaclı deneme den sonra,Exper Romda da calıstırdım Marketi.
Birde uyarı yazayım :
TC anayasasının 26 nci ve 27 maddesine istinaden.
Burda paylasılan bilgiler ve dosyalar tamamen sadece ve sadece bilgilenme ,egitim ve araştırma amacı ile paylasılmıstır.
Bu dosyaları cekip kullanan insanlar bilgilenme,egitim ve araştırma amaclı olarak kullanacaklardır.
Ne site sahibi,Ne ben ,Ne de bu dosyaları bilgilenme, egitim ve araştırma amacı ile cekip yukleyen insanlar sorumlu tutulamaz.

Linki burda:

http://r-a-p-i-dshare.com/files/448087099/market_exper_acin.zip - arada yesil cizgileri kaldırıverin oyle yapıstırın browsere. Ve ya baska biri cekip Baska yere upload ederse iyi olur. Su anda baglantı bende gocmus durumda nerdeyse hic bir yer acmiyor.

Nasıl yuklenecegine gelince.

1.Once dosyayı indirin ve acın icinden 2 dosya cıkacak z4root.apk ve market_exper.zip. ikinci cıkan dosya market_exper.zip i ellemeyin o sekilde kalsın o daha sonra lazım olcak.

2.İlk Dosyanın icinden cıkan her iki dosyayı da SD karta herhangi bir yere kopyalayın.

3.Experde file managerle z4root.apk oldugu yere gidip z4root u kurun.Kurduktan sonra , Ayarlar - Uygulamalar - Geliştirme - USB hata ayıklamasını acın.(tik koyun ustune) acıksa ellemeyin oyle kalsın.

4.Ayarlar - Konum ve Guvenlik - Kablosuz aga kullanı acın (tik koyun ustune) acıksa ellemeyin oyle kalsın.

5.Ayarlar - Hesaplar ve Senkronizasyon - Arka Plan veri ve Otomatik Senk. yazan yerleri acın (tik koyun ustune) acıksa ellemeyin oyle kalsın.

6.Ayarlar - Software Tool - Software update yazan yere tıklayıp market_exper.zip i nere yukledi iseniz oraya gidin ve ustune tıklayın.Tablet kendi kendini guncelleyip restart atacak.

7.Tabeti root edecez.Programlar Kısmına Geri donun z4root uygulamasına tıklayın ,acılınca ortadaki veya Permanent Root yazan yere tıklayın.Super User uygulaması izin vereyim mi diye pencere cıkarabilir allow veya evet deyin.

8.Tableti Root edince o kendine restart atacak.Programlar penceresine gelin gene orda market enabler adlı yesil iconlu bir program goreceksiniz.Ona tıklayın Karsınıza 3 secenekli bir menu cıkacak.Actual ,Settings List,Set Custom diye.Ortadaki Settings List yazan yere tıklayıp en ustteki [us] T-Mobile(T-Mobile) yazan kısımda parmagınızla biraz ustunde tutun menu acılacak 2 secenekli.Fake this Provider Now yazan secenegi secin.Ok yapıldı diyecek program size.

9.Wi-fi yi acın internete baglanın.Uygulamalar Penceresine gelin Markete tıklayın google mailinizi sifrenizi gidrikten sonra Marketiniz acılacak haıyrlı olsun.

10.Exper uzerinde yeni bir sey ogrenmiş olduk.Herkese basarılar.Market kesinlikle calısıyor.Bugun en az 6 kere experin Rom u yukleyip sildim.Her denemede calıstı.

Not:Market kendini guncelleyecek ,İlk aclıdıgında kapanabilir , Tekrar tıklayın ustune.

Not2:Yukarıdaki uyarıyı yazdım ne olur ne olmaz diye.Daha once basıma gelen bir olaydan sonra.Ne amacla kullanacagımızı belirtelim

Exper rom ile bu şekilde sorunsuz olarak bende markete baglanabildim , Detaylı bilgiler için çok teşekkürler.

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi

8 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:01:20 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: necdetdoni

arkadaşlar firmware yüklerken son adımda bir sorun çıktı şimdi cihaz açılmıyor...yardımcı olabilecek varmı?

Firmware yuklediğinize gore , APX moda nasıl gecildiğini bildiğinizi varsayiorum.

Aynen sunları yapın , Bugun 2 kere aleti gocerttim , İkisinde de ise yaradı.Biraz zor olsa da ise yariyor.

USB kablosu ile bilgisayara Takın, Takılı kalsın.

1.Şarj aletini cıkarıp, 6 saniye kadar guc dugmesine basın.
2.Geri dugmesine basın , Basılı tutarken guc kablosunu takın, Led yanıncaya kadar bekleyin.Led yanınca Bırakın.Ondan sonra hemen geri basın Basılı tutun.
3.Geri dugmesine basılı tutarken,Guc dugmesine 2 saniye kadar basılı tutun.Guc dugmesini bırakın.
4.Geri dugmesini 2 saniye kadar daha tutup onu da bırakın.APX moda gecmesi gerek.Normal flashlamanıza devam edebilirsiniz.

Bazen bunları yaparken yarı yolda bile geciyor APX moda.Dikkat edin bilgisayardan ses gelince.Hemen dugmeleri bırakın ve normal flashlamaya devam edin.
Olmazsa tekrar en bastan baslayın.

Ben Bulmadım surdan alıntıdır.
http://android.modaco.c...the-first-bricked-vega/

Bugun basıma gelince internette buldum yontemi.İşe de yariyor.2 kere gocertip 2 kere o sekilde geri getirdim aleti.

arkadaşım çok teşekkür ederim..bir iki denemeden sonra dediğin yöntemle flashlayabildim...Allah razı olsun...

232 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:11:42 

arkadaşlar benim bir sorum var,cihazı bugün aldım fakat dokunmatiği ile ilgili bir sıkıntım var, özellikle cihazın üzerine ışık vurunca dokunmatikte problem yaşıyorum, ekrana ışık gelmezse dokunmatik biraz daha iyi ama yine de algılama da problem var cihazı iade etmeyi düşünüyorum,siz bu tarz ışığa duyarlılık vs yaşadınız mı? Cihaza rom güncellemesi yapmadım,sizce ondan olabilir mi?

493 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:20:21 

arkadaslar ben sadece experdeki flaşı yükledim, kendi browseri ile milliyet emlak sitesinde flash reklamlar linkleri kapatiyor , baska bir bbrowser hangisini tavsiye edersiniz flash destekli? Ayrıca her micro sd uyumlumudur? servise gonderdim bendeki bozuk çıktı yeni alayim 8gb bir tane.

13 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:21:19 

Bende yeni bir easypad kullanicisi olarak bi deneyimimi paylasayim arkadaslar.
ekranin karanlik gorunmesine cozum olarak, film izlerken nette dolasirken tersten kullanmayi deneyin
cok daha net gorunuyor.
tabi ekran dondurme kilidini acmayi unutmayin.
steve jobs tarzi bi aciklama oldu ama idare edin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

493 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:24:26 

quote:

Orijinalden alıntı: collu32

Bende yeni bir easypad kullanicisi olarak bi deneyimimi paylasayim arkadaslar.
ekranin karanlik gorunmesine cozum olarak, film izlerken nette dolasirken tersten kullanmayi deneyin
cok daha net gorunuyor.
tabi ekran dondurme kilidini acmayi unutmayin.
steve jobs tarzi bi aciklama oldu ama idare edin :)

kesinlikle haklısın ancak , ana menu ters oluyor hep keske o da donse

1849 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:31:10 

LauncherPro isimli uygulamayı yüklerseniz böyle bir sorun olmaz. Farklı widgetları falan da var, menü giriş animasyonu da güzel, bir deneyin.

nyan

14 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:45:35 

applanet.net e uye olmaya calisiyorum fakat uyelik formundaki "what is the name of this forum backwards?" sorusuna takilip duruyorum. cevabi hakkinda herhangi bir fikri olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1849 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:47:00 

Yukarıda da biri yazmış olmalı, sitenin adını tersten yazmanızı istiyor, cevap tenalppa olmalı.

nyan

78 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:48:14 

Ben de kraaz'in tarif ettigi methodla market enabler'da t-mobile(us) secerek marketi acabildim (cok tesekkurler!). Ancak google earth, gogles, skymap gibi aplikasyonlari bulamiyor. Fikri olan?

Toshiba 46XF350, Toshiba HD-EP30, Onkyo HT-S760 (US), Wii (NTSC-U), XBOX (NTSC-U), Next YE-2000CX, Vestel Millenium 32708, Vestel Digiturk DT9002, Nikon D50, Sony DSC-W120, Asus EeePC 1000-HA, iPhone 3G, Samsung Galaxy i7500, WDTV Live!, Vestel Digiturk DT9102 HD, HP Pavilion dm1, iPad 2 wi-fi

78 Mesaj
15 Şubat 2011; 22:06:32 

quote:

Orijinalden alıntı: scorpi0

Ben de kraaz'in tarif ettigi methodla market enabler'da t-mobile(us) secerek marketi acabildim (cok tesekkurler!). Ancak google earth, gogles, skymap gibi aplikasyonlari bulamiyor. Fikri olan?

Kendi sorumu kendim cevaplayayim. Bizim alette gps olmadigi icin bahsettigim programlarla uyumsuz goruluyor. O yuzden listelenmiyorlar.

Toshiba 46XF350, Toshiba HD-EP30, Onkyo HT-S760 (US), Wii (NTSC-U), XBOX (NTSC-U), Next YE-2000CX, Vestel Millenium 32708, Vestel Digiturk DT9002, Nikon D50, Sony DSC-W120, Asus EeePC 1000-HA, iPhone 3G, Samsung Galaxy i7500, WDTV Live!, Vestel Digiturk DT9102 HD, HP Pavilion dm1, iPad 2 wi-fi

2108 Mesaj
15 Şubat 2011; 22:34:47 

Marketi indiremiyorum baska bir yere yukleme yapabilirmisniz

Fiat 500L Living+Hyosung GT250r

1491 Mesaj
15 Şubat 2011; 22:57:08 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

@Kraaz açıklamalar için teşekkürler, sonunda Google hesabımı markete tanıtmayı başardım. Anladığım kadarıyla Google market'in ilk kurulumu için cihaz tarafından arka planda gönderilen bir cep telefonu hizmet sağlayıcı kodu gönderiyor. Bizim tabletlerde cep telefonu altyapısı olmadığından market ile gmail hesabımızı aktive etmiyor. Ancak root olup "market enabler" kurunca bu eklenti sayesinde cihaza bir Amerikan cep telefonu hizmet sağlayıcı kodu tanıtılıyor ve market ile gmail hesabı bu şekilde eşleştiriliyor. Bir kez yapınca zaten başka sorun kalmıyor.

Bu arada ben şu anda Advent Vega rom'u kurdum ve kullanıyorum. Exper'deki sürüm bunun birebir kopyası diyebilirim ancak bir sürüm geriden geliyor. Advent sayfasında 1.09 rom kullanıma sunulmuşken Exper'in sayfasında 1.08.6 bulunuyor. Android olduğu için Advent rom'unda da Türkçe desteği var. Advent umarım Android 3.0 çıktığında güncellemeyi çabuk yayınlar.

Evet aynen oyle.Gereken 3-5 sey daha var yalnız.market_exper.zipi acarsanız.System - app kalsorunun icinde gerekenler gozukuyor zaten apk.olarak.Meta INF adlı klasoru ellemeyin :) orda update scriptleri var.

Advent romu kullaniyorsanız su Flashı yuklemenizi tavsiye ederim.
Ozellikle Tegra icin optimize edilmiş. Aslında herkesin işine yarar.

http://www.fileserve.com/file/V9P6Y4a

Bu flashı deneyim dedim experde , flash sorun çıkardı experde donarak oynatıyor bende ilginç , experin kendi yayınladıgı flashı yükleyince tekrar flash videoları rahatça oynatmaya başladı. rom'a göre flash mı çıkarıyor acaba adobe firması garibime gitti.

pentium core 2 duo E6400 ,2 gb ddr2 667 mhz ram,asus mb19tu lcd monitör,300 gb sata 2 harddisk,sapphireati readon x850xt ekran kartı,INTEL BOXDG965WHMKR WESTCHESTER (CORE 2 DUO ) anakart,nec 3520a dvd writer,lg combo sürücü,

413 Mesaj
15 Şubat 2011; 23:14:20 

o Flashtan değil romdan dolayı.Exper romun tegra suruculerinden.Adobe Romlara gore flash yapmiyorda , Firmalar Flashı kendi aletlerinde kendi romlarında calıssın diye modifiye ediyor.
Gerci experin onu yaptıgını zannetmiyorum ama neyse.Herhalde eski suruculer ile experin koydugu flash versionu birbirine uyumlu.

Nemo me impune lacessit.

286 Mesaj
16 Şubat 2011; 0:14:58 

quote:

Selamlar Herkese Guncellemiş bulunuyorum aleti.Exper bana tesekur etmeli :)

1.Once su dosyayı indirin :
http://developer.downlo...egra_froyo_20101105.msi

bilgisayara yukleyin.
64 bit ise
C:\Program Files(x86)\NVIDIA Corporation\tegra_froyo_20101105\usbpcdriver klasorune dosyalarını atar.
32 bit ise buyuk ihtimal
C:\Program Files\NVIDIA Corporation\tegra_froyo_20101105\usbpcdriver klasorune atacak. Bende 64 bit oldugundan o sekilde.

bu klasor yolu bize daha sonra lazım olcak unutmayın.

2.Cihazı APX moda sokmak lazım , onu da su sekilde yapiyoruz.
2.a - USB kablosu her iki tarafı da erkek olan bulun , bilgisayarla tableti baglayın.
2.b - Tableti kapatın , (restartlamayın kapatın).Tablet le bilgisayar birbirine baglı olsun usb den.
2.c - Tabletin guc ve home dugmesine aynı anda basın.Guc dugmesi beyaz olan ,home dugmesi de su g sensoru kapatma dugmesinin yanındaki dugme.
Tablet acılmayacak ama Bilgisayardan ses gelecek dugmeleri bırakın.Windows windows updatede surucu aramaya baslayacak bulamayacak.

3.Aygıt yoneticisine bakın orda bilinmeyen aygıt olarak APX diye goreceksiniz
3.a - O aygıta sag tıklayıp Surucu guncellestir deyip ,Surucu yazılımını bilgisayarımda ara deyin.Klasor olarak ta yukarıda verdiğim yolu gosterin.32 bit ve 64 bit olarak farklı yollar var dikkat edin.
3.b - Windows bu surucu imzalanmamıs yukleyeyim mi diye soracak korkmadan yine de yukle basın.Windows surucuyu yukleyecek.
3.c - Bu defa tablet Nvidia USB Boot recovery device olarak gozukecek.
3.d - Tablet bilgisayara baglı kalacak.Cıkarmayın en son cıkaracaksınız

4.Experin indirdiğiniz rar dosyasını acın.Icınden 2 dosya cıkacak
P10_image_20110201_v1.08.6_exp.md5 ve P10_image_20110201_v1.08.6_exp.exe
5.P10_image_20110201_v1.08.6_exp.exe ye tıklayın arkanıza yaslanın bir Dos penceresi acılacak o kendi hallediyor geri kalanı bitirince sizi uyaracak.Bitti devam etmek icin enter basın diye.
Basın entere program kapanacak cıkarın usb den tableti.Tablet bir restart atacak kendine restart atınca tekrar kapanacak.
Guc dugmesine basın tableti acın once sizi android logosu karsılayacak.Yaklasık 1-2 dakika icinde acılacak config filan yaratıncaya kadar o kadar suruyor zaten.
Tabletiniz guncellenmis keyfini cıkarın.

6. Uygulamar filan direk siliniyor yalnız ona gore yedeğinizi alın veya yeniden yukleyin artık.

Yeni guncellemede Flash standart olarak var icinde onu yuklemenize gerek yok.

Ayrıca da AppCenter diye yeni bir uygulama var market benzeri oldukca iyi ve sanki alet daha bir canlandı.Bu appcenterde paralı uygulamalar da var parasız olanlar da.

Guncellenmiş tabletiniz Hayırlı olsun.

Resimleri de koymayı beceremedim sanırım.

Artık bir bira ısmarlarsınız gunun birinde karsılasırsak :)

Ufaltılmış ön izleme resmi

Anlatıldığı gibi Rom Güncellemesini yaptım.
Çok sağol.

Yalnız bir problem kaldı. O da Takvim uygulamasını çalıştıramadım.

Çalıştırdığımda bir Exchange hesabı istiyor. Bunu nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

Lütfen Yardım edin . . . .

Emekliyim :)(۲۰۰۱) (ميسوت يلماس)

296 Mesaj
16 Şubat 2011; 0:19:44 

Arkadaşlar birkaç gündür işlerim yoğun katılımcı olamıyorum ama takip ediyorum

Başta Kraaz olmak üzere (Firmware update bilgisini verdi )
Diğer marka tespitlerini yapan ve değerli birçok bilgiyi paylaşan, Mr.Blof, bakieryigit, Deniz, runic, erkan2056 ve diğer isimlerini yazamadığım arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Bu değerli bilgileri 1-2 güne kadar ilk mesajda toplamayı düşünüyorum (isimleri belirterek). Böylece kullanıcılar bilgilere ulaşmak için birçok mesajı okumak zorunda kalmamış ve doğruluğu kesin olan işlemlere ulaşmış olacaklar.

151 Mesaj
16 Şubat 2011; 0:22:42 

emeği geçen ve geçecek olan herkese teşekkürler arkadaşlar.

101 Mesaj
16 Şubat 2011; 0:39:18 

bu cihazın işlemcisi çok ii olmasına karşın oyunları açmıyor. htc hd2 de çalışan oyunlar bunda açılmıyor açılsa bile çok kötü. işlemci o kadar ii olmasına karşın şaşırdım. acaba ekran büyüklüğünden mi kaynaklanıyor.

düzgünce çalışan oyunlar here of sparta , daha hızlı hada öfkeli araba yarışı. birkaç basit oyun kaliteli ve ii oyunlar bir türlü çalışmadı.:(

8 Mesaj
16 Şubat 2011; 1:07:14 

advent romunu kurduktan sonra usb stickleri görmemeye başladı ama pc ye usb den bağladığım zaman sd karta ulaşabiliyorum..exper romunda ise usb stickleri görüyordu ama pc den sd karta bağlanamıyordu...bir yolu yöntemi varmı yoksa rom uyuşmazlığımı...teşekkürler

1457 Mesaj
16 Şubat 2011; 2:08:54 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: runic

quote:

TC anayasasının 26 nci ve 27 maddesine istinaden.
Burda paylasılan bilgiler ve dosyalar tamamen sadece ve sadece bilgilenme ,egitim ve araştırma amacı ile paylasılmıstır.
Bu dosyaları cekip kullanan insanlar bilgilenme,egitim ve araştırma amaclı olarak kullanacaklardır.
Ne site sahibi,Ne ben ,Ne de bu dosyaları bilgilenme, egitim ve araştırma amacı ile cekip yukleyen insanlar sorumlu tutulamaz.

.
.

Not2:Yukarıdaki uyarıyı yazdım ne olur ne olmaz diye.Daha once basıma gelen bir olaydan sonra.Ne amacla kullanacagımızı belirtelim

Öyle bir yazmışsınız ki anlamayan arkadaşlar sanki yasadışı bir paylaşım yapmışsınız, kırılmış oyun vs. veriyorsunuz zannedecekler Gayet yasal bir işlem olduğunu da ekleyelim, size de teşekkür edelim.

Onu bilerek yazdım runic, malum memlekette Deli de cok Veli de cok,Denk gelecez bir Deliye , sonra ugrasasım yok. :)

Olay tamamen yasal dogru diyorsun onu belirtelim.

Ben yine de ne olur ne olmaz diye şikayet ettim. Bugün yarın ifade vermeye çağırırlar sizleri.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

31 Mesaj
16 Şubat 2011; 2:25:17 

Kraaz ve diğer arkadaslar cok tesekkur ederım paylasımlarınız ıcın.

Kraaz arkadasım dedıklerını aynen yaptım sorunsuz calıstı hepsı.advent rom'un uzerne market uygulamasını kurdum calıstı bılgınıze,exper ıcın verdıgın market uygulamasını advent uzerınden yaptım yanı.
sımdı bir de gereklı ve tam uyumlu çalısan guzel oyun ve uygulamalrı da paylasırsan senın edındıklerınden tam super olur.:)

413 Mesaj
16 Şubat 2011; 4:34:10 

quote:

advent romunu kurduktan sonra usb stickleri görmemeye başladı ama pc ye usb den bağladığım zaman sd karta ulaşabiliyorum..exper romunda ise usb stickleri görüyordu ama pc den sd karta bağlanamıyordu...bir yolu yöntemi varmı yoksa rom uyuşmazlığımı...teşekkürler

Rom usymazlıgı değil.Rom kernel ayarlarından
Simdi Android te soyle bir olay var.USB ler host veya USB slave diye duzenlenir kernelden.USB Slave (kole,hizmetci)- USB den guc ve veri alan. USB Host (Sahip , Ev Sahibi ) - USB den guc ve veri veren. En basit acıklaması bu sekilde olacak sanırım.
Androidin bu versionları Telefonlar icin gelisitirildiklerinden.Kernelde USB Slave diye ayarlanır ,yani USB den guc alacak sarj olacak Sd karta bilgi atacan yani bilgisayarın USB sinden beslenecek.USB HOST ise USB den guc verecek , USB sticki gucle besleyecek ve veri alacak verecek.
Experin ROM da USB HOST olarak duzenlenmiş ondan USB stickleri leri gorur , ama bilgisayara takınca gormez.Advent Romunda ise Slave Olarak Duzenlendiğinde Bilgisayarda gorunur, USB stickleri gormez.Umarım bir sekilde cozum bulurlar.
Bu HOST olayı bile sonradan eklendi Androide, cunku baslangıcı telefon diye gelistirildi.Honeycombta bu iş duzelecek , Honeycomb ozellikle Tabletlere geliştiriliyor
Şimdilik ise cozumu su sekilde:
Custom romlarda USB switcher diye uygulamalar var.Uygulama da 2 adet aynı kernel var.Ama biri HOST diğeri Slave olarak duzenlenmiş.
Uygulamaya tıklayınca Reboot yapıp kernel değistiriyor, ona gore sende o anda ne gerekiyorsa onu takiyorsun.
Gerci bu dediğim olay su anda benim bildiğim ancak Modaco nun romlarında var. ve Japonun birinin Romunda var.
Gerci artık herkes aynı seyi yapmaya baslamıstır.
Kısa Acıklaması bu :) Kısa dedikte O bile Roman gibi bir sey olmus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 16 Şubat 2011; 4:36:04 >

Nemo me impune lacessit.

955 Mesaj
16 Şubat 2011; 7:02:44 

Sanırım cihazı ilk teknik servisle tanıştıran ben oldum. Rom yukleyemedim.Servise goturdum.Servisdede halledemediler 2 gundur. Ordaki exper servisi arkadaşla beraber denedik yine olmadı. Hatta bilgisayara sıfır sistem kurup oyle denedik yine olmadı. Cihaz apx moda geciyor rom yuklemeye başlıyor ancak tam ortalaraında hiç bir işlem yapmadan oylece kalıyor dos ekranında hatta 327680/914500 gibi bi yerde takılıp kalıyor bin dosyası yuklenirken. Defalarca denedik sonuç aynı. Artık yarın bakıcam neyaptılar diyede. Ben hiç bir anlam veremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girayhan1 -- 16 Şubat 2011; 7:04:07 >

Sony KDL-65HX920 3D Led-Pioneer Kuro 5080XA Plazma-Playstation3 ultra slim500 gb-Popcorn C200-Macbookpro İ5 8 gb ram 240 gb SSD-Hp Omni 27-1100et-Pioneer vsx 1019 AVR-Wharfedale 9.6 Front,Wharfedale 9.cm Center,Wharfedale atlantic 400 se Surround-Cadence csx-12 350 watt subwoofer-Logitech Z5500-Logitech Harmony 850-Zyxel NSA-220 server-Vu Duo plus -DT IQ Plus,D Smart-İphone 5 , Nokia oro -2012 Volvo S80 2.0 D3 Advance-Toyota Auris

163 Mesaj
16 Şubat 2011; 8:09:21 

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle şimdiye kadar bu cihaz hakkında foruma katkısı olan kullanıcı arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Bende dün akşam çekmeköy 3M migros'dan easy pad sahibi oldum. Almak isteyenler burada dün akşam bir tane daha vardı onu gidip alabilirler.

Cihaz bulundurduğu özellikler itibari ile uygun bir fiyata sahip, bu fiyata bunun benzerlerini yurt dışından getirmek mümkündü ancak cihazın türkiye içinde garantili olması bana cazip geldi.

Cihazı henüz performansını test edemedim. Ancak donanım özellikleri oproblemsiz çalışıyor diyebilirim.

Cihazı cep telefonum üzerinden (Nokia 5800) internete bağlamayı denedim. Bunu gerçekleştirmek için joikuspot adında cep telefonu üzerinde çalışan ve cep telefonunu access point cihazına çeviren bir yazılım mevcut onu kullandım. Cihaz cep telefonumun oluşturduğu ağı görmesine rağmen bir türlü bağlanamadı. Bu tür bağlantı oluşturmayı deneyen ve başaran arkadaşlarımız varmı, veya gönüllü olarak denemek isteyen, yardımlarına ihtiyacım var.

Kılıf hakkında da önerilerinizi bekliyorum,

İyi forumlar

It doesn't metter where you are, Destiny follws you until you die...

3628 Mesaj
16 Şubat 2011; 8:35:23 

quote:

Orijinalden alıntı: girayhan1

Sanırım cihazı ilk teknik servisle tanıştıran ben oldum. Rom yukleyemedim.Servise goturdum.Servisdede halledemediler 2 gundur. Ordaki exper servisi arkadaşla beraber denedik yine olmadı. Hatta bilgisayara sıfır sistem kurup oyle denedik yine olmadı. Cihaz apx moda geciyor rom yuklemeye başlıyor ancak tam ortalaraında hiç bir işlem yapmadan oylece kalıyor dos ekranında hatta 327680/914500 gibi bi yerde takılıp kalıyor bin dosyası yuklenirken. Defalarca denedik sonuç aynı. Artık yarın bakıcam neyaptılar diyede. Ben hiç bir anlam veremedim.

Alet bozuk.. Özellikle ROM kısmı bozuk... ROM da anakartına lehimli olduğundan anakartı değişecek.. Sanırım Exper de yedek parça yok... Ortalama 1 ay bekleyeceksiniz yada size özel ürün değişim, yapılabilir...

Flash atmada riskler vardır .. Önemli olan recovery mode download mode gibi modlar var mı yokmu o önemli... Özellikle download mode.. Bricked veya half bricked diye tabir edilen durumlarda bile Download mode aktiflenebiliyorsa tablete gönül raahtlığı ile flash (ROM güncelleme) atılabilir...

Bazı firmalar yanlış flash atılmasıyla servie gelen cihazlardaki arıza genelde anakart parça değişimini garanti dışı olarak tüketiciye yansıtıyorlar.. Bu durum Samsung Galaxy S kullanıcılarında bolca olmuştur... Aman dikkat...

Sonuçta ROM da arızanız var bu kullanıcı hatası değil.. Teknik servis ya yeni ürün için işlemler yuapmalı ya da para iadesi için işlemler.. Size tavsiyem yedek parçası getirilmeyen bir ürünün garantili olarak satılması ve yedek parçanın ithalı için ortalama en az 3 hafta bekletileceksiniz.. Bu da kabul edilebilir değil...

Daha öncede hep söyledim yeedek parçaları geldi mi diye.. İŞte tüketici mağduru bir gelişme.. Yoksa 1-2 günde sorun çözülmesi gerekirdi.. ŞAnslı iseniz yeni ürün verirler... YOksa 3 hafta yedk parça ithalarını bekleyeceksiniz...

Geçmiş olsun.

Sony Vaio F11Z1E Sony Vaio Duo 11 ( SVD11225CXB ) Amerika dan Nexus 10 32 GB Amerika dan
Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 Nexus 5 16 GB ( 401... ) Samsung Galaxy Note 2 Samsung Galaxy S4

3628 Mesaj
16 Şubat 2011; 8:43:54 

quote:

Bu demek oluyorki advent sitesindeki aynı kodlu aynı görünümlü tabletin iç donanımı farklı olduğu anlaşılıyor.. Aynı olsaydı zaten bu tip sorunar çıkmazdı... Bence orjinalini yükleyin... Aynı sorun devam ediyorsa donanımsal bir arıza vardır ... Servise gidilmeli ... Kısa sürede netleştirin...

Sony Vaio F11Z1E Sony Vaio Duo 11 ( SVD11225CXB ) Amerika dan Nexus 10 32 GB Amerika dan
Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 Nexus 5 16 GB ( 401... ) Samsung Galaxy Note 2 Samsung Galaxy S4

1095 Mesaj
16 Şubat 2011; 9:28:19 

quote:

Orijinalden alıntı: xfacts

quote:

Bu demek oluyorki advent sitesindeki aynı kodlu aynı görünümlü tabletin iç donanımı farklı olduğu anlaşılıyor.. Aynı olsaydı zaten bu tip sorunar çıkmazdı... Bence orjinalini yükleyin... Aynı sorun devam ediyorsa donanımsal bir arıza vardır ... Servise gidilmeli ... Kısa sürede netleştirin...

Alakası yok, insanları yanlış yönlendirmeyin. Yukarıda USB host desteğiyle bilgi var, okuyup anlarsanız böyle hatalar yapmazsınız.

Hadi ben de cihazı almadım ama en azından ilgileniyorum ve alma niyetliyim, insanlara genel bilgilerim ve yurtdışı sitelerden okuduklarımla yardımcı olmaya çalışıyorum. Siz niye cihaza özel açılmış bu konuda bu tip mesajlarla vakit harcıyorsunuz onu çözebilmiş değiliz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 16 Şubat 2011; 9:34:13 >

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.

3097 Mesaj
16 Şubat 2011; 9:33:07 

Birazdan Vatan dan usb kablo almaya gideceğim.Ne diyorsunuz Exper'in romunu mu Advent'in romunu mu yükleyeyim?Hakikaten Advent daha hızlı.daha stabil mi?

EditBende Advent vega ile easy pad in farkı cihazlar olduğunu düşünmüyorum.Hatta Viewsonic ve Japonya'da çıkan ürün de aynılar bence.Farklılık sadece romlardan kaynaklanıyor.Bence bu ürünün farklı isimler altında değişik ülkelerde çıkması iyi bir şey.Daha fazla firma desteği,daha fazla kullanıcı ve daha fazla geliştirme olanağı demektir bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 16 Şubat 2011; 9:38:54 >

7025 Mesaj
16 Şubat 2011; 9:43:13 

@xfacts, şöyle bir geçmiş mesajlarınıza baktım da maşallah yaptığınız son 44 yorumun tamamı EasyPad hakkında. İnsanlar elbette sahip olmadıkları bir ürün hakkında fikirlerini de belirtebilirler ancak bütün gün aynı ürün hakkında hem de böylesi kötüleyici yorumlarda bulununca biraz garip kaçıyor maalesef. EasyPad sahibi olmadığınız halde bunca söz söyleyince söylediklerinizin çoğu da yanlış çıkıyor haliyle. Örneğin EasyPad'in ilk haberlerinden beri neler söylememişsiniz ki, yok EP'nin sensörü yokmuş, yok Advent Vega'dan farklı bir donanım kullanıyor. Size önerim önce cihazı bir elinize alın birkaç saat kullanın, sonra olumlu/olumsuz yönleri hakkında söz söyleyin.

Bir başka haksız olduğunuz nokta tabletlerde önceliğin ekran olduğu konusudur zira tabletlerde veya herhangi bir başka cihazda herkesin öncelikleri kendisine göre değişir, hiçbir cihazda öncelik şudur diye kesin bir tanımlama yapılamaz. Örneğin ben EasyPad'i değerlendirirken önceliğim fiyatıydı. 599TL gibi bir fiyata bu özelliklerde bir tablet bulabilir miyim diye araştırdım ve bulamadığım için tercihim EP'den yana oldu. Ne zamandır ekran ekran diye yorumlarınız var ancak ben şunu sorayım size, EP'nin ekranı temel işlevini hem de layıkıyla yerine getiriyor mu? Video izleniyor mu, e-kitap okunambiliyormu, son derece gelişmiş sayfalarda surf yapılabiliyor mu? Bu sorulara yanıt evet ise (ki ben çok rahat evet diyorum) o zaman o ekranla ilgili ortada bir sorun göremiyorum. Yoksa sabaha kadar yüzlerce modelin ekranıyla karşılaştırılabilir ancak bu fiyata yurtiçinde garantili alınabilecek bir ürünle karşılaştırıldığında inanmıyorum ki daha iyisi olsun piyasada. Ha keşke ekran 10" yerine 7" olsaymış, benim için çok daha iyi olurdu. Ancak verdiğim herkuruşu hak ediyor şu anda benim için.

110 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:13:51 

Arkadaşlar Merhaba

Bu cihazı alalı neredeyse 1 hafta olacak ve şu an 4ncü cihazın rom update'i yapıyorum. Bu cihazı başta kendime olmak üzere 3 arkadaşıma daha aldık. Ve hiç biri bu konularda bilgi sahibi veya uzman kişiler değil. Ben aldıktan sonra incelediler ve hemen kendileri de almak istediler. Ve ben bu süre zarfında cihazın tüm özelliklerinden son derece memnun kaldım keza arkadaşlarımda.

Yalnız ben şuna anlam veremiyorum;

- Neden insanlar üzerilerine vazife olmadığı halde başkalarının inceleyerek ve beğenerek aldığı cihazları kötülemeye çalışırlar???
- İnsanlar satın aldıkları ürünü beğenmezse 15 gün içerisinde iade edebilirler bu en doğal hakları, ama bu kararı verirken cihazı kullanmadan yorum yapan bir şahsın yorumlarını değil kendi izlenimleri ile kara verirler.
- Forumda son bir haftadır inanılmaz bir durum yaşanıyor bir kaç tane sevgili arkadaşımız cihazı almadan kullanmadan yada eğer zahmet ettiyse Migrosta yaptıkları kısacık inceleme sonrasında, " yok bu cihaz çok kötü, yok şurası bozuk, yok bunun yazılım desteği olmaz, yok markete giremezsiniz yok Exper kötü bir firmadır, vs." şeklinde inanılmaz yorumlar yapıyorlar.
- Tamam İnsanlar fikirlerini paylaşabilmeli ve özgürce ifade edebilmeli. Buna kimse karışamaz ve karışmamalı.
- Ancak insanlar yorum yaptıklarını zannederek benim özgürlüğümü sınırlayamazlar. Ben kullanmakta olduğum cihaz hakkında diğer kullanan arkadaşlarımın deneyimlerini ve yeni keşfettikleri özelliklerden haberdar olmak için düzenli olarak forumu izliyorum(izlemeye çalışıyorum). Ne zaman Bu ürünle alakalı bir konu başlığına girmeye çalışsam yukarıdaki özelliklere sahip arkadaşların rahatsız edici yorumlarından forumdan bir şey anlayamıyorum. Bu konu artık rahatsız edici seviyeyi aştı. (yönetiminde ilgilenmesini rica ediyorum)
- Çok basit bir örnek vermek gerekirse; bir arabayı beğenerek aldınız ve kullanmaya başladınız. Her gün işyerinizin otoparkına girerken bir park görevlisi "iyi günler abi bu araba çok dandik" diye saçma sapan bir yorum yaparsa nasıl hissedersiniz? Sizce arabanın çok iyi olduğunu mu anlatmaya çalışırsınız yoksa o söyledi diye arabayı satarmısınız yoksa onu muhatap almaz yolunuza devam mı edersiniz? Peki buna kaç kere dayanabilirsiniz (44 kere yetermi?)

Bence bunlara hiç gerek yok.

Ben Benzer platformlar üzerinde sistem tasarlayan birisiyim. Hatta geçtiğimiz yaz Tegra 2 development kiti siparişi verdik ama sadece US ve Canada ülkelerine gönderim yapabildikleri ve sadece High volume (200,000 +) satış yaptıkları için vazgeçtik. Şimdi sormak isterim ben acaba bu arkadaşlardan daha mı az bilgiye sahibim yoksa bu arkadaşlar ellerindeki (eğer varsa) ürünlerin eksikliklerinin kendi üzerinde oluşturduğu psikolojik baskıyı bu şekilde incitici yorumlar yaparak mı savuşturmaya çalışıyorlar.

Ben bu cihazı kullanan bir kaç arkadaşımdan Pm aldım ve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım, aynı şekilde bende bir kaç kez yardım istedim ve sağ olsunlar onlarda aynı şekilde yardım ettiler. Ve ben bundan inanılmaz derecede mutluluk duydum. Lütfen bu paylaşımlara saygı duyalım. Bu başlıklardan faydalanamıyorsanız faydalananları rahat bırakın.

Sevgilerle

İntel C2D E6750@3200 Mhz - Gigabyte 965P DS3 - 2x1 GB OCZ Reaper - Palit 8800GT - Seagate 320 Gb - Wievsonic 22" - Aopen H600 B13 -

14 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:45:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Pıncır

Cihaz kurulduktan sonra fabrika ayalarına geri dönmek için;

Ayarlar --> Software tool --> Erase all content and settings --> Ekrana "Warning" mesajı gelecek --> Ok

seçeneğini seçmeniz gerekiyor, cihaz tekrardan açılıyor ve kurulumu yeniden yapabiliyorsunuz.

Dikkat!!! Bu işlem tüm ayarlarınızın sıfırlanmasına ve harici kurduğunuz programların silinmesine sebep oluyor. Cihazı ilk aldığınız duruma getiriyor.

Bu mesajımı fabrika ayarlarına dönüş bilgisi olarak değiştirdim.

Birkaç arkadaş bu 3D ekrana veya normal ekrana nasıl geçebilirim diye sormuş;

2D ve 3D arayüz ekranlarına geçiş için açma kapama tuşuna (power tuşu) iki defa bastığınızda seçim ekranı çıkıyor.

Bunlardan istediğinizi seçip arayüzü değiştirebilirsiniz. En kolay işlem bu

Ek bilgi:

Power tuşuna iki defa bastığınızda seçenek gelmiyor ise launcher'i default olarak seçmiş olabilirsiniz.
Ayarlar--> Uygulamalar -- > Uygulamaları Yönet --> Tümü --> Launcher'i seçin
sağ alt köşede "Varsayılanları temizle" seçeneğine dokunun.

Böylece launcher default olmaktan çıkar ve power tuşuna 2 defa basarak veya ekranda (sol üst köşedeki) home (ev) tuşuna basarak 2D ve 3D arayüzleri değiştirebileceksiniz. Arayüz değişiminde yüklediğiniz programlarda herhangi bir değişim olmaz.

pıncır tesekkürler kasıtlı alıntı yaptım yeni alan arkadaşlarda da ben gibi bulamayıp problem yaşayan olduysa diye

1095 Mesaj
16 Şubat 2011; 12:47:06 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: runic

quote:

quote:

Alakası yok, insanları yanlış yönlendirmeyin. Yukarıda USB host desteğiyle bilgi var, okuyup anlarsanız böyle hatalar yapmazsınız.

Hadi ben de cihazı almadım ama en azından ilgileniyorum ve alma niyetliyim, insanlara genel bilgilerim ve yurtdışı sitelerden okuduklarımla yardımcı olmaya çalışıyorum. Siz niye cihaza özel açılmış bu konuda bu tip mesajlarla vakit harcıyorsunuz onu çözebilmiş değiliz

Ben olasiliklari yazdim. Size ne oluyor!?... Orjinali yuklesin sorun da gitmisse e o zaman tek secenek kaliyor o da advent Rom u Exper EasyPad ile donanimsal fark oldugu akla gelir..

EasPad sahibi olmadigimi ifade etmeme ragmen sanki yalandan Exper sahibiymisim gibi elestirmenizi anlayamadim! Biz demekle birilerin sozculugune mi soyundunuz...

Burasi forum belli basli kurallar ile tecrubeler paylasiliyor. Onunuze geleni fanatik pazarlamaci vs. demediginiz kaldi.. Gerci baskalari dedi... Sonucta ben de tuketiciyim. Tabletler konusunda Android konusunda epey tecrubeliyim. Hata Rom guncelleme farkli isletim sistemlerin nerdeyse tamaminda epey tecrubeliyim. Bu tecrubelerimi paylastim. Rahaysiz olmayin. Ortada tavsiye var.

Ben olasılıkları yazdım diyorsunuz, önceki mesajınızdaki kurduğunuz kesin ifadeler yukarıda zaten, tekrarlamaya gerek yok, tamamen yanlış. "Yalandan sahibiymişim gibi eleştirmenizi" diyerek iki çok açık cümleyi daha önce de yaptığınız gibi tersinden anlamışsınız, karıştırıp insanları suçlamışsınız. Biz demekle sürekli yersiz eleştiri ve yanlış bilgi verme çabalarınızdan sıkılmış bu sayfadaki insanları ifade ediyorum, zaten kendileri de cevap veriyorlar. Kimsenin sözcüsü olmaya ihtiyacım yok, hedef saptıracak, olayı kişiselleştirecek gereksiz imalar yapmayın.

Tecrübeli misiniz bilemeyiz ama bu konuda söyledikleriniz genelde yanlış oluyor. Düzeltmesek insanları yanlış yönlendirecek, hep de bu cihazın aleyhinde yanlış varsayımlardan oluşuyor. Rahatsız olacağım bir şey yok benim, zaten bu işlerden anlıyorum ve pek çok kaynaktan teyit etmeden okuduklarıma hemen inanmıyorum. Ama burayı okuyan herkes o kadar ilgili ve bilgili olmak zorunda değil, amacımız onları yanlış yönlendirmemeniz. Söyleyeceğinizi söylediniz, bundan sonra özellikle emin olmadığınız konularda yanlış yorumlarınızı kesin bilgiymiş gibi sunmaya kalkmayın, insanlar yapıcı bilgiler paylaşmak isterken aynı eleştirilerinizi defalarca dile getirmeyin. Ekranla ilgili düşüncelerinizi ifade etmenize de bir şey demiyoruz ama cihazla ilgisi olan olmayan neredeyse bütün forum ahalisi öğrendi artık, defalarca tekrara gerek yok. Zaten ekran kalitesi gözleri gören herkesin cihazı eline aldıktan sonra 30 saniye içinde kendi fikirlerini oluşturabileceği basit bir konu, uzatmanın hiç gereği yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 16 Şubat 2011; 12:59:52 >

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.

413 Mesaj
16 Şubat 2011; 13:02:53 

quote:

Orijinalden alıntı: girayhan1

Farklı bir Romla denediniz mi? Denemedi iseniz Advent Romu ile denermisiniz,Sorun sanki nvflasherin partition u okumamasında gibi.

Nemo me impune lacessit.

2108 Mesaj
16 Şubat 2011; 13:05:24 

xfacts bilip bilmeden sallamış bende exper kullanıyorum ekranı tamam kötü ama çokta kötü değil benim kötü anlayışım ipad ile karşılaştırma yapmam ek olarak bu cihaz ipaddan daha hızlı ve işlevsel

Fiat 500L Living+Hyosung GT250r

296 Mesaj
16 Şubat 2011; 13:21:48 

@xfacts

Sizi 2 defa şikayet ettim (az evvel 3 oldu), halen burada tartışma çıkarma gayretindesiniz.

Burası kullanıcıların bilgi paylaşım alanı, kendinize başka bir konu açıp istediğiniz cihazın kıyaslamalarını yapabilirsiniz.

Bu konuya bilgi paylaşımı yapan tüm arkadaşlar, tartışma çıkaran veya konuyu saptırmaya çalışan üyeleri lütfen şikayet ediniz.

3097 Mesaj
16 Şubat 2011; 13:52:46 

Şu anda advent romu kurmuş bulunuyorum.
Artılar:
1.Belki biraz daha hızlı ve dokunmatiği artmış gibi geldi bana.
2.Android marketi de kurdum.Onda da sorun yok.
3.Facebook,twitter,youtube kısayolları alt çubuğa eklenmiş.
Eksiler:
1.Ancak 3d launcher gitti.
2.Sitesinde flash player yüklü deniliyordu.O da tam verimli değil.Yeniden flash player yükledim.
3.Üstteki bilgi çubuğu da daha kalınlaşmış geldi bana.Alanı daraltmış.

7025 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:04:09 

@Mr.Blof, yeni kurduğunuz flash player hangi sürüm? Exper'in sitesindeki mi yoksa burada paylaşılmış olan Tegra 2 destekli özel sürüm mü?

3097 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:09:07 

Exper'in ki değil @Kraaz'ın paylaştığını yükledim.Sorun yok.

http://www.fileserve.com/file/V9P6Y4a

quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

@Mr.Blof, yeni kurduğunuz flash player hangi sürüm? Exper'in sitesindeki mi yoksa burada paylaşılmış olan Tegra 2 destekli özel sürüm mü?

286 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:09:07 

Takvim Sorununa çözüm bulan var mı arkadaşlar ? Buraya nasıl bir E-Mail hesabı tanıtılacak? Ne G-Mail , ne Yahoo , ne de Hotmail hesaplarımı tanıtamadım. Lütfen yardım ! ! !

Emekliyim :)(۲۰۰۱) (ميسوت يلماس)

33 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:21:11 

Hem EASY PAD hem de IPAD kullanan birisi olarak son izlenimlerim;

Exper'in sitesinden son ROM güncellemesini yaptıktan sonra biraz daha stabil ve hızlı hale geldiğini belirtebilirim.

3D launcher arayüzü çok kullanışsız geldi bana. 2D ile çok daha başarılı ve stabil buldum.

4 GB Kingston USB Stick ve 500 GB'lık WD harici Hard disk üzerinden yaptığım DivX film denemeleri gayet başarılı oldu. Divx'leri akıcı biçimde altyazılarıyla birlikte izleyebiliyorsunuz.
Kulaklık sesi'de oldukça iyi.

Ekran kalitesi ve yazılımsal stabilite dışında ipad ile aralarında ciddi bir fark yok.
Tabletler için özel yazılmış Android 3.0 sürümü ve zamanla sayısı artacak uyumlu program desteğiyle bu cihaz çok güzel bir tablet haline gelecektir.

Şu haliyle bile bu cihazın hız bakımından ipad'den 1 adım önde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Emin olun daha hızlı tepki ve cevap veriyor. Özellikle web sörfü esnasında.

Dokunmatik ekran şaşırtıcı derecede hassas ve doğru tepkiler veriyor. Tabi ki tablet kullanmanın da kendine göre bir taktiği var. Uzun tırnaklarla tablet kullanmadığınızı varsayıyorum.
Eliniz alışınca ekran klavyesinden gayet hızlı biçimde chat yapabilirsiniz. Ekran klavyesinin kullanımı ipad'den farksız diyebilirim.

Tablet hakkındaki araştırma ve çözümleme çalışmalarınızı merakla takip ediyorum.
Teknik anlamda katılım gösteremesem de tecrübelerimi paylaşarak kullanım kaynaklı oluşan fikirlerimi paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavipatik -- 16 Şubat 2011; 14:29:54 >

110 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:25:01 

@kraaz arkadaşım

Öncelikle emeklerine çok teşekkürler gerçekten sen ve diğer arkadaşlar birkaç problemli insana (kod adı 44) rağmen hepimizi bilgilendirmeye uğraşıp, emek sarf edip çözüm üretiyorsunuz.

Bir ricam olacak;

z4root uygulamasını yapmak istiyorum ama rapidshare limit reached uyarısı veriyor. Dosyayı başka biryerden paylaşabilirmisiniz.

Teşekkürler

İntel C2D E6750@3200 Mhz - Gigabyte 965P DS3 - 2x1 GB OCZ Reaper - Palit 8800GT - Seagate 320 Gb - Wievsonic 22" - Aopen H600 B13 -

110 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:30:08 

Advent Vega USB Host Slave sorunu hk.

Biraz önce z4root için biraz araştırma yaparken advent vega için hazırlanan özel romlar için USB HOST / SLAVE Switcher uygulaması ile ilgili bir konu buldum Advent vega yükleyen arkadaşlar USB konuyu inceleyebilirler.

http://android.modaco.c...de-host-slave-switcher/

110 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:34:29 

Bir şey daha :) parça parça oluyor maa buldukça aktarmaya çalışıyorum.

Burada da Paul amcamız online kitchen sayfazı hazırlamış. özellikleri eksiltip arttırabiliyorsunuz. Sonra size özel bir romunuz oluyor.
Çok ilginç ve şarşırtıcı geldi bana.

http://android.modaco.c...ga-with-online-kitchen/

413 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:42:00 

quote:

Orijinalden alıntı: atillaca

Advent Vega USB Host Slave sorunu hk.

Biraz önce z4root için biraz araştırma yaparken advent vega için hazırlanan özel romlar için USB HOST / SLAVE Switcher uygulaması ile ilgili bir konu buldum Advent vega yükleyen arkadaşlar USB konuyu inceleyebilirler.

http://android.modaco.c...de-host-slave-switcher/

Denemeyin , Denedim ben onu , sadece Modaco nun romuna ozel.oda eski bir roma ait.

www.xda-developers.com da yaklasık 1 saat once mesajlastıgım original_ganjaman ,Vega 1.09 roma ozel updateler icinde (market,gmail falan da var ve buyuk ihtimal calendar da cozulmustur) cıkarmıs,onların icinde USB host switch te var ve calısıyor diyor.
Evde olmadıgımdan deneyemedim.
Konusu da su:
http://forum.xda-develo...showthread.php?t=931337

Deneyen yapabilen olursa haber veresin lutfen burdan.

Ekleme:
Modaco da Online kitcheni kullanmak icin Premium Member olman lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 16 Şubat 2011; 14:44:29 >

Nemo me impune lacessit.

151 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:52:58 

gençler, tabletin ana sayfasında altta malum bazı ikonlar var, bu ikonlar yandaki ikonlar gibi kolayca seçilemiyor, 1-2 kere bastırınca algılıyor, ama diğerleri mesela yandaki WiFi yada Menü girişi için duran ikonların dokunmatiği hemen tepki veriyor. bu normalmi?

33 Mesaj
16 Şubat 2011; 16:29:45 

Bunu 3D launcher'deyken zaman zaman bende de yapıyordu.
Bu sorun donanımsal bir sorun değil. Klavye ile uzun satırlar yazarken aynı alanlara denk gelen tuşlarda herhangi bir takılma ya da algılamama sorunu yaşamadım.
Aynı biçimde 2D arayüzün kullanımında da böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Arkaplanda yığılma yapan program sayınız fazla ise belki bununla ilgili bir şişme durumuna maruz kalmanızda olası.

3147 Mesaj
16 Şubat 2011; 16:50:15 

@Kraaz verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. original_ganjaman'ın hazırladığı rom'u indiriyorum deneyeceğim bakalım nasıl sonuç verecek?

Launcher olarak ADW Launcher EX kullanmanızı tavsiye ederim. Sorunsuz ve görsel olarak bir çok özelliği var. Arayüzü istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz, tema desteği var, markette yüzlerce tema bulmak mümkün. Orjinal launcher g-sensore tepki vermezken ADW 360 derece dönebiliyor, tableti ters kullanmak isteyenler için

Şu ana kadar test ettiğim ve çalıştırdığım oyunlar;

Townsmen 6, Settlers oyununun bir benzeri, Tam ekran çalışıyor. Türkçe dil desteği mevcut.
PES2011, tam ekran çalışıyor.
Built a Lot, tam ekran sorunsuz çalışıyor.

Altyazılı divx izlemek için RockPlayer'i tavsiye ederim. Türkçe altyazı gösterme sorunu yok.

7" tablette test ettiğim bir çok program ve oyunu EasyPad'de de deneyeceğim. Test ettiklerimi buradan yazarım.

Oyun oynamak ciddi bir iştir.

151 Mesaj
16 Şubat 2011; 16:52:55 

quote:

Orijinalden alıntı: mavipatik

Bunu 3D launcher'deyken zaman zaman bende de yapıyordu.
Bu sorun donanımsal bir sorun değil. Klavye ile uzun satırlar yazarken aynı alanlara denk gelen tuşlarda herhangi bir takılma ya da algılamama sorunu yaşamadım.
Aynı biçimde 2D arayüzün kullanımında da böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Arkaplanda yığılma yapan program sayınız fazla ise belki bununla ilgili bir şişme durumuna maruz kalmanızda olası.

mesela masaüstüne herhangi bir kısa buton attık, onun üstüne gelince ve tıklayınca buton aydınlanıyor, yani çerçevesi vurgulanıyor.
ama alttakilerde bu olmuyor. acaba ondanmı dedim kendi kendime.

151 Mesaj
16 Şubat 2011; 17:07:04 

bir soru daha sorsam?

ekran ışığı en açık konumda. kapatıp açtıktan sonra ise yine kısığa geçmiş duruyor. açmak için ekran ayarına girdiğimde, imleç zaten en sağda durduğunu görüyorum. üstüne tıklayınca tekrar aydınlanıyor. bunu her seferinde ben elimle manuelmi yapacam?

413 Mesaj
16 Şubat 2011; 17:10:16 

Selamlar Arkadaslar.

Her ne kadar Evde olmasam da . Bugun "Bak ne aldım guzel bir alet diyerek", elinde exper easy pad le bir arkadas cıktı geldi yanıma ofise.
Şaşırdım,Arkadaşın haberi bile yokmuş benim de aynı aleti aldıgımdan.

Gonderdim 2 ucu erkek usb kablo alsın once.Aldı geldi.

Bende aaa allah beni seviyor deyip.Hemen uc beş test yaptık alete.1-2 tane de custom rom yukledik.

En son duzgun calısan su roma karar verdik.Romda neler var :
Google Map var, Market var,Gmail var,Calendar calısıyor bizzat denedim sadece gmail hesabınıza girmeniz yeterli, Market te calısıyor.launcherPro var , oda cok iyi duzgun yapılmıs.
Ve En Onemlisi Bence USB mode switch var , HOST ve Slave olarak sorunsuz gecis yapiyor.Herhangi bir ayar yapmanıza da gerek yok.

Ben sahsen cok begendim romu , eve gidince yukleyecem.

Eksik olan sadece Flash yok . eh onu da biz yukleriz artık.Yukledik te zaten.

Birde Yuklendikten sonra Live wallpaperi normal wallpaper yaparsanız daha iyi olacak.

Aynen Exper Romu nasıl yukluyorsanız O sekilde yukleniyor.Baglayın kabloyu gecin apx moda tıklayın exe ye geri kalanı o hallediyor.

Romda burda Deneyin.
http://www.sorensiim.dk...dded_v1.08_Vega_RC2.exe

Romun kendi konusu :

http://forum.xda-develo...showthread.php?t=927464

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 16 Şubat 2011; 18:13:20 >

Nemo me impune lacessit.

664 Mesaj
16 Şubat 2011; 17:29:18 

ürün bugün elime geçti ürün dandik diyenler neyin peşinde anlamadım almayan çok pişman olacak ... Şu romu yüklemek istiyorum ama illaki kablo ilemi aktarıcaz ? kablosuz yükleme ihtimali yokmu sdcard ile arkadaşlar, kablo ile yükelrkende cihazı bozma ihtimali varmı ?

367 Mesaj
16 Şubat 2011; 17:50:12 

Ben telefonumdan 3g den bağlanıp kablosuz sunucu haline getirip hem pad bilgisayarımı hemde laptopumu aynı anda internete sokuyorum. aynı anda 4 bilgisayarı internete sokabiliyorum. Eğer sorduğun bu ise.

367 Mesaj
16 Şubat 2011; 18:06:19 

Ürünü iade etmek isteyen oldu mu? Ben ürünü alalı 4 gün oldu. Ürünü almadan önce optimumda migrosta denemek istedim olmaz dediler. Bende ekran kalitesini kontrol edemeden aldım. Benim tablet bilgisayardan beklediğim öncelikli özellik ekran kalitesi. Çünkü asıl amacım e-book okumak. Diğer özellikleri konusunda pek sıkıntı yok cihazda. Ama teknik servisi aradığımda iade edemezsiniz dediler. Migroslar iade alamıyorlarmış (arıza olsa bile servis değişim yapıyormuş memnun kalmadım diyerek expere bile iade edemiyor muşsunuz.) Konu hakkında bilgisi olan var mı. Aleti Pazar akşamı almıştım.

Eklemek isterim. Ürün kötüdür diyerek kimsenin ürün hakkında kötü düşünmesini istemem. Sadece benim kullanım amacıma uygun değil ekran kalitesi açısından. Ben HTC HD2 cihazımı android 2.2 kurarak kullanıyordum. Yaklaşık 1 yıl önce aldığım ürünün ekran kalitesi okuma açısından meğer çok iyiymiş. Bu üründeki ekran kalitesi malesef benim amacıma uygun değil.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

413 Mesaj
16 Şubat 2011; 18:09:27 

quote:

Orijinalden alıntı: jibe

ürün bugün elime geçti ürün dandik diyenler neyin peşinde anlamadım almayan çok pişman olacak ... Şu romu yüklemek istiyorum ama illaki kablo ilemi aktarıcaz ? kablosuz yükleme ihtimali yokmu sdcard ile arkadaşlar, kablo ile yükelrkende cihazı bozma ihtimali varmı ?

Yukarıda ki mesajda yazdıgım romdan bahsediyorsan.
Kablo gerek ,SD karta atınca clocwork modda nedense denediğim tum Rom lar sorun cıkardı.
Kablo ile EXE olarak yuklemek daha kolay geliyor bana :)

Nemo me impune lacessit.

664 Mesaj
16 Şubat 2011; 18:11:53 

Dostum E-book oalyına gireceksen gidip e-book reader alacaksın ozaman yada çözünürlüğü çok yüksek bi tablet alıcan ipad2 yi bekle ama çok tuzlu olacak ucuzlasın die beklerim diyosan ayrı bana göre masa üstü lcd ile easypad görüntü arasında pek fark yok...

187 Mesaj
16 Şubat 2011; 18:58:08 

quote:

Orijinalden alıntı: alpkop

gençler, tabletin ana sayfasında altta malum bazı ikonlar var, bu ikonlar yandaki ikonlar gibi kolayca seçilemiyor, 1-2 kere bastırınca algılıyor, ama diğerleri mesela yandaki WiFi yada Menü girişi için duran ikonların dokunmatiği hemen tepki veriyor. bu normalmi?

dostum bende de aynı ana sayfadaki bı ıkı ıkonlarda aynı sıkıntıyı ben de yasıyorum ama sorun etmıyorum...

1095 Mesaj
16 Şubat 2011; 18:58:16 

Elden yapılan alışverişlerde yasal olarak keyfi iade şansı yok, sadece Kangurum'dan aldıysanız iade edebilirsiniz. Bu her alışveriş için geçerli. Müşteri memnuniyeti sağlamak için elden alışverişte de iadeyi kabul eden bir iki firma var ama onlar istisnalar.

Cihazı satışa çıkarırsanız fazla para kaybetmeden, hatta kalan stok durumuna bağlı olarak belki aldığınız paraya bile satabilirsiniz.

664 Mesaj
16 Şubat 2011; 19:16:49 

Ekranı fazla yansıma yapıyor diyen arkadaşlar için de önerim var ekrana ipad lerdeki gibi bir koruma bandı yapıştırılabilir ışığı biraz daha kesiyor umarım easypad e uygun olanları çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jibe -- 16 Şubat 2011; 19:18:42 >