Şimdi Ara

Scythe, Mine 2 işlemci soğutucusunu kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
5.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Japon komponent üreticisi Scythe, yüksek performanslı işlemci soğutucularına yeni bir model daha ekledi; Mine 2. Kaslı bir görünüme sahip olan Mine 2, 8 adet Bakır ısı borusuna ve iki blok halinde çok sayıda Alüminyum yaprağa sahip. 470-1900 devir/dakika hızlarında çalışan PWM kontrollü 140mm fan ile desteklenen soğutucu, masaüstü sistemler için hazırlanan güncel işlemci modellerinin tamamına yakınıyla kullanılabiliyor.

Scythe'den yapılan açıklamaya göre Mine 2, Intel'in LGA 775/1155/1156/1366, AMD'nin ise Soket AM2/AM2+/AM3 formundaki işlemci modelleriyle kullanılabiliyor. Avrupa'da satışına başlanan yeni işlemci soğutucusu için tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ise 50.50 Avro.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Scythe Mine 2
    Scythe Mine 2
    Scythe Mine 2
    Scythe Mine 2

• Fx57

performansı hakkında bilgi var mı peki ?
  • kaç kilo?? gerçekten dev gibi iyi de soğutur diye düşünüyorum...boyutları ne kadar?
  • 14cmlik fan bile içerde kaybolmuş resmen. Önüne bir fan daha koyulursa çok dehşet performans sergileyebilir. Anakartı komple kapatır ama idare etmek lazım artık.
  • buna ayriyetten 2 fan daha takılabiliyor 3 fan ile performansı düşünemiyom fakat her babayiğitte bunu kasasına sığdıramaz
  • Enteresan olmuş.Daha önce ortada fan görmemiştim(belki vardır ben görmedim).8 adet ısı borusu ile beslenmesi ve aliminyum yaprakların fazla oluşu işçiliğinin kalitesini gösteriyor.Ayrıca pcı girişine fan kontrolcüsüde artı olmuş fakat ön panele kontrolcü daha mantıklı olurdu.fiyatının 50 avro olmasıda yapılan işçiliğin bir göstergesi olsa gerek.Tabi pahalı oluşu talebinde bir o kadar az olmasına etken olacak gibi görünüyor.
  • gerçekten çok enterasan olmuş :)
  • çift blok seçenekleri artıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F@ruk

İncelemesi;

http://www.youtube.com/watch?v=HugWoN4UuoI

yaw şu incelemeyi yapan adamı gördükçe gülesim geliyor makara adam anlatımı süper

• fiyat fena değil gibi acaba performans ne durumda?
  • 16 ısı borusu iyi de kanatlarda kullanılan alü. yapraklar pek kaliteli gözükmüyo,aynı şey taban için de geçerli tabi incelemeye bakmak lazım şuan bakamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

16 ısı borusu iyi de kanatlarda kullanılan alü. yapraklar pek kaliteli gözükmüyo,aynı şey taban için de geçerli tabi incelemeye bakmak lazım şuan bakamıyorum

4Ghz i7 950 @ 75C Prime95 Maksimum Özetle bu. Tek fan için güzel sonuçlar. Çift fanla 70Cyi zorlar. Bir de bunun altında 2600K olsa
  • Çift bloklu soğutuculara yeni bir alternatif olmuş.
  • farklı olmuş güzel sonuçta işe yarar.
  • Bende SunBeam CCF bile ramlerin iki slotunu kapatıyor fanı ile birlikte bunu taksam 3. slotta gidecek gibi sanki???
  • çok sıkı bir görünüm sergiliyor..
  • 3x14cm fan koydukmu tamamdır

artık hafifletmek için her 2 adet bakır boruya ayrı bi kule yapmıslar dahada etkili olur diye düşünüyorum
  • Maşşallah...
  • güzel ürün fiyatı diğerlerine nazaran daha yüksek ama kalitesi görüntüsünden belli performansı için çok söz gerektirmez sanırım...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.