Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.354
Cevap
19
Favori
714.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatihofistanbul

quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

@fatihofistanbul'un ve @Pıncır'ın benchmark sonuçları neden öyle farklı.

az program vardı tablette ondan olabilir mi bilemiyorum ama? aslında bluetooth wireless'ı falan da kapamadım ben test yaparken bir kaç şey açıktı daha yüksek çıkabilir...

Bende "Çalışıyor" kısmında aşağıdakiler vardı sadece

Android klavyesi
    Android Sistemi
    Çevirici
    Çevirici deposu

ve yeni yaptığım testte yinede 6184 çıktı. Acaba caffeinemark programı ile ilgili bir durummu ?

• Tabletin kapatın,açın.
    Herhangi bir task manager ile tüm çalışan uygulamaları kapatın,
    Tableti kapatın,açın.
    Tekrar task manager ı açtığınızda 1-2 tane uygulama olması gerek onları da tekrar silin,
    Caffeinemark ı çalıştırın.
  • rom update'ini yapan oldu mu önemli bir update mi ki, usb kablo bulmak lazım :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: atillaca

Biraz araştırınca Exper easypad tabletin aslında Viewsonic tarafından üretilen ViewSonic ViewPad 10s olduğunu buldum.

Bu bana baya umut verdi açıkçası. Android 3.0 ve diğer güncelleştirmeler için.

Ürün Amerikada 1. çeyreğin sonunda 399 $ fiyatından satışa çıkacakmış. (640 Tl civarı Amerika fiyatı)

Ayrıca exper bilgisayarı tebrik etmek isterim. İlk kez bir ürünün dünya lansmanı yapılmadan Türkiye de satıldığını görüyorum.

Ürünün Engadget ve bir çok yerde ön incelemeleri mevcut.

http://www.trustedreviews.com/laptops/news/2011/01/08/ViewSonic-ViewPad-10S-Tablet-Unveiled/p1

http://www.engadget.com/photos/viewsonic-viewpad-10s-hands-on/#3764573

http://www.viewsonic.com/ces2011/

http://reviews.cnet.co.uk/ipad-and-tablets/viewsonic-viewpad-10s-review-50002146/

http://www.androidtabletworld.com/android-news/ces-viewsonic-viewpad-10s-and-viewpad-4-zdnet-uk-blog

http://www.dailymotion.com/video/xgj7lm_viewsonic-viewpad-10s-video-preview_tech

Bu linkleri incelersen aynı ürün oldugunu görürsünüz

Bu arada ürünün Videosunu izlemek isteyenler ekranı incelesinler ürün 1-1 bu alettir arkadaşlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 12 Şubat 2011; 17:04:27 >

• Bu "ViewSonic ViewPad 10s " Amerikada 400 Dolara satışa çıkacakmış gerçekten :) ki daha Amerikada satışa başlanmadan Exper bu ürünü Türkiye'ye getirmiş valla helal olsun , demekki diger parti geldiginde ürüne zam yapacaklar Amerikadan ucuza bu ürünü kullandırmazlar bize :D fiyatı degiştirmezse Tebrik etmek gerekir.

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 12 Şubat 2011; 17:47:19 >
  • Ürün kayseri 5m de var.isteyene yardimci olabilirim
  • @krocker09

dediklerini yaptım fakat halen scor 6416

@bakieryigit

Websharing yazılımını paylaşman çok iyi oldu, teşekkürler.

Ayrıca @atillaca da cihazın ViewSonic ViewPad 10s olduğunu tespit etmiş, buda çok iyi oldu. En azından firmware lerini kullanabiliriz ve global bir kullanıcı desteği alabiliriz.

Düzetme=imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pıncır -- 12 Şubat 2011; 18:38:28 >
  • üzerine baslılı tut. delete çıkıcak
  • arkadaşlar topic gerçekten güzel tüm forum kullanıcılarına teşekkürler,

sormak istediğim uzun zamandan beri Archos 70 8Gb Tablet PC Android 2.2 Froyo ya kafayı takmıştım bi türlü almak nasip olmadı archos bu işin piri easypad la aralarında fazla fiyat farkları yok 599 tl 10 inc - 700 tl 7 inc.(Archos 1.4 4gb Mp3-Mp4 Çalar Hediye!! 90 tl civarında) kıyaslama yaparsak hangisi alınır 2 cihazda elimde olmadığı için kıyaslama imkanım olmadı sadece forumlarda okuduklarımız o yüzden böyle bir soru soruyorum bilindiği üzere çok iyi lanse edilen cihazlar bile koff çıkabiliyor kalite kullanılabilirlik performans gibi ancak cihazı kullananların yorumları çok daha etkili oluyor,yorumlarınız için teşekkürler.

Buradan expere teşekkür etmek istiyorum gerçekten ülkemize defolu avrupanın eskilerini bize getirmedikleri için.

experin sitesine ibare var Ürün 3G bağlantıyı desteklememektedir bu usb den mi yoksa dahilimi ?

http://www.exper.com.tr/Exper_Tablet_Pc.aspx

http://www.hizlial.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/archos-70-8gb-tablet-pc-android-2-2-froyo-7-beklenen-urun-geldi_30.001.5066.0009.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caprice -- 12 Şubat 2011; 21:21:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caprice
    arkadaşlar topic gerçekten güzel tüm forum kullanıcılarına teşekkürler,

kıyaslama yaparsak hangisi alınır 2 cihazda elimde olmadığı için kıyaslama imkanım olmadı.

Rica ederiz, yanlız burası Archos ile Exper'in kıyaslama yapılacağı başlık değil.

Bu tür takım tutar gibi marka fanatikliği yapılması gerekli olan bir konuda değil. Sadece exper easypad kullanıcılarının deneyimlerini ve bilgilerini paylaştıkları bir alan.

Bu cihazla ilgili bilgileri okuyabilir veya soru sorabilirsiniz, elimizden geldiğinde yardımcı oluruz.

Kıyaslama konusunda sorunuzu aşağıdaki başlığa yazın. Umuyorum 2 cihazıda kullanan deneyimli kullancılardan bu konuda bilgi alabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_41355926/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pıncır -- 12 Şubat 2011; 21:33:11 >

• Arkadaslar bluetooth üzerinden cihazı telefona bağlayıp-eşleştirip istedğimz yerden internete girebilirmiyiz birde bu tablet için hangi siteden uygulama ve oyun yükleyebiliriz, applanet haricinde direk laptopa indirip sonra bluetooth la cihaza yolluyorum ben flashı öyle yükledimm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pıncır

quote:

Orijinalden alıntı: caprice
    arkadaşlar topic gerçekten güzel tüm forum kullanıcılarına teşekkürler,

kıyaslama yaparsak hangisi alınır 2 cihazda elimde olmadığı için kıyaslama imkanım olmadı.

Rica ederiz, yanlız burası Archos ile Exper'in kıyaslama yapılacağı başlık değil.

Bu tür takım tutar gibi marka fanatikliği yapılması gerekli olan bir konuda değil. Sadece exper easypad kullanıcılarının deneyimlerini ve bilgilerini paylaştıkları bir alan.

Bu cihazla ilgili bilgileri okuyabilir veya soru sorabilirsiniz, elimizden geldiğinde yardımcı oluruz.

Kıyaslama konusunda sorunuzu aşağıdaki başlığa yazın. Umuyorum 2 cihazıda kullanan deneyimli kullancılardan bu konuda bilgi alabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_41355926/tm.htm

herhalde söylemek istediğim yanlış anlaşıldı benimkisi marka fanatikliği değil ben sadece burada yazılanlardan yola çıkarak cihazın kullanılabilirliğini öğrenmektir malum bu tür cihazlar alındıktan sonra 2. ci bir cihaz alma şansımız olmuyor araştırmak lazım yoksa bu forumların bu topiklerin açılma nedenlerini marka fanatikliği olarak görmek yanlış olur ben burda bunun tartışmasına girmek istemiyorum benim istadiğim çin malı değil Türkiye Cumhuriyetinde garanti kapsamında faturalı bir problem olduğunda servise çatır çatır hesap sorabileceğim bir cihaz aramaktayım yoksa bende biliyorum ucuz çin malı cihaz alıp sonrada bozuldumu çöpe atmayı gönderdiğim pm de dikkat ederseniz 2 cihazda ülkemizde garantili olan cihazlardır.

asıl sorum seninde ilk sayfada bahsetmiş olduğun sorunlar bende bunları merak attiğimden dolayı böyle bir soru yönelttim her 2 cihazıda kullanan arkadaşlar arasındaki fark nedir diye.diğer konu ise experin sitesine ibare var ürün 3G bağlantıyı desteklememektedir bu usb den mi yoksa dahilimi ?

Diğer başlıklarda ve sitelerde değinildiği gibi ekran kalitesi çok yüksek değil, belli bir açıdan sonra ekrana baktığınızda resimlerde, renklerde kararma oluşuyor. Ekran düz ve az bir açılı bakıldığında gayet güzel.

Dokunmatiği iyi, ben resistive ekran ve kalem kullandığım için capacitive ekran bana pek hassas gelmedi. Parmakla kullanma deneyimim olmadığından sanırım. Birde ipad tarzı cihaz kullanmadığım için kalite farkını bilemiyorum.

• Yaklasık 2 saat once aldım experi antalya 5m migrostan, ekran o alete ve o fiyata gore basarılı buldum.Dokunmatiğin gayet hassas geldi bana. Oyle abartıkkları gibi değil.
    Hassasiyet daha iyi olabilirmi ? evet olabilir.Bunu da ben android kernel ve suruculerine bagliyorum.İleride guncellemeler cıktıkca dokunmatiği cok daha hızlı tepki verir hale gelir.Ki su anda bile iyi.
    10 inc diye satılan Noname cin uslu tabletlerden daha iyi.Onu da belirteyim.
    Archos kullanmadım bilmiyorum ama elimden baya bir Cin menseili no name tablet gecti kapasitif ve resisitif ekranlı.Hepsinden iyi geldi bana.
    Tabi Bunu kalkıp ta İpad le karsılastırmak elma ile armutu karıstırmaktır.
    Almak isteyene tavsiye ederim ben bu aleti.Amacın internete girip, maillere bakıp arada da dizi filan seyretmek veya mesaj yazmak ise.Exper tablet tam bu işe yarar.Ha bu arada aldiko ile kitap filan da gayet normal okunuyor.
    Gayet duzgun alet ,599 liranın hakkını veriyor arkadas bu tablet.Az paraya bu ozellikler fazlası ile yeter.
    Honeycomb calıstırmaz deniyor.Aslan gibi de calıstırır bence.Millet Nook Color e book readerde Honeycombu calıstırıyor.ve gayet duzgun calısıyor.
    Bu tablet onu hayli hayli calıstırır.
    Biraz reklam yapar gibi oldu kusura bakmayın.Objectif olmaya calıstım.
    Ama ben bunu gormeye giderken, burda okuduklarımdan sonra, baya bir suphe icinde idim alsam mı almasam mı diye.Ama aleti gordukten ve denedikten sonra.Hic te oyle abarttıkları gibi değil.
    Dedikleri gibi Bin kere işitmektense Bir kere gormek daha iyidir.Gider gorursun denersin ,begenirsen alırsın.Ben begendim tam işime yarayan aleti aldım.Ve hic te pişman değilim.

• Sana katılıyorum Kraaz. Benim bunu alma nedenim: iPad'in flash arayüzü desteklememesi idi. 4 aylık iPad kullanımı sonrası aldım bunu. ve beklentilerimi boşa çıkarmadı. şu an bu paraya alınacak en iyi makine bencede. eğer gerçekten bir tablet ile laptop karşılaştırması ve beklentisi olmayan herkes alabilir. iPad ile tabiki karşılaştırılmaz ama ben kullanıcısı olduğum için ve daha iyi anlaşılsın diye karşılaştırıyorum.

ama ürünü alanlar dikkat etsinler. ekranında hata var benimkinin. parlamalar cızlamalar, çizgiler oluyor beyaz ve parlak zeminlerde. yazıların izleri gölgeleri oluşuyor altlarında. bir önceki sayfanın yada programın hayaleti yeni açtığınız sayfa yada programda gözüküyor. ve epey kalıyor rahatsız edici şekilde.
    bendeki sanırım imalat hatası. umarım sizlerde oluşmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

Yaklasık 2 saat once aldım experi antalya 5m migrostan, ekran o alete ve o fiyata gore basarılı buldum.Dokunmatiğin gayet hassas geldi bana. Oyle abartıkkları gibi değil.
    Hassasiyet daha iyi olabilirmi ? evet olabilir.Bunu da ben android kernel ve suruculerine bagliyorum.İleride guncellemeler cıktıkca dokunmatiği cok daha hızlı tepki verir hale gelir.Ki su anda bile iyi.
    10 inc diye satılan Noname cin uslu tabletlerden daha iyi.Onu da belirteyim.
    Archos kullanmadım bilmiyorum ama elimden baya bir Cin menseili no name tablet gecti kapasitif ve resisitif ekranlı.Hepsinden iyi geldi bana.
    Tabi Bunu kalkıp ta İpad le karsılastırmak elma ile armutu karıstırmaktır.
    Almak isteyene tavsiye ederim ben bu aleti.Amacın internete girip, maillere bakıp arada da dizi filan seyretmek veya mesaj yazmak ise.Exper tablet tam bu işe yarar.Ha bu arada aldiko ile kitap filan da gayet normal okunuyor.
    Gayet duzgun alet ,599 liranın hakkını veriyor arkadas bu tablet.Az paraya bu ozellikler fazlası ile yeter.
    Honeycomb calıstırmaz deniyor.Aslan gibi de calıstırır bence.Millet Nook Color e book readerde Honeycombu calıstırıyor.ve gayet duzgun calısıyor.
    Bu tablet onu hayli hayli calıstırır.
    Biraz reklam yapar gibi oldu kusura bakmayın.Objectif olmaya calıstım.
    Ama ben bunu gormeye giderken, burda okuduklarımdan sonra, baya bir suphe icinde idim alsam mı almasam mı diye.Ama aleti gordukten ve denedikten sonra.Hic te oyle abarttıkları gibi değil.
    Dedikleri gibi Bin kere işitmektense Bir kere gormek daha iyidir.Gider gorursun denersin ,begenirsen alırsın.Ben begendim tam işime yarayan aleti aldım.Ve hic te pişman değilim.

Zaten aleti deneyenlerin büyük bir bölümü begenip alıyor ,asıl mevzu aleti eline almadan yorum yapanlarda!Ekran meselesini okadar abarttıkilerli bende etkilendim ister istemez , fakat cihazı elime aldıgımda ekranı kötüleyenlerin söylediklerinin içinin boş oldugunu anladım.Exper cogu büyük dünya devinin yapmadıgı bişey olan yazılım destegi konusunda da sözünün arkasında durdu.bir yazılım şirketi ile anlaştı , orda başlangıç itibari ile yüz den fazla program bulunuyor , bakın ben , dünya devi dedik LG dedik gittik androidli tel aldık bırakın program destegi gibi hizmetleri yeni bir rom bile cıkarmadı , hala tel ile beraber gelen rom u kullanıyorum lg destek vermedi.Android kullanan bir cok firma bunuyapıyor ama exper yapmadı ,3.0 sürümüne kadar destek vereceklerinide acıkladılar, sırf bu yüzden dünya devlerinin yapmadıklarını yaptıkları icin bir türk firması olan expere tesekkür ediyorum

• Arkadaşlar dün akşam farkettim yazmak şimdi aklıma geldi;

tableti elinize aldığınızda öne doğru eğip belli bir açıdan baktığınızda ekrandaki resimde kararma oluyor. Bunu birçok kişide söylemişti zaten

(Kamera yukarıda)

Bu az bir eğimde hissediliyor. Fakat paneli aynı açıda diğer üç tarafa çevirip baktığınızda bu kararmadan eser yok. Hatta daha fazla eğimle deneyin, yinede görüntü kararmıyor

(Kamera aşağıda)

Acaba bu olay sadece benim cihazda mı, yoksa hepsinde aynı mı? Vede neden böyle olmuş? Koruyucu ve parlak üst yüzey kaplamasından olabilir mi önü falan mı vardıda montajda tersmi kondu acaba

Birde ViewSonic ViewPad 10s 'in dock station aksesuarını nasıl temin edebiliriz Bununla ekran gibi masa üstüne koyup film izleyebiliriz.

• Yaw seninki de paranoya gibi bir şey olmus Pıncır :).O dock olayı guzel olsa da alsam.
    Ben daha cok buna kılıf filan nerden alabilirim diye dusnuyorum su an, soyle kitap misali acılp kapansın.
  • arkadaşlar yorumlar için teşekkürler gayet açıklayıcı, ürün 3G bağlantıyı desteklememektedir denilmekte sitesinde deneyen varmı ?
  • 3G derken vınn vb demek istemişler aslında ancak Türkiye de geçerli olmayan bir 3G usb modem desteği olması lazım :D
  • 3g icin cihazda uygun bosluklar dusunulmus (bkz cihazin ust kismindaki sik kart girisi gibi) dolayisi ile ilerleyen zamanlarda servis tarafindan ucreti karsiligi takilacaktir. Vinn tarzi seylerin calismasi icin vinnin android driveri olmasi gerekecek onumuzdeki yillarda tablet pazarinin artacak olmasi ureticileri bu tip usb uzerinden calisan androidtablet vinn cikarmaya sevk edecektir.

Bu arada system info tarzindaki programlarda ram ve romu 350-370 mb olarak goruyor max. 512 ram ve romu gormemeleri system info programlarin henuz bu tip cihazlar lcln guncellenmemls olmamasindan midir?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.