Şimdi Ara

Asus, AMD Fusion işlemcili Micro-ATX anakartını pazara sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden Asus, AMD'nin Fusion platformunu kullanan Micro-ATX anakartını satışa sundu. E35M1-M PRO isimli yeni anakart, AMD'nin Zacate kod adını taşıyan ve ısıl tasarım gücü 18 Watt olan çift çekirdekli Fusion E-350 (1.6GHz) işlemcisinden güç alıyor. İşlemciye entegre olarak gelen, DirectX11 destekli Radeon HD 6310 IGP'si (80x paralel işlemcili) ile gelen anakart, bu sayede hem 3D grafik hızlandırma hem de 1080p video oynatma yetenekleri sunuyor.

Üzerinde iki adet DIMM slotu bulunan anakart, 8GB'a kadar 1066MHz DDR3 bellek desteği sunuyor. Pasif soğutma sistem ile sessiz çalışan ve bu açıdan çoklu ortam odaklı medya bilgisayarlarına göz kırpan anakartın katı kapasitörlerle donatıldığını görüyoruz. AMD'nin Hudson M1 yonga setini kullanan Asus E35M1-M PRO, SATA-III ve USB 3.0 gibi yeni teknolojilere de destek sunuyor. Entegre grafik performansını yeterli bulmayanlar için, PCIe x16 slotu ile harici ekran kartı kullanımını da olanak tanıyan anakart üzerinde ayrıca iki adet PCI ve bir adet PCIe x1 slotu da genişleme seçenekleri arasında hazır bekliyor.

Görüntü aktarımı için HDMI, DVI ve VGA konnektörlerini kullanan anakartta, Turbo Key II gibi Asus'a özgü teknolojileri de yer veriliyor. Entegre grafik birimindeki Unified Video Decoder 3.0 teknolojisiyle Blu-ray 3D için donanımsal hızlandırma desteği de sunan anakart, 8 kanal yüksek tanımlı ses ve Gigabit Ethernet özellikleriyle geliyor. EFI BIOS ile kullanıcılara grafik tabanlı, fare ile kontrol edilebilen BIOS ortamı da sunan anakart, kendi sınıfındaki iddialı modellerden birisi olarak 125 Avro seviyesinden satışa sunuluyor.

• gayet iyi olmuş dahada iyi olacagını umuyorum
  • görüntüden başka bir şey değil
  • Ofis icin alacagım bilgisayar konsepti belli oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

görüntüden başka bir şey değil

nasıl yani ne bekliyordunuz ?

üzerinde 3 adet dev gibi pasif sogutucumu ?
    yoksa 3dmark testlerinden düyna rekoru kıran sistemlermi

ne düşündünüzde böyle dediniz cok merak ettim
  • Asus anakart üreticisi olarak dünyanın en iyilerinden biridir, hatta benim için en iyisidir, performansı test etmeden karar vermek hata olur... Deneyeli görelim derim ben...
  • sıfır ses için ideal :)
  • Boyut yine aynı olduktan sonra gidip niye bunu alayımki ?

fusionlu minibookları 400lira civarından satsalar çok daha iyi olur..

Ofisede slim kasalar için farklı bir anakart konsepti yapılabilir.. Küçük mini pcler yapılabilir monitör arkasına konur..
  • mini mini bir download bilgisayarı yapmak için oldukça güzel bir alternatif sunuyor.. düşük güç tüketimi ve yüksek performans oldukça iyi.. (boyuna göre:)
  • Asus anakart üreticisi olarak dünyanın en iyilerinden biridir, hatta benim için en iyisidir, performansı test etmeden karar vermek hata olur... Deneyeli görelim derim ben...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Asus anakart üreticisi olarak dünyanın en iyilerinden biridir, hatta benim için en iyisidir, performansı test etmeden karar vermek hata olur... Deneyeli görelim derim ben...

Zacate ne amaçla üretiliyor biliyor musun?
  • 125 avro yaklaşık 165 usd yapar tr de 180 190 usd yi bulur ben bu işten bişey anlamaım arkadaşlar. nesi makul?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reddemon35

125 avro yaklaşık 165 usd yapar tr de 180 190 usd yi bulur ben bu işten bişey anlamaım arkadaşlar. nesi makul?

Anakart, işlemci, ekran kartı hepsi içinde işte daha ne istiyon
  • Birde Tümleşik Ram'ler Olsaya,Ne De Güzel Olmaz Mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihaky

quote:

125 avro yaklaşık 165 usd yapar tr de 180 190 usd yi bulur ben bu işten bişey anlamaım arkadaşlar. nesi makul?

amd uyumlu anakartların zaten %90 nında o/b ekran kartı var ve 785g çipsetli anakartların fiyatları 60 dolardan başlıyor sahppire anakartların perakende satış fiyatı 74 dolar 100 dolara o işlemciyi satmanın neresi uygun

anakart 43 dolar
    işlemci x2 250 63 dolar
    ram 2gb 800 mhz 27 dolar

toplamda 133 dolar + kdv oldu ki bu perakende satışı ayrıca ram de dahil asus fiyat konusunda iyice saçmalamış atom işlemcimcili anakartları 75 dolardan sat sıra amd ye gelince 2-3 katı yuhh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysan240 -- 9 Şubat 2011; 15:29:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

quote:

quote:

amd uyumlu anakartların zaten %90 nında o/b ekran kartı var ve 785g çipsetli anakartların fiyatları 60 dolardan başlıyor sahppire anakartların perakende satış fiyatı 74 dolar 100 dolara o işlemciyi satmanın neresi uygun

anakart 43 dolar
    işlemci x2 250 63 dolar
    ram 2gb 800 mhz 27 dolar

toplamda 133 dolar + kdv oldu ki bu perakende satışı ayrıca ram de dahil asus fiyat konusunda iyice saçmalamış atom işlemcimcili anakartları 75 dolardan sat sıra amd ye gelince 2-3 katı yuhh

quote:

AMD'nin Zacate kod adını taşıyan ve ısıl tasarım gücü 18 Watt olan

Güç tüketimini de göz ününde bulundur. Farklı firmaların daha ucuz modelleri de çıkacak. Fyat daha da düşer.

Güzel ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 9 Şubat 2011; 15:50:30 >

• Fiyat rekabetçi değil, Atom'larla kıyaslanabilecek şekilde piyasaya sürüleceğini beklerdim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

quote:

quote:

anakart 43 dolar
    işlemci x2 250 63 dolar
    ram 2gb 800 mhz 27 dolar

quote:

AMD'nin Zacate kod adını taşıyan ve ısıl tasarım gücü 18 Watt olan

Güç tüketimini de göz ününde bulundur. Farklı firmaların daha ucuz modelleri de çıkacak. Fyat daha da düşer.

Güzel ürün.

güç tüketiminin düşük olması htpc sistemler için çokta önemli bir ayrıntı olacağını sanmıyorum f/p çok daha önemli bence ayrıca ortada birde atom işlemcili anakarların fiyatlarıda var onlar 82 dolarla perakende satılırken bu anakart yurtiçi perakende de en az 200 dolar olur ki bende buna saçmalık diyorum.

• 180 - 190 dolar diyenler bile var. çok iyimser yaklaşmışsınız. en aşşağı 200 avro tr fiyatı. üstelik bu üst modellerin geleceğinden de şüpheliyim. tutmayan modeller genelde türkiyeye gönderilir. öğütülsün diye
  • Her malın alıcısı vardır ÖZellikle de asus ise
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.