Şimdi Ara

wireless bağlantımı kimler kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
58.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende wireless modem var hattım herkese acık peki ben kimlerin benim internetimi kullandığını nasıl öğrenebilirim...
    teşekkürler

• modemin konsolun da
    Status ->Wireless e tikla
    altta Wireless Clients Connected yazar ona tıkla
    tabi bu dediklerim LinkSYS ye göre...
  • hımm
    anladım şu anda birşey yok peki bir geldiğinde oraya ne yazar ıp falan mı yani nasıl bir şey yazar
  • Computer Name | IP Address| MAC Address
    bilgisayarin adi | ip adresi | mac adresi
    örnek:
    WORK-12 | 192.168.1.115 | 00-11-99-98-A5-D2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sam0! -- 9 Kasım 2005, 21:49:46 >
  • çok teşekkür ederim...
  • attackcisin galiba.. sifresiz yayin yapana da pek rastlanmaz ya bu devirde..
  • Her modemde belirtirmi? Ben airties kullanıyorum karıştırdım ayarları ama anlattıklarınıza benzer bir yer bulamadım, arabirim Türkçe olmasına rağmen.
  • belirtir. airties'ta bilmiyorum ama wireless kısmında yada status kısmında yazmalı
  • bende şifresiz kullanıyorum,birisi girdiği zaman benim antivirüs söylüyor ama girenler yabancı değil benim evdekiler
  • ya u.s. robotics de varmı böyle bir menü.gerçi hem mac adres hem wep şifreleme kullanıyorumda yinede gözüyle görmeyince inanmıyor insan.
  • virüs programı nasıl uyarıyor ya anlamadım ben bu adam senin bilgisayarına girmiyor ki modemini hatta modemine bile değil havadaki wireless bağlantına giriyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzy5a

virüs programı nasıl uyarıyor ya anlamadım ben bu adam senin bilgisayarına girmiyor ki modemini hatta modemine bile değil havadaki wireless bağlantına giriyor...

pc cillin internet security 2005 kullanıyorum,evet ikaz ediyor birisi girdiği zaman,zaten ayarlarındada belirtiyor
  • Yeni bir konu açmadan buraya sorayım. Modemde kablosuz yayın yapmayı engelleme var (benim modemde ESSID yayını geçiyor modeme göre değişiyormu bilmiyorum), bunu kapatırsak yani yayın yapmayı engellersek, bu yayını otamatik aramalarla veya ekstra programlarla bulma şansları varmı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Seyyahım

Yeni bir konu açmadan buraya sorayım. Modemde kablosuz yayın yapmayı engelleme var (benim modemde ESSID yayını geçiyor modeme göre değişiyormu bilmiyorum), bunu kapatırsak yani yayın yapmayı engellersek, bu yayını otamatik aramalarla veya ekstra programlarla bulma şansları varmı acaba?

yok

diye biliyorum ama en garantisi MAC filtreleme MAC filtreleme kullanırsan o ağa sadece senin wireless kartını kullanarak girilebilir.Çünkü Dünya üzerinde her cihazın ayrı bir kimlik bilgisi yani MAC adresi vardır.
    MAC şifreleme nasıl yapılır?(U.S.Robotics için diğerleri içinde hemen hemen aynıdır.)
    1.Öncelikle Internet Explorer'dan Kablosuz Modemimin Yönetim Paneline giriyorum.
    2.Wireless AP yi tıklıyorum.
    3.Alttaki sekmelerde MAC filter yazan sekmeye tıklıyorum.
    4.Yande MAC Restrict Mode yazar ve üç seçenek vardır.
    Bunlar OFF,ALLOW ve DENY
    OFF seçeneğinde MAC filtreleme özelliği kullanılmaz.
    ALLOW seçeneğinde ekleyeceğiniz MAC adresi veya adresleri kabul edilir.
    DENY seçeneğinde ekleyeceğiniz MAC adresi veya adresleri reddedilir.

Şimdi biz ALLOW tuşuna basıp
    ardında alttaki ADD butonuna tıklıyoruz.Ardından çıkan pencereye Kablosuz Ağ Kartımızın arka yüzündeki MAC ADDRESS yazan yerdeki sayı ve harfleri aynen yazıyoruz ve APPLY tuşuna basıyoruz.Hepsi bu artık bi taraflarını yırtsalar bizim Kablosuz Ağımıza Giremezler.

• quote:

Orjinalden alıntı: fatihhk

quote:

Orjinalden alıntı: Seyyahım

Yeni bir konu açmadan buraya sorayım. Modemde kablosuz yayın yapmayı engelleme var (benim modemde ESSID yayını geçiyor modeme göre değişiyormu bilmiyorum), bunu kapatırsak yani yayın yapmayı engellersek, bu yayını otamatik aramalarla veya ekstra programlarla bulma şansları varmı acaba?

yok

diye biliyorum ama en garantisi MAC filtreleme MAC filtreleme kullanırsan o ağa sadece senin wireless kartını kullanarak girilebilir.Çünkü Dünya üzerinde her cihazın ayrı bir kimlik bilgisi yani MAC adresi vardır.
    MAC şifreleme nasıl yapılır?(U.S.Robotics için diğerleri içinde hemen hemen aynıdır.)
    1.Öncelikle Internet Explorer'dan Kablosuz Modemimin Yönetim Paneline giriyorum.
    2.Wireless AP yi tıklıyorum.
    3.Alttaki sekmelerde MAC filter yazan sekmeye tıklıyorum.
    4.Yande MAC Restrict Mode yazar ve üç seçenek vardır.
    Bunlar OFF,ALLOW ve DENY
    OFF seçeneğinde MAC filtreleme özelliği kullanılmaz.
    ALLOW seçeneğinde ekleyeceğiniz MAC adresi veya adresleri kabul edilir.
    DENY seçeneğinde ekleyeceğiniz MAC adresi veya adresleri reddedilir.

Şimdi biz ALLOW tuşuna basıp
    ardında alttaki ADD butonuna tıklıyoruz.Ardından çıkan pencereye Kablosuz Ağ Kartımızın arka yüzündeki MAC ADDRESS yazan yerdeki sayı ve harfleri aynen yazıyoruz ve APPLY tuşuna basıyoruz.Hepsi bu artık bi taraflarını yırtsalar bizim Kablosuz Ağımıza Giremezler.

Cevabın için teşekürler. Evet en güvenlisi MAC filtreleme. Ben aslında girmelerinden çok benim evde kablosuz bir modem olduğunu bilmesinler istiyorum. Zaten şifreleme ve yayın yapmama gibi ayarlarını yaptım. İşte dediğim gibi kablosuz yayını hiç fark etmesinler istiyorum. Eğer dediğiniz gibi yayını kapatıncada bulamıyorlarsa sorun yok demektir.

• niye dostum ne işler çeviriyorsun gizli operasonlar falanmı yapacaksın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihhk -- 10 Kasım 2005, 22:26:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihhk

niye dostum ne işler çeviriyorsun gizli operasonlar falanmı yapacaksın?

Süpersin valla güldürdün beni. Doğrudürüs modemin dilinden anlamıyorum bize mi kalmış gizli işler. Olayın aslı biri ile adsl yi paylaşıyordum. Ne hikmet ise şimşek çaktığı günlerde arkadaşın ethernet kablosuna elektirik yükleniyor ve şaka değil eli bile çarpıyor, belki yüksek voltajlı değil ama benim modemin 4 portunuda yaktı. Durumu arkadaşa kaç kere anlatmama rağmen suç benim elektirik hatlarıma kaldı. Kala kala kaldık kablosuza. Oda biraz uzakta olduğu için modemi yok şuraya koy yok byuraya koy olayı oluyor. Bende yazın balkona bahçeye çıkıyorum e haliyle modemi kendime göre ayarlıyorum bu sefer ona problem oluyor. Bende ona göre hareket etmekten bıktım. Ne ki yaf o mu rahat edecek benmi dedim ve modem yandı dedim. çektim attım kabloyu falan. Şimdi kendim kalosuz olarak kullanıyorum ama onunda haberi olmasın istiyorum. Arkadaşın öyle bilgisi falan da yok benim hatta girecek ha ben merakımdan sordum Bu itirafımıda kimseye söyleme sakın

• modemi ilk aldıgım gunlerde baya bi yagmur yagıyordu simsekler falan.demekki içime dogmus.yatarken once modemi kapamıştım.ardından fişini çektmiştim.oda yetmedi gidip laptop tan pcmcia kartıda çıkartmıştım.
    ALLAH tan soyledin demekki biraz daha ozen gosterecegiz bundan sonra.

bu arada bende bizim komsuyla konusmustum bu ortak adsl i gitmiş benden habersiz adsl baglatıp usr9106 almış.gerçi o almasada alacaktımda gittim inadına bende aldım.istesem hıyarın kablosuz agını 24 saat kullanırımda bakma vicdanım el vermiyo.

hayırsız tum komsulara
  • Mrb Arkadaşlar ,bodrumda yaşıyorum nihayet sokagıma adsl geldi bende usr 9108 aldım ama henuz kurmaya fırsat olmadan ,İstanbula geldim 10 gündür laptop'dan kime ait oldugunu bilemediğim arkadaşların wireless yayınlarından bağlanıyorum , formdaki bazı yazıları okudum genelde herkes şifre ve günvenlik kullanıyor ama inanın şuan laptopumun algıladıgı ve sinyalini baglanabilecek kadar yakaladıgı 8 yayın var sadece 1 tanesi güvenlikli ,nerede oturdugumu soracaksanız erenköy diyim yeter Bodruma döndüğümde bende şifre ve güvenlik kullanacaktım ama 10 gündür tanımadıgım insanların bilinli yada bilinçsiz olsada yayınlarını yakaladıgım için bende şifre girmeyecegim belki bir kaç kişiye faydam olur diye karar verdim , sormak istediğim acaba pc 'im için hacklenme acısından bu tehlikeli 1 durummu mevcutta bitdefender9 professional antivirus-firewallum var. esen kalın

• öyle pcnin hacklenecegini falan sanmıyorum zaten bunlar çok yüzeysel tasarılar
    yine de sen şifreleme kullan derim bu insanlara zarar vermek icin degil kendi baglantı hızını azaltıp kendine zarar vermemen icin önemli bi nokta
    başkaları baglantını sömürürken sen işlem yapamaz hale geldiginde anlarsın diyim :D baglantının ücretini sen ödedigine göre bu personal bir hadisedir şifrelemek ve halka açmak sana kalmış bir durumdur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.