Şimdi Ara

Person of Interest (2011 - 2016) (550. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.504
Cevap
106
Favori
320.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 548549550551552
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diziyi bitirdiğimden bu yana (2 hafta) garip bi boşluk hissi var Keşke 5 sezonda bitmeseydi

@sıradan insan 'ın attığı klipte yemeğin üzerine tatlı misali. Bitirmiş olanlara tavsiyedir
  • Bugün reyizin doğum günüymüş.
  • unutmadık seni reyizzz
  • 3.sezon taze bitti.
    eve geldim 1 bölüm izleyip ders çalışıcaktım.3 bölüm izledim
  • 2 günde 3.sezonu bitirdim , 2.sezon fena sayılmaz derken 3.sezon felaket sardı , çağ atladı resmen ilk 2 sezon un kailtesiyle neredeyse alakası yok uzun zamandır bu kadar kendine çeken saran dizi izlememiştim yarın 4.sezona başlarım
  • 4. sezona başladım. gerçekten güzel bir dizi. izlemeyi düşünenlere tavsiye ederim. ilk sezon herkesin dediği gibi biraz doldurma bölümler ve ana konu zayıflığı var. sabrederek izleyip diger sezonlara geçiniz
  • 4x20-21-22'yi arka arkaya izledim, 3 mükemmel bölümdü gerçekten. Sezon içinde sürekli numara, yeni kurban/fail derken bazen bayabiliyor ama sezon sonlarını o kadar güzel yapıyorlar ki hayran olmamak imkansız bu yapıma.

20 -
    Çok özel bir bölümdü aslında. Neredeyse tamamen Joss ve John arasındaki diyaloglarla geçti bölüm. Joss'u özlemişim. İkisi arasındaki diyaloglar çok duygusaldı gerçekten. Duygular çok iyi yansıtılmış.

21 & 22 -
    Öncelikle nihayet Martinne öldü Büyük sevinç oldu benim için. Harold hakkında dediklerinden sonra Root çok güzel halletti onu. Elias'ın, Dominic'e yaptığı plan çok iyiydi. Anthony reisin intikamını güzel aldı. Bir ara Reese, Dominic'in elinde; Shaw zaten ortalıkta yok. E Harold ve Root'ta Greer tarafından alınınca haydaa dedim nasıl kurtulacak bunlar. Ama Machine kurtardı, kendini feda etmeyi göze alarak. Ve 22.bölümün sonunda Harold'a söyledikleri çok duygusaldı. Ulan bir dizideki yapay zeka nasıl oluyor da bu kadar üzebiliyor beni söyledikleriyle.

Control de bari giderayak Greer'i vursaydı. Nefretimsin Greer.

Fusco, Dominic tam Elias'ı öldürecekken geldi oh dedim Elias kurtulacak. Bu sefer Samaritan hem Dominic'i hem Elias'ı öldürdü. Unutulmayacaksın Elias.

• an itibari ile bitirdim diziyi

dizi yükselen bir grafik çizmiş lakin ne yaızk ki bir yere kadar , amerikan dizilerinin şu biraz filler biraz ana konu sevdasını hala anlamış değilim elinde süper bir malzeme var direk ana hatlarıyla yapıştır 23 bölüm ha olmadımı o zaman irrelevant malzemesindende ana konuya hoş kaçaçacak bağlamalar yap ( bazıları öyleydi onları saymıyorum ) ama yok ne yaızk ki bence bu dizide sanki senaryo kıtlıığı varmış havası veriyor , şimdi diyeceksiniz o zaman öyle olsayıd prison break gibi düşen bir grafik çizerdi diye ama alakası yok ellerindeki malzeme inanılmaz sağlam başından sonuna kadartam bir tempo dizi olabilme potansiyeli var bu dizinin ve her sezon işler daha sarpa sarabilirdi ama kurguya inanılmaz ket vuran basitleştiren her bölüm ayrı konu mevzusunu ilk sezon inanılmaz batırmışlar sezon finali hariç , ikinci sezon artık direk kurguya giriş , bağımsız bölümlerin kaliteside fena dğeil hadi daha iyi olmuş

ama

3.sezon ben belkide şu ana kadar bu kadar sürükleyici dizi izlemedim belkide bir lost bir prison break sürükleyiciliği vardı 3.sezon yani belkide hiç bağımsız bölümler yoktu belkide direk ana konu ve her bölüm işlerin daha sarpa sardığı bir sezon ve efsane sezon finali , sanki başka dizi izliyorum havası çokj iyiyudi

üzülerek söylüyorum 4.sezonu 3.sezondan sonra kimse kusura bakmasın ama çöp buldum diyorum 3.sezon finalkinden sonra o denli ciddi bir konu belkide bu kadar batırılırdı

bu konuyla ilgili biraz spoiler

Samaritan gibi bir bad machine var ve sen bu konudan efsane şeyler çıkarabilirdin , terminatörün skyneti gfibi mesela , makineler arası tam bir kaos tam bir savaş izleyebilirdik greerin hayvani entrikaları , ve ülke içi iç savaş ve tam anlamıyla epik bir battle izletilebilirdi ve 5.sezonada artık finch in yarattığı kendi makinesine anlam yükleme çabasını izleyebilirdikj , makinenin getirdiği sonuçlar , kaos , terör , cia in hükümetin ve bunun gibi yüksek güçlerin böyle bir yapay zekayı naısl lehine çevirdiklşerini daha detaylı ( detaylı diyor altını çiziyorum çünkü dizidede bu işlenildi) izletilebilirdi , daha derin entrikalar olabilirdi makina ile ilgili bundan kastım greer in vigillance yi yaratması gibi akıl almaz oyunlar dönebilirdi , en karanlık işlerden hiç ummadığımız adamlar çıkabilirdi , makine ile daha pis ve daha karanlık şeyler yapılabilrdi özellikle 3 ten sonra ortalık fena arışacak izlenimi verip koca bir sezonu sonradan gelen eliasın tırnağı bile olamayacak yeni yetme bir mafya koydular konuya onuda kısa bir şekilde anlatıp öldürdüler zaten sanki konudan bağımsızmış gibi onuda öldürüp bitirdiler gerekksizdi buna ilaveten sezonu samaritanın ajan toplama, kötülükler yapma, ve greerin bitmek tükenmekbilmeyen makine ile narsist narsist konuşmalarını plan yapmalrını izledik ama işin ucu çok kritik bir yere varmadı ekibimiz zorluklar çekti kurtuldu atlattı falan ama samaritanın mükemmel bir tehlikesini gördüğümüzü düşünmüyorum

4.sezonda böyle bir konuya artık ilk 2 sezonda dizinin belkide anlamını kavramamız amacı ile çekilen kurgusal doldurma bölümleri hiç izlemememiz ve onlarla işimizin kalmaması gerekirdi daha çok o adı anılan war is coming mottosu hakim , umutsuzluk tükenmişlik ve terör üst düzey olabilirdi daha dinamik ve sürükleyici bir tempo olması gerekirdi bence 3ten sonra

dizinin her sezon finali benim için efsanedir bu arada özellikle 3 ama 4.sezon finali bana sönük geldi açıkçası çoğu dizinin sezon finalinden sonra , sadece son 10 dakikası iyi benim gözümde onun hgaricinde bu gözler ne dinamik sezon finalleri gördü

5.sezonuda beğendim bazı bölümleri gerçekten harikaydı reytin sıkıntısı dolayısıyla erken bitirlmiş daha çok işlenilkcek şey vardı ama ben diyorum ki bu işlenilkcek yığınla olayı doldurma bölüm yerine bunları işleselerdi hakkıyla yapılan 5 sezon olup hikayeyide ne eksik ne fazla klasmanında bitirirlerdi

benim için dizinin sezon sıralamsı şu şekilde 3-5-2-4-1

bölüm olarak

3x23
    4x11 (10 dk da bitti sanki )
    1x23
    2x22
    3x7
    3x8
    3x9
    3x10
    1x19
    4x22
    2x13
    5x04 ( 4x11 ile aynı düşünce )
    5x10

mükemmel bölümlerdi

ayrıca final için
    güzel bir bölümdü ama düz bir bölüm açıkçası 4x11 kadar mükemmel olduğunu üşünmüyorum ama hikayenin kapanıuşı olarak iyiydi akıllarda soru işareti bırakmadan fazla bir olay olmadan hikayeyi kapatıp anlamlı bir final yaptılar

bu zamana kadar en çok carter a üzüldüm sonra root gelir benim için ama carter başkaydı , dizide ufak ufak mantık hataları oldu aksiyon mantıksızlığı absürdlük oldu ama şu önemli insanların sonuçsuzluğuna gıcık olmadım değil hr ın tutuklanması sanki hiç olmamış gibi bidaha gözükmemesi ve ölmemesi , kontrolün sadece tutuklanması ve ölmemesi , root inanılmaz bir hacker iken eli silah tutan bir süper lady e dönüşmesi sürekli değişik kılıklara girerek gizem ağırlıklı karakterin hiçbir gizeminin kalmaması ağırlığının yitirlmesi , belkide hiç adam akıllı bilgisayar ile uğraşmaması gibi mantıksızlıklar mevcuttu

çoğu olmsuz düşüncelerime rağmen evet beğendim dizi gerçekten sürükleyiciydi pek çok saçma anlamsız diziliere göre , tempolu dinamik güzel bir dizi fakat daha iyi işlenilip sunulabilirdi diyorum , hayal kırıklığına uğramadım fakat daha iyi olmasını düşünmedim değil ama izlenilrse pişman olunmaz diye düşünüyorum o saydığım efsane bölümler bir dizi şaheseri rağmen sırf o bölümler hatrına izlenr bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkdexterness -- 11 Ekim 2016; 1:20:34 >

• dizi güzel, kendini izlettiriyordu. sadece silah sahnelerini beğenmiyordum, daha kaliteli olmalıydı. root yerine başka kadın olmalıydı.
  • Beyler nasıl?
    Bu mesaja eklenen görseller:

Person of Interest (2011 - 2016) Person of Interest (2011 - 2016)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lemansky kullanıcısına yanıt
    Güzel olmuş,bende isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Bane

Güzel olmuş,bende isterim

Buyur hocam
    Bu mesaja eklenen görseller:

Person of Interest (2011 - 2016) Person of Interest (2011 - 2016)

• Lemansky kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Ne yazık ki finali de izleyip diziyi sonlandırdım. Çok üzücü bir final olmuş gerçekten.

Öncelikle önceki mesajımda Elias'ın öldüğünü yazmıştım ama ölmemiş, yaşadığını görünce hem şaşırdım hem sevindim. Fakat 10.bölümde kafaya yedi kurşunu reis ne yazık ki.

Final muazzamdı bence. Her bir replik, diyalog duygu yüklüydü. John Reese'in "Goodbye Harold" diyişi, Harold'un John çatışırken ona bakışı, Harold'un binayı terkederken John'un ona attığı bakış ve gülümsemesi. Abi bitirdiniz beni be. Gözlerim doldu izlerken o sahneleri. Üstüne reisi yerde taradılar. Ne olurdu ulan adam diziyi yaşayarak bitirseydi.

Machine'in Root'un sesiyle söyledikleri de çok duygusaldı. Özellikle son sözler. "Herkesin tek başına öldüğünü öğrendim. Ama eğer birileri için bir şey ifade ettiysen, birilerine yardım ettiysen, ya da birilerini sevdiysen, tek bir kişi bile seni hatırlıyorsa belki de aslında hiç ölmezsin. Ve belki de bu bir son değildir."

Ve son olarak Makine kopyasıyla çalışmaya devam ederek bitti. Bu da dizinin farklı bir kanal tarafından alınması ihtimali üzerine yapılmış fakat finalin üzerinden 4 ay geçmiş biraz zor gibi sanki. Reese olmadan olmasın zaten.

Dizide emeği geçen herkese teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum. Ve ileride bu dizinin daha iyi anlaşılıp, daha çok değer göreceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allâme -- 14 Ekim 2016; 23:26:12 >

• https://www.change.org/p/save-person-of-interest

Bu tür olaylar pek amacına ulaşmaz ama destek vermek isteyenler için söyleyelim. 6. sezon için imza kampanyası..

Nerdee.
  • Çok özletti be!

• Şarkıyı rastgele bir playlistte gördüm. Dinledikten sonra dedim ki dizide kesin çıkmalıydı bu şarkı ama izin vermediler işte. :(
  • Olum yaa. Böyle dizi bitermi bee. 3 kere izledim

• MinikYas kullanıcısına yanıt

Dizide çok kişi göçtü hocam. Carter gitti, Elias gitti, Root gitti, The Man In The Suit gitti :(. İmzaladım ama bir yanda da başlamaz umarım diye düşünüyorum.
  • BasiliKalanCtrl kullanıcısına yanıt
    Gidenlerin geri gelmesi çok zor bir olay değil person on interest'te.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 548549550551552
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.