Şimdi Ara

Sony Ericsson Xperia Play (PlayStation Telefon) resmiyet kazandı, geri sayım başladı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
7.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• "Android oyun oynamak için hazır" diyen Sony Ericsson, yeni telefonu Xperia Play (bilinen adıyla PlayStation Phone) için ilk resmi duyurusunu Amerikan Futbol Ligi NFL'in final maçı olan Super Bowl'da yaparak, Xperia Play'in tanıtım videosunu yayınladı ve 13 Şubat'ta yani Mobil Dünya Kongresi'nden bir gün önce lanse edeceğini belirtti.

Android işletim sistemli telefonlar arasında en yüksek oyun deneyimini yaşatmak üzere geliştirildiği belirtilen telefon, 4-inç büyüklüğünde ve 854 x 480 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. Qualcomm tarafından geliştirilen 1GHz hızındaki Snapdragon MSM8655 işlemci ve Adreno 205 GPU'su ile gelen telefonda 512MB RAM bulunuyor ve Android 2.3 işletim sistemiyle geleceği ifade ediliyor. PSP tarzı kontrolcüleri ve Android platformuna uyarlanmış PlayStation oyunlar ile fark yaratacağı belirtilen Xperia Play'in, Tegra 2 gibi daha gelişmiş donanım özelliklerine sahip olan rakipleri karşısında, özel kontrol butonları ve oyunları dışında genel grafik performansı olarak nasıl bir portre çizeceği merak konusu.

Sony Ericsson'dan yapılan açıklama eşliğinde, Xperia Play için artık tüm detaylar netlik kazanmış ve geri sayım başlamış durumda. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 13 Şubat'ta lanse edilecek telefonun ülkemize ne zaman geleceği ve fiyatının ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

• Bunun 2.si mecburen rekabetten dolayı çok fena olucak!
    Bu biraz dandik gibi...

Sony aynı dönemde 3 tane playstation sürüyor piyasaya, bazıları hayal kırıklığı olacak. Ben en çok riski bunda görüyorum.

PSP2 yürür...
    PSP Go da fiyattan götürür belki.
    Ama bu "?" !
  • o tuş takımını koyarken donanım olarakda bir şeyler koysaydın ya a benim küçük sony'im, tuş takımın var diye akıcı bir şekilde oyun oynatacağınımı sanıyorsun sen. neyse bu da bi şey yeni versiyonları çıktıkca donanım olarak da sony oyunlara hazır olur inş. :)
  • Sony bandı genişletiyo fakat sonuç muamma...
  • donanım olarak çok çarpıcı değil...
  • Android ile şu cihaza yazık ettiler ya.
    PSP nin kendi işletim sistemi üzerinde oynanarak gayet de bir telefon için gerekli olan düzenlemeler yapılabilirdi. Biraz daha güçlü bir GPU ve işlemci ile yazılmış tüm PSP oyunları oynanabilirdi.Yazık oldu gerçekten.
  • Donanım demek herşey demek değildir arkadaşlar. Nintendo DS'e bakarsanız rakiplerinden daha zayıf donanıma sahip olmasına rağmen peynir ekmek gibi satıyor.
  • nintendo keyfi hicbir üründe bulunmuyor. hersey grafik degildir. oyundan aldıgınız keyif oranında tatmin olursunuz ve o kadar aygit satar. dokunmatik ekranda oyun oynamak kadar bana itici gelen bir olay yoktur. bu üründe ise süper bir tasarim var. hem telefon hem psp. oyun yelpazesi cok olursa ben düsünebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Android ile şu cihaza yazık ettiler ya.
    PSP nin kendi işletim sistemi üzerinde oynanarak gayet de bir telefon için gerekli olan düzenlemeler yapılabilirdi. Biraz daha güçlü bir GPU ve işlemci ile yazılmış tüm PSP oyunları oynanabilirdi.Yazık oldu gerçekten.

bunun performansına bakıp, ikinci serisine belki dediğin gibi psp nin işletim sistemini koyarlar, bencede psp yi düzenleyip koysalardı daha iyi olurdu daha çok göze çarpardı
  • dokunmatik ekranda futbol maçı yapmak yada fps oyunu oynamaktansa burada oynamayı tercih ederim. Bu da donanım grafik tartışması yapıp rezil rüsva diyenlere bir cevap olur umarım. Tabiki gönül isterdi daha iyi bir donanım olsun ama bence haksızlık etmemek gerek. Böyle bir telefona ihtiyaç vardı.
  • Fiyatı adam gibi olursa her türlü götürür O ortadaki yuvarlaklarda dokunmatik joyistik gibi duruyor.
  • quote:

Bence buna Android koymalarının sebebi oyun için değil. Cihazı alan kişi sürekli olarak cihazı oyun oynama amaçlı kullanmayacaktır, yeri geldiğinde program da yükleyecektir. PSP'nin kendi işletim sisteminde program olmadığı için Android'i seçmiş olabilirler. Fakat şu da var, diğer Android üreticileri de bundan faydalanmaya çalışacaklardır. Oyunlar nasıl olsa Android uyumlu olduğu için diğer markaların Android cihazlarında da çalışabilir. Özellikle Samsung gibi Güney Koreli olmasına rağmen hemen taklidini çıkarmak gibi klasik çinli mantığına sahip üreticiler bundan faydanalanmaya çalışacaklardır. Samsung da Android tabanlı oyun telefonu çıkarırsa hiç şaşırmam. Umarım SE bu konuda önlemini almıştır.
  • emülatörler sayesinde oynanacak ki oyunlar ilk etapta, android için google ile geliştirme çabaları bile başlamadı daha, o zaman kadar playx serisi almam ben olsam, xperia arc, neo yada duo yu çıkartıyorlar 3 ünden birini alırdım se alırsam...
  • Bataryası sağlam olmalı hatta akü bağlamalı.. Benim hoşuma gitti cihaz öyle oyun delisi değilim ama..
  • İşlemci fazla yüksek görünmüyor ama S.e ye güvenim tam süper olacak bu telefon
  • ipon alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: atroce

quote:

bunun performansına bakıp, ikinci serisine belki dediğin gibi psp nin işletim sistemini koyarlar, bencede psp yi düzenleyip koysalardı daha iyi olurdu daha çok göze çarpardı

Söylediklerinizin gerçekle uzaktan yakından alakası yok...Sony psP ile bir telefon cıkarması mümkün değil...çünkü Ericsson ile kurulan mobil ortaklık var...kafasına göre Sony adı altında telefon cıkarması mümkün değil...mobil platformda kullanılan işletim sistemleri belli Sybian mı kullanacaktı?..java mı?..en kaliteli platform ve gelecek vadeden platform Android...gerisi hikaye...
  • Bu en cok diger android telefonlara yarar. Kaliteli oyunları belki direk android marketten alırız belki bi emulator kullanarak da oynayabiliriz.
  • Sony şimdiye kadar hep donanıma yüklendi böyle konularda. bu açıdan çok mantıklı bi hamle çünkü her şey donanım değil.oyunun içine çekebilmek lazım oyuncuyu biraz sadece görselde iş bitmiyor. Oyunla etkileşim çok önemli...
  • Telefon güzel görünüyor ama oyun destegi iyi olursa bide fiyatı uçuk olmazsa tutulur.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.