- x
Eti mi ? Ülker mi ?
230 Cevap20666 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
[Poll]

Eti mi ? Ülker mi ?

Eti
  50% (501)
Ülker
  49% (486)

Toplam oy : 987

(en son oy tarihi : 26 Temmuz 2014; 16:33:15) 
Giriş

438 Mesaj
6 Şubat 2011; 15:03:14 

Ne alaka cemaatçilikle? Bi çıkın yurtdışına her bakkalda Ülker var ben 2 ülkeye gittim hiç Eti ürününe rastlamadım Ülker hem kaliteli hem de ihracatını yapıyo

Ama bir Eskişehirli olarak Eti

""PSN: FantasticTurkOrigin ID: FantasticTurk

Talon Katarina Akali Shen

299 Mesaj
6 Şubat 2011; 15:04:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Challengermert

Nerede üretildigi değil kimin ürettigi önemli
Ayrıca eti türk diyenler ve ülker israil diyenler
tam tersi ülker de sadece çalışanlar yahudi eti de sahipleri israil malı israil mallarını protesto ediyoruza bakın bir derim

Eti nin sahibi Eskisehirli is adamı Firuz Kanatlı dır İsraille iliskisini ilk defa senden duyuyorum

ESKİSEHİRSPOR

1058 Mesaj
6 Şubat 2011; 15:05:44 

Eti..

Ya Dost!

Insta!

673 Mesaj
6 Şubat 2011; 15:07:32 

Eti browni intense.

Ekşici değilim.

Galatasaray & Arsenal

25 Mesaj
6 Şubat 2011; 15:17:20 

Eti Akar

KaLbiFaÇaLIGeNç
-->ReLentLess

229 Mesaj
6 Şubat 2011; 15:25:18 

Eti

Beni evhamlı sanıyorlardı HAYIR! Ben sadece gafil değildim, o kadar! | Cennet Mekan Sultan Abdülhamid Han

"Evet bende korkuyorum ama yürümemi gerektiren sebepler, korkmamı gerektiren sebeplerden daha fazla" | Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç

Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

6032 Mesaj
6 Şubat 2011; 15:25:21 

Eti

3683 Mesaj
6 Şubat 2011; 15:35:50 

Ülkeri etisi gavuru cemaatçisi fark etmez beğendiğimi yerim

When a man lies, he murders some part of the world
These are the pale deaths which men miscall their lives
All this I cannot bear to witness any longer
Cannot the kingdom of salvation take me home

63 Mesaj

[6 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

6 Şubat 2011; 15:42:11 

Ülker tabiki.. Adamlar dünya ya açılıyor. Dünyanın ilk 3'deki Goldiva'yı satın aldılar...

244 Mesaj
6 Şubat 2011; 15:55:24 

babam ülkerde çalıştığı için tabikide ülker :D

525 Mesaj
6 Şubat 2011; 16:04:40 

Ülker.

O fındıklı çikolatayı yediğimden beri.

1233 Mesaj
6 Şubat 2011; 16:11:40 

Ülker tabiki. Etinin en fazla 3-5 ürünü vardır yiyebildiğim ama Ülkerin çoğu ürününü severek yerim.

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

510 Mesaj
6 Şubat 2011; 16:12:47 

Eti varken ülkere bakmam bile ;)
quote:

tam tersi ülker de sadece çalışanlar yahudi eti de sahipleri israil malı israil mallarını protesto ediyoruza bakın bir derim

Kimin arkasında siyasi bağların olduğunu gayet iyi biliyoruz.Eti Eskişehirdedir.(Bu herşeyi yahudilere yıkıp protesto etmek nedir anlamadım? Düşünün geçen Opel-Ford-Mazda-Volvo-Chevrolet-Pontiac-Saab bunlarda yahudiymiş :D )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StopDream -- 6 Şubat 2011; 16:16:45 >

Fizyoterapist Forum İçin Tıklayınız

5817 Mesaj
6 Şubat 2011; 16:15:50 

Bence nestle ama ikisi arasında seçim yapacaksam Canpare dışında her türlü eti.

5521 Mesaj
6 Şubat 2011; 16:17:17 

quote:

Orijinalden alıntı: numan75

İkisininde berbet olduğu ve iyi olduğu abur cuburlar var.

2013-2014
(3) Felipe Melo (4) Hamit Altıntop (5) Gökhan Zan (6) Ceyhun Gülselam (7) Aydın Yılmaz (8) Selçuk İnan (10) Wesley Sneijder (11) Didier Drogba (13) Dany Nounkeu (17) Burak Yılmaz (19) Umut Bulut (20) Bangna Bruma (21) Aurelien Chedjou (22) Hakan Balta (24) Erman Kılıç (25) Fernando Muslera (26) Semih Kaya (27) Emmanuel Eboue (35) Yekta Kurtuluş (50) Engin Baytar (52) Emre Çolak (53) Nordin Amrabat (55) Sabri Sarıoğlu (67) Eray İşcan (77) Albert Riera (82) Aykut Erçektin (86) Ufuk Ceylan

2666 Mesaj
6 Şubat 2011; 16:23:12 

Çikolatada Eti'nin üzerine var mı ya.
Biz Alamancıyız, hala oradan çikolatalar gelir. Onları yerken bile " ulan bu gavurlar bi Eti yese bidaha bunları yemez" derim.

Nikon FM2-50mm f1,4 AIS Nikkor--Sony NEX-5N --Leica M6 - Summicron 50mm - Voigtlander 35mm - Elmar-C 90mm - Voigtlander 21mm--

3504 Mesaj
6 Şubat 2011; 17:41:44 

ülker her türlü alır o çok övülen intensi bile beğenmedim ki eti almam için bir neden kalmadı. ha bazen kardeşim hoşbeş diye tutturur ona hoşbeş alırım ama hala 9kat favorim

3151 Mesaj
6 Şubat 2011; 18:06:25 

0

Ülker gerçekten uluslararası hatrı sayılan bir firma..Eti de çok güzel ürünlere sahip hakkını yemeyelim..Mercedes-Bmw gibi ikisi gözümde

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

948 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Irun_Each_Team
6 Şubat 2011; 18:41:56 

bisküvi,çubuk kraker ülker, kek,çikolata eti

173 Mesaj
6 Şubat 2011; 20:28:43 

Ayrım olmadan bazen ,eti bazende Ülker ürünlerini alıyorum.

Dünya Ahiretin Tarlasıdır.

62 Mesaj
6 Şubat 2011; 21:32:46 

eti yenilikçidir. öncüdür.reyizdir.

faber est suae quisque fortunae.

3833 Mesaj
6 Şubat 2011; 21:39:44 

Eti.Eşkişehirimin markası

Ölmeye hazır değilsen, kılıç takıp dolaşmayacaksın.

46 Mesaj
6 Şubat 2011; 21:47:14 

Eti alır.............

Bilakis iyi danseder.. O biçim ısrar ederim

1288 Mesaj
6 Şubat 2011; 21:59:19 

Eti

He was Tony Montana.The world will remember him by another name..
SCARFACE

402 Mesaj
6 Şubat 2011; 22:08:10 

Eti mi ? Ülker mi ?

Eti
50% (128)
Ülker
50% (128)

ULKERCILER ICIN ESITLIGI SAGLADIM

Kalbinizden sevgiyi hiç eksik etmeyin. Çünkü sevgi herşeyin anahtarıdır ve paylaştıkça çoğalır.Barış Akarsu

829 Mesaj
6 Şubat 2011; 22:35:21 

Eti herzaman Ülker gibi yeşil sermaye ye kaptırmaktan ve müslümanım diye gecinenleri zengin etmek mi kesinlikle hayır...................

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

489 Mesaj
6 Şubat 2011; 22:41:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Dream3rn

cemaatcimisin ?

Ne alakası var arkadaş. Ülker dar bir kesime hitap eden bir portföy değil.

Bilkent University - Translation and Interpretation
Vita PSN ID: by_cagri
Mercedes C Serisi Kulübü -(C-Club)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Şubat 2011; 22:42:18 

Genel olarak ülker...

Eti
49% (131)
Ülker
50% (134)

2802 Mesaj
6 Şubat 2011; 22:48:02 

son üretim çilkolatalarıyla ETİ bence...

241 Mesaj
6 Şubat 2011; 22:49:13 

hoşbeş çilekli

cemaate

HD6870 // FX6100 3.3GHz @ 4.0GHz // 4GB 1666 DDR3 // 700w psu // Ducky DK9008S Shine Mekanik Klavye //A4 Tech X7 mouse

6479 Mesaj
6 Şubat 2011; 23:04:41 

Olaya hangi açıdan bakıldığına bağlı. Sağlık açısından yaklaşırsak, Ülker'in yakınından geçmem, evime sokmuyorum. Yapay aroma, nişasta kaynaklı yapay şeker ve fason üretim.

Ortaklık yönünden bakarsak Ülker'e ödediğimiz her kuruş cemaate gittiği için, yine tercih etmem.

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 74 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı

151 Mesaj
6 Şubat 2011; 23:08:44 

ülkeri tercih ederim etiyide yerim hepsinin ayrı ayrı güzel ürünleri var

!Hayao Miyazaki!

1650 Mesaj
6 Şubat 2011; 23:13:25 

quote:

Orijinalden alıntı: audiocu

eti

sütü

829 Mesaj
6 Şubat 2011; 23:16:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Olaya hangi açıdan bakıldığına bağlı. Sağlık açısından yaklaşırsak, Ülker'in yakınından geçmem, evime sokmuyorum. Yapay aroma, nişasta kaynaklı yapay şeker ve fason üretim.

Ortaklık yönünden bakarsak Ülker'e ödediğimiz her kuruş cemaate gittiği için, yine tercih etmem.

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

2579 Mesaj
6 Şubat 2011; 23:17:45 

ülker.

1401 Mesaj
6 Şubat 2011; 23:19:18 

ülker

...

1979 Mesaj
6 Şubat 2011; 23:27:37 

Ülker'in ürünleri daha çeşitli bisküvisi güzel,etinin keki güzel bide maximusu

6256 Mesaj
6 Şubat 2011; 23:29:53 

hoşbeş
topkek
ikram
hanımeller
biskrem
karmen
crax
tutku
çokonat
maximus

markaya değil de ürüne bakmalı

yok size imza mimza, şımarıyorsunuz sonra...

2 Mesaj
6 Şubat 2011; 23:30:06 

eti nin mal içeceği yok

116 Mesaj
6 Şubat 2011; 23:31:04 

0

!!!...Dertleri zevk edindim bende neş'e ne arar, elem dolu gönlümde tükenmiyor hatıralar...!!!

Uzaklaştırılmış
6 Şubat 2011; 23:32:51 

Ülkerin kimse cemaatçi olduğunu inkar etmesin ancak o ülkerin sahibinin bir oğlu var düşman başına adam tam bir alemci ve cemaat okulunda okuyormuş atmışlar bunu okuldan ülkerin sahibide azıcık kırılmış bu cemaate ancak bağışlar falan son sürat devam

Uzaklaştırılmış
6 Şubat 2011; 23:37:52 

Bence ülker yurt dışında da çoğu ülkede bulabilirsiniz ülker ama etinin de hakkını yemeyelim o da mükemmel...

1424 Mesaj
7 Şubat 2011; 0:03:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Sucuklu Portakal

Ülker her zaman Eti'nin ürünlerini kopyalıyor, her şeyi... intense vb tarzı şeyler...

Çikolata olarak ülker ama geri kalan her şey için eti...

arkadaşım bilmeden sallamışsın bu taklit etme işini ilk eti başlattı daha sonra ülker buna karşılık birkaç ürünün aynısını yapınca ortalık karıştı ülker etiyi 1-2 kere taklit ediyorsa eti ülker'i 10 kere kopyalıyor

örnekleri

soldakiler ülker sağ taraf eti taklidi

çizi - tadında
ikram - ikidebir
çikolatalı gofret - eti gofreti

ayrıca dikkat edersen eti paketlerin renginide aynı yapıyor

burada ben ülkeri korumuyorum ülkerde taklit yapıyor örnek olarak milka m-joy ülker alpella rio bunlar olağan şeyler ama ilk olarak eti başlatınca ülkerin sahibimi artık kimse buna kızıp etinin kekleri filan taklit etti daha sonra davalık oldular

%48 eti
%51 ülker

%1 kararsız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marine-gear -- 7 Şubat 2011; 0:09:50 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

307 Mesaj
7 Şubat 2011; 2:01:28 

eti'nin çokoprensi güzel değil, Ülker'in ki güzel.

eti çikolata tadı iyi değil, ülker biraz daha iyi .

Eti kremalı yulaflı var o güzel.

3323 Mesaj
7 Şubat 2011; 11:40:22 

ikiside iyi ama birbirini taklit edip duruyolar intense taklidi ülker çikolatalım yedim hiç benzetememiş tadı sanki son kullanma tarihi geçmiş çikolatalar gbiydi yani kekte eti bisküvi deyince şüphesiz ülker misal ikram ile ikidebir çok farklı etinin bisküvisi zayıf hemen kırılıyo ağızda çabuk dağılıyo ama ikram bi başka
eti benim o harika zaten ülkerde tuttu rondonunkini halleyinkini tek lokmalık yaptı yaw ne gerek var bırak eti yapsın benim o yu daha birçok üründe eti ve ülker yarışır durumda tek bir seçim yapmak çok güç kimi zaman eti döver kiimi zaman ülker ürüne bağlı

ELECTRICAL AND ELECTRONIC ENGINEER
Est Sularus uth Mithas / Şerefim Yaşamımdır

310 Mesaj
7 Şubat 2011; 11:53:44 

ülker güzel olsa bile olabildiğince eti almaya özen gösteririm. keşke siz de öyle yapsınız.

67 Mesaj
7 Şubat 2011; 12:09:38 

0

3151 Mesaj
7 Şubat 2011; 12:26:14 

quote:

Orijinalden alıntı: By_Çağrı

Ne alakası var arkadaş. Ülker dar bir kesime hitap eden bir portföy değil.

Onlar herkese yobaz diye diye kendilerini yobazın önde gideni yaptılar haberleri yok..

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

50 Mesaj
7 Şubat 2011; 12:45:36 

Ülker Türkiye nin en büyük gıda şirketlerinden birisidir.
Eti nin bisküvilerinide gözardı etmemek gerekir.
Ama ülker bir adım önde herzaman.

Malazgirt'te destan,Çanakkale'de kahraman,Tuna Boylarında tarih yazan,göğsü iman dolu 'TÜRK AKINCILARIYIZ BİZ' !

130 Mesaj
9 Şubat 2011; 16:46:39 

tabiki ETİ KALİTELİ BİR FİRMA

814 Mesaj
9 Şubat 2011; 16:51:50 

Sponsorumuz olduğu için ETİ

EGE Üniversitesi Tarih

263 Mesaj
22 Şubat 2011; 10:29:24 

Bu seneki toplam satışlarda ETİ ülkeri bisküvi satışında tam 3 e katlamış çikolata satışlarında ise ülkeri ilkkez geçmiş yani şu anda sektörde kendi dalında 1 numara ETİ
bildiğiniz gibi ETİ nin en büyük rakibi ülker yaptıgı ürünlerini genelde fason olarak üretiyor.
Fason ne demektir sadece yediğiniz ürünün dış ambalajı ülkere ait içindeki ürün tamamen bilinmedik bir markaya ürettiriliyor örnek olarak karamanda faaliyet gösteren atölyeeden ileri gidemeyen küçük gıda kuruluşları
herhangi bir ülker ürününün ambalajına bakarak nerede hangi marka tarafından üretildiğini görebilirsiniz ülker nerdeyse %80 oranla ürünlerini farklı fabrikalara ürettiriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cliperinesk -- 22 Şubat 2011; 10:32:10 >

Katılım zamanı: 27 Haziran 2007;

573 Mesaj
22 Şubat 2011; 11:02:59 

Milli marka olduğu için ve sevdiğim ürünleri olduğu için ülker

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
22 Şubat 2011; 11:14:18 

Ülker kalitedir, sağlıklıdır, lezzetlidir, tazedir.
Ülker iyidir.
Ülker ülker ülker....

68 Mesaj
22 Şubat 2011; 12:00:44 

ikisinin de farklı tatları var ama seçmek gerekirse ülker...

1874 Mesaj
22 Şubat 2011; 13:59:29 

ETİ tabii ki.

Ülker mümkün olduğunca almamaya çalışıyorum. Yıldız Holding akp yandaşı olduğu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 22 Şubat 2011; 14:01:05 >

696 Mesaj
22 Şubat 2011; 14:23:23 

1)Ülker grubunu Türkiyede kurulu olan NBŞ (nişasta bazlı şeker)fabrikası var sırf bu fabrikayı kurabilmek için zamanıda akp hükümetine baskı yapmıştır ve sonunda da istediği fabrikasını kurmuştur şu anda bütün ürünlerinde bol bol nbş katkı sı vardır
2)Eti de Ülkerde 100/100 Türk sermayesi ile kurulu iki firmadır
3)Ülker grubu yeşil sermaye diye tabir edilen sermaye grubuna girdiği bir gerçektir
4)Ülker bir çok ürününü FASON olarak küçük firmalara ürettirmektedir Ülkerin Ankarada bir bisküvi fabrikası vardır oda bütün ürünleri orada üretmek için yeterli değildir..Çikolata fabrikasıda İstanbuldadır
5)Ülker Eti ürünlerini taklik etmektedir Eti yeni bir ürün çıkardığı zaman çok kısa bir süre içersinde Ülker aynı ürünü ambalajı ve ismini değişitirp piyasa girmek çabasındadır
6)Her iki markanında kendine göre güzel lezzetli ve marka ile bütünleşmiş olan ürünleri vardır
7)Son söz olarak benim kendi kişisel olarak tercihim Eti ürünlerinden yana olup Ülker inde bazı ürünlerini tüketmekteyim.

Cahillerle sakın tartışma!
Bir süre sonra seni kendi seviyelerine çekerler,
Ve o seviyeye alışkın oldukları için seni yenerler

3426 Mesaj
22 Şubat 2011; 14:29:43 

Hangisi Tayyip'in değildi?

VW Golf 7 1.4 TSI 122 hp Bixenon
HTC One/HTC One V

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
2 gün 23 sa. 40 dk. kadarı kaldı.
22 Şubat 2011; 14:36:11 

quote:

Orijinalden alıntı: asityanığı

1)Ülker grubunu Türkiyede kurulu olan NBŞ (nişasta bazlı şeker)fabrikası var sırf bu fabrikayı kurabilmek için zamanıda akp hükümetine baskı yapmıştır ve sonunda da istediği fabrikasını kurmuştur şu anda bütün ürünlerinde bol bol nbş katkı sı vardır
2)Eti de Ülkerde 100/100 Türk sermayesi ile kurulu iki firmadır
3)Ülker grubu yeşil sermaye diye tabir edilen sermaye grubuna girdiği bir gerçektir
4)Ülker bir çok ürününü FASON olarak küçük firmalara ürettirmektedir Ülkerin Ankarada bir bisküvi fabrikası vardır oda bütün ürünleri orada üretmek için yeterli değildir..Çikolata fabrikasıda İstanbuldadır
5)Ülker Eti ürünlerini taklik etmektedir Eti yeni bir ürün çıkardığı zaman çok kısa bir süre içersinde Ülker aynı ürünü ambalajı ve ismini değişitirp piyasa girmek çabasındadır
6)Her iki markanında kendine göre güzel lezzetli ve marka ile bütünleşmiş olan ürünleri vardır
7)Son söz olarak benim kendi kişisel olarak tercihim Eti ürünlerinden yana olup Ülker inde bazı ürünlerini tüketmekteyim.

Arkadaş gayet güzel özetlemiş ek olarak ülkerde kaliteli ürün sayısı son 5 yılda hızla düşmüştür ,benim gözümde fason ürün üreten tekstil firmaları gibi bir itibarı var bu firmanın.ayrıca duyduğuma göre nbş olayında ilk adımı atan yabancı bir fimaymış fakat yasalara göre yabancı firmalar yerli olmadan bu işe girişemezlermiş yabancı firmada hemen ülkere teklif götürmüş ve ülkerde kabul etmiş. neymiş para için yapılmayacak şey yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 22 Şubat 2011; 14:40:35 >

326 Mesaj