- x
TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem
1121 Cevap232062 Görüntüleme26 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     10 11 12 13 [15] 17 18 19      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

84 Mesaj
10 Mayıs 2012; 1:14:21 

Selamlar bende W8151N modeli var ama ara ara kopmalar oluyor sebebi ne olabilir ? Bilen arakdaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

5774 Mesaj
10 Mayıs 2012; 2:20:15 

quote:

Orijinalden alıntı: genesa

Komşudan kablo ile gelen bir internet var.
Ben bunu masa üstümde kablo ile notebook cep telefonu için kablosuz yapmak istiyorum.
Elimde TP-LINK TD-W8961ND modemim var. bu modemi access pointe cevirmek yada başka bir ayar ile bunu yapmam mümkün mü ?

nAsıl yapılacağına dair yardım lütfen.

gelen kabloyu lan porlarından birine gir.
modemin ip adresini komşundaki modemle aynı aralıkta fakat farklı bir ip adresi ver.
dhcp server kapat.
kablosuz ayarlarını yap yeterli.

705 Mesaj
10 Mayıs 2012; 14:15:02 

bendede bu modemden var fakat aşırı ısınma sorunu mevcut , daha havaların tam ısınmadığı bir zamanda böyle ise yazın tam ortasında nasıl olur bilemiyorum , aynı ısınma sorununu yaşıyan varmı ?

AMD Fx 6300 SiX CORE - SAPPHİRE HD 7850 O.C. Edition 2 GB 256 Bit - ASUS M5A97 R 2.0 - CORSAİR 4*2 Vengeance - ASUS VS228H Monitör - SEAGATE Baracuda 500 gb HDD -COOLER MASTER ELITE RC-371 GX LITE 700W Kasa

2750 Mesaj
12 Mayıs 2012; 22:44:41 

Arkadaşlar bugün TP-LINK W8961ND marka modem alarak aranıza katıldım kablolu olarak bağlantısı çok iyi ama velakin kablosuz bağlantısı Rezalet.. Tek kelimeyle üst katta çekiyor güzel çekiyor gayet hızlı bağlanıyor ama ikide bir Sürekli bağlantı kopuyor hata veriyor tekrar giriyorum.. Telefondan denedim adam gibi bağlanamadım.. Burada sorun ne olabilir.. Modemede laf etmek istemiyorum.. Yoksa geri iade edeceğim.

Ne yapmamız gerekiyor ne yapalım ona göre yardımcı olurmusunuz bir iki güne kadar Ya iade diyeceğim yada devam.

Acilen yardımcı olurmusunuz.

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

5774 Mesaj
12 Mayıs 2012; 23:49:45 

wifi kanalın otomatikdeyse kanal 3 e sabitle. Birde alıcın n modunu desteklemiyorsa g moduna sabitle modemi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2750 Mesaj
13 Mayıs 2012; 0:56:42 

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

wifi kanalın otomatikdeyse kanal 3 e sabitle. Birde alıcın n modunu desteklemiyorsa g moduna sabitle modemi.

Bunu detaylı ve güzelce anlatabilirmisiniz.. Nerden bulucam bu ayarları bende şimdi kısa kesilmiş cevap genede teşekkür ederim ama Daha iyi bilen ve modemi kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bunun üzerinde QSS Butonu mevcut tam olarak ne işe yarıyor kullanım klavuzunda yazmış bende anlamadığım için sesimi çıkarmıyorum.

Saygılar..

Bilgi ve yanıt için teşekkür ederim.

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

332 Mesaj
13 Mayıs 2012; 1:25:56 

Tarayıcınıza 192.168.1.1 yazın admin kullanıcı adı şifreside admin en baştaki hızlı kurulumun yanındaki kısıma tıklayıp oradanda wirelless kısmına tıklayın aşağıdaki menü çıkacaktır bu menüde kanal ve mod seçimini yapabilirsiniz .

0

SATILIK ÜRÜNLER

Satış Yaptıklarım: kesoy - zigör - sakli_duslerr - ertugbilgin - cyhnk - piyango16 - ogel - YasiN® - ktutal20 - awaqado - orqinaladam - KeNaN-24 - sigma6 - kudretozbay - StarBass - cengizhan77 - aliseçkin - pesimistadana01 - Fatihli52 -husnu89 - asigo9 - süraka

384 Mesaj
14 Mayıs 2012; 23:28:11 

Arkadaşlar bu cihazın QoS özelliğini nasıl kullanacağım bir örnekle gösterebilir misiniz. Ağımdaki bilgisayarlara bandwith kısıtlaması yapmak istiyorum hattım çok sömürülüyor.

Disconnect From Server ( Seni Seviyorum dc)

158 Mesaj
16 Mayıs 2012; 23:23:20 

Merhaba arkadaşlar,

Dün bu model modemden alarak aranıza katıldım. Ancak bir sorunum var. Eski modemim airties rt 205 125mps idi ve ben 8Mbit TTnet aboneliğimle 450 - 500 kb/sn download yapabiliyordum. Ancak bu modemi bağladığımdan beri 150 kb/sn'yi geçemiyorum. Acaba bu modemde hız sorunu mu var ya da ben bir ayarını mı yapmayı bilmiyorum. Moralim çok bozuldu wireless aktarım hızımı arttırayım derken elimdeki indirme hızımdan da oldum. Yanlış olan ne lütfen yardımcı olur musunuz? İyi geceler. teşekkürler.

699 Mesaj
19 Mayıs 2012; 17:17:10 

Bendeki modem eski kasa V1 Yani tplikin V2 firmwaresini yükleyebilirmiyim ?
http://www.tplink.com/t...8961ND&version=V2#tbl_j

** AMD 8320 - MSI 970 G46 - 8 Gb. Corsair DDR3 1600Mhz. - HD5570 - Benq G24'' **
** Amatör Telsizci TA4AU **

152 Mesaj
25 Mayıs 2012; 22:32:14 

quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

------------------------------------------------------UYARI-----------------------------------------------------------------
Arkadaslar bu konu açılalı
- 1 seneden fazla süre olmuş
- yeni modem modelleri var piyasada
- üretici bu modelde bazı değişiklikler yaparak versiyon 2 çıkardı bildiğim kadarıyla.
- bu modemi ilk alan bizler kablosuz ağ kapsama alanından gayet memmunken şimdi yazılanları okuduğumda (yan odadan çekmediğini belirtenler var) aynı modem olduğuna inanmakta zorluk çekiyoruz doğal olarak.

Orijinal konunun sonunda yazdığım uyarıyı tepeye almam iyi olacak sanırım:

her "multi fonksiyonel ürünü alırken yapmanız gerektigi gibi" bir modem alirken de begenmezseniz iade edebileceginiz bir yerden almanızda fayda var. Her ürün her ortamda her ihtiyacı karşılayacak diye bir kural yok. olsaydı bu kadar farklı üretici ve aynı üreticilere ait farklı modeller olmazdı.

--------------------------------------------------UYARI SONU-------------------------------------------------------------

Cok sevdigim ama artik uretilmeyen CT-5372E modemim adaptor yuzunden yandigi icin yerine, 7/24 duzgun calisacak, torrent yuzunden performans kaybi yasatmayacak bir modem arayisina giristim..

-Airties markasini daha evvel 5450 modelinde yasadigim problemler nedeniyle eledim. Sirketin hakkini yemeyeyim 3 ay ugrastirdilar ama sonra urunu iade aldilar.
Airties modemler wireless cekimi acisindan iyi ama santralden uzak noktada olan abonelerin sıklıkla hattan düşmesi, kopmalar diger modemlere gore Airtiesda daha fazla oluyor.

- Ilk başta olmuşken gigabit interfaceli bir modem olsun dedim, ama TRde su an tek gigabit switch entegre modem linksys wag320n.
MediaMarkt sagolsun 220 TL ye aldigim urunu 4. gununde geri iade etmemi sorun etmedi.
WAG320n , belki basit kullanim icin iyidir ama benim için hayal kırıklığı oldu çünkü WD TV live ile uyumsuzluk yapti (sanırım UPNP nedeniyle) ve daha onemlisi, gun asiri kapatip acmadan hattin kapasitesini kullanamadim WAG320N de. Eve geliyorum bakıyorum ki internete ping sureleri 2500 msec'e kadar çıkmış, reboot cozuyordu sadece. linksys'in telnet interface'inin olmamasi, snmp desteginin olmamasi da ayri nedenler iade etmemde.

geriye zaten cok bir secenek kalmiyor. TP-link'in alt modellerinin stabil calistigini bu bolumdeki diger konulardan okuyoruz zaten. yeni çıkmış olan TP-Link td-w8961nd modelini aldim dün ve 24 saattir test ediyorum, aletin fiyatı 90 TL civarında ama bana sorarsaniz iki tane 220 TL lik WAG320n eder bu aletteki ozellikler.

Öncelikle ürünün artıları ve eksileri:
Fiziksel artıları:

- 2 tane cikarilabilir anten mevcut, speclerinde 3dbi yaziyor, kablosuz cikis gucu 100 mw. Bu yuzden zaten cekis alani daha evvel kullandigim modemlere gore cok iyi.
- kutu icinde 2 tane telefon kablosu, adsl splitter geliyor ( 220 TL lik linksysde ne splitter ne kablo yoktu.. o yuzden bu bir artıdır)
- arkasinda power açma kapama duğmesi mevcut.
- kablosuz baglanti kurulumu icin on panelde QSS(Quick Security Setup) dugmesi mevcut... kullanan deneyen olursa nasil calistigini anlatir belki. ben web arayuzunden WPA2-PSK, AES ve 10 karakterlik bir sifre girerek kurulumu yaptim.

Fiziksel eksileri:
- kutusunun albenisi sifir. airties 5xxx serisi gibi kendisine desktop bilgisayar muamelesi yapılmasını istemiyor yani büyük degil. Ama linksys urunleri gibi uzay cagini da cagristirmiyor.
- isinma ya da isinmadan kaynakli problem yasamadim ama kutu 40 C civarinda isiniyor.

Firmware ve web arayüzünün artilari:
- dusunebileceginiz ev kullaniminda ihtiyaciniz olan hemen her ozellik mevcut, QoS, snmp, ACL, 802.11n,firewall, spi, Statik URL filtering....
- ilginc ama vlan destegi bile mevcut... izole network olusturmak isterseniz mumkun (komsu da sizin hatti kullansin wirelessdan ama evdeki ethernetten bagli cihazlara baglanamasin denebilir mesela), multi ssid destegi olsaymis o zaman tadindan yenmezdi. ileride multi ssid de gelebilir belki.
- TTNET DNS sunucularin yerine google dnsleri tanımlayabiliyorsunuz.
- Stabil calisiyor. 24 saat oldu su an alali ve networke baglayali toplam download 48 gbyte civari , ic networkte cok daha fazla transfer yapmisimdir WD TV ve nas arasinda. herhangi bir sorun yok.Yazılım Versiyonu : 1.0.0 Build 101022 Rel.57271 TPlink sitesindeki son versiyon ve modemler bu firmware ile geliyor.
- bazi TP modellerinde turkce arayuz olmadigi yazılmıştı. Sanırım tüketiciyi dinlemişler...td-w8961nd tamamen turkce arayuze sahip ... ingilizce yapmak icin epey ugrasmam gerekti.

Firmware eksileri:
- bazi modemlerde usb port mevcut ve bu porta takili yazici ya da hardiski paylasabilme ozelligi var. Bu modemde bu ozellik yok.
- ethernet ya da kablosuz ag'da baglanti yapan cihazlarin internet kullanim hizlarini sinirlamak icin kullanilabilecek rate limit ozelligi mevcut degil. ama protokol bazli Qos ozelligi var.
- multi-SSID destegi yok, ne oldugunu bilmiyorsaniz size gerekmiyordur zaten, detay bir ozellik.

0

arkada solda ve sağda anten girişlerine dikkat..
0

Bu modem, modem arayanlar icin uygun bir alternatif olarak dusunulebilir.

Güncelleme 1:3 gün oldu modemi alalı. türkçe olan web arayüzü ingilizce yapmak için teknik destek hattına erişmem gerekti. e-mailime kısa sürede cevap verdiler. destek konusunda da türkiye ofisi başarılı, ürünü tanıyorlar.

Kurulum:

TR icin hersey hazır geliyor.
Kutudan CD de cikti ama onu kullanmadan, cihazi elektrige takip TP_XYZ ismindeki sifresiz kablosuz ağa baglanip bir ip alip sonrasinda
http://192.168.1.1 user:admin pass:admin ile baglanip ilk sol ustteki "Hizli Baslat" a basmak yetiyor. Kurulum sihirbazı basit:
0

sonrasinda, diğer gelişmiş ayarlarla oynamak size kalmis.
ben isyerindeki network 192.168.2.0/24 oldugu icin modemin ve verdigi dhcp IP adreslerini 192.168.1 den 192.168.2.x ye cevirdim,
TT nin DNS adresleri yerine google dns serverlari tanimladim,
firewall ve qos ayarlarini kapattim,
admin sifresini degistirdim ek olarak.

1. TT DNSleri yerine Google DNSleri kullanmak ve DHCP den PClerin kullanmasini saglamak isterseniz yapmaniz gereken
Ara yuz ayarlari > LAN > DNS > Kullanici tanimli DNS sunucu secip 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 girmeniz gerekiyor.

0

2. Admin sifresi fabrika ayarlarinda iken "admin". Ne olur ne olmaz, degistirmekte fayda var
bakim > yonetim den sifreyi degistirebilirsiniz.
0

3. Torrent icin port acma islemini biraz diplere gizlemisler. Aslinda UPNP ozelligi var, torrent yazilimi kendisi portu acabilir ama siz kendiniz kontrol etmek isterseniz.

Gelismis ayarlar > NAT > Sanal Sunucu > Kural olarak 1, uygulama ismi olarak 13013 verin mesela, Protocol ALL ( ya da TCP) baslangic portu ve bitis portu 13013 Yerel IP olarak da download makinesi verilecek.

0

Guncelleme 2: [19.02.2011]

4. Bu modemde, en genis kablosuz kapsama alanini saglamak icin
deneyerek buldugum detaylar:

- antenler yere paralel dururken daha iyi cekiyor uzak noktalarda.
- kanal bant genisligi =20 mhz
- eger uzak noktada erisim sorunu yasiyorsaniz kablosuz modu 802.11b ye getirmeniz kapsama alanini artirir ama hiz dusurecektir.
- telnet ile baglanilan clida rtwlan txburst ve txpower gibi komutlar var ama henuz fark ettiriyor mu kontrol etmedim.
- modemin yaninda kablosuz telefon varsa uzaklastirin, parazit yapabilir.
- Eger kablosuzdan tam verim almak istiyorsaniz kanal olarak 1,6,11 disinda birsey secmenizi oneririm kanal olarak cunku piyasada satilan cogu modem bu kanallari kullaniyor bu da birbirini etkilemelere neden oluyor, ozellikle modemin olmadigi odada bunu rahatlikla fark edersiniz.

Kablosuz agda kullanilan kanallar ile ilgili bilmeniz gereken bir detay var:
0

ustteki cizimin aciklamasi: sadece 1,6,11 kanallari birbiri ile cakismiyor, diger kanallarin frekanslari birbiri ile cakisiyor yani birbirini etkiliyor.. bu etkilemenin boyutu modemlerin, access pointlerin ya da bilgisayarlarin birbirine uzakligi ile alakali elbette, imkan varsa bunu minimuma indirmek gerekir.

Sadece 1-6-11 birbiri ile cakismadigi icin bunu bilen modem ureticileri default kanal olarak bu 3 kanali kullaniyor genelde.. cok guzel bir dusunce..
... ama sizin modem 11, alt kat 11 , ust kat 11'i kullandiginda hep birlikte eziyete donmesi de olasi kablosuz baglantinin.

hangi kanali kullanmanizin daha iyi olacagini bulmak icin wirelessmon yazilimini evdeki bilgisayariniza yukleyip cevrenizdeki kablosuz aglarin hangi kanali kullandigini tespit edip onlardan en uzak bos kanala yerlestirin modemin kablosuz agini. (ara yuz > kablosuz> kanal) Yapabiliyorsaniz (laptop varsa) wirelessmon yazilimi acikken evi biraz dolasin... modeme yakinken sorun olmaz zaten, asil uzak odalarda daha hassas olacaktir eger ayni kanalda baska bir komsu kablosuzu varsa, o yuzden oralari da dolasmak lazim ileride o odalarda da kablosuz interneti kullanacaksaniz.

0

Wireless mon yazilimi:http://www.passmark.com/products/wirelessmonitor.htm
Onemli not: Wirelessmon yazilimini acik birakmayin, cunku acikken kurulu oldugu bilgisayarin kablosuz performansini etkiliyor ve paket kayiplari dusuk hiz'a neden olabiliyor.

ustteki ekrandaki kirmizi cerceveye aldigim kanal listesi ve grafigi size fikir verecektir hangi kanal'a park edeceginizi. Bu islemi kendi modeminiz kapali iken yaparsaniz daha iyi olur. ( ugrasamiyorsaniz, benim gibi 3. kanali ya da 1. kanali secmenizi oneririm, 11 ve 6 dan ne kadar uzak olursaniz okadar iyi cunku airties zyxel bu kanallari kullaniyor ve yaygin olarak kullaniliyor).

5. Modem ilk açıldığında ADSL bağlantısının hızlı bir şekilde kurulması ve daha hızlı IP almasını istiyorsanız
Yapmanız gereken şey, modemin ilk kurulumunu yaptıktan ve hattın oturduğunu ve internete çıkabildiğinizi gördükten sonra modeme web arayüzden bağlanarak, gelen durum sayfasındaki modülasyon ve annex tipi değerlerini Gelişmiş ayarlar > ADSL altında yer alan mod ve tip kısmından seçerek hattın oturması için modemin yapacağı denemeleri daha aza indirmek. Bu işlemi bir defa yapmanız yeterli. Her santral için bu değerler farklı olduğu için modemi başka bir yerde kullanmak isterseniz ileride ve ADSL oturmazsa bu değerleri tekrar otomatik duruma getirmeniz gerekir.

Örnek olarak bende G.DMT ve Annex A seçili. Bazı kullanıcılarda ADSL2+ ve Annex A seçmek gerekiyor. (aLPaSLaN07'a teşekkürler bu ayarlar için)

Güncelleme 3: [26.02.2011]
Kablosuz ag baglantisinin hizi ölçmek için bazı testler yaptım.
Kullandığım malzemeler:
kablosuz alici (Laptop) : Broadcom 802.11n Network Adapter (maksimum 65 mbit destekli internal adaptor bu,
kablosuz alici 2 :Microsonic WU102 wireless USB 802.11n cift antenli usb adaptor. ( bitenekadar'dan aldim)

kablosuz verici: tp-link td-w8961nd modem (ustteki ayarlar ile)
indirilen dosya lokasyonu : LAN ( modem'e ethernet kablosu ile bagli PC , 100 mbit)

Test sonuclari:
- modem ile ayni odada iken 1080p filmleri oynatmada, ileri geri almada sorun yok. 1080p filmin bw ihtiyaci ortamala 6.4 Mbit/sec (550 KByte ile 1100 KByte arasinda degisiyor anlik cekilen data )
- maksimum download hizini bulmak icin 1 gbytelik dosya indirme testi yaptigimda cikan sonuc ortalama 40 Mbit/sec. (zaten maksimum 65 olabilir laptop'un kablosuz adaptorunun chipseti nedeniyle)

0

- evin en uzak noktasi (modem ile arada 2 tunel kalip duvar, bir de acik kapi var), videoda donma karelenme yok ama ileri geri sararken bekleme yapiyor 1 saniye kadar.
- bulundugum lokasyonda wirelessmon -62 dbm gosteriyor kablosuz cekis sinyal seviyesini ( 0 a ne kadar yakin olursa okadar daha iyi)
- 1 Gbytelik dosya transferi yapma denemesi sonucu ortalama: 2.9 Mbyte/sec yani 24 mbit
0

hizi daha da artirmak icin baska bir ayar yapilabilir mi bakacagim ama bu hali ile 1080p film seyredilebiliyor kablosuz olarak (802.11n destekli alici olmali bu hizlar icin)

Guncelleme 4:09.03.2011
Microsonic WU102 wireless USB adaptor ile yaptigim testlerde 100 mbit sinirina ulastim ( dosyanin oldugu ethernet ile bagli PC nin ethernet portu ve modemin ethernet portu 100 mbit). modem ile ayni odada iken yaptigim 1 gbyte dosya download testi sonucu:
0

oldukca tatmin edici.

Guncelleme 5: [26.04.2011]
gecen sure icinde kendim modemden halen cok memmunum. performans acisindan ve haftalarca kapatmama gerek kalmadan sorunsuz calistigi icin tabi bu memmuniyetim.

forumda yazilan bilgileri ve diger kullanici yorumlarini da okumaniz yerinde olur cunku bazi kullanicilar wireless kapsama alaninin kendi kullandiklari ortamda yetersiz oldugunu ve iyi cekmedigini belirtiyor, bir okadar da kapsama alaninin onceki modemlerinden cok daha iyi oldugunu yazanlar var. ayrica iki kullanici cok sayida kablosuz aliciyi modeme bagladiklarinda performans ve paket kayiplari olduguna dair yorumlar yazmis.

Aslinda internet cafe ya da cok kullanicili ofis ortamlari icin 80 liralik bir cihaz degil daha gelismis ve foksiyon olarak belki bu modemle yarisamayacak ama paket routing ozelligi daha iyi olan enterprise urunleri tercih etmelisiniz diye bir uyari koymam gerekirdi incelemeyi yazarken ama atlamisim simdi koyuyorum. Bu inceleme ev kullanimi icin alinmis bir modemin incelemesidir.Her ne kadar evde 7/24 acik olan 6 cihazi internete bagliyor olsa da ve aylik ortalama 300-400 gbyte download yapilsa da bu cihaz uzerinden... yine de ev kullanimi icin uygundur diyelim.. sonra internet cafe isletmecileri hayal kirikligina ugrayabiliyor bu urunu cafe'de kullanmak istediklerinde.

diger konu, urun 300 mbit transfer hizini destekliyor ama bunun icin alicinizin 2.4 ghz+ 40 Mhz kanal genisligini destekliyor olmasi gerekiyor. Eger alici 20 mhz bant genisligini destekliyorsa max gorebileceginiz hiz 150 mbit.
5 Ghz destegi bu modemde bulunmuyor. 5ghz yerine 2.4 ghz uzerinde cift kanal genisligini kullanarak 300 mbit hizina ulasiyor bu modem.

Cihazin TD-W8961NB modeli cikmis, belki daha iyi fiyat/performans ozellikleri vardir onu da incelemek lazim tp-link olsun derseniz.

son olsa daha iyi olur konusu da, modeme baglanmis IP almis clientlar web arayuzden liste halinde gorulemiyor(illa telnet ile baglanmaniz gerekiyor gorebilmek icin).

bunlari da bilmenizde fayda var diye dusunduk. her "multi fonksiyonel ürünü alırken yapmanız gerektigi gibi" bir modem alirken de begenmezseniz iade edebileceginiz bir yerden almanızda fayda var. Her ürün her ortamda her ihtiyacı karşılayacak diye bir kural yok. olsaydı bu kadar farklı üretici ve aynı üreticilere ait farklı modeller olmazdı.

üründe ıp qos özelligi var mı?

2 Mesaj
26 Mayıs 2012; 21:26:10 

Herkese merhaba........3 hafta once bu modemi satin aldim......ilk gunden itibaren kurulumu ve internete baglanmasi ve genel ayarlarin yapilmasi kolay olan bir modem. Aslinda tum tp-link urunleri boyle.

Fakat ilginc olan ise ilk gunden itibaren modem web arayuzune bir sure sonra ulasmak bir sorun oldu. Neden bilmiyorum ama 6 tane tp-link urunum var ve bunu ilk defa yasiyorum.

Internet calisiyor fakat bir sure modemi kulandiktan sonra modemin arayuzune ulasamiyorum. Hem kablolu (fixed ip) hemde kablosuz ( dhcp bazli ve 901ND uzerinden macbook pro ile) olarak bir sure sonra ulasamiyorum. Firefox, safari de sayfa acilmiyor, Google chrome da ise ya error 15 aliyorum ya da 324.

Ilginc olan ise hem kablolu bagli bir pc'den hemde kablosuz bir mac laptoptan durum ayni. Yani firewall yazilimi veya baska bir yazilim veya baska bir sorun desen o da degil. Mac book da firewall yazilimi falan yok.

Bunu ilk yasadigimda call center ile baktik ama cozum olmadigi icin urunu servise yollamami istediler......

Simdi ise beyininizi cildirtacak bir ekleme yapiiim duruma. Ilk hafta bunu yasadiktan sonra modemi servise gonderdim. Bana 2 hafta sonra yenisini gonderdiler.....veeeeee yenisinde de durum ayni!!!

bu nasil olur arkadaslar.....

Firmware guncellemeleri bir ise yaramadi....turkce fimrware de de ve de ingilizce firmware de de problem ayni :(.......cildirtacak olan ise her iki modem de de ayni problem nasil olur!!

Bu problemi yasayanlar var mi? Cozum oneriniz var mi? Yaarrddiiiiimmmmmmmmm!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caprioles9000 -- 26 Mayıs 2012; 21:30:32 >

245 Mesaj
27 Mayıs 2012; 22:00:10 

2 gun once bizdehesapli.com dan aldım. gun ıcerısınde gonderdıler sagolsunlar. wireless cekımı mukemmel degıl ama genel anlamda modem bence basarılı

5774 Mesaj
28 Mayıs 2012; 2:01:18 

quote:

Orijinalden alıntı: caprioles9000

Herkese merhaba........3 hafta once bu modemi satin aldim......ilk gunden itibaren kurulumu ve internete baglanmasi ve genel ayarlarin yapilmasi kolay olan bir modem. Aslinda tum tp-link urunleri boyle.

Fakat ilginc olan ise ilk gunden itibaren modem web arayuzune bir sure sonra ulasmak bir sorun oldu. Neden bilmiyorum ama 6 tane tp-link urunum var ve bunu ilk defa yasiyorum.

Internet calisiyor fakat bir sure modemi kulandiktan sonra modemin arayuzune ulasamiyorum. Hem kablolu (fixed ip) hemde kablosuz ( dhcp bazli ve 901ND uzerinden macbook pro ile) olarak bir sure sonra ulasamiyorum. Firefox, safari de sayfa acilmiyor, Google chrome da ise ya error 15 aliyorum ya da 324.

Ilginc olan ise hem kablolu bagli bir pc'den hemde kablosuz bir mac laptoptan durum ayni. Yani firewall yazilimi veya baska bir yazilim veya baska bir sorun desen o da degil. Mac book da firewall yazilimi falan yok.

Bunu ilk yasadigimda call center ile baktik ama cozum olmadigi icin urunu servise yollamami istediler......

Simdi ise beyininizi cildirtacak bir ekleme yapiiim duruma. Ilk hafta bunu yasadiktan sonra modemi servise gonderdim. Bana 2 hafta sonra yenisini gonderdiler.....veeeeee yenisinde de durum ayni!!!

bu nasil olur arkadaslar.....

Firmware guncellemeleri bir ise yaramadi....turkce fimrware de de ve de ingilizce firmware de de problem ayni :(.......cildirtacak olan ise her iki modem de de ayni problem nasil olur!!

Bu problemi yasayanlar var mi? Cozum oneriniz var mi? Yaarrddiiiiimmmmmmmmm!!!!!!

enteresan bir problem.
cihazı kapatıp açsanda erişemiyormusun arayüze ?

2 Mesaj
29 Mayıs 2012; 11:14:55 

quote:

enteresan bir problem.
cihazı kapatıp açsanda erişemiyormusun arayüze ?

Cihazi kapatip aciyorum...sonra erisiyorum....fakat bir sure sonra gene gidiyor......bu bir sure de belli degil. Bazen bir gun bazen de on dakika icinde.

Hatta dun sabah yeniden baslatip call center'i aradim. Sonra on dakika sonra gene gitti.

Hic bir firmware de ise yaramadi....ilk modemde firmware flash etmistim....ikinci modemde firmware flash yapmamayi tercih ettim ama onda da ayni problem...

Dun TP-Link call center'i ile gorustum....onlar da yakindan ilgilenyorlar.....onlarda sasirmis durumda.......

Eger gercekten iki de iki vurduysam bozuk modem konusunda gidip bir milli piyango bileti almaliyim diyorum bence :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caprioles9000 -- 29 Mayıs 2012; 11:18:13 >

2092 Mesaj
31 Mayıs 2012; 21:58:18 

Ya bu modem deli etti beni. Ne zaman arayüze girmek istesem şifreyi kabul etmiyor. Resetlemekten bıktım. Niye unuturki şifreyi? hadi unuttu diyelim eski şifresi admin değil mi bunun?

6569 Mesaj
5 Haziran 2012; 22:19:36 

bu kadar sorun varken bu modemi almak hata mı olur

"Sandy Bridge Kullanlar Kulübü"
AsRocK Z77 Extreme 6 // intel i5 2500K 3.3GHz @3.3GHz v Xigmatek HDT-S1284F // 168GB (2x8GB) GskiLL 1600MHz cl9 // Vector 128GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi HDD // High Power 750W 80Plus // PHILIPS 27" 273E3QHSB/00 AMVA PANEL LED // Logitech K330 KM Set ve Windows Embedded 8.1 Industry Pro (Öğrenciye beleş sürümü :)

665 Mesaj
9 Haziran 2012; 0:42:00 

Modemi nerede bulabiliriz? Alışveriş sitelerinde anca 2. el olanları buldum

332 Mesaj
9 Haziran 2012; 9:11:52 

SATILIK ÜRÜNLER

Satış Yaptıklarım: kesoy - zigör - sakli_duslerr - ertugbilgin - cyhnk - piyango16 - ogel - YasiN® - ktutal20 - awaqado - orqinaladam - KeNaN-24 - sigma6 - kudretozbay - StarBass - cengizhan77 - aliseçkin - pesimistadana01 - Fatihli52 -husnu89 - asigo9 - süraka

3 Mesaj
9 Haziran 2012; 10:06:29 

şirketimizde bu modemi kullanıyoruz. Genel olarak çok başarılı fakat kullanıcı sayısı arttıkça band genişliğinden ötürü aşırı yavaşlamalar olmakta bu yüzden TL-ER5120 Router ile modeme takviye yapacağız.

2635 Mesaj
10 Haziran 2012; 14:22:35 

Bu fiyat aralığında alternatif bir modem var mı veya tavsiye edebileceğniz yoksa bunu alacağım;

http://www.hizlial.com/...s-wireless-4-port-modem

444 Mesaj
10 Haziran 2012; 17:21:25 

en güncel firmware(ingilizcede vardı sadece)ile gayet mutlu mesut stabil hiç kopmaksızın kullanıyorum
wirless cekim gücünün diğer modemlerden farkı yok

amaç stabil ve kesintisiz bağlantıysa doğru ayarlar ve firmware update ile sorunsuz kullanılabilir

ama kullanıcı menüsü bir cisco yada asus kadar zengin yada görsel değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a1ps -- 10 Haziran 2012; 17:22:17 >

629 Mesaj
10 Haziran 2012; 19:29:53 

quote:

Orijinalden alıntı: krocker09

Bu fiyat aralığında alternatif bir modem var mı veya tavsiye edebileceğniz yoksa bunu alacağım;

http://www.hizlial.com/...s-wireless-4-port-modem

@krocker09 nickli arkadaşla aynı mesajı yazmak için girdim konuya.
Aynı soruyu konuda bilgili bir arkadaş yorumlarsa sevinirim.

332 Mesaj
10 Haziran 2012; 20:07:31 

51 ile arasında 20 lira fark var zaten 8961 almak daha mantıklı

http://www.hizlial.com/...00mbps-wireless-n-modem

SATILIK ÜRÜNLER

6981 Mesaj
10 Haziran 2012; 23:48:12 

8951 kullanıyorum 1 aydır sorunsuz çalışıyor.
arayüz ipsini felan değiştirm.7-8 kere firmware attım kablosuzdan.sorun çıkarmadı. hiç.
8151n de arayüz ipsini değiştirince modem arayüzüne girilmiyordu ama çalışıyordu.bunda o sorun yok.
8961 in farkı 300mbps olması diye biliyorum.

2635 Mesaj
11 Haziran 2012; 0:49:20 

quote:

Orijinalden alıntı: nesbar

51 ile arasında 20 lira fark var zaten 8961 almak daha mantıklı

http://www.hizlial.com/...00mbps-wireless-n-modem

Hocam bizim için mi öneride bulundunuz bu modemi?
2 antenli olmasından dolayı tercih etmeyi düşünmüyorum sadece ev içinde en fazla 3 oda arkasından sorunsuz bir şekilde bağlansam yeter,bu 2 antenli modemler için pek ılumlu yorumlar okumadım çünkü...

5774 Mesaj
11 Haziran 2012; 2:30:41 

8961 deki çift antenin amacı çekim gücü diildir. 2t2r mimo kullanarak destekli alıcılarda hızı artırmak içindir.
8951nd pek ala iş görür zaten yüksek hızda kablosuz paylaşım hedefliyorsanız wr serisi routerları kullanmak daha mantıklı.
Amaç internet ise değil 150n 54g cihazlar bile pekala iş görür.

245 Mesaj
13 Haziran 2012; 21:16:35 

valla modem ıyı guzel de ust kattakı komsu ınternetı paylasmak ıstedı dogru duzgun cekmıyor ust katta 8dbi lık 2 adet tp lınk anten sıparıs ettım ınsalah ıse yarar

5774 Mesaj
13 Haziran 2012; 21:27:29 

antenlerden birini yere paralel çevirirsen daha iyi çeker alt ve üst katta.

57 Mesaj
17 Haziran 2012; 12:18:45 

Selam, 2 gün önce bu modemi teknosa'dan aldım version 1.1 modeli.
Daha önce uydunetin motorola modemini kullanıyordum. Uydunet internetimi de daha iptal ettirmedim, bilgisayarlar evin bir ucunda, modemler diğer ucunda. Benim sorunum motorola 3 çizgi çekerken, tp link 1 çizgi çekiyor ve bağlantı sorunu oluşuyor. Tp-Link'in çekim gücünü arttırmak için ayarlardan yapabileceğim birşey var mı? Yüksek dbi'lı anten alsam bir faydası olur mu ve alternatif olarak, motorola uydunet modemi, uydunet internetimi iptal ettrip tp link modem için router olarak kullanabilir miyim? Çünkü bu modemin çekim gücünden çok memnunum.

1615 Mesaj
17 Haziran 2012; 21:28:32 

TD-W8960N modelini kullanıyorum, 4 yıl kadar oluyor. Altlı üstlü 3 daire kullanıyoruz, sorunumuz yok. Arada yan apartmandan geçici olarak şifre isteyenler de oluyor.

Bizdeki model daha oval hatlara sahip, tipi hoşuma gidiyor.

"İçimden şu zalim şüpheyi kaldır / Ya sen gel ya beni oraya aldır"

5774 Mesaj
17 Haziran 2012; 23:49:54 

quote:

Orijinalden alıntı: kabaltah

Selam, 2 gün önce bu modemi teknosa'dan aldım version 1.1 modeli.
Daha önce uydunetin motorola modemini kullanıyordum. Uydunet internetimi de daha iptal ettirmedim, bilgisayarlar evin bir ucunda, modemler diğer ucunda. Benim sorunum motorola 3 çizgi çekerken, tp link 1 çizgi çekiyor ve bağlantı sorunu oluşuyor. Tp-Link'in çekim gücünü arttırmak için ayarlardan yapabileceğim birşey var mı? Yüksek dbi'lı anten alsam bir faydası olur mu ve alternatif olarak, motorola uydunet modemi, uydunet internetimi iptal ettrip tp link modem için router olarak kullanabilir miyim? Çünkü bu modemin çekim gücünden çok memnunum.

wifi kanalını 6 yap. B/g/n mixed i b/g yap.

57 Mesaj
18 Haziran 2012; 10:40:40 

quote:

wifi kanalını 6 yap. B/g/n mixed i b/g yap.

Hocam bizim binada 6. kanal yoğun kullanılıyor, 3. kanaldan en iyi performansı aldım, b, b/g, g/n, n, b/g/n hepsini denedim, b ve g'lerde çekim gücü artıyor ama hız testinden 6-7 mbit alıyorum, sadece n'de çekim gücü çok düşüyor ama hız testinden 12,6 mbit alıyorum, en iyi sonucu b/g/n'de aldım hem çekim iyi hem hız iyi. İnternet hızım 16 mbit, snr değerlerin 14-15 hattı da sorgulattım bir sorun görünmüyormuş.

Gerçi modemi iade etmeye karar verdim, teknosaya %15 fark ödeyip modemi geri vereceğim. Evde tp-link marka ttnet'in verdiği dandik modem var, bu modemle aynı çekim gücünde aynı hızı sağlamıyor ama kapsama alanı aynı, bu modemde başka bir sorun da modemin adsl ışığı arada gidiyor ve 1 saat kadar yanmıyor sonra kendi kendine düzeliyor, aynı hatta dandik ttnet modemi takınca bu sorun olmuyor. Modemin adsl ışığı gittiğinde arkasından reset atıp ayarları baştan yapınca düzeliyor bir süre sonra tekrar gidiyor sanırım alette sorun var. Şimdi teknosaya gidip arızalı desem servise gönderip bekletecekler, tamir edilse bile çekim gücünden memnun değilim, benim antensiz 2 yıllık motorola %65-70 çekim gücüdeyken aynı masada duran tplink %30-35'i geçmiyor. Aldığıma pişman oldum yani. Ürün sağlam ama işimi görmedi diyeceğim %15 fiyat farkı çıkması lazım onu ödeyip geri vereceğim, zararın neresinden dönersek kardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabaltah -- 18 Haziran 2012; 10:44:05 >

804 Mesaj
19 Haziran 2012; 20:44:27 

bizim komşuda bu modemden var. bende ise 722n alıcı var. 1 diş zor görüyorum. sebebi nedir? bunu arttırmanın bir yolu yok mudur?

İmziniz kiril dişidir! || Uyminiz girikin imzi kirillirini ikimik için tikliyiniz.

5774 Mesaj
19 Haziran 2012; 23:21:04 

722n in atheros un kendi sitesindeki sürücülerini indir. Birde windsurfer uygula.

804 Mesaj
19 Haziran 2012; 23:31:01 

quote:

722n in atheros un kendi sitesindeki sürücülerini indir. Birde windsurfer uygula.

anlamadım.

İmziniz kiril dişidir! || Uyminiz girikin imzi kirillirini ikimik için tikliyiniz.

5774 Mesaj
20 Haziran 2012; 0:02:37 

722n atheros chipset kullanır. Atheros un kendi sitesinde daha stabil ve güncel sürücüler bulunur. Ordan indirip kurman daha iyi.
Windsurfer i ise google dan araştır.

804 Mesaj
20 Haziran 2012; 0:10:16 

quote:

722n atheros chipset kullanır. Atheros un kendi sitesinde daha stabil ve güncel sürücüler bulunur. Ordan indirip kurman daha iyi.
Windsurfer i ise google dan araştır.

Windsurfer i araştırdım. Teşekkür ederim.

İlk dediğiniz site de bu heralde.

http://www.atheros.cz

fakat ben hangisini indireceğimi çözemedim.

5774 Mesaj
20 Haziran 2012; 0:33:40 

mobilim birazdan bakarım bendede var 722n sürücünün linkini atarım buraya.

673 Mesaj
21 Haziran 2012; 13:09:23 

Kanal değişti ama sinyal az yine

806 Mesaj
30 Haziran 2012; 23:40:38 

Bağdaştırıcı ICMP baskınına uğradı uyarısıyla net kesiliyor. Modem birkaç bağlantı denemesinden sonra ancak kendine gelip bağlantı kuruyor. bu bazen 5-10 dk alabiliyor. Uyarıyı veren Avira. Bunun sebebi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirmisekizli -- 1 Temmuz 2012; 17:59:08 >

31 Mesaj
4 Temmuz 2012; 19:17:29 

quote:

Orijinalden alıntı: birumit

merhaba arkadaşlar bende tavsiyeler üzerine 8961nd aldım . cihazın hemen kurulumu yaptım . içiden çıkan cd ile hızlı bir şekilde.
web arayüz üzerinden detaylara girmedim ... sorunsuz bağlantı oldu .
fakat ben cihazı kullanmadığım anlarda kapatırım. sonra ilk açtığımda yine bağlantı sağlandı . fakat bir süre sonra bağlantı şişti ve sınırlı erişim şekilde ağ bağlantısını üzerine ünlem çıktı ve nete çıkamaz hale geldi. modemi kapatım açtım sonra durum düzeldi. fakat dikkat ettimki bu durum ilk açtıktan yarın saat sonra tekrarlar oldu . durumu incelediğimde :yani ünleme düşdüğünde sınırlı net erişim hali (yani internete çıkamadığım zaman) ;
1- modem üzerinde sorun yok güç -dsl- wlan-net ledleri sorunsuz ve satabil yanıyor.
2- kablolarda sorun yok siplitteri bile değiştirdim durum yine tekrarladı.
3- modemi kapatıp açmadan pc de mi bir algılama sorunu var diye pc restart yaptım yine sınırlı erişime düştü.
4- modemi reset atıp tekrar kurdum yine tekrarladı.
5-nete çıkmadığım zaman lan ile ile bağlantı yaptığımda net çıkış yaptım. yani net kablo servis sağlayıcı ile ilgli bir sıkıntı yok
6-full 5 çeker bağlı görünüyor çekiş ile ilgli bir durumda değil.
7 - webden arayüze erişilemiyor.
8 - net şimeye başladığında modem ping değerleri tavan yapıyor . sonra modeme ping bile atamıyor hale geliyorum. bu durumda bile wireless ful 5 çekerde hale sorun yok
9- el ile ip verdim yine olmadı / oto ip verdim olmadı

neticede modem bağlı sorun yok / çekim gücü sorun yok / fakat laptop ile modem wireless haberleşmesi bişiylere takılıyor yavaşlıyor ve sonra erişim engelleniyor.
kafayı yiyecem

aynı sorunu ben de 1 yıldır yaşıyorum, pc açılışında modemin tüm lambaları yanmasına rağmen bazen ünlem işareti çıkıyor sağ altta, sonra pcyi yeniden başaltınca düzeliyor. Ama bugün elektirikler gitti, elektrikler geldiğinde 1 - 2 saat ünlemden kurtulmak için uğraştım. Ama hem modemi kapatıp açmak hem de pcyi kapatıp açmak işe yaramadı. En son umutsuz şekilde modem arayüzüne 192.168.1.1 den girdim. Orda bakım sekmesinden Testlere geldim. Orda >> ATM OAM F4 segmenti pingi testi ve ATM OAM F4 uçtan uca pingi testinin BAŞARISIZ olduğunu gördüm. hemen bu testlerin üstünde sanal devre kısmında PVC0 seçiliydi. Onu anlık PVC1i seçince düzelme oldu. Pcyi ve modemi yeniden başlatmama da gerek kalmadan internet sitelerine girmeyi başardım . Ama sorunu tam nası çözdü tam anlayamadım. Siz de deneyebilirsiniz diye yazdım. Ünlemi görünce bunu bir deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakchampions -- 4 Temmuz 2012; 19:18:33 >

sburak

699 Mesaj
7 Temmuz 2012; 11:12:22 

Arkadaşlar ayda 1 sefer bazende 2-3 ayda bir sefer Internete girewmiyorum. Sürekli TTNET in sayfasına yönleniyor. TTNET e sordum kullanıcı adınızı ve şifreniz silinmiş diyorlar bakıyorum duruyor tekrar silip tekrrar yazıyorum modemi kapatıp açıyorum düzeliyor neden böyle bu ?

** AMD 8320 - MSI 970 G46 - 8 Gb. Corsair DDR3 1600Mhz. - HD5570 - Benq G24'' **
** Amatör Telsizci TA4AU **

13 Mesaj
9 Temmuz 2012; 18:49:19 

@nesbar
daha önceki sorularımı cevapladığınız için saolun
bendede ver:1.1 yazıyo yani tplinkin sitesinden ver1 olanları kurmam gerekli değilmi?ver2den kasıtları başka bi donanım bizi ilgilendirmiyo sanırım
birde

http://www.tp-link.com....l=TD-W8961ND&version=V1

benim modemin orjinal ilk hali türkçe
TD-W8961ND_V1_101022_TR birisi 2010un ama türkçe ve turkish localized yazıyo

TD-W8961ND_V1_111125 buda daha yeni cıkan 2011 hangisini yükleyeceğim? son çıkanı indirsem yine türkiyeye uyumlu bi firmwaremi gelir?
yani anlatmak istediğim son çıkan firmwareyi indirsem önceki tr için çıkanı kapsarmı yoksa özellikle tr için olanımı indirmem gerek?

yok imza felan

332 Mesaj
10 Temmuz 2012; 22:47:19 

üzerinde gelen versiyon türkçe yeni çıkan versiyon ingilizce çok önemli derecede bir yenilik yok yüklesenizde olur yüklemesenizde türkçe kullanmak istiyorsanız üzerindeki kalsın benim için farketmez ingilizce olsun diyorsanız v1 yazan ingilizceyi yükleyebilirsiniz .

SATILIK ÜRÜNLER

1258 Mesaj
22 Temmuz 2012; 1:38:37 

Arkadaşlar modemimi satıyorum ilgilenen olursa pm den ulaşabilir.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
1 gün 7 sa. 32 dk. kadarı kaldı.
2 Ağustos 2012; 16:45:01 

Arkadaşlar internet kopmaları oluyordu modemden olduğunu söylediler gittim bu modelden aldım.Değerlerde çok büyük bir gelişme olmadığını söylediler ama iyileşmeler varmış.Sizce bu modem mi kalsın yoksa airties rt-206 mı kullanayım? Santrale uzağım ve ilk sayfada uzak mesafelerde airties sorun yapabiliyor falan denmiş.Ne yapayım sizce?

806 Mesaj
3 Ağustos 2012; 19:18:22 

AL-MA-YIN

Bu modemi kesinlikle önermiyorum. Çünkü wi-fi yayın kapasitesi çok düşük. Evin içinde çoğu yerde çekmiyor. Özellikle cep telefonu ve tabletle. Dizüstülerin alıcıları biraz daha iyi olduğu için sorun daha az ama yine de var. Denemediğim ayar kalmadı. Bendeki ilk versiyon cihaz. Firmware de güncel olan. Evin içinde sıkıntısız çeksin yeterdi

26 Mesaj
5 Ağustos 2012; 15:33:53 

kablosuz modem bakıyorumda her model her markada kotuleme oluyor modem arıyorum evde kullanım için mesafe fazla olmayacak yakın 5 10 mt torrent te hız sorunu cıkarmayacak bu modem işimi görürmü. tek notebook tan kablosuz bağlantı ile kullanacağım hız düsmemesi önemli.

0

fazla sayıda modem var çevrede ve 4 diş çeken de var. Alacağım modemde ev içinde 4-5 inmemesini istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mardonius -- 5 Ağustos 2012; 15:35:37 >

304 Mesaj
6 Ağustos 2012; 12:02:59 

bu modemi almaya karar vermiştim 20 gün kadar önce biraz bekleyeyim dedim o sıra 5 yıllık aztech modemim iyice bağlantı kesmelerini artırdı gelen ttnet ekibi modem den olabileceğini belirtince tekrar eski kablolu modemimi kullanmaya başlamıştım ve bağlantı kesilme problemim kalmamıştı.
bugün sabah şans eseri bimeks gaziantep reklam broşüründe bu modemin 68 liraya düştüğünü görünce hiç vakit kaybetmeden 2 saat önce satın aldım (mağaza açılır açılmaz :) ) kurulum çok kolay şekilde gerçekleşti ve sorunsuz 1.5 saattir kesinti olmadan ve yaptığım hız testinde şu ana kadar gördügüm en yüksek bağlantı hızı ile wirelass olarak kullanmaktayım.

tavsiye olunur.
fiyat performans açısından bence süperr ötesi oldu.

4285 Mesaj
6 Ağustos 2012; 18:36:44 

quote:

Orijinalden alıntı: yirmisekizli

AL-MA-YIN

Bu modemi kesinlikle önermiyorum. Çünkü wi-fi yayın kapasitesi çok düşük. Evin içinde çoğu yerde çekmiyor. Özellikle cep telefonu ve tabletle. Dizüstülerin alıcıları biraz daha iyi olduğu için sorun daha az ama yine de var. Denemediğim ayar kalmadı. Bendeki ilk versiyon cihaz. Firmware de güncel olan. Evin içinde sıkıntısız çeksin yeterdi

Ben 3 katlı bir evde ahşap oturuyorum ve evin her noktasında sıkıntısız çekiyor. hatta 25 metre ilerideki dükkanımızda da çekiyor.

Bence sorununun duvarlarınla ilgili. Modemin evin her noktasında çeken güzel bir açı bulmalısın örneğin odanla salon arasında hole.

791 Mesaj
6 Ağustos 2012; 20:07:52 

quote:

Orijinalden alıntı: rasit019

Arkadaşlar ayda 1 sefer bazende 2-3 ayda bir sefer Internete girewmiyorum. Sürekli TTNET in sayfasına yönleniyor. TTNET e sordum kullanıcı adınızı ve şifreniz silinmiş diyorlar bakıyorum duruyor tekrar silip tekrrar yazıyorum modemi kapatıp açıyorum düzeliyor neden böyle bu ?

TTNET'in kendi sunucularindaki bir problemden kaynaklaniyor olmasi kuvvetle muhtemel.
yazdiginiz kullanici adi ve parola dogru olsa da, karsida dogrulamayi yapan sunucu kendi kayitlarinda sizi bulamadiginda gecici olarak hatali password sayfasina yonlendiriyor olabilir. kapatip acmak yerine sadece VC yi secip disconnect connect yapsaniz ya da tekrar apply deseniz de duzelir muhtemelen.

LG 65LA965 || Samsung Ativ NP900X3G || IdeaCentre Q180 || Vu Duo || Samsung NX300

791 Mesaj
6 Ağustos 2012; 20:11:41 

quote:

Orijinalden alıntı: yirmisekizli

AL-MA-YIN

genellemeye ne kadar merakliyiz degil mi toplum olarak.
kablosuz sinyallerin kartonpiyer duvarlardan gecememesi, mikrodalga ya da asansor gibi manyetik alan olusturan ortamlardan, kullanilan kanalin bos olup olmamasindan etkilendigini dusunmeden yazmak yerine " benim ortamimda CA-LIS-MI-YOR ya da CA-LIS-TI-RA-MA-DIM da deseniz zaten herkes ilk konuyu okuyup super diyerek kosup markete almiyor. sonrasinda yazilanlari da okuyor. Zaten almayin modemi bence de, cok daha yeni versiyonlari cikti. teknolojiyi takip etmek lazim.

LG 65LA965 || Samsung Ativ NP900X3G || IdeaCentre Q180 || Vu Duo || Samsung NX300

791 Mesaj
6 Ağustos 2012; 20:13:27 

quote:

Orijinalden alıntı: mardonius

kablosuz modem bakıyorumda her model her markada kotuleme oluyor modem arıyorum evde kullanım için mesafe fazla olmayacak yakın 5 10 mt torrent te hız sorunu cıkarmayacak bu modem işimi görürmü. tek notebook tan kablosuz bağlantı ile kullanacağım hız düsmemesi önemli.

0

fazla sayıda modem var çevrede ve 4 diş çeken de var. Alacağım modemde ev içinde 4-5 inmemesini istiyorum

ben olsam hangi modemi alirsam alayim 8. kanala park ederim. en bos o kanal ve cevresi gorunuyor. torrent ile resetlenen modem kalmamistir herhalde eskiden 4MB ram olurdu session listesi dolan modem kendisini resetlerdi, simdi ram ucuzladi...

791 Mesaj
6 Ağustos 2012; 20:15:41 

quote:

Orijinalden alıntı: profxxx

Arkadaşlar internet kopmaları oluyordu modemden olduğunu söylediler gittim bu modelden aldım.Değerlerde çok büyük bir gelişme olmadığını söylediler ama iyileşmeler varmış.Sizce bu modem mi kalsın yoksa airties rt-206 mı kullanayım? Santrale uzağım ve ilk sayfada uzak mesafelerde airties sorun yapabiliyor falan denmiş.Ne yapayım sizce?

kullanarak gozlemleyin, iade gununu gecirmeden eger fark goremiyorsaniz neden yeni modeme ekstra para odeyeceksiniz ki?
bu modem texas instruments chipseti kullanan airties modellerinden daha stabil calisiyor ADSL t