Şimdi Ara

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.253
Cevap
27
Favori
327.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne arayüze giriyor , ne 2-3 telefon bağlansa düzgün eşit bağlantı verebiliyor yapabildiği birşey yok bendeki modemin genel olarakda bu sorunlar var zaten.Sizin arayüze direk giriyormu?192.168.1.1 yazınca
  • qdry kullanıcısına yanıt
    normade direkt giriyor.

Ara sıra girmediği oluyor o da modeme reset atınca düzeliyor.Bunun nedeni de uzun süre modem çalışıyorsa (yani bağlantısı kopmadan sorunsuz istikrarlı devam etmişse oluyor)

size yardımcı olacağını düşündüğüm ve denediğim ,olumlu sonuç aldığım seçenekler ,

arayüze erişemiyorsanız

-web browserı değiştirin farklı bir browser ile deneyin
    -DNS ayarını otomatik yapın
    -modeme reset atın , reset attıktan sonra girebiliyorsanız sisteminizden kaynaklı bir gecikme nedeni ile erişemiyorsunuz demektir.
    ----böyle bir durumda router adresini 192.168.1.1 den farklı olarak 192.168.1.50 - 192.168.1.100 yapın ve erişmeyi öyle deneyin ,sorunsuz girdiğini farkedeceksiniz.
    -modemin bulunduğu konuma bağlı olarak wifi çekim gücü değişkendir , eğer sık sık erişim kesiliyorsa wifi nin kullandığı frekans ile başka araçların yaydığı frekans aralığı çakıştığından wifi dağılımını etkileyecektir.Bu yüzden frekans aralığını değiştirin.

• Knisath kullanıcısına yanıt
    Sıfırdan reset atıp modem ipsini 1.50 yaptım tarayıcı geçmişini , kalıntılarını komple temizledim tekrar ayarladım.Zaten kapatıp açtıkdan sonra belli bir süre giriyor sonra girmez oluyor sorun bu zaten , her arayüz lazım olduğunda modemi kapatıp açmak zorunda kalıyorum.Bağlantıyı eşit dağıtamıyor dediğim aynı odada zaten denediğim cihazlarda yan yana.Oyunlarda ping sorunuda yapıyor.Bir cihaza tamamen yönlenirken diğerini tamamen kesebiliyor yani baya bir süre 1-2 dk int vermiyor :D
    ping sorunu genellik modemden değil interneti aldığınız şirketten kaynaklıdır.

eğer yanlış bir ayar yapmadıysanız herhangi bir modem ping sorunu çıkarmaz.aynı odada kablosuz herhangi bir farklı elektronik cihaz var ise , örneğin mouse , klavye vb , bu tür donanımlar modemin kullandığı frekans aralğında çalışıyorsa sorununuzun kaynağı budur.
    Önceden kullandığım modemde bu tür sorunlar yoktu.Galiba siz hiç bu modeme fazla cihaz bağlamamışsınız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: qdry

Önceden kullandığım modemde bu tür sorunlar yoktu.Galiba siz hiç bu modeme fazla cihaz bağlamamışsınız :)

4 akıllı telefon 3 laptop 1 masaüstü pc bağlanıyor
    Benim 3 telefon 1 masaüstü 1 TV bağlanınca iyice saçmalıyor. Surekli problem oluyor telefonlarla internete girilmiyor.Bazen telefonlar giriyor PC duraksiyor.Ağdan düşmüyor nette linke tiklasan acmiyor öylece kalıyor.Telin 1 isi giriyor 2 si giremiyor gibi.Frekans karışıklığından da değil.Resetten sonra bir sure duzelip tekrar eski halini alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    şimdi aklıma geldi ben onlara sabit ip atadım.internette bağlanma sorunları yaşıyordum.Her cihaza bir ip atadım 19.168.1.XXX havuzundan.

Bu sorununuzu çözecektir muhtemelen.
    Denedim , o şekildede çözülmedi baya birşey denedim aslında modemi ters çevirmeyi denicem artık :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: qdry

Denedim , o şekildede çözülmedi baya birşey denedim aslında modemi ters çevirmeyi denicem artık :D

modemi yan yatır , en kesim çözüm
  • Rez

• Rez all

• Sorun yaşamadım diyorsun, ama ara sıra oluyor, reset atıyom farklı browser deniyom, hepsine sabit IP atadım vs çeşitli yollar kullanıyorsun
    Reset atmak .restart yapmak senin için sorun değilse evet senin için sorunsuzdur.

Muhtemelen önceki sayfaları okumadın
    TP tr yetkilisi kendisi açıkladı tp modemlerine saldırı oluyormuş ve senin de yaşadığın bu sorunların çözümü yok
    Bazı yontemler bulan var ama herkeste işe yaramıyor

7 sene siemens kullandım
    Ara yüze giremediğim bir gün bile olmadı
    Bu modemi çift antenli old ve komsumlar paylaşım yapmak için komşum almıştı.

IP aralığı ben de değiştirdim cepten baglantılar cok yavas oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 21 Ocak 2015; 8:26:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Sorun yaşamadım diyorsun, ama ara sıra oluyor, reset atıyom farklı browser deniyom, hepsine sabit IP atadım vs çeşitli yollar kullanıyorsun
    Reset atmak .restart yapmak senin için sorun değilse evet senin için sorunsuzdur.

Muhtemelen önceki sayfaları okumadın
    TP tr yetkilisi kendisi açıkladı tp modemlerine saldırı oluyormuş ve senin de yaşadığın bu sorunların çözümü yok
    Bazı yontemler bulan var ama herkeste işe yaramıyor

7 sene siemens kullandım
    Ara yüze giremediğim bir gün bile olmadı
    Bu modemi çift antenli old ve komsumlar paylaşım yapmak için komşum almıştı.

IP aralığı ben de değiştirdim cepten baglantılar cok yavas oluyor.

yazdığımı bir oku istersen .

Ben ara sıra girmek istediğimde sorun oluyor diye yazdım.

Reset at , sabit ip al vs arkadaşa çözüm önerisi ben sorun yaşadığımda yaptığım rutin olaylar değil. ( sadece modem arayüzüne girmekte sorun olursa benim gibi ve sık sık tekrarlanıyorsa yapması gereken önlemleri sıraladım, bir kere bunları yapınca bir daha sürekli olarak problemle karşılaşmıyorsun, kaldı ki her modemde olabilecek ortak sorunlar bunlar , sadece bu modeme ait özel bir sorun değil , çalışma ortamına ve yazılımına bağlı değişebilecek sorunlar )

Hayır okuyup anlamadan neden birilerine sataşmaya çalışırsınız onu anlamış değilim.İki kelimeyi okuyup anlamak bu kadar zor olmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 21 Ocak 2015; 10:59:21 >

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    Sorunu şöyle düzeltim , ama kim bilir daha ne sorunları vardir. ACL active LAN ettikden sonra 0.0.0.0-0.0.0.0 ip yerine Landaki ip yi girdim pcme sabit ip ve DNS verdimdi.örn 192.168.1.100 e atadim ana pcyi ACL deki ip girilen yere onu diğer aralığa da sonu 101 e aradığım telefonumu girdim 24 saat geçti bir sorun yok.Önceden bu kadar dayanmıyordu

• Bu arada yeni birşey farkettim sadece ACL ye atadığım iplerle giriyor arayüze başka pc ile girmedi.Aynı ip olmadığından.Yani önceden sadece acl lan etkin yapın dedikleri gibi olmuyor pcnize sabit ip atayıp onu acl ye eklemelisiniz.

EKLEME: Şikayetvara yazmıştım.Gelen cevap zaten önceki sayfalardada var ama ben görmemiştim :)

Bazı modellerimizdeki güvenlik açığı ile ilgili SSS (sıkça sorulan sorular) sayfamızda SSS ID : 569 (http://www.tp-link.com.tr/article/?faqid=569)'da gerekli açıklama ve yönergeler bildirilmiştir. İlgili ürün model ve donanım sürümlerinin üretimi durdurulmuş olup sadece eski sürümlerde böyle bir durum söz konusu olup, yeni yazılım paketleri yayınlanana kadar belirtmiş olduğumuz sayfadaki yönergeleri uyguladığınız takdirde söz konusu problemin önüne geçmiş olursunuz.

Bunun dışında cihaz ile ilgili karşılaştığınız herhangi bir problemde bizimle 0850 72 444 88 nolu destek hattından veya support.tr@tp-link.com e-mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla
    TP-LINK TÜRKİYE

Bu arada benimki yeni seri ürün , üretim durdurma falan yok 1.5 ay önce aldım bendeki ND değil sadece N modeli tiske seninkinden :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qdry -- 24 Ocak 2015; 20:21:02 >

• Birader yazdıklarınla çelişme istersen
    Reset atınca düzeliyor demek sorun oluyor demektir.
    Biz de farklısını söylemedik
    Senin için önemsiz demek ki reset atmak.

Yaptığnı ilk fırsatta deneyeceğim
    film iniyor şimdi ayarları bozmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 24 Ocak 2015; 16:21:07 >
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Ya bir yürü git işine .
  • Sorunum düzeldi 2 gündür sıkıntı çıkarmadı :)
    gözün aydın
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.