Şimdi Ara

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.254
Cevap
27
Favori
327.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: utkanizmit

802.11 b/g/n olan yeri g only yada b/g yap.

Eyvallah verdiğin bilgiler için bir deneyeyim bir de bant genişliği mi ne var 20m,40m ve 20m/40m gibi seçenek war orada hangisi olmalı
  • b yada g modunu seçersen o seçenek zorunlu 20mhz olur. b ve g modu 40mhz kullanmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berg_gs

öncelikle selamlar. ben bu modemi almayı düşünüyorum bir kaç sorum olacak daha dogrusu ne aradığımı söyleyeyim. ben torrent kullanıyorum , modeme 3 bilgisayar 1 telefon bağlı olacak ama genelde bilgisayarların hepsi de aynı anda açık olmaz yani download yapıyorum sonra oyun oynuyorum bu tip şeyler , sizce ihtiyacımı karşılar mı ? çok ekstrem bi kullanıcı değilim açıkçası yani :) he ayrıca komşuyla filan ortak değil sadece bizim dairede kullacağız modemi şu an datron'un eski model bi modemi var inanılmaz bi modem aslında ama kablolu o yüzden kablosuz sıkıntısız bi modem arıyorum :) yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

edit: eklemeyi unutmuşum kısa bi süre zyxel p 660n mi ne o modelle bi maceram oldu modem donup donup kalıyodu download yaparken reset atmak gerekiyodu bazen kendini resetliyodu ondan iade etmiştim onu.

mevcut kablolu modeminden memnunsan fazla para harcama. 40 tl ile tp-link 740n router al. bağla mevcut modemine 4 port kablo çıkışın
    ayrıca kablosuz yayının olur.

• Kablo ile modeme bağlı olan bir aygıt için dhcp üzerinde sabit ip atadıktan sonra, bu ip için tcp/udp portlarını hangi menu altından nasıl bir ayarla açabiliriz?
    Bağlı olan aygıtın mac id numarası ile dhcp üzerinden sabit ip verebiliyorum ki buraya kadar bir problem yok, yapmak istediğim şey bu ip yi alan alet için modemin yaratabileceği tüm sınırlamaları kaldırmak.
  • Arkadaşlar bende bu gün bu 8961nd model modemi aldım biraz da acele ederek tekonosadan 30 lira kazıkla maalesef. fakat bir sorunum var eski modemimdeki kablosuz sorunlarından dolayı bu modeme geçmiştim. o düzeldi fakat eski modemde 12 mb e kadar gösteren hız bu modemde 2048 üzerine çıkmadı bir türlü. Diğer modemi takıyorum gene 12 mb hıza ulaşıyor indirmelerim 1 mb/sn fakat yeni modemde 200kb/sn yi geçmiyor. bunu değiştirebileceğimiz bir ayar varmıdır acaba

değerlerim aşağıda olduğu gibi

ADSL Yazılım Versiyonu FwVer:3.11.2.175_TC3086 HwVer:T14.F7_6.0

Hat Durumu Showtime

Modulasyon ADSL2 PLUS

Annex modu ANNEX_A

Gönderme Alma

SNR marjin 36.6 15.1 db

Hat Zayıflaması 6.1 5.5 db

Veri Oranı 2048 797 kbps

Güç 18.7 11.3 dbm

CRC 0 0

Mevcut Yazılım 1.0.0 Build 101022 Rel.57271(Daha yenisi varmı bilemiyorum ama sitesinden en sonuncuyu yüklemeye çalıştım değişen bişey olmadı hala aynı versiyon görünüyor)

umarım düzeltebiliriz. Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deppocu -- 11 Mart 2012; 3:30:15 >

• Bendeki annex m seçili advenced setup - adsl kısmından annex m seçin belki düzelme olur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: nesbar

Bendeki annex m seçili advenced setup - adsl kısmından annex m seçin belki düzelme olur .

denedim değişen bir şey olmadı maalesef.

Başka bir sorunla daha karşılaştım. sanırım benim cahilliğimden kayanklanıyor bu durum. Önceki modemde DLNA bağlantısı tv-cep arasında oluyordu bunda cep tv yi bir türlü bulamıyor. Hangi ayar kapalı acaba bunu bilen varmı.
  • merhaba arkadaşlar

benim modemin değerleri aşağıdaki gibi
    Rx hata sayısı sürekli artıyor??

aşağıdaki değerleri değerlendirmisiniz iyimi-kötümü, kötü ise ne yapmamı önerirsiniz

çok teşekkürler

hoşçakalın

ADSL Yazılım Versiyonu : FwVer:3.11.2.175_TC3086 HwVer:T14.F7_6.0
    Hat Durumu : Showtime
    Modulasyon : ADSL2 PLUS
    Annex modu : ANNEX_A

--------------------------------------------------------------------------------

Gönderme Alma
    SNR marjin :...........18.7 ...........17.0 db
    Hat Zayıflaması :.... 12.9 ............. 7.4 db
    Veri Oranı : ........... 12288 ........ 798 kbps
    Güç : .....................19.7 ............. 11.3 dbm
    CRC : ...................... 0 ................. 0

---------------------------------------------------------------------

Trafik istatistikleri
    Ara yüz : EthernetADSLWLAN

İletim İstatistikleri ............................................................. Alım İstatistikleri

Tx paketleri sayısı 3546 ......................................................... Rx pakeleri sayısı 23315

Tx Hataları sayısı 0 ........................................................ Rx hataları sayısı 13908

Tx kayıp sayısı 0 ........................................................... Rx kayıp sayısı 0

• quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

quote:

Orijinalden alıntı: kaptan67

iki pc arasında dosya paylaşımı yaptım.dosyaları atarken 3mb ile aktarım yapıyor.modem 300mbps destekli.biri dizüstü bilgisayar diğeri masaüstü.masaüstü pc Tp-Link TL-WN821N 300MBPS adaptör ile bağlanıyor.
  • Ben hiç tavsiye etmiyorum nedenim ise şu evimde TTnetin verdigi dandik airties RT206 var evim 1. katda bir evimde 5 katda ayrıca sokagın başı 250 metre, bu dandik RT206 yazdıgım yerlerden çekiyor ama yukardaki kardeşimin oturdugu yere (TP-Link td-w8961nd) aldık bu yazdıgım hiç bir yerden çekmiyor görünmüyor bile sokaga atsam sokaga yazık ben tavsiye etmiyorum.
  • Merhaba. Torrenti açtığınızda kablosuz ağın kopma sorunu yaşanıyor mı?
    Şu anda kullandığım zyxel modemde bu sorunu yaşamaktayım.
    kablosuzdan bağlanan kardeşim sürekli kopmasından şikayet ediyor. günde on kere modeme reset atıyor.
    Bu yüzden yeni modem alma ihtiyacı duyuyorum.
    Genelde torrentle alakalı olan bu sorunu yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Mantı.Men.

Ben hiç tavsiye etmiyorum nedenim ise şu evimde TTnetin verdigi dandik airties RT206 var evim 1. katda bir evimde 5 katda ayrıca sokagın başı 250 metre, bu dandik RT206 yazdıgım yerlerden çekiyor ama yukardaki kardeşimin oturdugu yere (TP-Link td-w8961nd) aldık bu yazdıgım hiç bir yerden çekmiyor görünmüyor bile sokaga atsam sokaga yazık ben tavsiye etmiyorum.

8951nd tercih etseydin keşke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silentozzy

Merhaba. Torrenti açtığınızda kablosuz ağın kopma sorunu yaşanıyor mı?
    Şu anda kullandığım zyxel modemde bu sorunu yaşamaktayım.
    kablosuzdan bağlanan kardeşim sürekli kopmasından şikayet ediyor. günde on kere modeme reset atıyor.
    Bu yüzden yeni modem alma ihtiyacı duyuyorum.
    Genelde torrentle alakalı olan bu sorunu yaşayan var mı?

8951nd nin kopmuyacağını taahüt edebilirim. 10 saat kablosuz üzerinden 1 mb/sn. Torrent yaptığımız bile oldu. 8961 içinde böyle bir şikayet duymadım.
  • arkadaşlar benim.problemim iki pc arasındaki kablosuz ağda veri transferi yaparken çok düşük hızla yollamak.bu konuda yardım edermisiniz.modem n destekli diğer cihazlarda n destekli ama dosya yollarken 3 mb yi geçmiyor.
  • Arkadaşlar daha önce de sorumuştum ama kimseler cevap vermedi. Lütfen birileri cevap verebelirmi. Çok memnun olcam. Çok fazla bişey istemiyorum. 8961ND model modem ile DLNA bağlantısı yapabilen varmı. Laptop ve telefon DLNA da birbirini görürken 46PFL9705 Philips TV bir türlü DLNA özelliğinde görünmedi. Bu tv ve modem ile bağlanabilen varsa beni yönlendirmiş olacak. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deppocu

Arkadaşlar daha önce de sorumuştum ama kimseler cevap vermedi. Lütfen birileri cevap verebelirmi. Çok memnun olcam. Çok fazla bişey istemiyorum. 8961ND model modem ile DLNA bağlantısı yapabilen varmı. Laptop ve telefon DLNA da birbirini görürken 46PFL9705 Philips TV bir türlü DLNA özelliğinde görünmedi. Bu tv ve modem ile bağlanabilen varsa beni yönlendirmiş olacak. Teşekkürler.

Merhaba,
    ben 8961ND ile DLNA bağlantısı yapıyorum.
    Televizyon: Samsung 40C6000 (Ethernet ile bağlı)
    PC (Ethernet ile bağlı)
    Telefon: iphone 4
    notebook (wifi)

bu cihazlar arasında sorunsuz olarak dlna yı kullanıyorum, mesela iphone'dan televizyona direk görüntü, video aktarabiliyorum. Yine aynı şekilde pc'den tv'ye veri aktarımı yapabiliyorum. modem'de ekstra bir ayar yapmadım bunlar için (firewall'u modemi alır almaz kapattım, bunun bir faydası olmuşmudur bilmiyorum)

istiyorsan senin ayarlarınla benimkini karşılaştırabiliriz belki yardımı dokunur

• merhaba

evdeki ip kamerayı iş yerimden izlemek istiyorum
    modemin menüsünde nerelere kameranın ip ve mac adresini veya port adresini yazmam gerekiyorki kameraya dışardan ulaşabileyim

lütfen yardım

iyi günler
  • arkadaşlar kurdum modemi, modem odamda fakat salona gidince pc çekmiyor böyle bir şey olabilir mi ya 4 5 metreden sonra 1 mgbit indirme hızı 100 kbs ye düşüyor yardım lütfen
  • 85 tl aldım izmirden böyle dandik cihaz olmaz alt kattan çekmiyor.

Ama airties rt206 heryerden çekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Derya.

85 tl aldım izmirden böyle dandik cihaz olmaz alt kattan çekmiyor.

Ama airties rt206 heryerden çekiyor.

Anten Al Ozaman Tp-Lınk In 9 liraya 9 Dbı Antenlerı Var Alt Kattan Da Çeker O Katın Altındanda Çeker

http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-ant2408cl-8dbi-indoor-omni-directional-anten/productDetails.aspx?productId=bd100761&categoryId=2699&SKU=BD100761

Bundan iki Tane Al Antenlerinle Değiştir Sıkıntı Çekmessin

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.