Şimdi Ara

Sony'nin AMD Fusion işlemcili netbook modeli VAIO YB satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
6.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin yeni nesil Fusion E-350 işlemcisin kullanan 11.6-inç büyüklüğündeki Sony VAIO YB satışa sunuldu. Zacate kod adını taşıyan 1.6GHz hızındaki çift çekirdekli E-350 işlemcisi ve işlemciye entegre olarak gelen DirectX 11 destekli Radeon HD 6310 entegre grafik birimi ile performans konusunda sınıfındaki iddialı modellerden birisi olan netbook, 4GB DDR3 bellek ve 500GB kapasiteli sabit disk ile geliyor. 1366 x 768 piksel çözünürlüğünde parlak ekrana sahip olan netbook, 802.11n WiFi ve Bluetooth gibi teknolojileri de destekliyor. Daha büyük ekranda çalışmak isteyenler için üzerinde HDMI çıkışı da bulunan netbook, standart pili ile 6 saat çalışma süresi sunuyor ve ayrı olarak satılan geniletilmiş pil ile bu süreyi 13 saate kadar çıkartabiliyor.

İşletim sistemi olarak Windows 7 Home Premium 32-bit ile sunulan Fusion tabanlı Sony VAIO YB, 600 dolar seviyesinden satışa sunulurken, 550$'a 2GB bellek ve 320GB kapasiteli sabit diske yer verilen daha düşük konfigürasyonlu versiyonu da alınabiliyor.

• fusion kalite kokuyor .w7-hd6xx-4g-500gb- + 6-13 saat pil ömrü (Y)
  • Turkiyede 700$+kdv gıbı fiyatlardan girer ucuz yollı e350 işlemcili netbook larda daha cıkmadı..o kadar parayı buna vermektense..biraz daha para harcayıp harici ekran kartlı acer ın 3820 timeline modelini alırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

Turkiyede 700$+kdv gıbı fiyatlardan girer ucuz yollı e350 işlemcili netbook larda daha cıkmadı..o kadar parayı buna vermektense..biraz daha para harcayıp harici ekran kartlı acer ın 3820 timeline modelini alırım...

Birazdan Kastınız 400-500 tl mi?.ayrıca taşınabilirlik ve performans dengesinin buluştuğu yer ne 10.1 ne 13.3 nede 14.xx tir 11.6 en ideal büyüklük.birde sony ürünü ile acer ı karşılaştırmak pek doğrumudur bilmem.ama diğer özellikler bakımından core i3 olsun ayrık ekran kartı olsun tamamen haklısınız
  • Eskiden 128 gb ssd alacağıma 2 tane 1 tb disk alır raid yaparım daha iyi diyenler olurdu. fusion ile harici ekran kartı karşılaştırması da buna benzer bişey olsa gerek!
  • işte adam gibi bir netbook olmuş... asus görsünde birde kendi netbooklarına bakıp utansın!! asus intel yalakası marka..!! tabi sony'yle bu kulvarda karşılaştırılamaz bile..!!!
  • tam istediğim gibi diyebilirim. tasarım, taşınabilirlik, ağırlık, boyut hepsi yerli yerinde. oyun ve aşırı performans isteyen uygulamalar dışındaki işler için çok ideal bir ürün. laptopda harici ekran kartları da zaten hikaye. 2 sene sonra doğru dürüst oyun oynanmıyor. en iyi mobil gpulardan biri olan 5870m bile masaüstü 8800gt ye ancak yetişiyor. acer da ferrari one ın fusion modelini çıkarsa da bir de onu görseydik.
  • Bu aralar netbook bakıyordum hep çözünürlüklerinden ve yüksek fiyatlarından şikayetçi oldum. Ama bu tam aradığım cihazmış, acilen yurt dışına gidip bir tane edinmek lazım.

Edit: İB'nin satış fiyatı gerçekten muhteşem bu fiyata alan varsa hangi akla hizmet alıyorlar çok merak ediyorum doğrusu.

İB Satış Fiyatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LifeisJustaGame -- 8 Şubat 2011; 10:26:54 >

• yurtdışında 550$ olan ürünü burda 800€+ kdv ye satmak da nasıl bir saçmalıktır ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

yurtdışında 550$ olan ürünü burda 800€+ kdv ye satmak da nasıl bir saçmalıktır ya.

Aynen öyle gidip yurtdışından alır gelirim, gezdiğimde yanıma kar kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LifeisJustaGame -- 8 Şubat 2011; 17:54:07 >
  • Çok güzel bir netbook olmuş. Herşey yerli yerinde . Atomlar utansın .
    Sony'nin AMD Fusion işlemcili netbook modeli VAIO YB satışa sunuldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: SERIM

Çok güzel bir netbook olmuş. Herşey yerli yerinde . Atomlar utansın .

kendim özel sipariş versem. desem şurası şöyle olsun, büyüklüğü şu kadar, rengi şöyle olsun vs. ancak bu kadar olurdu diyebilirim. dediğin gibi herşey yerli yerinde. tasarım, pil ömrü, malzeme kalitesi, performans....
    çift çekirdek atom+ion 2 den çoğu durumda daha iyi. güç tüketimi daha az ve daha ucuz.

netbook almak için uzun zamandır fusionları bekliyorum ama gel gör ki İB yurtdışında 900 lira olan aleti burda 2000 liraya kakalamaya çalışıyor. amerikaya uçakla gidip alsam aynı paraya gelir Bu şu an ilk ürün olduğu için böyledir belki. bekleyelim piyasa biraz açılsın bakalım

• teknosa da haftasonuna özel 888TL
    son bikaç saat, anca yazabildim.. ve bu arada aldm bir tane :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnnkys
    teknosa da haftasonuna özel 888TL
    son bikaç saat, anca yazabildim.. ve bu arada aldm bir tane :))

kacırdık bu ındırımı tekrar yapsalar sabah 6 da kuyruga gırerım.
  • Bende kaçırdım ama bu fiyatlardan satışa tekrar çıkarsa bende alıcam hemen. Yoksa yine aynı serinin i3 380um işlemcili modeline yönelicem. Alan arkadaşlar bu modelle ilgili biraz bilgi verirse, inceleme yaparlarsa çok iyi olur
  • ben gittim kararsız kaldım almadım sonradan pişman oldum
  • asus 1215b ile bunun arasında kaldım ama asus henüz gelmedi o yüzden beklemediyim..
  • şu an 1055 lira. 100 lira da hediye çeki var. şeytan dürtüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 6 Nisan 2011; 22:18:24 >
  • ürün hiç bir yerde kalmamış ya tekrar gelir mi acaba?
  • Bundan istiyorum
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.