- x
SİGORTA ACENTESİ AÇMAK
4 Cevap26642 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2014 Mesaj
9 Şubat 2011; 11:07:46 

Merhabalar..Sigorta acentesi açmak istiyorum yalnız prosedürler nelerdir ne şartlar lazım teminat ne kadar istiyorlar hiç bir fikrim yok . ayrıca acente açmak karlı bir iş mi . şuanda 4. sınıf işletme okuyorm inş mayısta bitecek sonra hemen askerlik 2012 başında bu işe girmek gibi bir amacım var. dün bankada şans eseri bi bayanla tanıştım oda sigortacıymış çevren varsa karlı bir iş dedi öncedende bu işi yapmayı düşünüyordum sonraları beceremem diye vazgeçtim ki dün o bayanla sohbet edene kadar. vergiler falan diger tüm giderler çıktıktan sonra eline net %10 para geçer dedi her bir iş için. mesela söyle bir örnekte verdi . eger tanıdıgın müteahhitler varsa onlar işleri sigorta yaptırıyorlar orta büyüklükteki bir işin sigortası 30-40 binden başlıyor dedi buda sadece bu işten 3 bin lira eline geçer dedi. etrafımdan aldığım bilgiler bu yönde ayrıca bir arkadaşımada sordum onun kuzeni açmış fazla olmadan altına bmw bile çekmiş :))
kısacası yardımlarınızı bekliyorm arkadaşlar özellikle bu işi yapan abilerimiz varsa yardımlarını bekliyorum..
iyi günler bol kazançlar ..

3170 Mesaj
9 Şubat 2011; 11:27:38 

uğraşılmaz.
tecrüben yoksa ve portföyün yoksa, çok büyük zararlar edersin.ayrıca son zamanlarda rekabetin(şirketler arası) artması ve acente; bankalardaki, plazalardaki acentelerin sayısının artmasından dolayı üretimler ciddi manada azaldı.

ayrıca öyle söylenildiği gibi kazançlar maalesef yok.bir iki kişiden paranı alamazsan bütün kazancın gider.
teminat olarak 100-150 bin tl alırlar.yani ipotek olarak.
sertifikan olması gerek ve 2 yıl tecrüben olaması gerek.

yani diyeceğim o ki, bi acentenin yanında çalış,sonra açacağın zamanı kendin anlarsın

ha birde altına bmw değil, ferrari bile çekersin.ama şirkete ödemeleri yapamazsın.
müşterilerden topladığı paranın tamamını yersen o zaman kısa sürede iflas bayrağı görünür.o paranın sadece %10unu yiyeceksin. bir sürü acente zamanında bu şekilde battı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stilll -- 9 Şubat 2011; 11:32:48 >

2014 Mesaj
9 Şubat 2011; 11:57:24 

ilginiz icin tesekkur ederim. Teminat 20 25 bin duydum ama yanlismis demekki. 3-4 ay egitim suresi varmis herhalde. Isletme mezunuda oluyorm ins bu sene belge sorunu yok bilen birisinide ise alirsam sorun olmaz diye dusunuyorum ayrica paralari alirim onda sıkıkntı olmaz cunku hep kendi cevrem . Ama dediginiz gibi oncelikle bir yerde egitim gormek daha saglikli olacaktir. Ayrica siz ilksiniz bu yönde yorum yapan :) egitim belge pesin para deneyim olunca sorun kalmaz yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3170 Mesaj
9 Şubat 2011; 12:39:24 

quote:

Orijinalden alıntı: akgolo

ilginiz icin tesekkur ederim. Teminat 20 25 bin duydum ama yanlismis demekki. 3-4 ay egitim suresi varmis herhalde. Isletme mezunuda oluyorm ins bu sene belge sorunu yok bilen birisinide ise alirsam sorun olmaz diye dusunuyorum ayrica paralari alirim onda sıkıkntı olmaz cunku hep kendi cevrem . Ama dediginiz gibi oncelikle bir yerde egitim gormek daha saglikli olacaktir. Ayrica siz ilksiniz bu yönde yorum yapan :) egitim belge pesin para deneyim olunca sorun kalmaz yani

herşeyin hayırlısı diyelim.ama beni yanlış anlamazsanız bi tavsiyem olacak,fazla acele etmeyin.önce bi acente yanında çalışın, işi öğrenin.çok meşakatli bir iş.
ayrıca yakınlarda sorun çıkıyor kıramıyorsun falan.

2014 Mesaj
9 Şubat 2011; 12:48:11 

yok ya yanlis anlamiyorum haklisiniz once bi yerde calismak daha faydali olacaktir belki baskalarinin anlattigi gibi degildir . Her is zordur bakalim hayirlisi olsun tesekkur ederim Allah razi olsun iyi gunler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » SİGORTA ACENTESİ AÇMAK
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.320