takım elbise nerden alınır nasıl alınır ?
35 Cevap22558 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

182 Mesaj
8 Şubat 2011; 10:34:36 

hafta sonunda önemli bi görüşmem var takım elbise almam gerekiyor ama nerden alsam karar veremedim uygun fiyat ve kaliteli takım elbise nerden alınır?
alırken nelere dikkat edeyim hiç takım elbise giymedim şuana kadar çok zor olacak

. . .
Bi ben çarparım bide C#'ar
. . .

395 Mesaj
8 Şubat 2011; 11:26:19 

Bedenine tam oturan bir takım elbise için en uygun beden numaralarıyla almak önemli.

Vitrinlerde kimi zaman 60tl 100tl ye takım elbise ilanları görülebiliyor ama çoğu yerde girip bakarsan her beden numarasında standart ölçülerde takım elbisesi oluyor. Bu da şu demek, omuzları uyduğu halde kol uzunluğu uymayabilir, pantolon beli tam olur ama ceketi büyük gelebilir.

İşte bunun için beden numarası yanında bir de drop numaraları var. Birçok kişi 50 beden takım giyer ama kimisinin omzu, kolu, beli daha farklıdır. Bu drop numaralarıyla en uygun takım elbise bulunabilir.

Drop olayı da genelde bilindik markalarda ya da çeşidi bol mağazalarda oluyor. 100 tl ve altı gibi kampanyalı takımlar tek numara tek drop olabiliyor.

Tavsiyem bilindik mağazalardan en uygun takımı araman. Tabi indirimli, makul fiyatlı olması iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2141 Mesaj
8 Şubat 2011; 11:42:50 

Dostum bana göre en uygun ve en iyi takım elbise Altınyıldız kumaşlı olanlardır. Mesela Kığılı,Network tarzı kalite markalar hep Altınyıldız kumaşlarını kullanır. Üstüne kendi markasını yapıştırırlar ve fiyatı kat kat artırırlar . Senin yapacağın Altınyıldız'ın ya kendi mağazasında ya da farklı mağazalarda direk Altınyıldız adı altında bir takım elbise almak olsun eğer uygun fiyat arıyorsan.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maytere -- 8 Şubat 2011; 11:56:59 >

4971 Mesaj
8 Şubat 2011; 11:43:19 

Süvari,Sarar felan kalitelidir.Ama indirimlerini yakalamak gerekir.

2298 Mesaj
8 Şubat 2011; 12:07:30 

sarar-kığı-damat-fabrika buralara git fiyatlara bak üstünde dene böyle emanet gibi duran ya da seni garson gibi gösteren takım elbise alma tam üstüne otursun.

364 Mesaj
8 Şubat 2011; 21:04:21 

hiç gdiymiyorum ama 1 kere alırım daha sonrada kullanırım diyorsan sarara git orada çalışan görevli kişiye bütçeni ve isteklerini söyle,omuzlarının tam oturmasına ve kol boyunun uzunluğuna dikkat et. Üzerinde emanet gibi duran takımdan uzak dur! Kravat seçiminde çalışan görevliye güven ama gömleği anlamadığım şekilde hep bol önerirler kilo problemin yoksa sen gömleği de fit olsun diye israr et yoksa gömleği başka bir yerden bak..

1099 Mesaj
8 Şubat 2011; 21:12:08 

Şu aralar indirimde olmaları lazım inşallah bitmemiştir hepsinin fiyatları bayaa inmişti.

Ben Uptown'ı önerebilirim. Hem kesimleri iyidir hem de kumaşları. Zaten Sabancının ürünü YünSA.

Bunun dışında diğerleri zaten çok bilinen Sarar-Network-Ramsey-Fabrika vs... Network de 300 e kadar düşmüştü takımlar.

Kol boyu ve etek boyuna dikkat et, siyah yada lacivert tercih edebilirsin.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Şubat 2011; 21:24:39 

Liseden beri kuzenin düğünü için bi kez giydim öyle duruyor koyur renk al benim kafadansan heryerde giyersin

182 Mesaj
8 Şubat 2011; 22:55:49 

altınyıldızda baktım çok dar oldu büyük bedenide büyük oldu fiyatı 197 liraydı

d's damata baktım 290 feandı ama kötüydü renkleri

kipte beğendim 280liraydı almadım

şimdi 280 takım elbiseye verdiğimde 150 ayakkabı 50lirada gömleğe vermem gerekecek 500liraya patlıcak

çok pahalı geldi bana bi ceket bi pantolon bu kadar para edermi ya
damatta orjinal fiyatı 600liraymış bi ceket bi pantolon

. . .
. . .

93 Mesaj
8 Şubat 2011; 22:59:54 

haremden kartal e-5 yolundan giderken bostancı köprüsüne yaklaştığında sol tarafta takım elbise markalarının outlet yerlerini görürsün ki çok uygun fiyatları vardır + kalite. bakmanı öneririm

182 Mesaj
8 Şubat 2011; 23:19:13 

quote:

Orijinalden alıntı: mucmer

haremden kartal e-5 yolundan giderken bostancı köprüsüne yaklaştığında sol tarafta takım elbise markalarının outlet yerlerini görürsün ki çok uygun fiyatları vardır + kalite. bakmanı öneririm

emin misin bostancı köprüsüne yakın olduğundan çünkü hiç görmedim yada dikkat etmedim şuana kadar

. . .
. . .

1733 Mesaj
9 Şubat 2011; 11:10:16 

Ben de çok fazla giymem zaten 1 tane takım elbisem var ama nerden alınabileceği konusunda kesinlikle Outlet ler diyorum fiyatlar inanılmaz derecede düşüşe geçiyor.

Tabi benim gibi outlete gidip sezon ürünü alma gibi bi hataya düşmezsin umarım

Tavsiye edebileceğim markalar:Genç isen Damat Tween e göz atabilirsin.Normal şartlarda Sarar,Network ve George Henry diyorum

Seviyenizi koruyamıyorsanız lütfen benimle muhattap olmayın.
İmzamı sebep belirtmeden defalarca silen yöneticilere de tekrar teşekkürler.

3676 Mesaj
9 Şubat 2011; 11:15:21 

takım elbise almak dünyanın en kolay işidir. gidersiniz zaten millet çullanır üzerinize. renk seç kumaş seç. eğer takıntın varsa ceketi tek ya da çift yırtmaç seç. dar kesim normal kesim denersin edersin. gömlek kravat ayakkabı derken, bir bakmışsınız kendiniz hiç düşünmeden ordakilerin fikriyle almışsınızdır. çok absürd bir seçim olmadıktan sonra her şekilde güzel olur zaten.

seçmesi ve alması en kolay, teslim alması uzun süren( illaki terzi işçiliği olacak çünkü) kıyafet tipidir aslında.

networkteki takımlar güzel oluyor, ama malum fiyatlarıda güzel. ama aldıktan sonra hiç bir şekilde beğenmemezlik edemezsiniz, zaten harala gürele bir bakmışsınız giymeyi bırakın almışsınızıdr bile

Mobil imza versek?

182 Mesaj
9 Şubat 2011; 16:55:24 

outletlere baktım bana göre bişi yoktu renk beğensem beden yoktu beden olsa renk yoktu

bu gün maltepede öylesin bakarken ufak bi yere girdim altın yıldızın ürünlerini satıyodu indirim bindirim derken altın yıldıza kalite olarak yakın ama farklı bi marka aldım 250 liraya (gömlek,kravat dahil)

. . .
. . .

204 Mesaj
9 Şubat 2011; 18:30:25 

Çok pahalı ya
Crispino falan yok mu arkadaş ?
100-150 lira yeter takım elbiseye, daha fazlası sadece kazık bence

MTOKSOY

6783 Mesaj
9 Şubat 2011; 18:49:17 

quote:

Orijinalden alıntı: smileplease03

Çok pahalı ya
Crispino falan yok mu arkadaş ?
100-150 lira yeter takım elbiseye, daha fazlası sadece kazık bence

Kaliteli bir takımın duruşu o parayı hak ediyor be hocam.

Steam ID: furkantrojka

Yamaha RBX-360|Seymour Duncan SPB3|Rotosound SH77|SansAmp Bass Driver Di
Minolta X300|Minolta MD Rokkor 50mm 1:1.7|Minolta MC Tele Rokkor 135mm 1:2.8|Sigma UC Zoom 28-70 1:2.8-4
Müzik diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum, gerçek olsa teori değil kanun olurdu.
Üç ayaklı bir masanın ayağını eksilttiğinizde yıkılıyor olması, masanın öyle yaratıldığı manasına gelmez.
Teknobiyotik 03.02.2013 tarihinde ellerinde olmayan ürünü sattı, 25.02.2013'te paramı iade etti.

9065 Mesaj
9 Şubat 2011; 19:05:09 

Damat takim elbisede gozumde 1 numaradir hocam bir bak derim

5348 Mesaj
9 Şubat 2011; 19:48:51 

İstanbulda isen Yenibosnada yeni açılan bir Alışveriş merkezi var. Adı Starcity mi ne. Ünlü markaların fabrika satış mağazası. Çok uygun fiyata oldukça kaliteli takımlar alabilirsin. 2 Düğmeli sportif kesimli takım elbise al. Takımı giydiğinde Omuzlarına dikkat edeceksin tam oturması lazım.

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

597 Mesaj
9 Şubat 2011; 20:05:25 

Eğer atletik bir yapın varsa Sarar Interview tek geçerim

Diğer insanların mücadelelerine kısılıp kalanlar aslında yaşamaya güçleri yetmeyen eziklerdir.

2034 Mesaj
9 Şubat 2011; 23:07:58 

Sadece bir kez giyip bir kenara koyacaksan bir akrabandan ödünç alman daha iyi olur. Veya bulunduğun bölgeden kiralık da alabilirsin.

Psn: αcмzsln

100 Mesaj
22 Şubat 2011; 18:21:57 

İyi günler biz ler 40 yıllık giyim firmasıyız.

Sizi istanbul ve Anadolu bölgesindeki satış Bayiilerimizden Uygun ve kaliteli ürünlerden bir tanesini öneririm.

149,50 tl yede mevcut Can Tekstil

Nano altılyıldız 1. kalite 312 tl etiketli ürünlerde mevcut.
altınyıldız takım elbise nano kumaşı

TÜRKİYE GENELİNDE BAYİİLİKLER VERİLECEKTİR.
pierre cassi Mens wear

Erkek Giyim Bayiilikler Verilecektir.

182 Mesaj
22 Şubat 2011; 20:11:31 

: ) öneriler için sağolun eğer işe girersem bir tanede altın yıldızdan alıcam

damattakiler çok dar ve pahalı bol bol reklam o kadar para verilmez 600lira civarındaydı d's damatta

. . .
. . .

100 Mesaj
13 Temmuz 2011; 19:20:43 

99 ile 329 tl arası or kalite ürünler mevcuttur.

3670 Mesaj
14 Temmuz 2011; 1:02:14 

George Clooney'in oscar toreninde giydigi siyah bir takim vardi. Hastasi olunulasi bir takim ve fiyati da muhtemelen 1000-10.000 lira arasi :)

Eger guzel bir takim istiyorsan 500'u gozden cikar. 100 liralik takimla 500 liralik takimin kumasina ve rengine bakarsan aradaki farki anlarsin.

Tavsiyem siyah takim,siyah gomlek ve turuncu bir kravat.

Eğer yapamıyorsan, yapmalısın

1039 Mesaj
14 Temmuz 2011; 1:02:26 

Guzel konu bende bakiyorum takim elbise aldigin yeri bedenini durumlari burdan yazarsan sevinirim

Mia San Mia | 2013-2014 FC Bayern München Taraftarları

1 Neuer • 4 Dante • 5 Van Buyten • 6 Thiago Alcântara • 7 Ribéry • 9 Mandzukic • 10 Robben • 11 Shaqiri • 13 Rafinha • 14 Pizarro • 15 Kirchhoff • 17 Boateng • 19 Mario Götze • 20 Weichrauch • 21 Lahm (c) • 22 Starke • 23 Weiser • 25 Müller • 26 Contento • 27 Alaba • 28 Badstuber • 31 Schweinsteiger • 32 Raeder • 34 Højbjerg • 39 Kroos • Manager: Pep Guardiola

1230 Mesaj
14 Temmuz 2011; 10:41:51 

eğer benim gibi çok zayıf ve çelimsiz biriysen ( 1.83 boy 60 kilo ) tavsiyem sarar interwiev dir. kesimleri çok güzel ceketi pantolonu cuk diye oturur üzerine. adamlar üzerime göre dikmişler sanki. fiyat biraz pahalıdır ama çok kalitelidir ve müthiş bir kesimi vardır. italyan kesim diyorlar heralde. üzerimde görenler hemen nereden aldığımı soruyorlar.

bir kelebek avcısı bile çalıların yırttığı ayaklarla koşmak zorundaysa, hayatın anlamını eliyle koymuş gibi bulmak kimin harcıydı ?

467 Mesaj
15 Temmuz 2011; 11:14:08 

sarar damat pahalıdır.kiğılı çok pahalı değildir.150-200 civarı fiyatlara takım bulabilirsin benim 2takımım kiğılı çok memnunum ufak bi sökük olsun götür hemen yapıyorlar.süvari kiğılıya göre biraz daha ucuzdur. Centone'de uygun fiyatlı ve güzel takımları var.

CANON EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ
Flickr

1434 Mesaj
15 Temmuz 2011; 17:39:07 

Her markanın kesimi farklı, sarar biraz kilolular için ideal, interview'ı bilmiyorum.
2-3 tane sarar gömleğim var isteyerek giymiyorum. Göğüs kısmı dar karın kısmı geniş

Yalnız kiğılı pantolonlarımı ve gömleklerimi zevkle giyiyorum üzerimde güzel durduğunu düşünüyorum.

Takım elbise alırken önce pantalonun iyi durduğundan emin olun yaşlılar gibi göbeğinizi geçmesin, ceketi drop değiştirerek uydurabiliyorlar

0 Mesaj
7 Ekim 2011; 16:19:48 

[size=3]Takım Elbise Fiyatlarında ki Artış[/size]
Dünyada ve ülkemizde ekonomik olarak bunlar yaşanırken piyasalarda da son günlerde farklı bir durum konuşuluyor. Takım elbise fiyatlarında son bir kaç aydır yaşanan hızlı yükseliş takım elbise alıcılarını bir hayli şaşırttı. Bunun nedeni olarak dolar kurunda yaşanan artış olarak görülse de, aslında gerçek neden biraz daha farklı .

Yıllardır ülkemizde üretilen takım elbiselerin kumaşları yurt dışından ithal edilirdi. Yurt dışı kumaş firmaların üretmiş oldukları kumaşlar ülkemizde ki kumaş fiyatlarına oranla çok daha ucuz olur ve kalite bakımından da benzerlik gösterirdi. Ülkemiz kumaş üretimi bakımından dünyada sayılı ülkeler arasında bulunsada, maliyetlerin yüksek olması nedeniyle halkımız tarafından rağbet görmezdi.

Yaşanılan ekonomik krizin etkileriyle hükümetimiz tarafından bir takım önlemler alındı. Bu önlemlerin piyasalara yansıması ilk olarak takım elbise başta olmak üzere diğer elbise fiyatlarında oldu.

Yurt dışından ithal edilen kumaşlara yerli üreticiyi korumak ve yerli ekonomiyi ayakta tutabilmek amacıyla %40 oranında  gümrük vergisi kondu. Konulan bu gümrük vergisi nedeniyle yerli takım elbise üreticileri yurt dışından kumaş ithalini durdurarak tamamen yerli kumaş üreticilerinin ürünlerini kullanmaya başladılar. Bu nedenle takım elbise fiyatlarında yaklaşık 2 kat bir artış gerçekleşmiş oldu.

Yerli kumaştan üretilen takım elbiseler, kaliteli ve %100 yün içeren kumaşlardan üretildiğinden ithal kumaşlara göre çok daha kaliteli olmaktadırlar. Fakat kullanım esaslarına iyi uyulmadığı takdirde çok kısa sürede yıpranabilmektedirler.

kaynak

Böyle bir haber okudum :) 2 katına çıkmış sanırım takım elbise fiyatları

37 Mesaj
7 Ekim 2011; 17:01:58 

altin yildiz kampanyadan almistim arkadasla beraber 1 tane fiyatina 2 tane..
10 numara olmustu kisi basi 150 ye gelmisti zeytinburnu olivyum dan almistim.
Yine kampanya denk getirmeni oraya da bakmani tavsiye ederim

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.

Contramal : second degree cancer pain killer.

2 Mesaj
7 Ekim 2011; 20:32:11 

takip

890 Mesaj
8 Ekim 2011; 1:11:08 

yarın son günü sanırım.. ben süvari'den 2 takım aldım, 212 - Güneşli AVM 'den. Takım elbise + gömlek + kıravat = 199 lira. 2. takım 99 tl. Kaçırmayın bence ! 300 tl'ye 2 takım, 2 gömlek, 2 de kıravat aldım. Ayrıca gömleklere göre değişiyor ama 3 gömlek 49, 4 gömlek 49, 3 pantolon 99tl.. kaçırmayın derim bence.. !

1316 Mesaj
23 Mayıs 2012; 0:12:08 

Sizce sarar nasıl hocam varmı deneyımlerını paylasabılecek

Sararda indirim var :) İnterwiew mi ne kıvrışmaz % 100 pamuk 800 lira etiket vardı 300 e geldi bende aldım :) Mükemmel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -K@- -- 23 Mayıs 2012; 19:26:20 >

FOREVER Asus N56VZ
HTC WİLDFİRE

75 Mesaj
28 Ocak 2013; 10:07:26 

takım elbise alırken beden ,kesim,droptan ziyade kumaş karışımlarına iyi bakın.kesinlikle %100 pamuk, %65 poly %30 viskon tarzı uyduruk kumaşlara para vermeyin.Takım elbisem uzun ömürlü olsun diyorsan ve ütülemesi kolay olsun diyorsan bir kere en az %70 yün olmasına dikkat edin.%100 yün olanlarda çok kaliteli oluyor.Tekrar belirteyim 15 tane takım elbisesi olan ve hiç eskitemediğim için söylüyorm kesinlikle Yün karışımı yüksek olan takımlar tercih edin.10 lira fazla olsun yün olsun..

254 Mesaj
28 Ocak 2013; 12:22:46 

valla benım gibi zayıf bir vucud un varsa hazırlar çok güzel durmuyor git terziye alsın ölçülerini istedigin kumaştan diksin sana buda bir çözümyolu :D

100 Mesaj
29 Temmuz 2013; 9:52:14 

Sizlere 44 62 beden arası takım elbise satmaktan mutluluk duyarım ...

Toptan takım elbise adına siparişleriniz alınır 80 tl ile 300 tl arası fiyatlar bulunmaktadır.
40 Yıllık erkek giyim takım elbise öz geçmişimiz vardır.

erkek hazır giyim ürünleri arasında farklı kombine ürünlerimiz bulunmaktadır. giyim bayilik konusunda ilgi çekici gömlek ve pantolon modelleri fabrikalarımızda üretilmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepural -- 29 Temmuz 2013; 10:53:25 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı Özel » takım elbise nerden alınır nasıl alınır ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297