- x
muhabbet kuşu cinsiyeti yardım!--yeni resimler eklendi büyük boy yardım --
60 Cevap20847 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

570 Mesaj
10 Şubat 2011; 20:17:19 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkadaşlar bugün yavru muhabbet kuşu aldım daha önce beslemedim deneyimim yok aldığım adam erkek dedi cinsiyeti konusunda yardımcı olursanız sevinirim birde çok yabani elimi kafese sokunca çırrpını sağa sola kaçıyo bana alışması için çok erken biliyorum ama bana alışması için neler yapmam lazım vitaminli ballı yem aldım aldığım kişi kafese ekmek ve haşlanmış yumurtada koy dedi doğrumudur başka söylemek istediğiniz bişey varmı resimleri ekliyorum yardım edenlere şimdide teşekkürler birde kellik var kafasında yavru olduğu içinmi

-1

0

0

0

0

0

0

kafasındaki kellikde belli oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guven.kacar -- 12 Şubat 2011; 16:26:53 >

*PEUGEOT 307 1.6 XT PREMIUM MANUEL ATİKER LPG KİTİ*

458 Mesaj
10 Şubat 2011; 21:04:25 

Sürekli kafesi eline sokup iyice ürkütürsen alışmak yerine uzaklaşacaktır sakın kötü davranma kuşa. Eline alıştırmak için elinden yem yedirebilirsin, eline az biraz yem döküp kafesin içine sok gelip yesin ama çok sakin davranmalısın, ben böyle yapmıştım çok işe yarıyor. Sorun olursa alabilirim, cinsiyet konusunda çok bir şey anlamadım.

570 Mesaj
10 Şubat 2011; 21:41:04 

iyide kafesde bile yem yemiyo yesin diye yerede biraz yem at dedi aldığım adam attım ordanda yemiyo elimden nasıl yiyecekki

29 Mesaj
10 Şubat 2011; 21:57:04 

kuşun dişi kardeşim

Sakin Ol Ve Hayatını Olduğun Yere Bırak

570 Mesaj
11 Şubat 2011; 12:56:36 

quote:

Orijinalden alıntı: qnR

kuşun dişi kardeşim

eminmisin aldığım adam kesin erkek dedi bugün elimi kafese soktum yumurta maması koymak için ısırdı elimi erkek olsa saldırmaz dedi bi kaç kişide

458 Mesaj
11 Şubat 2011; 13:30:14 

Dişi daha asi olabilir ama alışmadıktan sonra erkek kuşta saldırıyor. Bu arada yarım yumurtayı kabuğuyla ayda 1 vermeye bak sürekli koyma. 2-3 gün geçsin kafesine alışsın ondan sonra yemini yiyecektir merak etme. Alıştıktan sonra elindende yedirirsin.

2 Mesaj
11 Şubat 2011; 17:11:07 

1. fotoğrafta erkek gibi duruyor gagası yeterince mor ilerde maviye dönecektir.
Son fotoğrafta morluk o kadar belli değil. Işıktan olsa gerek. Bence erkek.

1-2 gün sadece suyunu ve yemini değiştirmek için kafese yaklaş önce yerine alışsın ondan sonra sakinleşecektir. Daha sonra eline yem döküp kafesin içine soktuğun zaman çok sabırlı olman gerekiyor. En ufak harekette ürkebilirler.

Besleme konusunda arkadaşlara ekleyeceğim şey. Kesinlikle yeşillik verme.

570 Mesaj
11 Şubat 2011; 19:15:54 

quote:

Orijinalden alıntı: TolqaCem

1. fotoğrafta erkek gibi duruyor gagası yeterince mor ilerde maviye dönecektir.
Son fotoğrafta morluk o kadar belli değil. Işıktan olsa gerek. Bence erkek.

1-2 gün sadece suyunu ve yemini değiştirmek için kafese yaklaş önce yerine alışsın ondan sonra sakinleşecektir. Daha sonra eline yem döküp kafesin içine soktuğun zaman çok sabırlı olman gerekiyor. En ufak harekette ürkebilirler.

Besleme konusunda arkadaşlara ekleyeceğim şey. Kesinlikle yeşillik verme.

rahatsız olmasın diye flaşsız çektim resimleri ondan pek belli değil ama resngi mor eflatun lila gibi o tonlarda

bide kabuklu yemi var ballı vitaminli onu yiyor ama su içmiyo bu

3335 Mesaj
11 Şubat 2011; 20:21:26 

resim aldatabilir ama görünen erkek.haşlanmış yumurtanın sarısını az miktarda arada bir verebilirsiniz.

2 Mesaj
11 Şubat 2011; 21:13:47 

quote:

Orijinalden alıntı: guven.kacar
rahatsız olmasın diye flaşsız çektim resimleri ondan pek belli değil ama resngi mor eflatun lila gibi o tonlarda

bide kabuklu yemi var ballı vitaminli onu yiyor ama su içmiyo bu

Mor eflatun tonlarında ise erkektir. Muhabbet kuşlarında erkekler daha akıllı olur derler ama ne kadar doğru bilmiyorum.
Senin görmediğin zamanlarda su içiyordur. Bu havalarda pek su tüketmezler zaten.

458 Mesaj
11 Şubat 2011; 21:21:06 

Normalde de su çok çok az tüketiyor buna kafa takmamalısın, ihtiyacı kadar içiyordur. Ballı vitaminide çok vermeni önermiyorum bir yerde okumuştum hatırlamıyorum ama sık verilmemesi hakkındaydı, ben haftada 1 veriyorum.

117 Mesaj
11 Şubat 2011; 21:41:44 

Banada dişi gibi geldi kuş.Arkadaşlar çoğu şeyleri söylemişler belirli bir zamanı atlatana kadar çok ürkütmemeye çalış kuşu.O biraz alıştıktan snra yem yemeye başlıycaktır zaten. Maşallah bu arada çok güzel bi kuş renkleri güzelmiş

29 Mesaj
12 Şubat 2011; 0:48:29 

Mor eflatun tonlarında ise erkektir. Muhabbet kuşlarında erkekler daha akıllı olur derler ama ne kadar doğru bilmiyorum.
Senin görmediğin zamanlarda su içiyordur. Bu havalarda pek su tüketmezler zaten.
[/quote]
nasıl anladın bunu burnunun üstü mor eflatun dişidir muhabette burnunun üstü mavi tonlarında ise erkektir....

Sakin Ol Ve Hayatını Olduğun Yere Bırak

674 Mesaj
12 Şubat 2011; 10:27:49 

benimkinin aynısı lan bu. dişi

benimkide yeni sayılır. hala parmağa direk gelmiyor ama koluma omzuma geliyor. bide avuca gelmeyi çok seviyor. gelip yatıyor falan

bu hariç bütün genellemeler yanlıştır.

570 Mesaj
12 Şubat 2011; 14:19:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Elasmosaurus

Normalde de su çok çok az tüketiyor buna kafa takmamalısın, ihtiyacı kadar içiyordur. Ballı vitaminide çok vermeni önermiyorum bir yerde okumuştum hatırlamıyorum ama sık verilmemesi hakkındaydı, ben haftada 1 veriyorum.

iyide başka yem vermedi satan adam

bu iyidir dedi koca bi kutu verdi bende doldurdum yemliğine yiyo

arkadaşlar bide bu kuşun kafasında bi bölge kel yavru olduğu içinmi acaba çıkarmı orda tüy

1268 Mesaj
12 Şubat 2011; 21:11:11 

Bende yeni Kus aldim.Aldigim kus tam deli:D Adini capkin koyduk.Bugün kafese koydum.Çarsiya ciktim.Geldim.Disariya cikmis.Sonradan anladim yemlikten cikmis.Kalin iple bagladim.Sokmeye ugrasiyordu.Sikildiginda gazetenin altina giriyor veya yemligi deviriyor.Her ne olursa olsun onu çok seviyorum.Tek sikintimiz ele gelmiyor.İlginctir elime koydugumda duruyor.Gelirsede kafamin tepesine cikiyor:D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2507 Mesaj
12 Şubat 2011; 21:13:29 

Kuş dişi kafasındaki kel bölge diger kuşlar tarafından olmuş zamanla çıkabilirde çıkmayabilirde ama bana sorarsanız bu kuşu degştirin erkek ve sorunsuz bir kuş alın

570 Mesaj
12 Şubat 2011; 21:57:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Engin.K

Kuş dişi kafasındaki kel bölge diger kuşlar tarafından olmuş zamanla çıkabilirde çıkmayabilirde ama bana sorarsanız bu kuşu degştirin erkek ve sorunsuz bir kuş alın

peki aldığım adam erkek dedi gidip söylesem sorduğum kişiler dişi dedi erkekle değiştir desem değiştirirmi yok bu erkek falan derse dağıtırım o dükkanı

3335 Mesaj
12 Şubat 2011; 22:19:18 

ben son resme dayanarak erkek diyorum

570 Mesaj
12 Şubat 2011; 23:24:02 

ya ağlamak istiyorum biri bana net söylesin artık bu kuşun cinsiyetini götürüp verecem yoksa eşcinselmi bu kuş

1268 Mesaj
12 Şubat 2011; 23:30:15 

Kuşun erkek.Kel olmasıda savaştan kaynaklı

ll Samsung S3,General mobile discovery ll
Lenovo Z510

570 Mesaj
12 Şubat 2011; 23:55:57 

quote:

Orijinalden alıntı: can_11

Kuşun erkek.Kel olmasıda savaştan kaynaklı

hocam eminsiniz demi aklımın karışma nedeni Engin.K nickli arkadaş muhabbet kuşundan iyi anlıyor o dişi dedi ondan korktum yarın değiştirmeyi düşünüyorum yoksa peki sence kellik geçermi gerçi sorun değil bana alışırsa kellik falan sorun değil

1177 Mesaj
13 Şubat 2011; 12:12:09 

yavru muhabbet kuşlarında erkeklerin burnu genelde mor veya eflatun olur büyüdükçe maviye döner, yavru dişilerde ise beyaz olur
eğer burnunda beyazlık görmüyorsan dişi değildir

İS.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH./İZMİR NARLIDERE
28'İNCİ MKNZ.P.TÜM. 28'İNCİ TOP.A. 1'İNCİ TOP.TB. 2'NCİ 105/24,5 MM.LİK ÇEK.OB.BT./MAGOSA

458 Mesaj
13 Şubat 2011; 14:12:01 

kus erkek,

yalniz yasi o kadar kucuk degil. yavru ama bence ele alismasi icin mukemmel olan zamani gecmis. kusun yavru olup olmadigini kafasindaki cizgilerden ve ceresindeki siyahliktan anlayabilirsin. senin kusun yasida kucuk ama yavruluktan cikmaya baslamis. bak mesela ornek gostereyim sana :

resimdeki kusun kafasinin ustundeki siyah cizgiler ve ceresindeki siyahlik kusun yavru oldugunu gosteriyor.

ayrica kafasindaki kellik kavga vb bir etmenden olmus. yavruluktan degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iliqueur -- 13 Şubat 2011; 14:30:36 >

Hasta la victoria siempre!

570 Mesaj
13 Şubat 2011; 14:20:18 

quote:

Orijinalden alıntı: iliqueur

kus erkek,

yalniz yasi o kadar kucuk degil. yavru ama bence ele alismasi icin mukemmel olan zamani gecmis. kusun yavru olup olmadigini kafasindaki cizgilerden ve ceresindeki siyahliktan anlayabilirsin. senin kusun yasida kucuk ama yavruluktan cikmaya baslamis. bak mesela ornek gostereyim sana :

resimdeki kusun kafasinin ustundeki siyah cizgiler ve ceresindeki siyahlik kusun yavru oldugunu gosteriyor.

ayrica kafasindaki kellik kavga vb bir etmenden olmus. yavruluktan degil.

hocam sağol ilgin için ama yavruluktan çıktı ele alışması için olan mükemmel zamanı geçti demişsin artık alışması çokmu zor bunun için ne yapmam lazım mesela ilk aldığım gün elimi kafese sokunca deli gibi kaçıyordu şimdi günde 4-5 kez sokuyorum sakin bi şekilde hiç kıpırdatmadan yavaşca yaklaştırıyorum ayaklarına göğsüne dokunmama bişey demiyo bi ayağını atıyo parmağımın üzerine sonra çekiyo falan sizce alışırmı ne olacak böyle oldukça bende bazı arkadaşların dediği gibi dişimi acaba diye düşünmeye başlıyorum açıkçası

458 Mesaj
13 Şubat 2011; 14:57:07 

yavruluktan cikti degilde bebeklikten cikti desem daha dogru olurmus :)

simdi ele alismasi icin mukemmel zamandan kastim neydi soyleyeyim :

zamaninda cok muhabbet besledim. ciftlerim vardi ve yavru alirdim surekli. simdi yavrular yeme duser dusmez (yukaridaki resimdeki gibi) aldigim yavrular cok rahat alisirlardi ve cok daha yakin olurlardi insana. mesela onlarda sinir yoktur, eline alman, sevmen vs cok daha kolaydir ve yavru kendi gelir elinin yanina. kedi gibi olur.

ama kucuk yasta akvaryumcudan aldigim kuslar (mesela senin kus gibi) yuvadan alinan kuslara gore daha zordur. onlarda eline alisir, alismaz demiyorum ama yuvadan alinan kus gibi yakin olmaz sana kolay kolay. mesela rahat bir sekilde sevdirmez kendini. illaki birazda olsa rahatsiz olur.

mesela yavrularimdan bir tanesini teyzeme hediye etmistim. ama o yavruya ilk tuylenmeye basladigindan beri cok onem vermistim. kus daha kafese yaklasmadan kafasini kafese yaslayip sevmemi beklerdi :) ve kafes disindaykende elime rahatca alabiliyordum cunku korku nedir bilmiyordu. dibimden ayrilmazdi. isirma nedir bilmezdi.

diger ornekse yillarca besledigim ilk kusum. bir arkadasimdan yasi senin kus kadarken geldi. elime vs gelirdi. cok zeki idi ama teyzeme hediye ettigim kus gibi asla kendini sevdirmedi. cok zeki kustu, cana yakindi, kafamdan aska yere gitmezdi ama sevme konusunda mesafeliydi... elimdeyken bile sevmeye kalksam ya isirirdi ya ucardi.

tabi illaki istisnalar olur ama genel olarak durum boyledir.

senin kusunda ele alisir merak etme ama daha cok caba gostermen lazim.

570 Mesaj
13 Şubat 2011; 15:16:09 

hocam çok teşekkürler en azından erkek olması sevindirdi beni gagasının üzerinde hiç beyaz yada pembe tonları yok mor eflatun tarzı bi renk var bide kafesten çıkarmak için tuttum dün akşam kafesi temizleyecektim dışarı çıkartırken tutunca bi anda ısırdı kanattı elimi inşallah kısa zamanda alışır elimden geleni yapacam artık peki senin önereceğin bişey varmı şunu yap falan diye

458 Mesaj
13 Şubat 2011; 15:54:23 

onemli degil. elimden geldigi kadar yardimci olmaya calisirim.

bu renk muhabbetlerde disi erkek ayrimi biraz daha yaniltici oluyor acikcasi. forumda da bircok kisi farkli seyler soylemis. son resme bakarak erkek demistim, cunku yasi daha ufak ve ileride koyulasir diye dusunuyorum.

disi kuslar daha sert isirir, bu da bir gercek.

onerecegim birsey var. profilinizden gordugum kadariyla ankaradasiniz. ben ankaraliyim ama isim sebebiyle baska ildeyim suan. eger kusu geri verebilirseniz ankaradaki guvendigim petshoplardan birine rica ederim, size yuvadan bir erkek yavru ayirir. sizde gidip alirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iliqueur -- 13 Şubat 2011; 16:01:57 >

570 Mesaj
13 Şubat 2011; 16:13:35 

çok iyi olurdu ama bende niğdede öğrenciyim küçük bi şehir olduğu için malesef fazla bi yere bakma şansımda yoktu umarım ilerde rengi mavileşir erkek olduğuna emin olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guven.kacar -- 13 Şubat 2011; 16:17:30 >

458 Mesaj
13 Şubat 2011; 16:19:33 

illa ankara olmasi sart degil. ordaki akvaryumcularda illaki kendi yavrularini aliyorlardir. onlara soylerseniz yuvadan yeni yeme dusmus yavru ayrirlar size.

veya izmirde Ramazan Abimiz var. bu isin piridir. otobusle gonderir muhtemelen.

http://www.papaganevi.com/koy/default.asp
kuscularkrali@hotmail.com
http://www.facebook.com/profile.php?id=583243269

veya antalyada Yavuz Bey var, iletisime gecerseniz yardimci olur. bu isin piridir. otobusle kus gonderiyor.

http://www.kuscuusta07.tr.gg/
kuscuusta07@windowslive.com
http://www.facebook.com/profile.php?id=1499977804

ikiside birbirinden kiymetli ureticiler. kendi kusun hakkinda da daha kesin bilgi alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iliqueur -- 13 Şubat 2011; 16:40:10 >

570 Mesaj
13 Şubat 2011; 16:46:13 

hocam gerçekten ilgin için çok teşekkürler şimdi verdiğin maillere resimlerin linkini ve sorunu anlattım dişi derlerse vereceğim aldığım yere bu abilerden birinden alacağım sanırım

458 Mesaj
13 Şubat 2011; 16:49:45 

onemli degil. daha cabuk ulsabilmeniz acisindan bence direk facebook tan iletisime gecin. ayrica telefon numaralari sanirim web sitelerinde yaziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iliqueur -- 13 Şubat 2011; 17:06:03 >

570 Mesaj
13 Şubat 2011; 17:00:10 

yazıyor sitesinde mail attım faceden de yazdım şimdi cevap gelmezse telden aramayı denerim

458 Mesaj
13 Şubat 2011; 17:06:07 

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Şubat 2011; 5:39:56 

Apaçık erkek

406 Mesaj
24 Şubat 2011; 20:19:50 

En son yazını yazalı bi süre geçmış ögrendın mı birinden bilmiyorum fakat kuşun saglıklı bi erkek kafasındakı tugler aldıgından bu zamana kadar cıkmısdır eger çıkmadıysa aldıgın yerden ya degıştır yada ılaçları var onları kullanmanı tavsiye ederim.
Bu arada yumurtalı mama verırken bunu rendeleyıp ver içine bebek biskivüsi tuzsuz etimek birazda havuç rendeleyıp verirsen iyi olur fakat bu 1 günden fazla beklemesin özellikle yaz günleri. Ballı krakeri en fazla haftada 1 kere verirsen daha iyi olur bide dal darı bulabılırsen ondan da ver oda çok faydalı
Sana alışması zaman alır yanına bi eş almazsan ama süreklide bu kuşları yanlız yetiştirmek yanlış bişiy sana alıştıgında elıne gelmeye başladıgında yine tanıdıgın bi kuşcuya götür kuşu orda kendıne uygun bi eş şeçer yada sen al getir zamanla eş olup olmadıklarını anlarsın.
Başka bi sorun olursa pm atarsan cvp verırım.

...::: VW CADDY 2008 1.9 TDI SEDEFLİ SİYAH :::...

36 Mesaj
16 Mart 2011; 13:35:18 

Kesinlikle değiştirme bu kuşu strese sokar. Kuşun erkek bu arada bu mutasyonda gaga koyulaşmaz.Daha fazla sevgi ile yaklaş kuşuna :)

0$'aT-Shirt kazanmak istermisiniz ?
Oh Really ?

22 Mesaj
22 Mart 2011; 2:00:09 

Erkek.

147 Mesaj
28 Mart 2011; 13:19:48 

gagası ilerde renk değiştirir.kuşun erkek

365 Mesaj
30 Mart 2011; 1:20:38 

Arkadaşlar benim kuşları çok güvendiğim bir yerden erkek dişi çift olarak aldım ancak dişi olarak aldığım çok çok hareketli ve sürekli erkeğin yanında.
Henüz yavrular ancak yine de dişi olanın erkeğe bu kadar ilgili olması normal mi?
Sürekli erkeğin yanında, öpüşüyorlar, birbirlerini kaşıyorlar. Tek aklımı karıştıran daha istekli ve sürekli hareketli olanın dişi olması. Erkek de onu kaşıyor ama çok daha pasif ve dişi yanaşınca ilgileniyor daha çok.
Bu davranışlar normal mi? Dişi olan daha yabani olmaz mı normalde?
Eş tutsunlar diye aldım ama emin olamıyorum:(
Teşekkürler

AMD64 3400 EPOX 8KDA3+ Seagate Sata 160 NCQ
Palit 6600GT
Corsair twinx3200 2*512 Philips 107P4 Tagan 480 Watt

0 Mesaj
9 Ekim 2012; 18:25:44 

Bende yeni bir kuş aldım. Cinsiyetini sormayı unuttum. Yardımcı olursanız sevinirim :) http://imageshack.us/a/img337/6663/dsc0005die.jpg

Uzaklaştırılmış
9 Ekim 2012; 19:16:30 

kuşunuz kim ne derse desin erkekdir bu arada kuşunuz albino muhabbet kuşu kırmasıdır.

4 Mesaj
13 Ekim 2012; 22:30:36 

Arkadaşlar merhaba kuşların cinsiyeti hakkında yardım eder misiniz?

0

463 Mesaj
18 Ekim 2012; 16:04:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ahvalimsuskun

Arkadaşlar merhaba kuşların cinsiyeti hakkında yardım eder misiniz?

0

grili olan sağdaki, erkek'de diğeri dişi gibi ön yüzlerinden burun deliklerinin görülebileceği bir resim koyarsan her şey netleşir.

0 Mesaj
26 Aralık 2012; 16:47:28 

arkadaşlar bende muhabbet kuşumun fotoğrafını ekleyecem cinsiyeti hakkında bilgi edinmek için ama nasıl yapacam bu konuda yardımınıza ihtiyacım var

0 Mesaj
26 Aralık 2012; 17:09:19 

arkadaşlar bu kuş dişimi erkekmi?

0

Ekteki dosya (1)

0 Mesaj
3 Ocak 2013; 15:17:24 

bilen biri cevp yzsın ne biçim forum sitesi bu yardımcı olan yokmu.

2618 Mesaj
4 Ocak 2013; 15:23:12 

quote:

Orijinalden alıntı: lifee07

arkadaşlar bu kuş dişimi erkekmi?

0

sanki dişi

İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

663 Mesaj
9 Şubat 2013; 1:24:23 

63 Mesaj
9 Şubat 2013; 11:57:50 

0

0

0

0

merhabalar,eş almak için cinsiyetini belirlemem gerekiyor dostlar,bu muhabbet kuşu erkek mi yoksa dişi mi,teşekkürler.

Apple iPhone 4ever

2618 Mesaj
9 Şubat 2013; 12:12:24 

quote:

Orijinalden alıntı: llodys

0

0

0

0

merhabalar,eş almak için cinsiyetini belirlemem gerekiyor dostlar,bu muhabbet kuşu erkek mi yoksa dişi mi,teşekkürler.

dişi
Birde ekleme yapayım bunun yanına bir erkek getirip eş yapmaya çalışmayın . bu kuşunuzu alın kuş satan bir yere gidin . kendi yaşında veya biraz daha büyük erkeklerin içine koyun hangisi ile anlaşıyorsa o erkeği alın . her dişi ve erkek eş olmaz ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Raven -- 9 Şubat 2013; 12:14:00 >

İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

63 Mesaj
9 Şubat 2013; 12:30:54 

teşekkurler tavsiyeler için

Apple iPhone 4ever

0 Mesaj
29 Mart 2013; 23:30:30 

quote:

arkadaşlar bugün yavru muhabbet kuşu aldım daha önce beslemedim deneyimim yok aldığım adam erkek dedi cinsiyeti konusunda yardımcı olursanız sevinirim birde çok yabani elimi kafese sokunca çırrpını sağa sola kaçıyo bana alışması için çok erken biliyorum ama bana alışması için neler yapmam lazım vitaminli ballı yem aldım aldığım kişi kafese ekmek ve haşlanmış yumurtada koy dedi doğrumudur başka söylemek istediğiniz bişey varmı resimleri ekliyorum yardım edenlere şimdide teşekkürler birde kellik var kafasında yavru olduğu içinmi

-1

0

0

0

0

0

0

ARKADAŞLAR YA BENİM KUŞUMDA AYNI BÖYLE GAGASI MOR EFLATUN GİBİ BİŞEY AMA BURUN DELIKLERININ OLDUGU YER HAFIF BEYAZ ALDIGIM ADAM ERKEK DEDI.BIR DE MARUL FALAN KOYUYORUZ HIC YEMIYO SADECE YEMINI YIYOR .ELE GELIYO ARTIK AMA BAZEN COK PİS ISIRIYORR YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

33 Mesaj
29 Mayıs 2013; 1:13:51 

Konu açılalı baya olmus ama yazmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

Bugün kuş aldım bende ilk defa besliycem cok güzel geldi renkleri falan özenerek aldım fakat ne Isırıyo ne dogru düzgün ucabiliyor Özelliklede Cinsiyetini Merak ettim Nedir Acaba bilen varmıdır?
0
0

16 Mesaj
30 Mayıs 2013; 17:01:57 

merhaba arkadaşlar kuşuma eş alıcam da cinsiyetini belirleyemiyorum . dişi mi erkek mi kuşum ?
0
0

Uzaklaştırılmış
30 Mayıs 2013; 17:06:08 

quote:

-1

0

0

0

0

0

0

Herkesler İddaya Bile Girerim
Kuşun %100 Erkek Bilmeyen Arkadaşlar Yanlış Bilgi Vermesin!

33 Mesaj
30 Mayıs 2013; 22:57:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Mteer

Konu açılalı baya olmus ama yazmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

Bugün kuş aldım bende ilk defa besliycem cok güzel geldi renkleri falan özenerek aldım fakat ne Isırıyo ne dogru düzgün ucabiliyor Özelliklede Cinsiyetini Merak ettim Nedir Acaba bilen varmıdır?
0
0

yok mu bilen kuşun cinsiyetini arkadaşlar :)

0 Mesaj
29 Temmuz 2013; 15:00:25 

KARDEŞİM KUŞUN KAÇ AYLIK ?

AMA İNTERNETTEKİ BAZI BAKTIKLARIMA GÖRE EĞER CERESİNDE ÇİFT RENK OLURSA KIZ TEK SADE PEMPE VEYA SADECE BEM BEYAZ OLURSA ERKEK OLUYORMUS

BÜYÜDÜKÇE MAVİYE DÖNÜYORMUŞ !