Şimdi Ara

HP'den ATM kartı ebatlarında webOS 2.2 destekli telefon: VEER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
5.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="HP'den ATM kartı ebatlarında webOS 2.2 destekli telefon: VEER"

Modern hayatın önemli parçası haline gelen cep telefonlarının son bir kaç yılda oldukça büyük aşamalar kaydettiğini söyleyebiliriz. Yaşanan bu gelişmelere farklı bir açıdan baktığımızda daha hızlı, çok çekirdekli mobil işlemciler, daha fazla RAM, daha gelişmiş grafik işlemcileri, daha fazla kapasite, Wi-Fi bağlantısı, GPS, dokunmatik ekran (Ekran boyutu artık 4.5 inç'e kadar çıkabiliyor) derken telefonlar büyümeye, pantolon ceplerimizi zorlamaya başladı. İşte HP firması bazı tüketicilerin bu konudaki şikayetlerini duymuş olacak ki bugünkü etkinlik kapsamında Pre 3'ün ardından kompakt boyutlu Veer'ı tanıttı.

Dokunmatik ekranlı bir akıllı telefon sahibi olmak isteyip aynı zamanda taşınabilirlik faktörüne önem verenleri hedef alan Veer, QWERTY klavye kapalı durumdayken yaklaşık bir ATM kartı boyutlarında (84 x 54,5 x 15.1 mm) ve sadece 103 gram ağırlığında dizayn edilmiş. Pre ailesiyle benzer tasarım çizgilerini taşıyan Veer, 800 MHz hızında Qualcom MSM7230 işlemci ile 512 MB RAM'den güç alıyor; Pre 3 ile aynı mobil işletim sistemini (web OS 2.2) paylaşıyor.

Dört band GSM (850, 900, 1800, 1900 MHz) ile kullanıcılara daha hızlı internet bağlantısı olanağı sağlayan HSDPA (7.2 Mbps), HSUPA (5.76 Mbps) alt yapılarına destek veren telefon, 2.6 inç boyutunda ve 400 x 320 piksel gibi alışılmışın dışında çözünürlükte dokunmatik ekranla geliyor. İvme, ışık, mesafe sensörlerine ve görüşme esnasında arka plandaki istenmeyen gürültülerin önüne geçen çift mikrofon teknolojisine sahip telefonda dahili flash bellek 8 GB. Pre 3 ile aynı şekilde Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR ve GPS bağlantılarını bünyesinde barındıran telefon, 5 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor, çekilen fotoğraflara coğrafi etiketleme (geo-tagging) yapabiliyor.

MP3, AAC, AAC+, eAAC+, AMR, QCELP, WAV, MPEG-4, H.263, H.264 gibi dosya formatlarını destekleyen telefon son olarak 3.5 mm kulaklık girişi ve 930 mAh bataryayla geliyor. Bataryanın 300 saate varan bekleme, 5 saate varan konuşma süresi sunduğu belirtirken telefonun ilkbahar aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fiyatla alakalı bilgi ise verilmedi.

Daha fazla fotoğraf için buraya tıklayabilirsiniz.

alt="HP'den ATM kartı ebatlarında webOS 2.2 destekli telefon: VEER"

HP Veer - Tanıtım videosu

• TouchPad WebOS Tablet ve Pre3'ü de bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flara

TouchPad WebOS Tablet ve Pre3'ü de bekliyoruz.

HP Pre 3;

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Karsinizda-HP-Pre-3-14-GHz-Qualcomm-islemci-358-inc-ekran-ve-webOS-22-bir-arada.htm

• Tek hosuma giden yani wireless sarjinin olmasi
  • Çok ufakmış.Bu telefon ile mesaj yazmak çok zor olur.Normal pre de bile zor yazıyorum.
  • Güzelmiş
  • Beğenmedim,
  • quote:

Orijinalden alıntı: loko
    Çok ufakmış.Bu telefon ile mesaj yazmak çok zor olur.Normal pre de bile zor yazıyorum.

Klavyesi var
  • bi işe yarıyacağını sanmıyorum, artık pc'ler ufalıyor telefonlar büyüyor
  • benim ufak telefonlara karşı bi sempatim olduğundan (panasonic A100 , siemens sl 55 ve a21 , samsung p310 gibi) çok hoşuma gitti acaba kaçtan girer ki piyasaya

pre2 500 $ dan yurtdışında girdiğine göre bu türkiyede 1500 lirdan aşağı girmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biyologg -- 10 Şubat 2011; 2:47:23 >
  • minik çok hoş duruyor... genel müşteri kitlesi genç bayanlar olur sanırım..
  • fiyatıda bu kadar küçük olursa iyi :)
    ama en büyük hatası
    sürgülü klavyenin yan tarafından açılmaması
    eğer öyle olsaydı kullanımı daha kolaylaşmış olurdu ! :(
  • kablosuz şarj özelliğide varmış. şaşırdım...
  • güzel cihaza benziyor fakat o kadar küçük bir cihazda o klavyenin tuşlarına basmak zor olabilir diye düşünüyorum..
  • vallahi işletim sisteminden ve fiyatından şüpeliyim gerisi tam aradığım telefon gibi
  • wlan şarj olayını hep beklerdim,senelerdir böyle bi teknoloji gelişip,son kullanıcıya ulaşıcakmı diye...hp yapmış, olacak =)
  • Telefon tam benlikmiş. Takoz akıllı telefonlara ısınamadım bir türlü. Şu kablosuz şarj meselesi nedir? Haberde göremedim ben öyle birşey.
  • başlıkta hata var. onun adı bankamatik kartı değil atm kartıdır. bankamatik iş bankasının atm kartı için yaptığı isimlendirmedir.
  • ULYSES

videoda 45. saniyeden sonra gösteriyor :)
  • Güzel bir telefon olmuş. Taşımasının kolay oluşu herşeyden iyi bir özellik.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.