Test Drive Unlimited 2 Direksiyon Sorunları
51 Cevap24792 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

190 Mesaj
10 Şubat 2011; 20:44:50 

malum ayarların ve sorunların paylaşılması gereken yer burası, direksiyonu olup problem yaşayanlar sorunu çözenler buyursun.

Beşiktaş'lıyız Çarşı'lı değiliz!

1440 Mesaj
11 Şubat 2011; 19:39:41 

G25 le büyük sorunum var beyler fren pedalına basıyorum uyarı veriyo direksiyonu bi türlü ayarlayamadım bi yardım edin oyunu hala oynayamadım

900 Mesaj
11 Şubat 2011; 21:31:28 

Driving Force GT var TDU ile oynayabiliyorum, TDU2 de ne yaptıysam olmadı.

45 Mesaj
11 Şubat 2011; 22:35:22 

Bendede Gamepad var Logitech cordless rumblepad2 TDU da gayet müthiş zevkli oynuyordum ama bunda kontrol menüsünde görünmüyor bile klavyeden oynamaktansa oynama daha iyi.Yokmu bunun bi yolu çözümü?

4089 Mesaj
11 Şubat 2011; 22:40:08 

http://worth3d.blogspot.com/

2404 Mesaj
15 Şubat 2011; 12:44:32 

Bendede aynı sorun vardı wın 7 64 veya 32 hangısını kullanıyorsan logıtechın sıtesınden sana uygun olan dırıverını ındır sendekını sılıp onu yukle sorunun duzelır...
quote:

Orijinalden alıntı: hknf8

G25 le büyük sorunum var beyler fren pedalına basıyorum uyarı veriyo direksiyonu bi türlü ayarlayamadım bi yardım edin oyunu hala oynayamadım

2 Mesaj
23 Şubat 2011; 5:35:55 

Arkadaşlar bendede Logitech G25 var ve sorunsuz kullanıyorum.. win 7 veya diğer kullanıcılar http://www.logitech.com/en-us/441/131?osid=1 buradan güncel sürümleri indirin sorununuz çözülecektir. yalnız benim sorunum şu.. araçta direksiyon tam dönmüyor ve sürücüyü direksiyona uzaklaştırıp yakınlaştıramıyorum. TDU1 de bunun ayarları vardı ama 2 de göremedim... yardımlarınızı bekliyorum....

3065 Mesaj
23 Şubat 2011; 12:07:22 

Bende de MS sidewinder FF direksiyon var. Direksiyonu kullanabiliyorum. Fren ve gaz da da sorun yok . Ancak Force özelliği bir türlü aktif olmadı. Force suz oynuyorum direksiyonu. yamayla düzelir diyordum oda olmadı. varmıdır bunun bir çaresi?

Ağzından bal damlayan arının bile,
Kıçında iğne var.. -
Ne güveni?

393 Mesaj
23 Şubat 2011; 14:10:42 

quote:

Orijinalden alıntı: kene.

Driving Force GT var TDU ile oynayabiliyorum, TDU2 de ne yaptıysam olmadı.

Bende sırf bu oyun için momoyu bir kenara atıp driving force gt aldım ama ne ayar yaptıysam arabayı yolda tutamıyorum bu direksiyon ile momoyu geri taktım onla oynuyorum

Middle East Technical University

23020 Mesaj
23 Şubat 2011; 14:16:13 

Ben DFGT ile her özelliği aktif şekilde hiç sorunsuz oynuyorum ilginçtir ki. Hiçbir ayar yapmadım. Ama şu bir gerçek ki hiçbir yarış oyunu DFGT yi GT5 kadar etkili ve gerçekçi kullanamıyor.

"Under your command i will obey..."
"My mind is one with my soul..." "I am near, yet so far away..."
"Through the eternal flame, i travel..."

PSN: TugayTR
|| Playstation 4 | Harman/Kardon AVR151 | Harman/Kardon HKTS9 |

393 Mesaj
23 Şubat 2011; 15:28:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Ben DFGT ile her özelliği aktif şekilde hiç sorunsuz oynuyorum ilginçtir ki. Hiçbir ayar yapmadım. Ama şu bir gerçek ki hiçbir yarış oyunu DFGT yi GT5 kadar etkili ve gerçekçi kullanamıyor.

Oyun içindeki ayarlarınızın resmini koyabilirmisiniz

Middle East Technical University

1387 Mesaj
23 Şubat 2011; 15:39:42 

Bende söyle bir sorun var logitech momo direksiyonum var fakat sadece klavye'yi seçebiliyorum momo'yu görmüyor.Normal tuş atar gibi ayarlayabiliyorum direksiyonu anca o zamanda ffb çalışmıyor keyifsiz iğrenç bir sürüş oluyor Driver'ım felan güncel ama bulamadım bir çözüm bende oyunu kaldırdım

198 Mesaj
23 Şubat 2011; 15:50:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare70

Bende söyle bir sorun var logitech momo direksiyonum var fakat sadece klavye'yi seçebiliyorum momo'yu görmüyor.Normal tuş atar gibi ayarlayabiliyorum direksiyonu anca o zamanda ffb çalışmıyor keyifsiz iğrenç bir sürüş oluyor Driver'ım felan güncel ama bulamadım bir çözüm bende oyunu kaldırdım

Tıpatıp aynı sorun bende de var ve ben de momo kullanıyorum. Var mıdır bi çözümü acaba ?

T.C.
İstanbul Üniversitesi
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

1387 Mesaj
24 Şubat 2011; 18:22:20 

Çözüm yok heralde demekki neymiş atari ve eden game'in yaptığı oyunları almıyoruzz

678 Mesaj
24 Şubat 2011; 18:53:06 

Benim direksiyonda gazı ayarladıktan sonra freni ayarlayamıyorum ve oyun içinde gaz basılı olarak kalıyor ve ben frene basınca gazı kesiyor.Aynı zamanda direksiyondada oluyor bu

991 Mesaj
24 Şubat 2011; 20:42:16 

Direksiyonu ayarlayamayanlar herhalde yapmışsınızdır ama bir de controls menüsündeki detect device seçeneğini deneyin.

190 Mesaj
27 Şubat 2011; 18:12:23 

oyunu orjinal aldım updateden sonra direksiyon ayarları gayet güzel oyunda sorun yok

Beşiktaş'lıyız Çarşı'lı değiliz!

504 Mesaj
2 Mart 2011; 23:15:05 

quote:

Orijinalden alıntı: slayeramg

Tıpatıp aynı sorun bende de var ve ben de momo kullanıyorum. Var mıdır bi çözümü acaba ?

yahu aynı sorun bendede var,,MOMO'yla oynayan arkadaşlar ne yaptığını bi anlatabilirlermi?(Sistem XP)

Asus P5QC/Intel Quad Q8400 2.66GHz/200 GB Seagate SATA/320GB WD Ex HD/2x2 Kingston 1333 Mhz DDR3/Sapphire 256MB/256Bit HD 3850/Creative Audigy 2 PLATINUM/ASUS DRW 1608P2 DVD-Writer/Feel Hurricane I Hard Case/Coolmaster 600W PSU/Samsung 997MB 19" CRT/M-Audio Firewire 410/KRK Rokit 6 Powered Monitor/Rode NT2-A Mic/M-Audio Axiom 49 Midi Keyboard/AKG Headphones

504 Mesaj
3 Mart 2011; 2:50:07 

Arkadaşlar logitech momo racing direksiyon için birkaç birşey yaptım şu an mükemmel oynuyorum,,hemen soyleyim

Öncelikle test drive 2yi update ettim,sonra logitech profiler programıyla new profile dedim ve browseden test drive unlimitedin ece dosyasını seçtim ve profilerdan oyunu başlattım yine detect deviceta yanlız keyboard olmasına rağmen şu an direksiyonumun tüm özellikleri mükemmel çalışıyor...beceremeyen olursa buradan yardımcı olurum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1580 Mesaj
3 Mart 2011; 12:44:22 

quote:

Orijinalden alıntı: BREATH

yahu aynı sorun bendede var,,MOMO'yla oynayan arkadaşlar ne yaptığını bi anlatabilirlermi?(Sistem XP)

tdu forum da profiler i silip kurun diyodu yapmak lazım da uğraşamadım

684 Mesaj
5 Mart 2011; 17:32:15 

Bende gazı fren olarak görüyo.2sinden bir tanesi ayarlanabiliyo sadece.Bunu nasıl düzeltebilirim?

Let's make some LSD !

305 Mesaj
5 Mart 2011; 18:32:14 

g27 ile zulum çekiyorum resmen ayar yapıyorsun bir sey değişmiyor okadar saçma sürüş varki driverdan 520 derce yapmama ragmen 200 le giderken serit değiştirmek için yarım tur direksionu cevirmem gerekiyor zaten gtx260 da min ayarda oynatıo aa yı 2 yaptıım gibi 80- 100 arası olan fsp 40 a 50 ye dusyuo ve fareyle en ufak bi hareket etmemde 0 a dusup 5 6 sn sonra goruntu yine 40 lara cıkıyo 90 lı yılların oyunu gibi oynuyorum tdu 2 yi her konuda berbat evde internet yok clup falan aktif olmuyo insan interneti olmayanlar için clup de bot falan yapar bizde eylenelim neyse boyle işte

1580 Mesaj
5 Mart 2011; 20:48:00 

nedense herşey çok güzel

fazla alıştım rfactor garip geliyor şimdi

97 Mesaj
27 Mart 2011; 12:50:44 

Arkadaşlar yokmu çözebilen bende oyunu güncelledim driver güncelledim yok yok yok. Olmuyor. Ayar yaparken gaza basınca kombine pedals diye seçiyor yani gaz ve pedalı tek pedalmış gibi gaza ya da frene atıyor. Kimse çözemedi mi bu sorunu ??

8603 Mesaj
27 Mart 2011; 14:37:33 

quote:

Orijinalden alıntı: umutntm

Arkadaşlar yokmu çözebilen bende oyunu güncelledim driver güncelledim yok yok yok. Olmuyor. Ayar yaparken gaza basınca kombine pedals diye seçiyor yani gaz ve pedalı tek pedalmış gibi gaza ya da frene atıyor. Kimse çözemedi mi bu sorunu ??

Denetim masası oyun kumandalarından özellikler ve ardından settings butonlarına tıkladıktan sonra gelen pencerede
Combined kutucuğundaki tik işaretini kaldırmayı deneyin.
0

Logitech Momo Racing Force ile oyundaki ayarlarım aşağıdaki gibi. Gayet sorunsuz ve sürüşün oldukça keyifli olduğunu söyleyebilirim.

0

Core2Duo E6850@3600mhz //Big Water 735//Abit IN9 32XMAX Wifi //Sapphire 4770//2*2GB Crucial Ballistic Tracer//2*500 Gb Seagate RAID0//HP W2207//Ev Yapımı Feel! Tıkla //LG Dvd-rw//Philips cd-rw//Lc POWER 550Watt//HP 1315 All in one//Creative Megaworks THX550 5+1//Creative Audigy2ZS
//Logitech Momo Racing Force
//

97 Mesaj
27 Mart 2011; 18:22:47 

quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Denetim masası oyun kumandalarından özellikler ve ardından settings butonlarına tıkladıktan sonra gelen pencerede
Combined kutucuğundaki tik işaretini kaldırmayı deneyin.
0

Logitech Momo Racing Force ile oyundaki ayarlarım aşağıdaki gibi. Gayet sorunsuz ve sürüşün oldukça keyifli olduğunu söyleyebilirim.

0

Valla çok mantıklı geldi eve gider gitmez deneyeceğim yardımın için çok sağol

9 Mesaj
7 Nisan 2011; 19:47:16 

Arkadaşlar Driving Force GT gayet iyi.. sadece frende biraz sorunum var. Frene azcık basınca araba ani frene basılmış gibi tepkime veriyor.

Bir de benim bir sorum var.. çok önemli lütfen yardımcı olun.. Oyunda şuan daha başlardayım. Audi TT Satın aldım A7 Klass'ında.. ve TT ile A7 Sınıfı şampiyonasına katıldım. tüm yan yarışları kazandım. sadece bir tanesinde 3'üncü oldum. Ama genel puanlamada birinci sıradayım ve A7 Final'ine girmeye hak kazandım. Ama A7 Finaline nedense giremiyorum. OK butonu etkisiz ve sadece GIVE UP CHAMPIONSHIP butonu aktif.. yani sadece Yarıştan çekilebilme butonu aktif. İki gündür kafayı sıyırıcam. Diğer turnuvaların açılması için bu yarışı bitirip kazanmam da gerekli. Turnuvayı es geçsem de diğerleri açılsa da zaten neye yararr.. Yarış birinciliğinin 75.000 Dolar ödülü var. Ek yarışların sadece 2500 dolar ödülü bulunuyor. Yani ana yarışlara girebilmek ve kazanmak şart. Bu sorunu yaşayan başka bir arkadaş ta varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Bu finale girememe sorunu bir BUG mı yoksa ben mi birşeyi yanlış yapıyorum anlamadım.. şimdiden teşekkürler..

Saygılar...

1 Mesaj
20 Nisan 2011; 12:28:40 

ya bende de bi sorun var bu oyun için gittim direksiyon aldım fakat direksiyonu mutlaka yarım tur cevirmem gerekiyo hareket ettirmem için hangi ayarı yaptıysam olmadı.. snoopy sg8918.. bilen varsa yardımcı olursa sevinirim..

7550 Mesaj
20 Nisan 2011; 13:51:20 

Oyunu sorunları yüzünden sildim attım kaç tane update çıktı hala değişen bir şey yok.

75 Mesaj
4 Mayıs 2011; 20:53:04 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElEmin -- 18 Mayıs 2011; 21:05:45 >

15 Mesaj
3 Ağustos 2011; 16:00:27 

bnde ps3 için aldım tdu2 yi g27 var ama direksiyon ayar için bölüm yok nasıl yapıcam ya arkadşlar herhalde ps3 te tdu2 direksiyonla oynnmyomuş bilen varsa sölesin

39 Mesaj
19 Ağustos 2011; 14:35:22 

arkadaşlar bende snopy v5h var test drive unlimited 2 de var forum da hep momo veya g25 gbi konsollarla yorum yapmışınız smdi bn snopy v5h ile oynayamazmıyım ?.

75 Mesaj
19 Ağustos 2011; 16:18:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Göktug7

arkadaşlar bende snopy v5h var test drive unlimited 2 de var forum da hep momo veya g25 gbi konsollarla yorum yapmışınız smdi bn snopy v5h ile oynayamazmıyım ?.

Oynarsın dostum. Oyun içinden tuşları ataman gerek sadece. Bu bahsettiğimiz direksiyonların feedback özellikleri olduğu için oyunlardan gelen istekleri gerçekte olduğu gibi yansıtmaya çalışıyorlar. Üstelik g25 ve g27'nin düz vitesleri olduğu için özellikle tercih ediliyor. Ben yarış için değil de sırf gezmek için oynuyordum mesela tdu'yu. İnanılmaz de keyif alıyordum.

326 Mesaj
22 Ağustos 2011; 13:52:21 

arkadaşlar "Thrustmaster ferrari gt experience" direksiyonum var. direksiyonumu tanımlamayı başardım. direksiyon kusursuz çalışıyor. fakat gaz ve fren pedalının yerleri değişmiş. yani sol pedala bastığımda araba hızlanıyor, sağ pedala bastığımda da araba fren yapıyor. ayarlar bölümünde de maalesef pedalları ayarlayamıyorum. pedalları ayarlamaya çalıştığımda da bana "press only one axis or button at one time" gibi bir mesaj veriyor. halbuki yanlızca tek bir pedala basıoyrum. lütfen yardım edin.

make.believe
PS4

39 Mesaj
22 Ağustos 2011; 23:48:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ElEmin

Oynarsın dostum. Oyun içinden tuşları ataman gerek sadece. Bu bahsettiğimiz direksiyonların feedback özellikleri olduğu için oyunlardan gelen istekleri gerçekte olduğu gibi yansıtmaya çalışıyorlar. Üstelik g25 ve g27'nin düz vitesleri olduğu için özellikle tercih ediliyor. Ben yarış için değil de sırf gezmek için oynuyordum mesela tdu'yu. İnanılmaz de keyif alıyordum.

teşekkür ederim.tud2 dha eğlenceli ama tavsiye ederim bnde sizden yanayım yarış yapmak için değil gezmek için oynuyorum :)

1542 Mesaj
23 Ağustos 2011; 7:26:06 

Bendede driving force pro var sorunsuz kullanıyorum.Sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilirim.İşletim sistemim win7 ultimate 64 bit.

Erbaa'lı

50 Mesaj
27 Ağustos 2011; 1:22:44 

Arkadaşlar dün oyunu kurdum offline modda giriyorum oyuna klavyeden oynuyorum ama oynanmıyor snopy v5h direksiyonum var driverini kurdum oyunu sildim baştan kurdum sonra oyuna girdim direksiyon ayarlarını yaptım oyuna girdim ve hiçbi hareket yapmadıgım halde direksiyon sağa dönük oluyor gazda frende sorun yok ama direksiyon sağa dönük. Direksiyonu sağa sola hareket ettirince normal haline geliyo çevirmeyi bırakınca geri sağa dönüyo bi yardımcı olurmusunuz.. Not: Bu arada başka oyunlarda böyle bi sorun yok. Denetim masasından da baktım ordada sorun yok ama oyunda öyle oluyor :/

0

Ekteki dosya (1)

MCK

20 Mesaj
12 Eylül 2011; 12:46:38 

arkadaslar ben de v5h var ama oyun direksiyon setini görmüyor :S tüm ayarlarını yapıorum oyunun controllrnde gorunmuyor :S nedeni ne acaba?

acq

7 Mesaj
12 Eylül 2011; 22:20:28 

Arkadaşlar bende snopy marka modeli snopy ft38c2 olan bir direksiyon seti var test driver unlimitedi indirdim direksiyon ayarlarını yaparken brake (fren) ayarını yapamıyorum hadi neyse onu geçtim ayarları yaptıktan sonra oynuyorum direksiyon sürekli sağa dönüyor ve ben basmadığım halde araba hareket ediyor lütfen yardımcı olur musunuz ? şimdiden teşekkürler

2 Mesaj
8 Kasım 2011; 16:31:30 

ARKADAŞLAR NORMAL DİREKSİYON SETİ VAR G27 FELAN YOK
NASIL AYARLICAZ KONTROL AYARLARI
BİDE SENSÖR AYARLARINI
PAYLAŞIRMISINIZ?

15 Mesaj
26 Ocak 2012; 21:34:54 

arkadaşlar benim direkşiyonda sağa çevirince sola sola çevirince sağa dönüyor bilgsayar ayarlarında sorun yok lütfen bi yardım edin

kendimi arayan bir seyyahım, sonunda kendime göçerim...

107 Mesaj
15 Nisan 2012; 2:51:46 

Merhaba arkadaşlar benim sorunum direksiyonu sağ çevirince ekranda sağ tarafa dönüyor klavyeden denedim yine sağ tuşa basıyorum ekran yine 180 derece sağ dönüyor ne yapmalıyım acaba ?

88 Mesaj
2 Haziran 2012; 0:12:11 

456 italia ile hem x box da hem pc de oynayabiliyorum
ff yok ama gerek de yok

90 Mesaj
11 Ocak 2013; 16:05:06 

Oyunun içinden controls bölümüne girdim direksiyon ayarlarını yapacapım tek tek fakat acceleration(gaz) ı ayarladıktan sonra brake(fren) ayarlanmıyor, uyarı veriyor, Invalid key or axis.This control is already used for acceleration yazıyor fren pedalına bastığım halde

BEŞİKTAŞ.

3 Mesaj
13 Ocak 2013; 14:03:38 

quote:

Orijinalden alıntı: AlpacinoTR

Oyunun içinden controls bölümüne girdim direksiyon ayarlarını yapacapım tek tek fakat acceleration(gaz) ı ayarladıktan sonra brake(fren) ayarlanmıyor, uyarı veriyor, Invalid key or axis.This control is already used for acceleration yazıyor fren pedalına bastığım halde

arkadasım o kullanmak ıstedgın pedal baska bır pedal da veya tusta kayıtlı ılk once onu sılmelısın aynı tusa ıkı komut veremıyorsun.... ve yahutta eger istersen varsayılan ayara gerı dön ve tek tek ayarla daha ıı yaparsın benım her ayarım oldu. driving force gt kullanıyorum tek yapamadıgm sey vıtesı manuel olarak ayarlıyamadım ama oyunu otomatık olarak kullanabılıyorum hıc bır sorun yok

3 Mesaj
13 Ocak 2013; 14:06:04 

Arkadaşlar aranızda TDU2 oyununda logitech driving force gt kullanıpta vitesi manuel olarak ayarlayabılen varmı acaba bır türlü onu ayarlıyamadım da...

440 Mesaj
29 Ocak 2013; 12:49:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Efulim07

Arkadaşlar aranızda TDU2 oyununda logitech driving force gt kullanıpta vitesi manuel olarak ayarlayabılen varmı acaba bır türlü onu ayarlıyamadım da...

Aynı sorun bende de var birisi oyun içerisindeki direksiyon ayarlarının ss sini koysa fena olmaz.

Ain't it funny how men think,
they made the bomb, they are extinct.

90 Mesaj
31 Ocak 2013; 22:39:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Efulim07

arkadasım o kullanmak ıstedgın pedal baska bır pedal da veya tusta kayıtlı ılk once onu sılmelısın aynı tusa ıkı komut veremıyorsun.... ve yahutta eger istersen varsayılan ayara gerı dön ve tek tek ayarla daha ıı yaparsın benım her ayarım oldu. driving force gt kullanıyorum tek yapamadıgm sey vıtesı manuel olarak ayarlıyamadım ama oyunu otomatık olarak kullanabılıyorum hıc bır sorun yok

Kullanmak istediğim pedal herhangi bir tuşta kayıtlı değil ama o hatayı veriyor.

BEŞİKTAŞ.

647 Mesaj
20 Ağustos 2013; 21:16:40 

Arkadaşlar tdu 2 ayalarını söyleyebilirmisiniz ayrıca dfgt çok sert bunun için ne yapmam gerek ? dereceyi sıfıra getirdim yine aynı maalesef

83 Mesaj
20 Ocak 2014; 8:53:40 

Arkadaşlar Test Drive Unlimited 2 oyununu torrent indirerek yükledim Snopy v5h direksiyonu pcye bağladığım zaman oyunda direksiyon olduğu gözükmüyor sadece klavye gözüküyor ne yapabilirim?

Edit:Sorun düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ckremre -- 20 Ocak 2014; 9:41:09 >

767 Mesaj
18 Mart 2014; 20:42:47 

çözüm?

Bu mesajda bahsedilenler: Ckremre

General Mobile Discovery 16GB Siyah~~Lenovo IdeaPad Y500 ~~LG 42LA660S 3D Smart Led TV

46 Mesaj
7 Temmuz 2014; 11:40:56 

herkes sadece sorununu yazmış :)) benimde DFGT ve ayarlayamadım

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Oyun] » Pc Oyunları » Yarış Oyunları » Test Drive Unlimited 2 Direksiyon Sorunları
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484