Şimdi Ara

TP-Link TL-MR3420 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
3
Favori
44.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Skorp

quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

quote:

Sanırım modem router da takılı iken lokasyon seçiyor, routerin yerini değiştirdim, sinyal %90larda fakat modem 3g/2g agına baglanamıyor, çok kısa bir süre için bağlansa da interneti router ile yayamıyor ve sonrasında da kopup tekrar identifying, unplugged connecting gibi modlar arasında döngü yapıyor tam anlamadım bu işin sebebini.

Modem cihazda mı :Uzatma kablosu ile cama yakın bir yerde mİ?

Modem bir onceki mesajima kadar mr3420 router e direkt olarak bagliydi simdi yaklasik bir metrelik uzatma kablosu ile yukariya kaldirinca yeni yerindeki baglanmada ve interneti dagitmadaki problemi sonlandi. Aklima routerin 2g3g sinyaline olumsuz etkisi olma ihtimali de gelmiyor degil fakat emin olamiyorum.

arkdadaşlar zte mf 190 türkcll vınn güncel bin farmvör dosyaları nereden indiriliyor.
    link verirmisiniz.vını modem bir türlü görmüyor.tp linkin şu sayfasından bini indirdim.8.sırada ama dosya boyutu incelenince sanki eksik ve kopuk gibi geldi.

http://www.tp-link.com/en/support/3g/

lütfen yardımmmm.

• eh nihayet aleti çalıştırdım.ama nasıl oldu onuda bilmiyorum.
    tp link türkiye telefonunu arayarak uzaktan kurulum yaptırdım.
  • Bu ürünün 3g modemin sinyallerini engellediği konusunda bir şüphem vardı ve yapmış olduğum deneye göre 3g modem dogrudan routere takılı halde ve router herhangibir yan yüzeyinin üzerinde ve antenleri 3g modeme yakın olacak şekilde dikey konumlandırıldığında 3g modem bu antenlerin sinyalinden etkilenmekte; ya modem tanınamayıp sürekli bir kısır döngünün içine girmekte ya da kısa süreliğine bağlansa bile interneti routere veremeyip sonra da kopmakta.
    Denediğim diğer konumda 3g modem yine antenler arasında kalacak şekilde doğrudan arka usb girişine bağlı ve routerin ön yüzü aşağıya bakacak , antenler de yukarı dikilmiş şekilde idi, yine 3g modem tanınmadı, bağlandı ve koptu gibi döngü içerisine girdi. En başta modemin lokasyonundan şüphelenmiştim ve yaklaşık 1 metrelik usb uzatma kablosu ile modemi routerden daha yukarıda bir yerde duvara tutturdum, sorunsuz kullanmaya başladım, ertesi gün bu durum kafama takıldı ve kabloyu kısaltıp router yine ön paneli yere bakacak, antenleri de dik yukarıyı gösterecek durumda iken 15-20 cm lik bir usb uzatma ile 3g modemi routerden az daha aşağıda kalacak şekilde tutturdum ve gördüm ki 3g modem routerden, dolayısı ile antenlerden biraz uzaklaşınca verim sağlıyor.
    Modemini tanıtamayan, bağlandı gözüküp te internetini kullanamayan arkadaşların bu önerimi dikkate almalarını tavsiye ederim.

• quote:

Bu ürünün 3g modemin sinyallerini engellediği konusunda bir şüphem vardı ve yapmış olduğum deneye göre 3g modem dogrudan routere takılı halde ve router herhangibir yan yüzeyinin üzerinde ve antenleri 3g modeme yakın olacak şekilde dikey konumlandırıldığında 3g modem bu antenlerin sinyalinden etkilenmekte; ya modem tanınamayıp sürekli bir kısır döngünün içine girmekte ya da kısa süreliğine bağlansa bile interneti routere veremeyip sonra da kopmakta.
    Denediğim diğer konumda 3g modem yine antenler arasında kalacak şekilde doğrudan arka usb girişine bağlı ve routerin ön yüzü aşağıya bakacak , antenler de yukarı dikilmiş şekilde idi, yine 3g modem tanınmadı, bağlandı ve koptu gibi döngü içerisine girdi. En başta modemin lokasyonundan şüphelenmiştim ve yaklaşık 1 metrelik usb uzatma kablosu ile modemi routerden daha yukarıda bir yerde duvara tutturdum, sorunsuz kullanmaya başladım, ertesi gün bu durum kafama takıldı ve kabloyu kısaltıp router yine ön paneli yere bakacak, antenleri de dik yukarıyı gösterecek durumda iken 15-20 cm lik bir usb uzatma ile 3g modemi routerden az daha aşağıda kalacak şekilde tutturdum ve gördüm ki 3g modem routerden, dolayısı ile antenlerden biraz uzaklaşınca verim sağlıyor.
    Modemini tanıtamayan, bağlandı gözüküp te internetini kullanamayan arkadaşların bu önerimi dikkate almalarını tavsiye ederim.

Ben uzun süre 5 metre uzatma kablosu ile kullandım ve kopmaların sıklığı değişmemişti.
    Çanak anten yaptıktan sonra çok nadiren kopuyorum (2-3 günde bir) ve 30 sn-1dk sonra hemen otomatik bağlanıyorum
    Benim tahminim 3g-edge geçişleri de kopmaya sebep oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 12 Ocak 2012; 15:09:39 >

• quote:

quote:

Bu ürünün 3g modemin sinyallerini engellediği konusunda bir şüphem vardı ve yapmış olduğum deneye göre 3g modem dogrudan routere takılı halde ve router herhangibir yan yüzeyinin üzerinde ve antenleri 3g modeme yakın olacak şekilde dikey konumlandırıldığında 3g modem bu antenlerin sinyalinden etkilenmekte; ya modem tanınamayıp sürekli bir kısır döngünün içine girmekte ya da kısa süreliğine bağlansa bile interneti routere veremeyip sonra da kopmakta.

Ben uzun süre 5 metre uzatma kablosu ile kullandım ve kopmaların sıklığı değişmemişti.
    Çanak anten yaptıktan sonra çok nadiren kopuyorum (2-3 günde bir) ve 30 sn-1dk sonra hemen otomatik bağlanıyorum
    Benim tahminim 3g-edge geçişleri de kopmaya sebep oluyor.

evet 2g/3g geçişleri koparak oluyor.

• quote:

2g veya 3g olduğunu nasıl anlıyorsunuz , cihaz arayüzünde ben bulamamıştım?
  • quote:

quote:

2g veya 3g olduğunu nasıl anlıyorsunuz , cihaz arayüzünde ben bulamamıştım?

ben 3g modemin üzerindeki led ışığın renginden anlıyorum

ttnet uçan internet 3g modem mf627

kırmızı ise bağlantı yok
    yeşil ise 2g (edge)
    mavi ise 3g

log da bağlantı tipinin yazıp yazmadığını hatırlamıyorum fakat 3g modem üzerindeki led ışığın yeşilden maviye ya da maviden yeşile geçişi sırasında bağlantının koptuğu ve tekrar bağlandığını yazıyor.
  • Arkadaslar ben tp-link 3420 kullaniyorum. Yaklasik 3-4 aydir cihazi kullaniyorum. Son versiyonlarini yukledim ve turkcell winn ile birlikte sanirim e176 modeli calistiriyorum. Yalniz cihazda soyle bi sorun vardi; telfonumla veya bilgisayarimla internete baglandiktan sonra yaklasik 3-5 dk sonra modem tikaniyodu ve hic bi tepki vermiyordu. İnternete baglandigim cihazin wi-fi si i ac kapa yaptiktan sonra baglanabiliyordum. Tp-link e mail attim bu durumu ve gelen mail su sekildeydi. Qss i kapatin wifi kanalini manuel olarak secin ve wifi yayin ayarlarini 11.8 b/g ayrini(rakamlari yanlis yazmis olabilirim) bu ayari sadece 11.8 b ye aldim. Simdi cihazda hic kopma yasamadan baglaniyorum. Sikinti yasayan arkadaslar bu yontemi uygulayarak hatalari giderebilirler.
    Saygilarimla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatcamgoz

Arkadaslar ben tp-link 3420 kullaniyorum. Yaklasik 3-4 aydir cihazi kullaniyorum. Son versiyonlarini yukledim ve turkcell winn ile birlikte sanirim e176 modeli calistiriyorum. Yalniz cihazda soyle bi sorun vardi; telfonumla veya bilgisayarimla internete baglandiktan sonra yaklasik 3-5 dk sonra modem tikaniyodu ve hic bi tepki vermiyordu. İnternete baglandigim cihazin wi-fi si i ac kapa yaptiktan sonra baglanabiliyordum. Tp-link e mail attim bu durumu ve gelen mail su sekildeydi. Qss i kapatin wifi kanalini manuel olarak secin ve wifi yayin ayarlarini 11.8 b/g ayrini(rakamlari yanlis yazmis olabilirim) bu ayari sadece 11.8 b ye aldim. Simdi cihazda hic kopma yasamadan baglaniyorum. Sikinti yasayan arkadaslar bu yontemi uygulayarak hatalari giderebilirler.
    Saygilarimla...

Güzel bilgi teşekkürler.

• ben sorunlarınız dısında bır soru soracagım. bu modemı alıp 3g modemı takıp kurduktan sonra bılgısayar baglantısını kesıp(yanı bılgısayarı kapatıp) modem uzerınden wıreless ıle telefonumla baglanmak ıstıyorum. mumkunmudur ? yanı bu modem kurulum yapıldıktan sonra bılgısayarsız kullanılırmı ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

ben sorunlarınız dısında bır soru soracagım. bu modemı alıp 3g modemı takıp kurduktan sonra bılgısayar baglantısını kesıp(yanı bılgısayarı kapatıp) modem uzerınden wıreless ıle telefonumla baglanmak ıstıyorum. mumkunmudur ? yanı bu modem kurulum yapıldıktan sonra bılgısayarsız kullanılırmı ???

Evet kullanılır. Bilgisayarın açık olmasına gerek yok. Ayarlar için pc gerekir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

ben sorunlarınız dısında bır soru soracagım. bu modemı alıp 3g modemı takıp kurduktan sonra bılgısayar baglantısını kesıp(yanı bılgısayarı kapatıp) modem uzerınden wıreless ıle telefonumla baglanmak ıstıyorum. mumkunmudur ? yanı bu modem kurulum yapıldıktan sonra bılgısayarsız kullanılırmı ???

Evet kullanılır. Bilgisayarın açık olmasına gerek yok. Ayarlar için pc gerekir.

tesekkurler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatcamgoz

Arkadaslar ben tp-link 3420 kullaniyorum. Yaklasik 3-4 aydir cihazi kullaniyorum. Son versiyonlarini yukledim ve turkcell winn ile birlikte sanirim e176 modeli calistiriyorum. Yalniz cihazda soyle bi sorun vardi; telfonumla veya bilgisayarimla internete baglandiktan sonra yaklasik 3-5 dk sonra modem tikaniyodu ve hic bi tepki vermiyordu. İnternete baglandigim cihazin wi-fi si i ac kapa yaptiktan sonra baglanabiliyordum. Tp-link e mail attim bu durumu ve gelen mail su sekildeydi. Qss i kapatin wifi kanalini manuel olarak secin ve wifi yayin ayarlarini 11.8 b/g ayrini(rakamlari yanlis yazmis olabilirim) bu ayari sadece 11.8 b ye aldim. Simdi cihazda hic kopma yasamadan baglaniyorum. Sikinti yasayan arkadaslar bu yontemi uygulayarak hatalari giderebilirler.
    Saygilarimla...

Ferhat bey paylasiminiz icin tesekkurler

• hocam forumda tp link modemle ilgili yorumunuzu okudum bende tl-mr3020 modem var ve elimde 4 farklı 3g modem olmasına rağmen hiçbirini internete bağlayamadım.Yardımcı olabilirmisin?

ceasaris arkadaş bana özel mesaj atmışsınız.ne yazıkki ben size özelle dönemiyorum.çünkü özel mesaj atma hakkım yokmuş.
    ben routeri aldıktan sonra 1 hafta uğraştım.ama bir türlü modem ve routurı birbirine tanıtamadım vs.....sonra okula götürüp bizim
    bilgisayar öğretmenlerine gösterdim. onlarda baya uğraştılar.sonra tp link müşteri hizmetlerini aradık ve onlarda uzaktan kurulum yapalım dediler.
    telefon ve bilgisayar yardımıyla uzaktan kurulum yaptılar ve sorun çözüldü.
    anladığım kadarıyla cihazın ve kullandığımız 3g modemin(benimki Türksel zte mf-190)güncel bin dosyaları sitelerinden indirilecek.
    şu an sorunsuz çalışıyor.antenlerini bile takmadım.genede kablosuz kullanabiliyorum

• Genel olarak TP-Link ürünlerinden oldukça memnunum. Özellikle kapsama alanı ve sorunsuzluğu ile birçok defa tercihim oldu.

En son MR3420 aldım bende. Vodafone K3765 ile kullanmak için. (K3770 ile de denedim,problemsiz)

Bir yakınım, evinde sadece akşamları nete ihtiyaç duyuyor. Sabahları zaten iş yerinde olduğu için, sadece akşamları birkaç saat ihtiyaç duyuyor.

Sabit telefonu da yok, CEPNET tanımlı hattı ile Vodem üzerinden interneti eve dağıtmayı düşündük ve bu ürünü aldık: TL-MR3420...

Kurulumu son derece basitti ve maşallah hiç problem çıkarmadı...
  • hocam mrb
    bana MR 3420 tplink 3g modemin wireless menüsünün ekran görüntüsünü atabilirmisinz_
    merak ettiğim şu ki bu routeri gerekirse repeater modunda veya access poin modunda kullanabiliyormuyuz.
    onunla ilgili seçenek varmı
    cevaplarsanız sevinirim ekran görüntüsünüde alırsam memnun olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: talyurt

hocam mrb
    bana MR 3420 tplink 3g modemin wireless menüsünün ekran görüntüsünü atabilirmisinz_
    merak ettiğim şu ki bu routeri gerekirse repeater modunda veya access poin modunda kullanabiliyormuyuz.

Kullanma kılavuzu aşağıdaki linkte var, menüleri de görebilirsiniz.
    Bildiğim kadarıyla AP ve repeater özelliği yok (3G router ve WAN dan gelen neti dağıtmak haricinde).
    (Tp-link WR... modelleri router, WA... modelleri AP özelliğine sahiptir)
    http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=218&model=TL-MR3420#down

Mr3020 modelinde sanırım istediğiniz özellikler var
    http://www.tplink.com/tr/products/details/?categoryid=218&model=TL-MR3020#spec

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 25 Şubat 2012; 9:35:08 >

• quote:

hocam mrb

slm. bu cihazla 3g modemle gelen interneti hem kablolu hem kablosuz olarak dağıtabilirsin. ayrıca cat-5 kablo ile gelen interneti hem kablolu hem kablosuz
    olarak dağıtabilirsin. ayrıca wds destekli diğer wifi cihazlar ile kablosuz köprü kurabilirsinki bir nevi repeating dir buda. ama ap client olarak kullanamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

hocam mrb

slm. bu cihazla 3g modemle gelen interneti hem kablolu hem kablosuz olarak dağıtabilirsin. ayrıca cat-5 kablo ile gelen interneti hem kablolu hem kablosuz
    olarak dağıtabilirsin. ayrıca wds destekli diğer wifi cihazlar ile kablosuz köprü kurabilirsinki bir nevi repeating dir buda. ama ap client olarak kullanamazsın.

teşekkür ettim ben yinede sipariş geçtim ve kullanıyorum. wds de bi nevi öyle ama diğer marka modemlerle bağlantı kurulamıyor. yani tplink ve wds destekli olucak. ama benim dediğim universal repeater olsaydı çok iyi olacaktı. yeterli artık wa901nd yi de o iş için kullanıyorum

• quote:

teşekkür ettim ben yinede sipariş geçtim ve kullanıyorum. wds de bi nevi öyle ama diğer marka modemlerle bağlantı kurulamıyor. yani tplink ve wds destekli olucak. ama benim dediğim universal repeater olsaydı çok iyi olacaktı. yeterli artık wa901nd yi de o iş için kullanıyorum

mr 3020 yi incelediniz mi? Yukarıda linkini verdim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.