Kormoran marka lastik kullanan var mı? (Tüm Sürüm)

Tüm forumlar >> [Motorlu Araçlar Dünyası] >> Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri

msimsek7 -> Kormoran marka lastik kullanan var mı? (7 Şubat 2011; 1:40:25)

merhaba arkadaşlar , michelin bayisinde adı biraz komik olsa da [:D] Kormoran marka lastik buldum. Fiyatı çok uygun geldi. kullanan, tavsiye eden veya etmeyen varsa yorumlarını bekliyorum..

Faithful Departed -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (7 Şubat 2011; 8:36:50)

KORMORAN zaten MICHELIN'in "kendi rakibini kendin yarat" felsefesi ile ürettiği bir lastik. Artık buna yan ürün veya yan marka da diyebilirsin. Piyasada bunun gibi çok sayıda yeniden etiketlenmiş lastik var: Michelin'in Kormoran, Petlas'ın StarMAXX gibi... Dünyada belli başlı lastik üreticileri var ama bunun fersah katı marka var:

[image]http://images.forum-auto.com/mesimages/245508/loga.jpg[/image]

http://en.wikipedia.org/wiki/Michelin

In addition to the Michelin brand, it also owns the BFGoodrich, Taurus, Kormoran and Uniroyal (in North America) tyre brands.

Solda ÜRETİCİ ŞİRKETİN ADI, Sağda ÜRETİLEN LASTİĞİN MARKASI

Alliance Tire Company Ltd.[1] Israel 1950 Alliance
Apollo Tyres Ltd.[2] India 1976 Apollo, Apollo Tyres South Africa (formerly Dunlop South Africa), Kaizen, Maloya, Regal, Vredestein
Asian Tire Factory Ltd.[3] India 1993 ATF FARMKING formerly known Asian Polymers Contact:-Rajesh
Birla Tyres[4] India 1991 Birla
Bridgestone Corporation[5][6][7] Japan 1931 Bridgestone, Firestone, Fuzion, Uniroyal (Australia)
BRISA Bridgestone Sabanci Tire Manufacturing and Trading Inc[8] Turkey 1974 Bridgestone (Europe and Middle East), Lassa
Belshina[9] Belarus 1965 Belshina
CEAT Ltd[10] India 1958 CEAT
Cheng Shin Rubber Ind. Co., Ltd.[11] Taiwan 1967 Cheng Shin, Maxxis
Continental Corporation[12][13][14] Germany 1871 Ameri*Steel (USA), Barum, Continental, ContiRe, ContiTread, Dunlop (Malaysia, Singapore and Brunei), Euzkadi, General Tire, Gislaved, Mabor, Matador (50% owned by SIBUR Russian Tyres JSC), Point S, Semperit, Sime Tyres, Uniroyal (except NAFTA region, Colombia, Peru), Viking
Coker Tire[15] USA 1974 Discontinued B.F. Goodrich, Firestone, Michelin and U.S. Royal tires
Cooper Tires[16][17] USA 1914 Avon, Cooper, Dean, Eldorado, Mastercraft, Starfire
Danang Rubber Company[18] Vietnam 1993 DRC
Duratread[19] Panama 2003 Duratread
Falcon Tyres[20] India 1973 Dunlop (India), Falcon
Fate[21] Argentina 1940 Fate
Federal Corporation[22] Taiwan 1954 Federal, Hero
GITI[23] China 1993 GT Radial, Runway, Primewell
Goodyear[24] USA 1898 Dębica, Douglas, Dunlop, Fulda, Goodyear, Kelly-Springfield, Sava
Hangzhou Zhongce Rubber Company[25][26] China 1958 Chao Yang, CYT, Goodride, West Lake, Yartu
Hankook Tire[27][28][29] South Korea 1941 Aurora, Hankook, Kingstar
Haq Tyres & Rubber Industries[30] Pakistan 2003 Flying Hawk Tyres & Tubes
Hoosier Racing Tire[31] USA 1957 Hoosier
Innovative Tyres & Tubes Ltd.[32][33] India 1995 Stud, Vayu
JK Tyre & Industries[34][35] India 1951 JK, Tornel, Vikrant
Kenda Rubber Industrial Company[36] Taiwan 1962 Kenda
Kumho Tires[37][38] South Korea 1960 Admiral, Marshal, Kumho
Michelin Group[39][40][41][42] France 1889 BFGoodrich, Kleber, Kormoran, Michelin, Riken, Taurus, Uniroyal (North America)
MRF Tyres[43] India 1946 MRF
Maxxis Tires[44] Taiwan 1967 Maxxis
Nankang Rubber Tire[45][46][47] Taiwan 1959 Nankang, Sonar, Star Performer TNG
Nexen Tire[48][49] South Korea 1942 Nexen, Roadstone
Nizhnekamskshina[50] Russia 1968 Kama
Nokian Tyres Group[51] Finland 1898 Nokian
PT Gajah Tunggal[52][53] Indonesia 1951 GT Radial (44.8% owned by GITI)
Petlas[54] Turkey 1976 Petlas, Starmaxx
Pirelli[55][56] Italy 1872 Agom, Courier, Metzeler, Pirelli
Shandong Linglong Rubber Company[57] China 1975 Linglong
Shanghai Tyre & Rubber Company[58] China 1990 DoubleCoin, Warrior
SIBUR Russian Tyres JSC[59][60][61][62] Russia 2002 Cordiant, Matador (50% owned by Continental), TyRex, Uralshina, Voltyre
Silverstone Berhad[63] Malaysia 1988 Silverstone (due to be acquired by Toyo Tires in January 2011)
Sao Vang Rubber Joint-Stock Company[64] Vietnam 1960 SRC
Sumitomo Rubber Industries[65][66][67] Japan 1909 Dunlop (Japan), Falken, Goodyear (Japan), Sumitomo
The Southern Rubber Industry Joint Stock Company[68] Vietnam 1976 Casumina
Triangle Group[69] China 1976 Triangle Group
Trayal Corporation[70] Serbia 1889 Trayal
Toyo Tire & Rubber Company[71] Japan 1943 Nitto, Toyo
TVS Srichakra[72] India 1982 TVS
Titan Tire Corporation[73] USA 1890 Continental (farm tires), Goodyear (farm tires), Titan
Yokohama Rubber Company[74] Japan 1910 Mohawk, Yokohama

msimsek7 -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (8 Şubat 2011; 2:29:34)

Aydınlattığın için teşekkür ederim. Kormoran marka lastik alıyorum da.[sm=s15.gif]

crepis -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (9 Şubat 2011; 12:52:13)

kardeş sakın yanaşma ben dacia sahibiyim aracım üzerinde kormoran lastiklerle geldi aracın bir tek lastiklerinden memnun değilim
petlas yada starmax öneririm ben öyle yaptım tanesi 185/65/15 lastikler 80-90 lira civarı kormoranadan kat kat güzel kormoranlar oldukça sert lastik hiç tutunamıyo hele kışın rezalet

msimsek7 -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (9 Şubat 2011; 23:20:39)

hadi ya :( taktırdım artık napalım. yardımın için sağol.

crepis -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (10 Şubat 2011; 12:18:24)

kardeş taktırmışsın hayırlı olsun aracı zorlamadan sakin sürmeni tavsiye ederim lüstik hiç tutunamıyo

msimsek7 -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (13 Şubat 2011; 0:54:21)

quote:

Orijinalden alıntı: crepis

kardeş taktırmışsın hayırlı olsun aracı zorlamadan sakin sürmeni tavsiye ederim lüstik hiç tutunamıyo

Teşekkür ederim. bu arada cidden çok mu kötü? benim aracım alfa romeo 2,0 ts 155 beygir'lik bir araç :(
belki seninkinle marka aynıdır model farklıdır. benimkinde runpro2 filan yazıyordu galiba. michelinin yan sanayisiymiş. aniden aldım çıktım. keşke petlas alsaymışım yada lassa. sonuçta yerli malı.

mesutf -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (14 Şubat 2011; 14:10:21)

Bence, endişe edilecek bir durum yok. Kormoron ve Petlas'ın aşağı yukarı aynı performansı vereceğini tahmin ediyorum.
Ben de Grande Punto aracıma 3 ay önce kışlık lastik olarak Kormoron taktırmıştım. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Gayet de güzel.
Eğer, Petlas alsaydım ondan da memnun kalırdım gibi geliyor.
Benim genel düşüncem, Bir marka lastik üretip piyasaya sürebiliyorsa; o lastik alınabilir şeklindedir.
Hele ki, kışın yazlık lastiklerle, aşınmadan dolayı kabağa dönmüş lastiklerle yollarda cirit atan o kadar çok araba var ki; sizin bu durumda iyi lastik alamamışım endişeniz çok yersiz kalıyor.

crepis -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (14 Şubat 2011; 21:12:53)

kardeş benim aracın üzerinde geldi kormoranlar önce bir çift petlas kar lastiği aldım sanra karları çıkarında petlasın diğer ürünü starmaks aldım kormorana göre o kadar fark var ki anlatamam kormoranları arkada eskitiyorum

Rakipsiz Fırtına -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (18 Şubat 2011; 1:02:59)

yav bende maxxis lastik aldım 4 mevsim ama pek memnun kalmadım.daha sonra arkadaş gibi önlere iki tane starmaxx kar lastiği taktım.araba maxxis e göre kaymak gibi kayıyor asfaltta[:D]üstelik kar lastiği olmasına rağmen.keşke yazlık lastikleri de petlas alsaymışım dedim ama iş işten geçti[X(]petlası kutluyorum.hem öz malımız hem fiyatı uygun hem de çok kaliteli.tüm arkadaşlara tavsiye ediyorum gönül rahatlığıyla araçlarınıza petlas lastik taktırabilirsiniz[:'(]

G7* -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (18 Şubat 2011; 1:52:46)

yahu nerden bulursunuz böyle markaları..lastik ayakkabıya benzer ucuzuna kaçmamak lazım

Faithful Departed -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (18 Şubat 2011; 8:25:52)

Şöyle VREDESTEIN lastikler olsa daha çok piyasada...

[image]http://www.oakvillemotorwerks.com/shop/images/products/secondary/815.jpg[/image]

Faithful Departed -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (18 Şubat 2011; 9:28:02)

Güzel lastik... [;)]

[image]http://img341.imageshack.us/img341/6988/vredesteingirl.jpg[/image]

alper43 -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (18 Şubat 2011; 23:41:38)

98 mondeo kullanıyorum. yaz başında kormoran lastik taktırdım ve çok memnunum.tutunması da gayet iyi bence gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.ama tabi 1. sınıf kaliteli bi rlastik değil bunuda unutma[&:]

froster2006 -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (19 Şubat 2011; 13:25:15)

Kormoran lastiklerle ilgili bild ve auto zeitungdaki kormoranlarla iligili sadece bir kaç kullanılan birkaç kelime olayın vahametini anlatacaktır.

Berbat,hiç yol tutmuyor,silgi gibi kayıyor ki böyle kelimeleri çok çok çok zor kullanıyorlar.

yasar638 -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (19 Şubat 2011; 16:19:50)

Selam. Ben de Kormoran 185/65/15 kullanıyorum. Çok kaliteli denilemez, ama almışsın artık. Allah kaza bela vermesin.

guvenmat -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (26 Şubat 2011; 16:44:25)

ben ön iki lastiği değiştirdim kormoran aldım
arkaları da değiştireceğim illa 4 dü de aynı marka mı olmalı yok sa arka lastikleri daha kaliteli lastik
alabilir miyim?

hunter06 -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (26 Şubat 2011; 18:05:04)

cormoran deyince bunlar geldi aklıma dedim ne zaman lastik işine girmişler [sm=biggrinking.gif]

[image]http://www.sanalfile.com/newpics/urun/15072009550884550884.jpg[/image]

[image]http://images.gittigidiyor.com/3363/CORMORAN-OLTA-KAMISLARI__33638771_0.jpg[/image]

guvenmat -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (27 Şubat 2011; 10:35:15)

arkaları da değiştireceğim illa 4 dü de aynı marka mı olmalı yok sa arka lastikleri daha kaliteli lastik
alabilir miyim?

msimsek7 -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (1 Mart 2011; 21:20:04)

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

cormoran deyince bunlar geldi aklıma dedim ne zaman lastik işine girmişler [sm=biggrinking.gif]

[image]http://images.gittigidiyor.com/3363/CORMORAN-OLTA-KAMISLARI__33638771_0.jpg[/image]

Valla benim bahsettiğim Kormoran lastikler sanırım Sırp yapımı. Üzerinde ''MADE IN SERBIA'' yazıyor. Görseydim gider ''MADE IN TURKEY'' >> Petlas alırdım :D
Senin oltalarda sırp malıysa firma lastik de üretiyor olabilir:)

msimsek7 -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (1 Mart 2011; 21:22:38)

quote:

Orijinalden alıntı: guvenmat

alabilir miyim?

daha kaliteli bir lastik alsan da almasan da arkalar ayrı çift önler ayrı çift olabilir. yeni lastik alınca yenileri öne taktır. farklı marka da alabilirsin ama en sağlıklısı 4ünü takım yapmak. Kormoran jda sonuçta Mıchelın'ın yan sanayisiymiş. Kullanılabilir neden olmasın :)

guvenmat -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (1 Mart 2011; 22:03:02)

quote:

Orijinalden alıntı: msimsek7

daha kaliteli bir lastik alsan da almasan da arkalar ayrı çift önler ayrı çift olabilir. yeni lastik alınca yenileri öne taktır. farklı marka da alabilirsin ama en sağlıklısı 4ünü takım yapmak. Kormoran jda sonuçta Mıchelın'ın yan sanayisiymiş. Kullanılabilir neden olmasın :)

cevap için teşekkürler
benim araç opel corsa 1.2 16v
önleri yeni değiştirdim 60 lastik +10 tl sibop =70*2=140 tl ye 165 70 13 boyutu
benim bir şikayetim yok yola tutunmasıyla ilgili güven veriyor ama buradaki yorumları okuyunca arkalarıda başka marka mı alsam diye düşündüm [sm=alala.gif]

msimsek7 -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (4 Mart 2011; 18:11:30)

ben ilk aldığımda sormuştum nasıldır diye ama şimdi kullandıkça çok da şikayet edilecek bir durum yaşamadım bu lastiklerle. fiyat konusunda bence fiyatına göre lastikler gayet tatminkar düzeyde. michelin gibi bir firmanın yan sanayisi sonuçta. bu arada bu lastikler sırp malı olduğuna göre alman otomobil dergilerindeki yorumları ben fazla objektif bulmuyorum. piyasada ne olduğu bilinmeyen birsürü çin malı lastik alınıyorken , michelin çatısı altında olan bu lastiklerin çok da kötü olmadığı aşikar.

guvenmat -> Cevap : Kormoran marka lastik kullanan var mı? (14 Mayıs 2011; 21:25:43)

4 dü de kormoran oldu gayet güzel memnunum
fiyat kalite olarak ateş akü lastik ten aldım kayseride ıhlamur köprüsü yanı
165 13 70 60tl adet toplam 240 tl
ikinci el lastik bile yok 60 tl ye[8D]

lideramca -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (13 Temmuz 2011; 16:16:11)

bende 4 adet aldım.önceki lastiğim pirelli p6 idi.ondan daha yumuşak.aldığım bayii michelin yan markası ve hatta desenide önceki seri michelin in deseni dedi.şimdilik bende memnunum.
bu arada tigar marka lastik te gördüm.o da made in serbia hemde aynı desen.

yasar638 -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (13 Temmuz 2011; 18:27:10)

Tigar da kullandım ve gayet memnundum

crepis -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (13 Temmuz 2011; 22:20:59)

arkadaşlar yukarıda kormoran için rezalet işe yaramaz diye yorumlar yapmıştım benim aracım 2006 model ve üzerindeki lastikler o tarihli geçen bir lastikçide yeni kormoranları gördüm elle kontrol etim gayet yumuşak geldi sanırım şimidi kaliteyi biraz artırmışlar.

cemalim32 -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (19 Kasım 2011; 22:52:33)

arkadaşlar bende bugün aldım 2 tane önlere kışın fazla kullanmadıım için aracımı 2 tane yeter diye düşündüm uygun fiyat sadece bunu bulabildim 125 tl tanesi başka uygun bulamadım yazlık ta almam gerek 4 tane şimdiden onu araştırıyorum fiyat ve marka şimdilk lassa ön planda ama kormoran da iyi gibi geldi biraz km yapınca düşüncelerimi sizinle paylaşacağım saygılarımla

arjenrobben83 -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (29 Aralık 2011; 18:25:17)

Kormoran kullanan arkadaşlar, lastiği ses ve sürüş konforu olarak değerlendirebilir misiniz? Yol tutuşu konusunda sıkıntı yaşayan var mı?

lideramca -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (29 Aralık 2011; 23:42:26)

yaklaşık 10000km oldu 205 55 16 kullanıyorum.hiçbir şikayetim yok.aracımın konforunda hissedilir artış oldu.gayet memnunum.tekrar yenilemem gerekirse hiç düşünmeden alırım.

zile78 -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (26 Ocak 2012; 10:59:08)

ben de yeni aldım 4 tane kış 205-55-16 valla ban çok iyi geldi konforu sessizliği tanesi 180 tl ya kaliteyi artırdılar bilemiyorum bi de michelin adını lekeler mi? kendi standartlarında üretiyormuş

GingerMan -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (26 Ocak 2012; 11:17:54)

quote:

Aydınlattığın için teşekkür ederim. Kormoran marka lastik alıyorum da.[sm=s15.gif]

Bu bilgiyi çok yararlı buldum. Teşekkür ederim.

hakan1047 -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (26 Ocak 2012; 11:59:44)

Arkadaşlar normalde Çin malı lastiklere çok karşıydım fakat geçen yıl lastik eksperi bir arkadaşımın önerisiyle Yokohama fabrikasında üretildiğini söylediği SUNTEK diye bi lastik kullanmaya başladım. Daha önce Pirelli P7 kullanıyordum. fakat lastiğe her bakışımda farkında olmadan ne kadar gereksiz yere para döktüğümüzü anlıyorum. SUNTEK i nerdeyse yarı fiyatına aldım ama performans neredeyse iki katı daha iyi diyebilirim. bundan sonra lastik alırken 2 kere araştıracağım. sadece markası var diye para dökmek anlamsız.

mts -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (29 Ocak 2012; 15:13:25)

bende 205 55 16 kar lastiği aldım ve uzun yolda kar üsünde 500 km yol yaptım. özellikle karda yol tutuşu çok güzeldi.ayrıca sessiz ve konforlu geldi alacaklara tavsiye ederim.

C.McRae -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (29 Ocak 2012; 20:38:38)

Bu fiyat sınıfındaki lastikler, ilk taktırdığınızda konforlu olsa da çok kısa sürede sertleşip yol tutuş ve konfor özelliğini yitiriyor...Diğer taraftan, yaz aylarında yüksek sıcaklıktaki dayanıklıkları da tartışmalı.[sm=s16.gif]

zile78 -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (29 Ocak 2012; 21:52:13)

arkadaşlar ben daha önce hiç kış lastiği kullanmamıştım bütçeniz varsa mutlaka kış lastiği alın derim kormoran benim ilk kış lastiği deneyimim inanılmaz etkilendim benim michelin primacy hp yazlık lastiğim vardı bu havalarda tahta gibi oluyor kış lastiği aldıktan sonra arabada inanılmaz dercede konfor artışı çekiş ve tutunma gerçekleşti.şimdiye kadar neden almamışım diye üzüldüm onun için lastik üreticileri 4 mevsim lastiğin olmayacağını ifade ediyorlar yazın yaz,kışın kış lastiği kullanın derim can güvenliğiniz herşeyden önemli kışın yazlık ayakkabı ile gezemiyorsak aynı durum geçerli üretimdeki hamurları çok farklı ...

zile78 -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (29 Ocak 2012; 22:11:02)

quote:

Orijinalden alıntı: crepis

arkadaşlar yukarıda kormoran için rezalet işe yaramaz diye yorumlar yapmıştım benim aracım 2006 model ve üzerindeki lastikler o tarihli geçen bir lastikçide yeni kormoranları gördüm elle kontrol etim gayet yumuşak geldi sanırım şimidi kaliteyi biraz artırmışlar.

ben yeni aldım bana harika geldi kormoranı türkiyeye piyasasına 2010 yılında michelin sürmüş 2006 larda bu marka sırp markası olarak üretim yapıyormuş daha sonra bu fabrikayı michelin devralmış ve 2010 dan itibaren michelin kalitesinde üretime geçmiş lastikte hala sirbistandaki fabrikada üretildiği için made in serbian yazıyor dandik bir şeyi michelin tüm türkiyedeki bayilerinde satarak adına leke süreceğini zannetmiyorum ha michelini severdim ama şu son fransanın yaptıklarından sonra istemesemde içim kızıyor.

panisher -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (3 Şubat 2012; 16:17:48)

2.el aldığım aracımın üzerinde geçen yıl alınmış kormoran kış lastiği var ve bence kaliteli bir lastik değil malesef.Ancak idare eder diyebilirim.Fiyatına bakarsak memnun edici olabilir tabi ama Hankook kullanmıştım,onun yanına bile yaklaşamaz diyorum.

msimsek7 -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (3 Şubat 2012; 16:47:59)

quote:

Orijinalden alıntı: panisher

2.el aldığım aracımın üzerinde geçen yıl alınmış kormoran kış lastiği var ve bence kaliteli bir lastik değil malesef.Ancak idare eder diyebilirim.Fiyatına bakarsak memnun edici olabilir tabi ama Hankook kullanmıştım,onun yanına bile yaklaşamaz diyorum.

hankook da sanırım uzak doğu ürünü. uzak doğu ürünü olarak adını dünyaya duyaran markalar gercekten iyi. sadece lastik de değil. yokohama olsun, hankook olsun, japon malı al keyfine bak. ama hankook koreydi sanırım.

GingerMan -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (4 Şubat 2012; 0:07:01)

Hepinize hayırlı kandiller diliyorum arkadaşlar, Allah dualarımızı kabul etsin inşallah

panisher -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (4 Şubat 2012; 0:09:32)

quote:

hankook da sanırım uzak doğu ürünü. uzak doğu ürünü olarak adını dünyaya duyaran markalar gercekten iyi. sadece lastik de değil. yokohama olsun, hankook olsun, japon malı al keyfine bak. ama hankook koreydi sanırım.

Evet -,hankook Kore malı ve hyundai kullanıyor.Ben alırken inanın bilmiyordum.Kormoran da olsa kış lastiği 4 mevsimlerden iyidir ama hankookl ane yollara girdim hiç yolda bırakmadı.Kormoranla düz yolda kalkamadım,iteklediler sağolsunlar.

msimsek7 -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (5 Şubat 2012; 11:29:30)

quote:

Orijinalden alıntı: panisher

Evet -,hankook Kore malı ve hyundai kullanıyor.Ben alırken inanın bilmiyordum.Kormoran da olsa kış lastiği 4 mevsimlerden iyidir ama hankookl ane yollara girdim hiç yolda bırakmadı.Kormoranla düz yolda kalkamadım,iteklediler sağolsunlar.

Doğrudur, teknolojinin bir çok alanında, otomotivde filan uzakdoğu ürünleri gerçekten iyi (çin malları hariç) hyundai,toyota,hankook,nikon... çok bilmiyorsan uzakdoğu markası alacaksın keyfine bakacaksın bence :) örneğin toyota kullanıp da memnun olmayan hiç birini duymadım yada sanayide kaç kere gördüm toyota desem, nadirdir..

unsalk -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (6 Şubat 2012; 10:31:59)

citroen nemo aracıma kormoran'ın kış lastiğini aldım. geçen gün yağan karda, zincirli araçların dahi gidemediği yerlerde çatır çatır gidiyordum.

uzun vadede nasıl bir lastiktir bilemem ama yeniyken kar performansı çok tatmin ediciydi. 20 santim kara girip bana mısın demeden rahatlıkla çıkıyordum. fiyatı da lassa veya benzeri yerli lastikler ayarında. ben 185/65/15 ölçülerinde olanın tanesini 125 liraya aldım.

g_boz -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (14 Şubat 2012; 15:06:40)

çok memnunum kormorondan alacaklara düşünmeyin derim...

taylor1956 -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (9 Nisan 2012; 0:33:40)

kormoran run pro=sabunlu lastik

ya araba düz kuru yolda arkasını atarmı ...şimdiye kadar kullandığım en kötü lastik kusura bakmayında micheline yakışmamış ...pirellinin ceat ı good year ın debica sı ucuz ama güvenli...kormoran la viraja girmeden (özellikle ıslak zeminde) selevat getirmek lazım...10 gün kullandım hemen çıkarıp gt radial champro aldım şimdi rahatım....

cemali74 -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (5 Haziran 2012; 18:56:57)

4 adet kormoran runpro 195 60n15 lastik aldım.6 taksit 570 tl. 2012 çek cumhuriyeti üretimi. opel astra g aracıma ilaç gibi geldi. yumuşak lastik.
kasislerde bozuk yolda ve hatta düz yolda çok çok memnunum. 2000 km oldu şimdilik. ilerleyen km lerde düşüncem değişir mi bilmem ama su an icin gayet iyi.
yanaklar cok yumusak. bozuk yollarda cukura düşme olursa balon yapabilir gibi geldi.

TreedyLine -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (9 Eylül 2012; 15:34:27)

Geçen Ay 2010 model 37.000 km'deki megane 2 aracıma kormoran gamma serisi 205 55 16 lastik aldım. fabrikanın taktıgı goodyearlardan cok cok daha iyi oldugu kanısına vardım ama yeni oldugu içinde öyle gelebilir bana. 2000 km yol yaptım cok sessiz ve yumusak lastik konforlu lastik deseni felanda cok guzel 4 tanesini kredi kartıyla aldım 560 tl'ye. fiyatıda gayet makul. tavsiye ederim.

cafcas -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (21 Ekim 2012; 11:07:46)

[size=3]2010 yılında bir arkadaşımın tavsiyesiyle Ford Focus marka aracıma 185/65/14 ebadında kış lastiği aldım.

Lastikten çok memnun kaldım. Kar ve buzla kaplı zeminlerde inanılmaz tutunuyor.

Yorumlardan okuduğum kadarıyla kormoranın mevsimlik lastikleri eleştirilmiş.

Kormoran dört mevsim lastikleri hakkında bir şey diyemem fakat kormoran kış laştiğini tavsiye ediyorum.

Bu yıl Samsun Özmanlar otomotivden adetini 95 liradan aldım.21.10.2012

msunlu -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (24 Ekim 2012; 0:01:58)

otomatik jetta için 4 adet kormoran snowpro b2 205-55-16 aldım. 26-2012 üretimleri. tanesi 150 TL den aldım.
henüz taktırmadım, taktırdıktan sonra kış performansını da yazarım.
şu an michelin primacy hp var araçta..

drmigren -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (29 Ekim 2012; 20:32:52)

msunlu hocam, senin mesajını görünce üzüldüm yaa... bende bugün 2 tane aldım ama tanesi 200 tl den aldım. sen 150 çok iyi almışsın. bende lastiği hiç adını bilmediğim halde lastikçinin tavsiyesiyle aldım umarım o konuda da kanmamışımdır. çünkü fiyatta iyi kandırmış, neyse lastik iyi olsun tesellisi olur. yumuşak bir hamuru vardı bende ona itibar ettim. sizede hayırlı olsun...

bulentozi1905gs -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (30 Ekim 2012; 14:35:51)

benimde aracım 2003 model megane 1 kormoron lastiklerinden dün edindim deneyip goreceğiz 4x110 tl verdim 4 adet sibop değişti toplam 460 tl verdim karyağmasını bekliyorum :)

sonofisiris -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (30 Ekim 2012; 15:36:46)

opel corsa aracımızda cormoron marka lastik var. araç yere tutunmuyor güven vermiyor. fren dozajını artırınca lastik kaymaya başlıyor. kimseye tavsiye etmiyorum.

msunlu -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (1 Kasım 2012; 0:12:47)

quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

opel corsa aracımızda cormoron marka lastik var. araç yere tutunmuyor güven vermiyor. fren dozajını artırınca lastik kaymaya başlıyor. kimseye tavsiye etmiyorum.

yaz lastiği mi (halk arasındaki YANLIŞ tabirle 4 mevsim) yoksa kış lastiği mi? lastiğin tarihi nedir? kaç km dir kullanılıyor vs bilgilerini de yazarsanız daha çok fikir vermiş olur..

quote:

Orijinalden alıntı: drmigren

msunlu hocam, senin mesajını görünce üzüldüm yaa... bende bugün 2 tane aldım ama tanesi 200 tl den aldım. sen 150 çok iyi almışsın. bende lastiği hiç adını bilmediğim halde lastikçinin tavsiyesiyle aldım umarım o konuda da kanmamışımdır. çünkü fiyatta iyi kandırmış, neyse lastik iyi olsun tesellisi olur. yumuşak bir hamuru vardı bende ona itibar ettim. sizede hayırlı olsun...

sağlık olsun hocam, kazasız belasız inş.

RECEP____KOVBOY -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (1 Kasım 2012; 2:20:21)

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

hehehe benimde :)

sonofisiris -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (1 Kasım 2012; 12:48:47)

quote:

Orijinalden alıntı: msunlu

yaz lastiği mi (halk arasındaki YANLIŞ tabirle 4 mevsim) yoksa kış lastiği mi? lastiğin tarihi nedir? kaç km dir kullanılıyor vs bilgilerini de yazarsanız daha çok fikir vermiş olur..

4 mevsim lastik yaklaşık 10 bin km yaptık 4 ayda, lastik tarihi 2012 nin ortalarıydı sanırım aldıgımda lastik tarihine dikkat etmiştim. bayide michelin energy saver la birebir aynı desen oldugunu görmüştüm. aşağı yukarı michelinle aynı yumuşaklıkta. ancak bu lastigin michelın le uzaktan yakından bir ilgisi olamaz. frenleri dahi kontrol ettirdim abs de sıkıntımı var noluyoruz diye ama tek suclu aldıgım bu lastik oldu. fren dozajını artırdıgım anda arac başlıyor kaymaya. bu markayı alacaklar sakın ola lastik başına 30 40 liradan kaçıp benim gibi pişman olmasınlar.

bulentozi1905gs -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (12 Kasım 2012; 0:48:20)

quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

4 mevsim lastik yaklaşık 10 bin km yaptık 4 ayda, lastik tarihi 2012 nin ortalarıydı sanırım aldıgımda lastik tarihine dikkat etmiştim. bayide michelin energy saver la birebir aynı desen oldugunu görmüştüm. aşağı yukarı michelinle aynı yumuşaklıkta. ancak bu lastigin michelın le uzaktan yakından bir ilgisi olamaz. frenleri dahi kontrol ettirdim abs de sıkıntımı var noluyoruz diye ama tek suclu aldıgım bu lastik oldu. fren dozajını artırdıgım anda arac başlıyor kaymaya. bu markayı alacaklar sakın ola lastik başına 30 40 liradan kaçıp benim gibi pişman olmasınlar.

hocam naçizane bende yaklaşık 1 aydır bu lastikleri kullanıyorum sizin gibi bir sorun yaşamadım aksine fren mesafesinde yağışlı havada bile gayet memnunum abs daha geç devreye giriyor lastikleri taktığımdan beri
önceki lastiklerimin yıpranmış olmasından da kaynaklanan bir durum ancak ben bu lastiklerden şuanlık memnum iyi geceler

msunlu -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (12 Kasım 2012; 10:04:55)

bende 2 gün önce kışlıkları taktırdım. sadece eve dönüşte kullandım öyle çok test etme imkanım olmadı fakat, öncesinde yağan şiddetli yağmurdan dolayı yollar ıslaktı,
bende 100 km/h ile giderken sert fren yaptım yol güvenliğini alarak, genel itibari ile araç kayma eğilimi göstermedi ve ABS kısa süre devreye girdi, 50 km/h hıza düştüm.

burada şunu belirtmekte fayda var: kış lastiği ne marka olursa olsun +7 derecenin üzerinde ıslak zeminde tüm yaz lastiklerinden daha az yol tutuşu sağlar ve kayma eğilimi gösterir.

Sultan Baybars -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (13 Kasım 2012; 15:44:49)

Bugün Kormoran marka 205-55 16 ölçülerinde kışlık lastilker aldım ve taktırdım. Fiyatı bedava, performans ise mükemmel. Denildiği gibi Mıchıleın yan ürünü olarak üretiliyor. Islak zemin performansı şahane. Yol tutuşu beklediğimin üzerinde ve çok çok sessiz bir lastik. Yoldaki çukurları iyi absorbe edebiliyor ve iç kısmı en düzeyde sarsıntıya uğratıyor. Tek kelimeyle başarılı Kormoran.

lideramca -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (14 Kasım 2012; 19:04:07)

quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan Özdemir

Bugün Kormoran marka 205-55 16 ölçülerinde kışlık lastilker aldım ve taktırdım. Fiyatı bedava, performans ise mükemmel. Denildiği gibi Mıchıleın yan ürünü olarak üretiliyor. Islak zemin performansı şahane. Yol tutuşu beklediğimin üzerinde ve çok çok sessiz bir lastik. Yoldaki çukurları iyi absorbe edebiliyor ve iç kısmı en düzeyde sarsıntıya uğratıyor. Tek kelimeyle başarılı Kormoran.

fiyatı bedava derken,kaç tl?

Sultan Baybars -> Cevap: Kormoran marka lastik kullanan var mı? (14 Kasım 2012; 19:49:34)

quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

fiyatı bedava derken,kaç tl?

165 lira tanesi.

Sayfa: [1]      >>

Valid CSS!

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET
0.15625