Şimdi Ara

91/1 15'İNCİ P.EĞT.TUG.12 ve 22'İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/AMASYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
3
Favori
163.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15.P.Eğt.Tugay Komutanı :Tuğg.Mehmet AKYÜREK
    12.P.Eğt. Alay Komutanı :P.Alb Zafer KILIÇ
    22.P.Eğt. Alay Komutanı :P.Alb.Uğur DEMİRKAN

Öncelikle yeri bi görün :
    Google Map Amasya 15. Piyade Er Eğitim Tugayı

Video izleyerek Başlayalım:
    91/1 15. Piyade.ER. EĞT. TUG. K.LIĞI / AMASYA

*Amasya İlimizde 12. ve 22. Alayların bulunduğu, acemi yetiştiren Türkiye'deki tek Piyade Çavuş Talimgah tab. Tugayıdir.
    *İso 9001 kalite belgesine sahip ender eğitim birliklerindendir.
    *Tüm Yemekler özel şirketler tarafından getiriliyor. Dolayısıyla BULAŞIK VE MUTFAK sırası olmuyormuş
    *Tugay içerisinde;
    - İnternet kafe, bilardo salonu, futbol sahası vs gibi aktiviteleriyle, biraz askerlik koşullarını da düşünürsek 5 yıldızlı bir yer gibidir.
    - Lahmacun salonu ve dönerci varmış.
    - Yıkanmak cok sorun değilmiş orada 28 günde 11 kez yıkanmış olanlar var.
    - Komutanlar sert değillerdi.
    - Acemilikte bile çarşıya izin verilmiş.
    - Atari salonu var street fighter oynayabilirsiniz.
    *Eğitimleri Ağır bu bir gerçek .
    *Her dönem 100-500 arası kısa dönem olur.
    *Bunlardan ballı olan 70-80 kişi çevre illerdeki askerlik şubelerine dağıtılırmış.
    *Dağıtımlar önceden belli olduğundan torpil falan uğraşmayın.
    *Geri kalan bahtsızlar da %90 ihtimalle eğitim çavuşu oluverirler ki bir kısa dönem için olabilecek en kötü görev çeşitlerinden biridir.
    *Mehmetçik dershanesinde görev alan öğretmenler, kantinciler, türlü yazıcı ve revirciler yırtabilirler bu durumdan. (bu görev dağıtımında torpil mümkün olabilir)
    *Acemilikte cep telefonu hiç tavsiye edilmiyor ama ustalıkta sokup kullanmak mümkündür.
    *Eğitim olayı ciddiye alınır burda. Zira eğitilen uzun dönem çavuşlar ve havancıların önemli kısmı sınır bölgelerine veya kıbrısa gönderilir. Bu askerlerin başındaki eğitim çavuşlarının da haliyle iyi eğtilmiş olmalarını ister kkk. ben "kısa dönemim sürünmiycem, koşmıycam" falan demeyin yani.

İklimi:
    *İklimi berbattır. Yazın çok sıcak, Kışın çok soğuktur. Yazın kenesi, Kışın donu, Kurtu eksik olmazmış. Keneyi bahane ederek sürünmelerden yırtmak mümkündür.

*Usta asker ihtiyacı, varolandan az olduğundan birkaç istisna (acemi bölüklerindeki bazı revirciler, bölük yazıcıları, tabur yazıcıları. ama tugay ve alay yazıcıları tutarlar mesela) hariç herkes bol bol nöbet tutar, kısa dönemler dahilmiş. Yani uykusuz gecelere Merhaba.

*Tugayın imkanları iyidir, askerlik standartlarına göre yemekler iyidir, etraf temizdir ama genelde bolluk içinde yokluk yaşanır.
    *Sayım olduğundan kantinden alışveriş yapamazsınız, çipli para kartlarını dolduran adam çarşıya çıkmıştır, atari langırt pinpon masasının olduğu yer kilitlidir, internet kafeyi komutan denetleyecektir ondan girmenize izin verilmez..vs vs.

-Tugayın içinde hapisken bunu farketmek zor ama Amasya hakikaten güzel şehirdir.
    -Çarşı izinleri anadolunun diğer yerlerine göre nispeten daha güzel geçer.
    -Bowling oynamak bile mümkün içindeki alışveriş merkezinde.
    -Tavsiyem bir minibüse atlayıp yüksek okul tarafına gitmeniz. Çarşı izni dolayısıyla Amasya merkezi dolduran binlerce askerden kaçabilirsiniz böylece. Gidiş geliş toplam 40 dakikayı feda ederek daha ferah ortamlarda oturup askerde olduğunu unutmak mümkündür bu yol ile.

quote:

Birliğe teslim olmak için nizamiye girişine yaklaştığınızda lokum ve kolonya ile karşılanırsınız. Daha sonra 50 metre kadar yukarıda bulunan kayıt işlem binasında adeta fabrikada üretilen bir konserve yiyecek gibi ön kapıdan sivil girip arka kapısından elinizde kocaman bir valiz ve askeri kıyafet giyinmiş olarak çıkarsınız.
    Tabii bu arada o kayıt işlem binasının önünde ne kadar bekleyeceğiniz belirsizdir.
    Çünkü ortalama her dönemde ortalama 5000 kişi acemi olarak bu tugaya giriş yapıyor
    12.alaya düştüyseniz şayet rahat edersiniz.
    Çavuş eğitim bölüğüne düşersiniz ve eğitimleri daha hafiftir ancak 22. alaya düştüyseniz durumunuz biraz daha vahimdir, çünkü bu alayda karışık silah,havan,tankçı birlik,eryx,milan silah eğitimleri veriliyor ve eğitimleri daha ağırdır.
    Düşeceğiniz yerlerde haliyle doğuda ki büyük tugay birlikler ya da sınır noktaları olacaktır.
    12 alaydan tek güzel yanı her bölük binasının kantini ve bahçesinde kamelyalı dev ekran televizyonu bulunmaktadır.
    12.alayda bölüklerde böyle birşey yoktur.bölük olarak topluca uygun adımda alay kantinine gidersiniz ( yemin törenine kadar en fazla 2 defa) ve ortalama 500 kişinin arkasında sıraya girersiniz.ancak bu durum yemin törenine kadar geçerlidir.

quote:

3. hafta civarında ankara'dan gelen heyet meslek seçimi için eleme yapacaktır.kendinizi burada iyi pazarlarsanız 30.günden sonra oradan ayrılırsınız.yoksa 45 gün daha oradasınız demektir.meslek seçimlerinin de hemen hemen %50'si ankara, gerisi istanbul,kocaeli,tekirdağ,ç.kale,antalya vs. şeklinde yayılır.75 günün sonunda da dağıtımlar çoğunluklu olarak ankara,istanbul,trakya bölgesi,güney doğu anadolu,doğu anadolu bölgesi şeklinde sıralanabilir.
    ayrıca kıbrıs'a çok sayıda kişi gönderilir buradan.bunun yanında hudut karakolları,askerlik şubelerine de aynı şekilde asker gönderilir.

quote:

Günde ortalama 5-6 defa iştima alırsınız.siz ne kadar sessiz,cool vs. olursanız olun etrafınızdaki onlarca gerizekalı,dır dır konuşan ahmaklar,sigara içenler,halay çekenler olacağı için saatlerce iştimada beklersiniz.eğer bunlar akşam iştimasında olmuyorsa ve hava soğuk,yağmurlu değilse şanslısınızdır.

quote:

Son olarak şöyle diyebilirim ki tatil köyü gibi bir yerdir.kıştan bahara geçerken çok güzeldir.dağlar yemyeşil olur.sadece gideceğinize yakın bol bol ot yoldururlar '' ot yol,çavuş ol '' nidaları eşliğinde...eğer kansız değilseniz soğukla bir probleminiz olmaz.çok nadir ayaz derecesinde hava soğur.onun haricinde çok yağmur yağar.bir günde 4 mevsimi gerçekten yaşarsınız.sabah güneşli,öğlen sağanak yağışlı,öğleden sonra dolu yağışlı hava görürseniz şaşırmayın!

Kullanılacak Piyade Tüfeğimiz ve silahımız:
    G3 Piyade Tüfeğinin Teknik Özellikleri

7.62 mm çapında 102 cm boyunda ve 4250 gr ağırlığındadır. Gez ayarı 100-400 m (1-4) arasıdır ve muharebe sırasında 200 yani (2) olarak kullanılır. Merminin namludan ilk çıktığı andaki Hızı 800m/sn'dir.

6 ayrı mermi atabilmektedir:

1. Eğitim fişeği
    2. Zırh delici fişek
    3. Manevra fişeği
    4. İzli fişek
    5. Normak fişek
    6. Tüfek bombası fişeği

G3 Piyade Tüfeğinin Parçaları :

1. El kundağı
    2. El kabzası
    3. Ateşleme mekanizması
    4. Nişangah mekanizması ( gez - arpacık)

HK G3'ün Türk Askeri Açısından Önemi

G3'ün tersine Sovyet yapımı Ak-47 (Kalaşnikof) hafif ve bakımı kolay bir silahtır. Bu yüzden AK-47'ler bir dönem astsubaylar ve subaylar tarafından da kullanıldıysa da bu durum PKK ile çatışmalarda karmaşıklığa yol açmıştır. Çünkü ateşin PKK'lılar tarafından mı yoksa askerler tarafından mı açıldığı anlaşılamıyordu. Sonraları doğuda görev yapan TSK personelinden alınan bu silahlar, daha çok terörün olmadığı bölgelerdeki jandarmalara verildi.
     91/1 15'İNCİ P.EĞT.TUG.12 ve 22'İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/AMASYA

15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına Ulaşım, Adres, Tarif Ve İrtibat:

15. Piyade Er Eğitim Tugayı'na, Amasya - Tokat yolunda Eryatağı sapağından dönülerek ulaşılabilir. Amasya merkezden de Tugay'a düzenli aralıklarla minibüs kalkmaktadır.

Tugay Santral : (0 358) 242 00 24
    Ailelerle İletişim Merkezi: (0 358) 242 16 02

NOT: Konu Araştırılarak Tecrübe Etmiş Kişilerden Alıntı Yapılarak Ben Gibi Askerliğini Amasyada Yapacak Olan Arkadaşlara Kolaylık Sağlaması Niteliğinde Açıldı.

91/1 15. Piyade.ER. EĞT. TUG. K.LIĞI / AMASYA ' da Vatani Görevini yapacak olan tüm arkadaşlar Burdan Msn adresini verebilir ve İrtibata geçebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrDisconnected -- 17 Şubat 2011; 18:49:57 >

• selam benımde burası çıktı aynı yer 12. alay varsa başka forumdan beklerız
  • SEVK EĞT.MERK. : 15'İNCİ P.EĞT.TUG.22'İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI AMASYA/MERKEZ
    SINIFI :
    MUV.ÖZELLİĞİ : (P-004) 60-81 MM HAV. ÇVŞ.
    SEVK TARİHİ : 24/02/2011
    YOL SÜRESİ : 1 GÜN
    KATILACAĞI TARİH : 26/02/2011
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrDisconnected

SEVK EĞT.MERK. : 15'İNCİ P.EĞT.TUG.22'İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI AMASYA/MERKEZ
    SINIFI :

ben sülüsü almaya gittim dün 300 kişi vardı alamadım bı kac gun ıcınde tekrar gitcem bu sülüste yazan şeylerin anlamını bılıyomusun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wilkommen

quote:

SEVK EĞT.MERK. : 15'İNCİ P.EĞT.TUG.22'İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI AMASYA/MERKEZ
    SINIFI :

ben sülüsü almaya gittim dün 300 kişi vardı alamadım bı kac gun ıcınde tekrar gitcem bu sülüste yazan şeylerin anlamını bılıyomusun?

wilkommen 60-81 mm çapında bi boru düşün bildiğin su borusu gibi =) o havan Kullanmasını öğreneceğim galiba. tabi edindiğim bilgilere göre bir kaç çeşit Silah eğitimi alacağız 22. alay olarak 12 alay piyade olduğundan yukarıda resmi olan silahı kullanıyor büyük ihtimal . bizlerde havan eğitimi teorik olarak verilirmiş. tabi tüfek ve mermi bilgileri sporsal eğitimden çok teorik bilgi eğitimleri yoğunluklu 22 alay ondan 12 alaya göre az bi farkla daha rahat bu konuda.

Zaten Sevk Eğitim Merkezimin adı : 15'inci Piyade Eğitim Tugaylığı. 22'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı Amasya Merkez. Taşova Çavuş Talimgahı 12 alay ise Piyade talimgahı diye biliyorum .

Bu arada ben sülüsü aldığımda 7 kişi vardı sırada bende 7 ci kişiydim benden sonra kimse yokdu =)) Malatyadan sülüsler herkes almıştı erkenden zaten.
    Bide ben Malatyadan Ankaraya , Ankaradan Amasayya aktarmalı gideceğim .
    Malatyadan Direk Amasya yok Sadece Ankara var ordan Karadeniz bölgelerine aktarmalı sefer ile gidiliyor malesef ve saatler çok uyumsuz onla uğraşıyorum bende ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrDisconnected -- 15 Şubat 2011; 13:19:22 >

• anladım bende izmirden direk amasyaya gideceğim 15 saat gibi bişeymiş galiba :D izmirde birtek ulusoyun buldum amasyaya direk giden başka hiçbir firma yok yerel firmalar dışında onlarında düzenli degil ayrıca

ayrıca bır kac saat once tekrar şubeye gıttım komutan yaklaşık bı 40 50 kişiyi şubenın bahçesıne toplayıp sıraya sokmuş(hepsi sülüs almak için gelen askerler) önlerine bir sandalye koymus oturup bacak bacak ustune atmıs bişeyler anlatıp gülüyordu ne yapmaya çalıştığını anlamadım sıraya falan gırmedımde zaten dırek geri döndüm nası bi yerde yaşıyoruz hayret bişey ya tav oldum sülüsünüde şeyinide başlıycam ya inadına cuma günü gidicem yada obur pazartesi

sen aslında sivas üzerinden tokata geçebilirsin ordanda zaten rahat olur taa ankaraya gıtmene gerek yok bence bu güzergahta bilet bulamadın mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wilkommen -- 15 Şubat 2011; 18:45:00 >
  • quote:

anladım bende izmirden direk amasyaya gideceğim 15 saat gibi bişeymiş galiba :D izmirde birtek ulusoyun buldum amasyaya direk giden başka hiçbir firma yok yerel firmalar dışında onlarında düzenli degil ayrıca

ayrıca bır kac saat once tekrar şubeye gıttım komutan yaklaşık bı 40 50 kişiyi şubenın bahçesıne toplayıp sıraya sokmuş(hepsi sülüs almak için gelen askerler) önlerine bir sandalye koymus oturup bacak bacak ustune atmıs bişeyler anlatıp gülüyordu ne yapmaya çalıştığını anlamadım sıraya falan gırmedımde zaten dırek geri döndüm nası bi yerde yaşıyoruz hayret bişey ya tav oldum sülüsünüde şeyinide başlıycam ya inadına cuma günü gidicem yada obur pazartesi

sen aslında sivas üzerinden tokata geçebilirsin ordanda zaten rahat olur taa ankaraya gıtmene gerek yok bence bu güzergahta bilet bulamadın mı?

Elbett bunları araştırdım =)) Fakat malatyadan o tarafa hiç bir araba firması gitmiyor burdada ulusoy yok malesef . ondan ankaraya geçeceğim ordan amasyaya .
    bende zaten 1 gün öncesinden orda oluyorum aynen 10 saat malatya ankara 5 saat da ankara amasya . saatleri tutturursak ankara üzerinden büyük ihtimalle gelen arabalara verirler beni =) tutturursak beraber gideriz ;) saatler önemli .

• Valla giderken Aklınızı ve mantığınızı evde bırakın derler =))
    Şimdiden alış Aptallık bile disiplinle olacak orada =)
    Bu daha sıradan bir gün içerisinde sülüsü alıralmaz asker sayılacak olan askerler için yapılan bir muhabbet .
    Gör daha neler vardır neler =)

SÜLÜSÜNÜ alınca burda mutlaka yaz .
    Ayrıca Biletini alıncada saatini burda yaz hatta eğer mümkünse ve eğer ULUSOY Firmasını arayıp o gün o saatte sefere gidecek olan Otobüsün PLAAKASINI ALIRSAN ve bana bildirirsen bende ona göre kendimi ayarlarım ankaradan geçersiniz büyük ihtimalle bende saati tutturup senle giderim ;)
  • quote:

Valla giderken Aklınızı ve mantığınızı evde bırakın derler =))
    Şimdiden alış Aptallık bile disiplinle olacak orada =)
    Bu daha sıradan bir gün içerisinde sülüsü alıralmaz asker sayılacak olan askerler için yapılan bir muhabbet .
    Gör daha neler vardır neler =)

SÜLÜSÜNÜ alınca burda mutlaka yaz .
    Ayrıca Biletini alıncada saatini burda yaz hatta eğer mümkünse ve eğer ULUSOY Firmasını arayıp o gün o saatte sefere gidecek olan Otobüsün PLAAKASINI ALIRSAN ve bana bildirirsen bende ona göre kendimi ayarlarım ankaradan geçersiniz büyük ihtimalle bende saati tutturup senle giderim ;)

sülüsü alabılırsem bıletıde alıcam dedıgım gıbı :) tahmınımce gece 3-4 civarında otobus ankaraya gırer cunku ankaradan sonra 400km ye yakın bı mesafe amasya.dedıgım gıbı sulusu alınca bıletıde alırım ozaman sana bılgı verırım bu hafta ıcınde hallletmeye calısıcam ama bu arada otobus ankarada duruyormu bılmıyorum mantıken durması lazım ama dedıgım gıbı bır bılgım de yok o konuda

• quote:

sülüsü alabılırsem bıletıde alıcam dedıgım gıbı :) tahmınımce gece 3-4 civarında otobus ankaraya gırer cunku ankaradan sonra 400km ye yakın bı mesafe amasya.dedıgım gıbı sulusu alınca bıletıde alırım ozaman sana bılgı verırım bu hafta ıcınde hallletmeye calısıcam ama bu arada otobus ankarada duruyormu bılmıyorum mantıken durması lazım ama dedıgım gıbı bır bılgım de yok o konuda

Sen Sülüsü Bi alda .
    Bileti alırken sorarsın ankarada duracak mı diye ordan söylerle duracak evet yolcuda alacak derse ki öyle olacaktır ankarada inecekelr vardır . boş yerlerede ankara amasaya gidenler biner bu zamanda boş çalıştırmazlar otobüsleri . =) eğer evet derlerse plakayı alırsın saati verrisin ;)
    Neyse hele bi sen sülüsü bileti alda hallederiz ;)

• Ben Alışverişimi yaptım semih liste olarak yazayım İsteyenler aynını yapabilir:

Amasya gibi Kalabalık bir Tugayı düşünürsek :
    Not: Bakmayın yazanlara kıyafetler (don fanilya eşofman ve içlikler) haricinde Diğerleri küçük bir çantaya sığdı .

*10 Adet, 5 koyu, 5 açık haki yeşili paçalı don
    *10 Adet, 5 koyu, 5 açık haki yeşili Fanilya
    *2 Takım Koyu Haki yeşili Alt üstlü 1 Yünlü ve 1 Polar İÇLİK
    *1 Takım POLARLI Eşofman.
    *10 Adet, 5 ince , 3 orta ve 2 havlu Siyah çorap
    *30 Adet, 10 Permatik, 10 Derbey ve 10 Gilet Mach3 Kullan at Traş bışağı.
    -1 Adet 300 ml Büyük boy Arko traş Jeli.
    -1 Adet 250 ml Orta boy Arko traş kolonyası.
    -1 Paket 1x5 Beyaz sabun ve 1 Adet sabun kutusu.
    -1 Kutu Ayakkabı boyası, 1 Adet Ayakkabı Fırçası.
    -1 Adet büyük ve 1 adet el yüz havlusu.
    -1 Adet küçük traş çantası ve 1 adet de orta boy diğer malzemeleri bırakacak çanta.
    -1 Adet boyun askılı fermarlı cüzdan.
    -1 Adet Neutrogena El çatlamasını önleyici el kremi.
    -1 Adet Rexona MAN Stick koltuk altı.
    -2 Adet Diş Fırçası Ve 2 Adet Diş Macunu (Kaliteli ama markasız)
    -3 Adet 1 Uzun 2 Bot klidi
    -2 Adet 1 temiz , 1 kirli Çamaşır torbası. ( Kirliyi anladımda ben bu temize ne bırakacağım 20 takım çamaşırım var =D )
    -1 Adet Ortapedik bot tabanı ve 2 adet Vatka.
    -1 Adet Parmak arası kaymaz terlik beyaz mavi spor görünümlü ama UCUZ=))

Ben Bunları Aldım Hazırladım Gideceğim Acemi birliği Amasya büyük ihtimal 75 gün Acemiliğimiz var Çavuş talimgahı olduğundanmış !
    Ayrıca SİVİL OLARAK SADECE GİDERKEN ÜSTÜMDE BULUNACAK KIYAFETLERİ GÖTÜRECEĞİM YANİ SADECE ASKERİ MALZEME GÖTÜRÜYORUM VALİZDE.

Ve ayrıca orda bu yukarıdakileri malzemelerin çoğundan 1 çift verecekler tabi ilk günler Askeriyenin verdiğini giyiniriz hem alışmak hemde laf edilirse ne verdilerse onu giyindik deriz

• Bu Arada Aklıma Gelimişken Arkadaşlar :

Ucuzundan 5 veya 10 TL Fiyatında Casio F91 Marka saat almanızı tavsiye ediyorum ben aldım
    Malum Sürüneceğiz Amasyada ot yolacağız kaliteli bir saati yıpratmaya gerek yok Zaten Bu casio'lar EFSANEdir ucuz ama dayanıklı ;)

Bu arada arkadaşlar girişte çantalar aranacağı için Bi hususta: Edindiğim Bilgilere Göre Bazı kendini bilmez Er askerler Yeni gelen acemi Askerlerin o anlık heyecan mutluluk V.S duygularından yararlanıp ihtiyacı olan eşyalara "Bu yasak buraya teslim edeceksin !" Gibi söylemlerde ve çıkarlarda bulunabiliyorlarmış Böyle durumlarda hiç çekinmeden " Git Komutanını çağır, bunların yasak olmadığını biliyorum " V.B bir cevap vererek giriştiği bu işten vazgeçeceğini bilmenizi istiyorum

Amasyada Belli kişiler içerisinden belli sayıda Er Asker "Meslekçi" olarak 28 günlük temel eğitimden ve yemin töreninden sonra farklı yerlere meslekler ihtiyaç dahilinde dağıtımı yapılacaktır.
    Bunu haricinde kalan diğer Er Askerler ONBAŞI Rütbesine yükselecek. +45 günlük bir süre sonundada İhtiyaç duyulan Usta birliğinde ilk günden Çavuş Rütbesine ulaşacak diğer ihtiyaç duyulmayan ve dağıtımda usta birliğine gidenler ilk 6 ay ONBAŞI rütbesi ile askerliğne devam ettikten sonra 6 aylık süre sonunda Çavuş Rütbesine yükselecekler. (Not: Bu bilgiyi Gidenlerden Online olarak edindim)

Arkadaşlar Ayrıca Giderken Götürülecek Belgeler var :

- Sülüs Zarfınız (Zarfınızı kesinlikle açmayın orda açacakalar diyen MEMURA inat açtım )
    - T.C Nüfus Cüzdanınız Kimliğiniz.
    - T.C Sürücü Belgeniz Ehliyetiniz
    - Varsa Mesleğinizin Diploması Belgesi Ve sertifikaları.

Örnek vermek gerekirse : Bilgisayar Sertifikası, Berber ustalı veya kalfalık belgesi v.b gibi.
    Belgelerinizi yanınıza alınız meslek isteyenler için gerekli ve yanınızda bulunsun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrDisconnected -- 16 Şubat 2011; 17:43:55 >

• slm arkadaşlar bende amasya yolcusuyum. 24'ünde teslim olacağım. orda görüşmek üzere kib.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiuzer

slm arkadaşlar bende amasya yolcusuyum. 24'ünde teslim olacağım. orda görüşmek üzere kib.

Görüşelim tabi de !!

12. alaymı yoksa 22. alaya mı çıktı ?
    Sülüs Bilginde yazan nedir ? (mahsat ileride alt devre olarak gelecekler bilgilensin)
    MSN adresin varsa ekle veya pm den görşelim isim nedir nerden gidiyorsun v.s gibi ???
  • 25 Şubat sabah 09:00 Çıkış yarın sabah.
    26 Şubat sabah 07:00 Varış Amasya / Merkez

Tüm Tertiplerime Hayırlı teskereler almaları dileği . . .

Formda asgeri bilgi olarak destek veren yol gösteren tüm arkadaşalra teşşekür ederim umarım biz vatani görevmizi yaparken bu konu gideceklere faydalı olur.
    Allaha Emanet..
  • Askerliğim 15'İNCİ P.EĞT.TUG. 12'NCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/AMASYA'a çıktı arkadaşlar. :) Kısa dönem, Bakım.. Gelirken ne getireyim, orada varsa hiç almayım buradan :)
  • Benim de 15. 15'inci P. Eğt. Tug. K.lığı KARDEŞİM KISA DÖNEM.Oradan Hatay Reyhanlı Bölük Komutanlığı
  • Amasya 15'inci P. Eğt. Tug. K.lığı
    sonra çanakkale gelibolu ...
  • 15'inci P. Eğt. Tug. K.lığı AMASYA
    Sınıfı: TANK
    Usta Birliği: 1'inci Zh. Tug. K. Yrd. 2'nci Tnk. Tb. K.lığı BABAESKİ KIRKLARELİ

Memleket: Nevşehir

http://www.facebook.com/aktas84 adresinden ekleyin tankçı arkadaşlar : )
  • Sınıfı SIHHIYE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 15'inci P. Eğt. Tug. K.lığı
    AMASYA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.04.2011
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği 65'inci Mknz. P. Tug. Loj. Des. K.lığı Shh. Bl. K.lığı
    LÜLEBURGAZ KIRKLARELİ

memleket eskişehir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.