Şimdi Ara

Lappalainen: Satış beklentilerini düşündüğümüzde Nokia E7'nin bizler için önemi büyük

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çeşitli gecikmelerin ardından Nokia'nın kısa bir süre önce bazı ülkelerde dağıtımına başladığı Symbian^3 işletim sistemi ile QWERTY klavye donanımını bir araya getiren modeli E7, görünüşe bakılırsa Finlandiyalı üretici açısından oldukça önem taşıyor. Zira Nokia'nın önemli isimlerinden Ukko Lappalainen, verdiği demeçte ''Satış beklentilerini göz önünde bulundurduğumuzda E7, bu yıl bizim için en önemli model'' şeklinde açıklamalar yapmış. Ancak satış hedefiyle ilgili net bilgiye yer vermemiş.

680 MHz saat hızında çalışan ARM 11 işlemciden ve 256 MB RAM'den güç alan E7, dört band (850, 900, 1800, 1900 MHz) GSM şebekesi ile HSDPA (10.2 Mbps) / HSUPA (2.0 Mbps) alt yapısı desteği, çift mikrofon, 4.0 inç boyutlu 360 x 640 piksel AMOLED kapasitif ekran (Clear Black Display), ivme ve mesafe sensörü, 3.5 mm jak girişi, 16 GB dahili flash bellek, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0, USB-on-the go desteği, 8 megapiksel çözünürlüğünde kamera, görüntülü konuşma için VGA kamera, çift led flaş, 1280x720@25 FPS video kaydı, 1200 mAh

BL-4D 3.7V

batarya gibi özellik listesi sunuyor. Nokia'nın belirlediği hedeflere ulaşıp ulaşamayacağını ise zaman gösterecek.

• eğer gerçekten böyle bir şey söylenmişse nokia bu sene sonu liderliği samsunga bile kaptırabilir bence:D yazık!
  • gerileyen bir firmanın bizler için büyük bişey yapacağını sanmıyorum
  • Ah Nokia ah, sen akıllanmayacaksın, hem departmanımız yanıyor diye itiraf şeklinde haberler veriyorsun hemde aynı hamam aynı tas hesabı ürünlere devam ediyorsun. Bu cihazı 3-4 yıl önce çıkarman gerekiyordu bence.
  • N8'de xenon flaş 12 mp kamera gibi özelliklerin olması işletim sisteminin 2. planda kalmasını sağlıyordu ama bu telefona symbian gerçekten yakışmamış.Artık Nokia'nın sonu yakın gibi.
  • symbian nedir yaa???25 fps nedir yaa....bırakın yaa
  • 680 nedir ya? Allah aşkına Nokia
  • Nokia hala yerinde saymakta biraz gelişim gösterse dünyanın düzeni değişcek demi. Müstahaktır Nokia'nın her gün müşteri kaybetmesi.
  • nokia teknoloji yarışında geri kaldı..daha telefonları piyasaya çıkaramadan eskiyıor..bu telefonu geçen seneden beri çıkaraklar ama bir çıkaramadıklar gitti..bari biraz daha beklesinlerde turşusunu kurarlar artık..
  • Bu cihaz bu özellikleriyle N8'den daha pahalı satılacaksa daha çok düşünürler
  • Hala ismi nokia diye N8 alanlar var az da olsa. Ama etrafa baktığımda her yeni telefon alan 5 kişiden dördünün elinde samsung görüyorum. Özellikle orta ve üst segmentte. Nokia göz göre göre bayrağı samsung a teslim ediyor.
  • adam 1000+ tl para verecek 680 mhz le çalışan telefon alıcak sonra 8 mp kameraylamı avunacak daha neler
  • nokia battıkça batıyor 680 mhz artık yani gına geldi desem yeridir :) nokia kaçınılmaz sona doğru hızla gidiyor
  • bulutut 3 varmış haksızlık etmeyin adamlar ynei teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyor işte!!! :D
  • komik

sen 680 mhz işlemci koy 256 mb ram koy sonra 1000 küsür para iste
  • N8'deki kamera ve flaş konulsaymış, çok iş yapardı bence.
  • ya anca boş boş konuşuyorsunuz 1000 tl olcagını kesin bi haber varmı n8 geldi 890 dan sattılar normal fiyatı 900 neden bahsediyorsunuz.+ şu yoruma katılıyorum arkadaş n8 güzel bi cihaz 12 megapiksel kamera xenon flaş felan ya e7 aynı benzer dış kasa modeli olarak iyide e7 ne farkı var bide 8 megapiksel kamera koyuyorsun yani 1ghz işlemci felan koy sen nokia sın ya gerilemeye başaladın nokia yazıkdır sana nerde o 8310 8210 lar
  • Özellik fakiri eski teknoloji telefon üret. Bir de nerdeyse iphone parasına sat. Millet te sizin kazık telefonlarınızı bekliyordu. 8mp kamera varmış. Yahu odaklama bile yok. Hafıza kartı takılamıyor. 4 inç ekranda o çözünürlük olur mu hiç bu devirde? Saçma sapan bir telefon. 800 liraya satsın alan alır. N8'den pahalı satar şimdi bunu nokia. Eee ne de olsa klavyesi var. Özelliklerini kırpınca ve model adını E yapınca iş adamı telefonu oluyor ne de olsa. 5000 lira dese yeridir.
  • Bu forumda ne kadar çok nokia düşmanı varmış yahu , Bu acınız nereden kaynaklanıyor merak ediyorum.

Yok işlemcisi buymuş , yok rami şuymuş , bunlar cep telefonu arkadaşlar , masaüstü bilgisayar değil.

Mobil bir aletten ne beklenirse bu telefonlar zaten karşılıyor.Daha ne bekliyorsunuz ?
  • Firma beklentileri bu tlefona bu özellikleri koyup bekliyorsanız... Vahh zavallılar... Ağlanası bir drama bu galiba...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.