Şimdi Ara

İşte Verizon için hazırlanan iPhone 4'ün 'iç' yüzü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
19.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="İşte Verizon için hazırlanan iPhone 4'ün 'iç' yüzü"

Amerika pazarında yıllarca AT&T tekelinde kalan iPhone, geçtiğimiz ay itibariyle Verizon tarafından da duyurulmuş ve böylece ülke genelinde iki farklı operatör iPhone paketleri sunmaya başlamıştı. Tabi GSM ağı üzerinden hizmet veren AT&T'den farklı olarak özellikle Asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılan CDMA ağını kullanan Verizon'dan alınacak iPhone 4, bazı farklılıklara sahip. Bu farklılıklar dışarıdan bakıldığında kendini pek fazla belli etmese de telefon parçalarına ayrıldığında net bir şekilde görülebiliyor.

alt="İşte Verizon için hazırlanan iPhone 4'ün 'iç' yüzü"

Verizon için hazırlanan iPhone 4'ün en dikkat çekici farklılığı, Qualcomm tarafından hazırlanan MDM6600 iletişim yongasını kullanması. Daha önce Motorola'nin Droid Pro serisi telefonlarında da kullanılan bu yonga hem GSM hem de CDMA ağlarına destek veriyor ve kullanıcıların hangi ülkede olursa olsa iki yaygın iletişim alt yapısından herhangi birini kullanmaları mümkün kılınıyor. Kimi iddialara göre Apple, gelecekteki modellerde her iki alt yapıyı da destekleyen melez tasarımlı iletişim çiplerini standart olarak kullanmayı planlıyor.

Solda Verizon için hazırlanan CDMA destekli iPhone 4, sağda ise aylardır satışta olan GSM destekli iPhone 4

Tabi tek farklılık Qualcomm'un melez çip tasarımına yer verilmiş olması değil elbette. Verizon için hazırlanan iPhone 4'te, SIM kart slotuna da bulunmuyor. Yani bu telefonu aldığınız an itibariyle Verizon müşterisi oldunuz demektir ya da bir diğer ifade ile başka bir operatörden aldığınız hattınızı kullanma şansınız bulunmuyor. Bunların yanı sıra telefonun anten tasarımına yönelik te bazı güncellemeler bulunuyor ancak bu güncellemelerin, "antennagate" hatasını düzeltmekten ziyade CDMA ağına yönelik bir güncelleme olduğu ifade ediliyor.

Kablolama ve vidalama konusunda da ufak tasarım güncellemeleri içeren Verizon sürümü iPhone 4, temel donanım özellikleri açısındansa herhangi bir farklılık içermiyor. ARM Cortex-A8 mimarisini temel alan A4 işlemcisinin güç verdiği telefon, aynı bellek kapasitesi ve ekran panelini kullanıyor. Depolama için Toshiba üretimi 16GB NAND Flash bellek yongası ile donatılan telefon, Cirrus Logic'in ses kodeki, Texas Instruments'ın dokunmatik ekran kontrolcüsü ve 5.25 Watt/saat kapasiteli pil gibi komponentlerle geliyor.

Daha fazla görsel ve detayı için; http://www.ifixit.com/Teardown/iPhone-4-Verizon-Teardown/4693/1

• Hala anten sorununu düzeltemiyorlar ya, helal olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: m4y
    Hala anten sorununu düzeltemiyorlar ya, helal olsun

Olmayan bir sorunu nasil duzeltmelerini bekliyorsunki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

quote:

aynen
  • Ya donanimsal bir fark yokki CDMA disinda ikiside iPhone 4
  • quote:

Orijinalden alıntı: azawarai

quote:

quote:

aynen

Elinize aldığınızda antene değdirdiğinizde sinyal gidiyor mu gitmiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper#

quote:

Orijinalden alıntı: azawarai

quote:

quote:

aynen

Elinize aldığınızda antene değdirdiğinizde sinyal gidiyor mu gitmiyor mu?

gitmiyor? ne şekilde tutarsam tutayım gitmiyor.

• Bataryanın maşallahı varmış :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

Bataryanın maşallahı varmış :)

• Yukaridaki yazıda bile anten sorununa değinilmiş olmayan birşey niye yazılsın???
  • quote:

quote:

Oldu. Antennagate de sadece şehir efsanesi zaten
  • quote:

quote:

quote:

Eeth

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anten problemini bende yaşıyordum iphone 4 ümde ama 4.2.1 le normal bi telefonla aynı çekim gücüne ulaştı, 4.2.1 e yükselttiğim günden beri zerre kadar bir problem yaşamadım ki sürekli olarak 3g internet aktif olarak kullanıyorum, facebook ve IM+ (msn + googletalk) açık olarak kullanıyorum. tık yok...
  • quote:

quote:

quote:

arkadımda var aynısı evde full çekerken aldım 20 saniye sonra şebeke yok yazdı bu ne peki ?
    şimdi biri oradan der arkadaşının evinde sinyal bozucu varsa ondan olabilir yada annesi sifonu çektiyse ondanda etkileniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 8 Şubat 2011; 14:26:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

quote:

quote:

quote:

arkadımda var aynısı evde full çekerken aldım 20 saniye sonra şebeke yok yazdı bu ne peki ?
    şimdi biri oradan der arkadaşının evinde sinyal bozucu varsa ondan olabilir yada annesi sifonu çektiyse ondanda etkileniyor

Babası eve Jammer almış olmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

quote:

quote:

quote:

Sende bir cenabetlik var o zaman.Şaka bir yana bazen benim N96'da öyle full çekerken 2 adım sonra çekmemeye başlıyor.Nedenini bende anlamadım daha önceden yoktu böyle şeyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: GreldoR

Aynen öyle, telefonu alalı kaç ay oldu, ne bir sinyal düşmesi ne bir telefon kesilmesi yaşadım. Bilip bilmeden salak salak anten sorunu var diyen beyinsiz arkadaşlar gidip 3310 alsın kendine...

iphone gelir ortağımısın ? hayırdır ? ne bu şiddet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreldoR

Aynen öyle, telefonu alalı kaç ay oldu, ne bir sinyal düşmesi ne bir telefon kesilmesi yaşadım. Bilip bilmeden salak salak anten sorunu var diyen beyinsiz arkadaşlar gidip 3310 alsın kendine...

Anten sorunu var.

Steve Jobs çıkıp da cihazı yanlış tutuyorsunuz demedi mi sayın süper zeka arkadaş. Hatta basın toplantısı yapıp diğer cihazlarda da var bu diyerek kendi hatasını genele yayıp işten sıyrılmaya çalışmadı mı? Bunun üzerine RIM den şu açıklam gelmedi mi;

(Açıklamanın bir kısmından alıntı) "RIM müşterilerinin, düzgün bağlantı sağlamak için BlackBerry akıllı telefonlarını bir kılıfla kullanmalarına gerek yoktur. Apple tasarım konusunda bazı tercihler yapmıştır ve yalnızca Apple'ı ilgilendiren bir konuda RIM'i ve başka markaları bu durumun içine çekmeye çalışmaktansa, verdiği kararların sorumluluğunu almalıdır”

Bu kadar fanatiklik bünyenizde hasara sebebiyet vermiş. Artık sağa sola hakaret yağdırmaya başlamışsınız.

• walla öyle bir yorum geldi ki aklıma ben bile şaşırdım.

"Çekemeyenler çatlasın" :)
  • Gayet güzel.Büyük bir fark yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 8 Şubat 2011; 15:07:44 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.