Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.353
Cevap
19
Favori
714.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bakieryigit

Exper Easypad’e MoDaCo custom ROM yükleme yeni yöntem

Exper EasyPad'e MoDaCo ROM'u açılışta yüklemenin yolunu bulduk ve paylaşıyoruz. Bilgisayar kapalıyken BACK ve POWER tuşlarına basıp çift taraflı USB kablonuzla bir kerede MoDaCO ROM yükleyebilirsiniz. Android Market, Gmail, Youtube, Maps gibi Google uygulamalarını içeren bu ROM'un performansı da Exper'in ROM'una göre daha iyi durumdadır.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=46880684

adresinde ayrıtılarıyla anlattığımız Exper EasyPad'e ROM yükme makalesi sonrasında bize ulaşan bazı geribildirimler oldu.

Bu geribildirimlerden anladığımız kadarıyla EasyPad kapalıyken BACK ve POWER tuşlarına basarak ROM yüklemesi kısmına kadar denemeler başarılı olmuş ve sorunsuzca Advent Vega ROM yüklenmiş.

Ama EasyPad açıkken ve USB Debugging aktifleştirilmişken ADB Device Interface olarak göstermede sorunlar yaşanmış.

Biz de bu kısma hiç geçmeden başlangıçta yani BACK ve POWER tuşlarıyla açarak MoDaCo ROM yüklemenin yöntemini aradık ve bulduk.

DİKKAT : Bu yükleme ile EasyPad garanti kapsamı dışında kalabilir ve tüm dosyalarınız silinebilir. Lütfen yedekleme yapınız.

Bu yükleme içinhttp://gomobil.in/easypad/MoDaCoBootRom.zip adresindeki dosyayı indiriniz ve bir yere açınız,

çift taraflı USB kablonuzu EasyPad'e bağlayınız, BACK ve POWER tuşlarına kısa süreyle aynı anda basarak APX Driver yüklemesi yapınız. APX Device için driver :http://gomobil.in/easypad/FlashUSB.zip

Bu driverı tanıttıktan sonra MoDaCoBootRom.zip'i açtığınız dizindeki lvds.bat dosyasını çalıştırınız.

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI

Bu yüklemeyle aynen önceki Advent Vega ROM'da olduğu gibi başlangıç aşamasında MoDaCo ROM EasyPad'e yüklenmiş olacaktır.

Bu yüklemeden sonra cihazınızı bilgisayarınıza USB kablo ile bağlayarak USB Disk olarak gösterebiliyorsunuz. Ya da isterseniz eskisi gibi Flash Belleklerinizi takıp dosya transferi yapmak isterseniz programlarda bulunan USB Mode programında USB Host menüsünü seçerek kullanabilirsiniz.

Hazırlayan: Muharrem TAÇ .

Merhaba ben bu Rom'u yükledim ancak uygulamaların içinde USB Switch uygulaması yok

Yardımcı olabilirseniz sevinirim

• quote:

Exper Easypad Full Ekran Sorunsuz Oynanan Oyunlar Listesi:

1-Hero of Sparta HD

2- Dungeon Hunter HD

3-Hawx HD

4-Sandstorm HD

5- Asphalt 5 HD

6-Sky Force Reloaded

7-Virtual Tablet Tennis 3D

8- Hungry Shark 2

9- Tank Recon 3D

10- Dungeon Defenders : First Wave

11- Pes 2011

12-
    Heavy Gunner 3D

13- Armageddon Squadron

14-
    Angry Birds

15-Fruit Ninja

16- Slice it

17- Totemo HD

18- Starnded:Mysteries of time

19- Break Pool Pro

Aralarından bazılarının Download linkini istek üzerine upload ettim , eksik kısımları oyunu indirip yükledikten sonra wireless üzerinden indireceksiniz. Kendisi download etmeye otomatik başlıyor zaten.. Bu arada alternatif olsun diye multiupload sitesine ekliyorum. istediginiz upload sitesinden indirebilirsiniz. Paketteki oyunların listesi :

Download Linki :

http://www.multiupload.com/3YZBD1JQY9

ya bişeyi anlamadım, ben de fruit ninja ve talking tom u denedim ama ikisi de berbattı. fruit ninja da algı çok yavaştı. ancak şunu da belirtmem lazım, rom ayarlarını veya herhangi hiç bir ayarı yapmadım. rom ayarından sonra mı düzgün çalışıyor acaba??

• Takvim konusunda problem yaşayanlara önerim " j2cal "- mükemmel bir takvim uygulaması
    PC'den Wi-Fi ile dosya alışverişi için "WiFi File Explorer Pro"
    E-Kitaplar için "KingReader"
    MSN için "MSN Talk Pro"
    Microsoft Office Uygulamaları için "Documents to Go"
    Browser için "Skyfire" ve "Dolphin HD"

Mükemmel Programlar. . . . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoca953

Takvim konusunda problem yaşayanlara önerim " j2cal "- mükemmel bir takvim uygulaması
    PC'den Wi-Fi ile dosya alışverişi için "WiFi File Explorer Pro"
    E-Kitaplar için "KingReader"
    MSN için "MSN Talk Pro"
    Microsoft Office Uygulamaları için "Documents to Go"
    Browser için "Skyfire" ve "Dolphin HD"

Mükemmel Programlar. . . . .

+10000000000000000000000
  • Modaco kurdum pek bir değişiklik yok. Senelerdir symbian kullanıcısı olarak androidi az buçuk kavradım.
  • Android 2.3 piyasaya çıkmadımı henüz ? Çıktıysa piyasada varmı 2.3 romlar bilgisi olan...
  • 3d ekranında bulunan haber okuyucuya rss leri nasıl ekleyip çıkaracağız bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: roccopolo

quote:

Exper Easypad Full Ekran Sorunsuz Oynanan Oyunlar Listesi:

1-Hero of Sparta HD

2- Dungeon Hunter HD

3-Hawx HD

4-Sandstorm HD

5- Asphalt 5 HD

6-Sky Force Reloaded

7-Virtual Tablet Tennis 3D

8- Hungry Shark 2

9- Tank Recon 3D

10- Dungeon Defenders : First Wave

11- Pes 2011

12-
    Heavy Gunner 3D

13- Armageddon Squadron

14-
    Angry Birds

15-Fruit Ninja

16- Slice it

17- Totemo HD

18- Starnded:Mysteries of time

19- Break Pool Pro

Aralarından bazılarının Download linkini istek üzerine upload ettim , eksik kısımları oyunu indirip yükledikten sonra wireless üzerinden indireceksiniz. Kendisi download etmeye otomatik başlıyor zaten.. Bu arada alternatif olsun diye multiupload sitesine ekliyorum. istediginiz upload sitesinden indirebilirsiniz. Paketteki oyunların listesi :

Download Linki :

http://www.multiupload.com/3YZBD1JQY9

ya bişeyi anlamadım, ben de fruit ninja ve talking tom u denedim ama ikisi de berbattı. fruit ninja da algı çok yavaştı. ancak şunu da belirtmem lazım, rom ayarlarını veya herhangi hiç bir ayarı yapmadım. rom ayarından sonra mı düzgün çalışıyor acaba??

fruit ninja 1.5.3 sürümde yavaştı dedigin gibi , ama bu paketin içindeki 1.5.4 sürümü digerini silin bu pakettekini yükleyin , bende oyun şuan çok iyi tepki veriyor. sorunsuz. Talking tomu henüz kurmadım

• quote:

Orijinalden alıntı: jibe

Android 2.3 piyasaya çıkmadımı henüz ? Çıktıysa piyasada varmı 2.3 romlar bilgisi olan...

çıktı ama stabil olmadıgından birçok firma 2.2 sürümü tercih ediyor bildigim , 3.0 çıkmadıgı sürece , 2.3 gibi sürümlerle ugraşmaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: udogan44

Başka android cihazlarda BluetoothTM özellikli telefonun 3g veya edge bağlantısı tablete taşınabiliyor.Ve cebtelefon aracı olarak kulanılarak internete bağlanılabiliniyor. Bunu için yazılımmı lazım yapabilen varmı ?

Bir iki sitede anlatımını buldum ama ingilizcemin fazla iyi olmaması ve Google translatenin sapıtmasından dolayı pek anlayamadım. Ama resimlerinden program sayesinde yapıldığı anlaşılmakta

(bence 3g modemle bağlanmaktan daha ergonomik ve ekonomik olur.Ceb telefonumuzu yanımızdan ayırmadığımız düşülürse modem tasıma derdi olmaz.Ve modem için ayrı bir ücret ödemek zorunda kalmayız.)

Saygılarımla

Buldugunuz siteyi paylaşın bakayım diyecegim ama symbian telefon kullanıyom ,symbian anlatımsa ingilizce kaynagı inceleyip deneme yapabilirim

• quote:

Birde bu tabletlerde yine diğer android tabletlerde olan UPnP özelliği bu tablette varmı ?Varsa nasıl yapılır.Yardımlarınız için şimdiden teşekürler.

(UPnp=Wi-Fi ağınız üzerindeki bilgisayarlarla dosya paylaşımı Video, Mp3 Vb. kısacası PC nizden Media player 11 üzerinden de dosyaları paylaşıma açıyorsunuz. Androidden dosyayı izliyor veya dinliyorsunuz.

Alacağınız olsun kendi soruma kendim cevap vereyim bari.
    uzun uğraşlar ve bayağı saçmalamadan sonra olayı çözdüm Wi-Fi üzerinden bilgisayara bağlanımp video, müzik veya resimlerimize ulaşabiliyorum (sevindirik oldum :)

öncelikle bilgisayarınızdan dosya paylaşımına izin verin
    bu arada bilgisayarınızda Mediaplayer 11 ve üstü olması lazım
    ardından androit marketten 1.kg Upnplay (veya adromode) alın :)
    bilgisayarnızdan media playere girin
    dosya\kitaplık yönet den sırasıyla müzik video resim dosyalarınızın yerlerini gösteriyorsunuz.
    ardından marketten bedavaya aldığımız programların içine giriyoruz
    Upnpla için anlatıyorum
    uzun bir bekleyişten sonra bilgisayarımızn ağ adı liste seklinde görünüyor.
    ordan üzerine tıklayıp istediğimiz videoyu, müzik veya resmi seçip izliyoruz ve dinliyoruz.......

dosyaları tablete indirmediğinden depolama sorunu filan çekmiyoruz.
    Not.1:bunu kabloyla direk modeme bağlanan bilgisayarımdan dosya çekmek için denedim mükemmel bir hızla takımla olmadan 480p filmi izledim
    Not.2:dosyayı cekeceğiniz ilk anda media player açık olun sonra kapatsanızda diğer videoları izleye biliyorsunuz sadece ilk bağlantıda lazım
    Not.3:kitaplık olarak media playeri kullanıyor ondan media playere tanıtmadığınız mediadosya görünmez

• merhaba bu ürün stokları sınırlı sayıdamı?? gpad diye bi ürün var şuan bnde fakat iyi bi fiyata müşterisi çıktı onu satarsam easy pad almayı düşünüyorum.cvp bkliyorum bu arada şirinevlerde oturuyorum bu civarda migroslarda bulabilirmiyim?
  • quote:

Başka android cihazlarda BluetoothTM özellikli telefonun 3g veya edge bağlantısı tablete taşınabiliyor.Ve cebtelefon aracı olarak kulanılarak internete bağlanılabiliniyor. Bunu için yazılımmı lazım yapabilen varmı ?

Bir iki sitede anlatımını buldum ama ingilizcemin fazla iyi olmaması ve Google translatenin sapıtmasından dolayı pek anlayamadım. Ama resimlerinden program sayesinde yapıldığı anlaşılmakta

(bence 3g modemle bağlanmaktan daha ergonomik ve ekonomik olur.Ceb telefonumuzu yanımızdan ayırmadığımız düşülürse modem tasıma derdi olmaz.Ve modem için ayrı bir ücret ödemek zorunda kalmayız.)

Saygılarımla

Buldugunuz siteyi paylaşın bakayım diyecegim ama symbian telefon kullanıyom ,symbian anlatımsa ingilizce kaynagı inceleyip deneme yapabilirim

If you want to connect to the Internet truly anywhere, the built-in Bluetooth™ capabilities of the TAB will allow you to pair up with most all 3G Bluetooth™ enabled telephones thus allowing you to use your phone and its data plan for fast access1. The TAB supports the standard Bluetooth™ profiles DUN (Dial-up Networking) and PAN (Personal Area Network) and automatically detects the profile of the phone selected. There’s no need to pay an extra fee when you already have a data service plan*.

1 This function is available on certain telephones only. Not all phones are equipped with Bluetooth™ technology.
    * The function of relaying your internet connection may not be authorized by your mobile phone operator or may require a special data plan option. Please refer to your contract.

Tethering (Using your portable phone as a modem)

The term “3G tethering” is the idea of using your portable telephone’s data service as a way to connect to the Internet for your laptop, or in this case, your TAB

The first thing you have to do is introduce your TAB to your phone. Kind of like, They do this over a wireless Bluetooth™ connection. Once the telephone is properly introduced to the TAB, they are considered ‘Paired’. This means that now when you want to connect to the Internet, your TAB can say, and good old Phone will make a connection.

Pairing
    1. On your phone, turn on Bluetooth ‘detectable.’
    2. On the TAB, select Menu > settings > Wireless controls > Bluetooth settings > Bluetooth and turn it on.
    3. Still on the TAB, select Scan for devices, then select your telephone which will be shown under “Bluetooth devices”.
    4. Give a connection code, “1234” will be fine.
    5. On your phone, you will now see that the TAB is requesting to be paired. Type in the same code “1234”.
    Your phone and TAB now know each other. They are ‘paired’.

Note: once paired, the small message under the name of your phone will say “paired but not connected”. This is OK. This message will stay like this, even once you have connected to the Internet.
    Tethering (connecting to the Internet)
    Now that your TAB and phone can talk to each other, it is just a matter of telling the TAB (only once of course) what the name of your phone’s data service is called.
    1. On the TAB, go to Menu > Settings > Wireless Controls > Cell phone tethering > Carrier access point name (APN) and type in the access point name (APN) that is used for your telecom operator. You can usually find the APN name in the documentation with your data plan, on the FAQ of your telecom’s web site, or you could of course call their customer service and ask. Each telecom company has different APNs and can even have different APNs for different data plans.
    2. In the same tethering section, select Phone connection and make sure Bluetooth is selected.
    3. In the section “Phone ID”, select your phone.
    4. Your telecom operator may have given you a username and password (some telecoms do NOT require one) to access the network (this is not a personalized username and password, but a general one). If given such, tap on Username/password and enter them.
    Now, anytime that you want to connect to the Internet, you can either go into Menu > Settings > Wireless Controls > Cell phone tethering and turn on the option Tether, or easier yet, tap on the Bluetooth icon (1) and then the Tether icon (2) of the Power Control widget (if you have already set up this widget on your home screen)**. The status of your tethered connection will be shown as an icon in the status bar next to the clock.

Note: There is an option Wake lock, in Settings > Wireless Controls > Cell phone tethering which will tell the TAB to NOT go into suspend mode after the regular pre-specified time. This way, your Bluetooth™ connection to your phone won’t be broken if you step away from your TAB for a few minutes and it goes into sleep mode.

Note: Most all 3G Bluetooth™ phones with a data plan will allow you to connect to the Internet in this manner. If you have problems, take a look at a list of phones that one of the user groups has created to see if it has been tested and verified to work fine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udogan44 -- 21 Şubat 2011; 22:35:11 >

• arkadaşlar bu easypad ler 599 tlde sınırlı sayıdamı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: amonra33

quote:

Orijinalden alıntı: pasqua73

quote:

Orijinalden alıntı: atillaca

Arkadaşlar Merhaba

Advent Vega romlarını yükleyebilen arkadaşlara sevindirici bir haberim var.

R07 romunu yükledikten sonra Birçok USB 3G modemi gördüğünü ve bir çok kullanıcının test edebildiğini söylüyorlar.

http://android.modaco.com/content/advent-vega-vega-modaco-com/329229/mobile-broadband-dongles/

Ben R08 Romunu yüklemeye çalıştım ama yükleyemedim. Biraz farklı yükleniyor. Ama bende olmadı.

http://android.modaco.com/content/advent-vega-vega-modaco-com/331467/09-feb-r8-modaco-custom-rom-for-the-advent-vega-with-online-kitchen/

Eğer deneyip halledebilen olursa dahili 3G modem aramamıza gerek kalmayacak.

İlk linkte yazılan yorumlarda Turkcell ve Vodafone modem modellerinin test edildiği ve çalıştığı yazıyor.

Bir inceleyebilirseniz süper olur valla.

ben modaco da ki romu yükledim... windows 7 64 bitin altında olmuytor...
    XP lazım..... modun yapımcısı nasıl yükleneceğini video ile anlatıyor zaten..
    evet.. turkcelin verdiği wınn modemi prblem olmadan kullanıyorum..
    ama bir çıkıntı ile internete girmek biraz görüntü olarak garip geliyor bana ve hala 3g modül takmak için sd kard slotu bakıyorum...
    bir de sd kard için konnektor var kablo onu nereden bulabilirim diye...
    bazı yabancı ülkede POV marka tabletlerde o sim kard slotunu koymuşlar..
    bazılarında ise yokmuş..
    eğer bir sonuç bulursam burada paylaşırım...

3g modülü nasıl çalıştırdın acaba yardımcı olabilirmisin. bende modemi gördü yinyal işareti çıktı buraya kadar tamam ama internete bağlanamadım.

Arkadaslar Turkcell Vinn modem ile baglanan arkadaslar Apn ayarlarini bizllerle paylasabilirrlermi?

Saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: ultimate drive

arkadaşlar bu easypad ler 599 tlde sınırlı sayıdamı??

1000 tane diyorlardı. Kangurum.com da halen var.

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=17864957&categoryId=19981

@udogan44' ün dediği gibi bluetooth ile 3G paylaşılabilirse çok güzel olur. Metni Türkçe'ye çevirebilecek bir arkadaş olursa güzel olur.

• oyunlarda performansı nasıl ve unreal oyun yükledinizmi hiç?? nasıl bir performans veriyor un realde
  • quote:

Orijinalden alıntı: musluzut

Arkadaşlar iki kere istemeden yaptığım bi tuş kombinasyonu ile "EN SON GÖREVLER" başlığı altında arka planda duran uygulamalar listesine eriştim. Oradaki bir uygulamaya tıklandığında çalıştırdı. Multitasking özelliği oldu kısaca. Güç ve menu tuşları ile ilgili bir kombinasyondu bu menüyü açan. Nasıl yapılacağına dair bilgisi olan var mı?

• arkadaslar "youtube" uygulamasında ağ ile ilgili bir sorun oluştu[400] uyarısı alıyorum,çöüzümü bilen var mı?

advent rom üzerine modaco kurulu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultimate drive

merhaba bu ürün stokları sınırlı sayıdamı?? gpad diye bi ürün var şuan bnde fakat iyi bi fiyata müşterisi çıktı onu satarsam easy pad almayı düşünüyorum.cvp bkliyorum bu arada şirinevlerde oturuyorum bu civarda migroslarda bulabilirmiyim?

Migroslarda kalmadı diye biliyorum.. Almak isteyenler Kangurum internet sitesinden alabilirler..

Orada da sınırlı sayıda yazıyor ve stok adedi 20 idi en son.. Almak isteyenler kaçırmasın bence..
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.