- x
ELEKTRİKTE UCUZ TARİFE HANGİ SAATLER ?
46 Cevap42353 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2728 Mesaj
5 Şubat 2011; 18:55:03 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Elektrik tüketiminde ucuz tarifenin zamanlarını bilen varmı acaba?

İmza Falan Kalmadı.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Şubat 2011; 19:03:51 

Gece 22 ile sabah 06 arası eğer benim gibi 23 sene böyle kullanmaya alışıksanız, bu tarife süper alt komşımdan 170 kw daha fazla harcayıp daha az eletkrik faturası ödemek süper bir duygu

birileri atacak tutacak onun için yazayım, teknoloji çagındayız, çamaşr makinem 24 saat programlı, bulaşık makinem 24 saat programlı, termosifonuma program saati taktım, bunlar programlıyarak gece çalışıtırıyorum, harika oluyor ne başında bekleme derdi var ne başka bir şey onlar yıkanıyor suda bekliyor sabaha asıyoruz, bulaşıklar ise önemli değil bekleme açısından, fırını programlıyorum gece pişiyor herşey, geriye sadece ütü kalıyor oda problem değil evde ütü gerektirecek bizde %90 bir şey yok, yıka çıkar giy ütüsü bozulmayan şeyler.

klima5505

sayın arkadaşım ben PM beceremiyorum yada bana yasak anlamam

ama fujitsu 14000 btu ınverter LCC serisi dünyanın en iyi klimalarından biridir, ondan yazıyorum, ben 28,5 metre karede kullanıyorum A sınıfı bu klima, alt komşumda Japon bir 18000 btu klima var aynı alanda kullanıyor bu japon asla fujitsu ile başa çıkamıyor ben o kadar memnunum biri 14 digeri 18 btu ama ben gördügümü yazıyorum yalan dolan yok ben fujitsu alacaklara keşif yaptırarak mutlaka almalarını öneririm, onlarca klima markası kulanmış biri olarak bu bambaşka

ha birde şu iki markayı karşılaştırdım mitsuler, biliyorsnuz biri elektrik digeri havy,

bana sorsalar eletric eve sokmam, arkadaşa 9000 btu krigamane serisini aldık kışın ortasında su koyverdi ama iklimsanın satdıgı 12000 btu eski ınverter mitsu 23 metre kare yerde harikalar yaratıyor, banamı bunlar denk geliyor bilemem ama ben bazı markalar dışına çıkmam artık.

2728 Mesaj
5 Şubat 2011; 19:48:22 

Teşekkür ederim :)

İmza Falan Kalmadı.

6663 Mesaj
6 Şubat 2011; 16:37:16 

Bende bir kaç cümle yazıyorum. Az elektrik parası verceğim diye sabah 7 de kalkıp işe gidecek insanların, çalışan komşuların tepesinde gece sabaha kadar gır gırr gırrr diye makina çalıştırmak nasıl bir duygu ?.. Bir çok cinayet bu yüzden çıkıyor...

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

4558 Mesaj
7 Şubat 2011; 1:35:19 

Akşam 17.01 akşam 22.00 saatleri arasındaki 1 kw elektrik ücretini 3 TL kabul edersek, 22.00-06.00 arasında 1 TL dir.
Sabah 06.01-17.00 arasında ise 2 TL.
Bu varsayımlara göre; özellikle 17.00-22.00 arasında 1 kez yıkayacağınız bulaşık makinası elektrik bedeli, akşam 22.00 den sonra 3 gece yıkayacağınız elektriğe bedeldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 7 Şubat 2011; 1:52:32 >

1: Samsung 46B650, Digiturk HD, Teledünya HD, Sony STR-DB 940 QS A/V Receiver, LG Bluray 550, Samsung HD860, Sony CDP-308ESD, Front JBL LX-55, Center Pio S-CR39, Sur.Wharfedale WH20, Sub Pioneer SW-110S.
2: Samsung 50Q92, Sony STR-DB925 QS Receiver, Samsung HD870, Atlanta HD, Front Technics SB-A33, Sub-Center-Rear JBL TLX 125 + Rear Sony SS-E 317V

6663 Mesaj
9 Şubat 2011; 13:14:46 

Bu basit örnek üzerinde açıklama yazıyorum..Şahsi düşüncemdir.. GECE 22 DEN SONRA ÇOK ELEKTRİK TÜKETMEYEN , saat 23, ve 24 gibi yatıp uyuyan normal aileler için üçlü tarife tuzak....Hiç bir anlamı yok.. saat 17 - 22 arası 3 liradan en pahalı elektriği kullanıyorsunuz..Gündüz tarifesi ise normal tarifenin aynı fiyatı...Normal ailelere .TEKLİ TARİFE uygun buradaki örnekte 2 liralık 24 saatlik tarife...Bilginiz olsun..Saygılarımla.. Gece yarısı uyku yok, dinlenme yok , ucuz elektrik kullanacağım derken en çok evde olduğumuz saatlerde 17 - 22 arası en pahalı ve yüksek elektrik fiyatını ödemiş oluyorsunuz... ANCAK SANAYİ KURLUŞLARI İÇİN CAZİP.. EN ÇOK ELEKTRİK TÜKETEN EN ÇOK GÜÇ ÇEKEN MAKİNALARINI GECE 22 SABAH 07 ARASI DEVREYE ALIYORLAR...Evde öyle bir durum yok..En çok gece yarısı çamaşır , bulaşık yıkanıyor..Bol bol komşuların hayır duaları alınıyor...Sonuçta ev sizin, karar sizn...saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 14 Şubat 2011; 11:27:57 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

1258 Mesaj
9 Şubat 2011; 14:13:10 

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Bu basit örnek üzerinde açıklama yazıyorum..Şahsi düşüncemdir.. GECE 22 DEN SONRA ÇOK ELEKTRİK TÜKETMEYEN , saat 23, ve 24 gibi yatıp uyuyan normal aileler için üçlü tarife tuzak....Hiç bir anlamı yok.. saat 17 - 22 arası 3 liradan en pahalı elektriği kullanıyorsunuz..Gündüz tarifesi ise normal tarifenin aynı fiyatı...Normal ailelere .TEKLİ TARİFE uygun buradaki örnekte 2 liralık 24 saatlik tarife...Bilginiz olsun..Saygılarımla.. Gece yarısı uyku yok, dinlenme yok , ucuz elektrik kullanacağım derken en çok evde olduğumuz saatlerde en tuzlu elektrik fiyatını ödemiş oluyorsunuz... ANCAK SANAYİ KURLUŞLARI İÇİN CAZİP.. EN ÇOK ELEKTRİK TÜKETEN EN ÇOK GÜÇ ÇEKEN MAKİNALARINI GECE 22 SABAH 07 ARASI DEVREYE ALIYORLAR...Evde öyle bir durum yok..En çok çamaşır , bulaşık yıkanıyor..Sonuçta ev sizin, karar sizn...saygılarımla..

Ben evimde üçlü tarife kullanıyorum. yaz kış 3er ay olmak üzere klima sabaha kadar 17.00 dan sabah 07:00 kadar çalışıyor. Aylardır hesaplıyordum. Bu ayda 100 TL geldi. Üçlü ile tekli arasında fiyat olarak 1 tl ya oynuyor yada oynamıyor. Oda makineleri 22.00 dan sonra çalıştırmaya dikkat ediyoruz o halde böyle. Tarifemi ben tekli tarifeye çevireceğim. Hiç olmassa istediğim gibi akşamları kullanırım elektriği.
Yani üçlü tarife normal bir ev için hiç bir işe yaramıyor. Birde kullanıma dikkat etmesseniz daha da fazla ödemek zorunda kalırsınız.

2728 Mesaj
14 Şubat 2011; 20:55:19 

Herkese çok teşekkür ederim .

İmza Falan Kalmadı.

5308 Mesaj
15 Şubat 2011; 13:38:16 

Klima vs. gibi elektrikli ürünlerle ısınan evler için 3 lü tarife tamaman tuzak.Bizim saatler komple yenilendi.gündüz tarife 270 kw,17 00- 22 00 arası 180 kw,22 00-06 00 arası 170 kw tüketim yazıyor fatura bilgisinde,Klima nın biri 24 saat devrede.Bulaşık genelde 22 den sonraya kalıyor zaten çoğunlukla,çamaşır değişken oluyor bazen geç saate sarkıyor.İstediğin kadar sıksan ne olur ki 17 -22 arasında kullanımı 50 kw tını 22 sonrasına kaydırsan ne olur.Yine zararlı çıkarsın,birde paranoyak olmak var cabası....

Buradaki konu klima ise klima ile ısınan için 3 lü tarife intahar olur bence.

Ben tekli tarifeyi kullanıyorum toplam fatura ocak ayı 175 TL.Herşey elektrikli ocak,sıcak su,klima herşey dahil.3 lüde çok sıksak 20 tl zor kar olur.Değmez arkadaş....

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

12025 Mesaj
16 Şubat 2011; 12:33:37 

Düzenini ayarlamayan aileler için tuzak, ama düzenini bilenler için bence de öyle değil.

Gelişmiş düzgün beyaz eşya kullanların gece ses problemi olmaz, zaten çamaşır makinesinde suda bırakma fonksiyonunu seçerseniz sabah uyandığınızda sıktırırsınız. Bulaşık makinesi zaten rahatsız edecek ölçüde ses yapmaz.

Dijital saatimiz olsaydı ben üçlü tarifeye geçerdim sanırım ama sayaçlarımız sanayi tipi mekanik.

5308 Mesaj
24 Şubat 2011; 18:36:59 

Bu konu ile ilğili çok güzel bir verisi olan site,bence herkes kendisi hesaplasın...

http://neonebu.com/Show...=kolayerisim&CId=160339

Ben hesapladım,şu anki kullanım alışkanlığına göre kafa kafaya,egerki akşam kullanımının 100 kw lık kısmını geceye atlatabilirsemki çok sıkı uyraşmak lazım (akşam kullanım 233 kw,gece 219 kw) %10 kara geçebiliyorum
o da bu ay ki tüketimim203 tl,yani 20 tl kar edbilirim en fazla, valla ben riske girmem kendim ide üzmem!!!

0

Ekteki dosya (1)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2 Mesaj
20 Eylül 2012; 15:30:57 

ya arkadaslar hangi saat kullandımı nasıl bilirler nasıl anlirler ...gelir okuturp faturalandirirler o kadar

25 Mesaj
28 Eylül 2012; 9:50:34 

quote:

Orijinalden alıntı: turanyuvaci

ya arkadaslar hangi saat kullandımı nasıl bilirler nasıl anlirler ...gelir okuturp faturalandirirler o kadar

akıllı sayaçlarda T1 T2 T3 zaman dilimleri var.
T1: saat 07:00-17:00(normal tarife ücreti)
T2: saat 17:00-22:00(en pahalı tarife ücreti)
T3: saat 22:00-07:00(en ucuz tarife ücreti)
arasındaki tüketimleri kaydeder.okuyucu elindeki okuma cihazı ile değerleri kaydedince hangi saatte ne kadar tükettiğin ortaya çıkar

Tek başıma olsam şaha gedaya kul olmam
Viran olası hanede evlad ü ıyal var

4375 Mesaj
28 Eylül 2012; 10:09:50 

quote:

Orijinalden alıntı: pathfinder481

akıllı sayaçlarda T1 T2 T3 zaman dilimleri var.
T1: saat 07:00-17:00(normal tarife ücreti)
T2: saat 17:00-22:00(en pahalı tarife ücreti)
T3: saat 22:00-07:00(en ucuz tarife ücreti)
arasındaki tüketimleri kaydeder.okuyucu elindeki okuma cihazı ile değerleri kaydedince hangi saatte ne kadar tükettiğin ortaya çıkar

peki arkadaşlar tedaş a başvurduk tekli tarifeye geçmek istiyorum diye en ucuz yani T3 tarifesini seçebilirmiyiz bu tarifenin tedaşta T3 diyemi tabir ediliyor başvurduğumuzda ben T3 tarifesine geçmek istiyorum deyip adam suratımıza bakıp höö demesin

iPhone 5S Kullanici Kulübü

iPhone 5S 16 GB Beyaz

25 Mesaj
28 Eylül 2012; 10:53:29 

quote:

Orijinalden alıntı: web101

peki arkadaşlar tedaş a başvurduk tekli tarifeye geçmek istiyorum diye en ucuz yani T3 tarifesini seçebilirmiyiz bu tarifenin tedaşta T3 diyemi tabir ediliyor başvurduğumuzda ben T3 tarifesine geçmek istiyorum deyip adam suratımıza bakıp höö demesin

öyle bir şey mümkün değil.
eski mekanik saatlerde sadece tek standart tarife geçerlidir.akıllı sayaç dediğimiz elektronik saatlerde ise ya standart tarifeden ücretlendirilirsiniz ya da 3 lü tarife denilen farklı saatlerde farklı ücret uygulanan tarifeye geçersiniz.
dediğin gibi birşey yaparsan adam suratına bakıp hööö der elbette

4375 Mesaj
28 Eylül 2012; 11:16:14 

quote:

Orijinalden alıntı: pathfinder481

öyle bir şey mümkün değil.
eski mekanik saatlerde sadece tek standart tarife geçerlidir.akıllı sayaç dediğimiz elektronik saatlerde ise ya standart tarifeden ücretlendirilirsiniz ya da 3 lü tarife denilen farklı saatlerde farklı ücret uygulanan tarifeye geçersiniz.
dediğin gibi birşey yaparsan adam suratına bakıp hööö der elbette

yapma yaw bende bi uyanıklık yapayım ucuz elektirik kullanayım dedim türkiyede yaşadığımı unutmuşum peki üçlü tarifemi uygun yoksa standart tarifemi elektirik tüketim alışkanlığımız gündüz gece fark etmiyor kafamıza göre takılıyoruz

iPhone 5S Kullanici Kulübü

iPhone 5S 16 GB Beyaz

25 Mesaj
28 Eylül 2012; 12:59:54 

quote:

Orijinalden alıntı: web101

yapma yaw bende bi uyanıklık yapayım ucuz elektirik kullanayım dedim türkiyede yaşadığımı unutmuşum peki üçlü tarifemi uygun yoksa standart tarifemi elektirik tüketim alışkanlığımız gündüz gece fark etmiyor kafamıza göre takılıyoruz

gündüz gece farketmiyorsa standart tarifeden şaşma.
ama 17-22 saatleri arası tüketimini kısabilirsen(ç.makinası,b.makinası,fırın,ocak,şofben vs.22 den sonra kullanırsan) 3 lü tarife uygun.yok ben bunlara uyamam diyorsan tek tarife en ideali

2411 Mesaj
24 Ekim 2012; 22:04:11 

geçenlerde birileri gelip biz evde yokken akıllı saat takmışlar,
faturaya 45 lira ilave geldi, neyse bunu yedik.
şimdi ben istesem standart tarifede kalabilirmiyim acasba?

2025 Mesaj
24 Ekim 2012; 22:26:46 

quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

Başvuru yaparak tekrar eski tarifeye dönebilirsiniz. Ben bu şekilde değiştirttim.

2411 Mesaj
24 Ekim 2012; 22:35:24 

teşekkürler,
2-3 ay deneyelim bakalım,
bu tarife sanki kazık gib geldi.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
4 gün 1 sa. 5 dk. kadarı kaldı.
24 Ekim 2012; 22:50:59 

quote:

45 tl ilave saat parası eğer mantıklı kullanırsanız uygun bir tarife.

2411 Mesaj
25 Ekim 2012; 23:14:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

45 tl ilave saat parası eğer mantıklı kullanırsanız uygun bir tarife.

Bakalım,
ayda 10 lira kar edersek 5 ayda kara geçeriz,
yoksa standarda döneriz.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
26 Ekim 2012; 0:56:26 

quote:

Bakalım,
ayda 10 lira kar edersek 5 ayda kara geçeriz,
yoksa standarda döneriz.

17 - 22 saatleri arasında dikkat ederseniz, makineleriniz programlı ise kullanma alışkanlıklarınıza göre en az 30 tl karınız olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1100 Mesaj
5 Kasım 2012; 3:57:55 

quote:

Orijinalden alıntı: hunter87

Başvuru yaparak tekrar eski tarifeye dönebilirsiniz. Ben bu şekilde değiştirttim.

Burada bir karışıklık olmuş. hunter87 tarifede kalabilirmiyim demiş. Akıllı saat takılmış olsa bile başvuru yapılmadığı sürece fatura standart
tarifeden gelir diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonkurt -- 5 Kasım 2012; 3:58:40 >

"HAYATTA YEGÂNE VARLIĞIM VE SERVETİM, TÜRK OLARAK DOĞMAMDIR."
“BU MEMLEKET TARİHTE TÜRKTÜ, HÂLDE TÜRKTÜR VE EBEDİYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR.”
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

2025 Mesaj
5 Kasım 2012; 19:37:15 

quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

Burada bir karışıklık olmuş. hunter87 tarifede kalabilirmiyim demiş. Akıllı saat takılmış olsa bile başvuru yapılmadığı sürece fatura standart
tarifeden gelir diye biliyorum.

Hayır, otomatik olarak 3 lü tarifeye geçiyorsunuz, eski standart tarifeye dönmek için başvuru yapmanız gerekiyor. Yani 3 lü tarifeye geçişte size sorulmuyor, otomatik yapılıyor.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
5 Kasım 2012; 19:52:24 

Sanırım semte göre izmir de ayrı uygulama var, bizim apartmanda kimseye sormadan bütün sayaçlar elektronik olan ile değişti (benimki hariç, bende vardı).
Bütün apartman tedaş md. lüğüne hücum etti ben bunu istemem diye (3 lü tarife istemem) ve adam durun ne oluyor kimse dilekçe vermeden 3 lü tarifeye geçirlmez dedi paşa paşa geri geldiler, ve eski tarifelerini kullanıyorlar ben hariç.

2025 Mesaj
5 Kasım 2012; 21:43:08 

Bizim eve bağlanırken elektronik sayaç olarak bağlandı ilk ve direk 3 lü tarife ile başladık bizde ama binada değişen saatlerde var ve onlar da 3 lü tarifeye geçtiler. sizde öyle olması biraz garip doğrusu :)

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
5 Kasım 2012; 21:49:49 

Eve gelen faturalara bakmayınız orada bilgilendirme olarak 3 ayrı şekilde yazıyor gidip tedaşa sorunca tek tarife oldugunu ancak dilekçe ile geçilecegini söylüyorlar.
Zaten apartmanda oturanların koşar adım tedaşa gitme nedenleri faturada 3 ayrı ücretlendirme görmeleri ile akılları başından gitti ve dönerken sevinçli idiler.

2411 Mesaj
5 Kasım 2012; 23:46:55 

quote:

Eve gelen faturalara bakmayınız orada bilgilendirme olarak 3 ayrı şekilde yazıyor gidip tedaşa sorunca tek tarife oldugunu ancak dilekçe ile geçilecegini söylüyorlar.
Zaten apartmanda oturanların koşar adım tedaşa gitme nedenleri faturada 3 ayrı ücretlendirme görmeleri ile akılları başından gitti ve dönerken sevinçli idiler.

Desenize aylardır komşuları boşuna rahatsız ettik, tüh be,
biz de tasarruf edelim diye gece yarıları çamaşır yıkıyoruz
Neyse sabah kalkınca hemen yeşilırmak elektriğe gidiyorum.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
6 Kasım 2012; 0:06:43 

quote:

Desenize aylardır komşuları boşuna rahatsız ettik, tüh be,
biz de tasarruf edelim diye gece yarıları çamaşır yıkıyoruz
Neyse sabah kalkınca hemen yeşilırmak elektriğe gidiyorum.

Ben bizim apartman ile ilgili durumu yazdım eğer sizin oradaki prosedür farklı ise bunu bilemem, komşuların faturasını bende görünce aman dikkat edin 3 lü tarifedesiniz çok fatura gelir der demez herkes soluğu tedaşta aldı, baktılarki dilekçe vermeden bu iş olmuyormuş izmir de.

2411 Mesaj
6 Kasım 2012; 7:54:57 

Otomatik geçmedi ise ben kendim geçmeyi düşünüyorum, tasarruf iyidir.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
6 Kasım 2012; 8:12:56 

çamaşır, bulaşık, fırın, ütü, elektrikli termosifon gibi işleri gece 10 dan sonra yapacak ve buna riayet edecekseniz süper.

2411 Mesaj
6 Kasım 2012; 8:32:32 

quote:

çamaşır, bulaşık, fırın, ütü, elektrikli termosifon gibi işleri gece 10 dan sonra yapacak ve buna riayet edecekseniz süper.

aynen.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
6 Kasım 2012; 8:35:15 

quote:

aynen.

Evinizde ne ile ısınıyorsunuz bilmiyorum, eğer klima, kombi gibi ise onları o saatde tasarruf yapacagım diye sakın kapamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 6 Kasım 2012; 13:34:51 >

Uzaklaştırılmış
6 Kasım 2012; 14:30:29 

Gece 10 dan sabaha kadar klimaları full liyom.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2411 Mesaj
6 Kasım 2012; 19:29:24 

quote:

Evinizde ne ile ısınıyorsunuz bilmiyorum, eğer klima, kombi gibi ise onları o saatde tasarruf yapacagım diye sakın kapamayın.

maalesef klima yok, oduna devam

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
6 Kasım 2012; 19:37:22 

quote:

maalesef klima yok, oduna devam

Herkes istediği ile mutlu olsun.

Uzaklaştırılmış
11 Kasım 2012; 22:58:04 

bu tarifeye dahil olup olmadığımızı nasıl anlayabilirz? faturadan belli olur mu ?

355 Mesaj
29 Kasım 2012; 9:16:39 

[font="Tahoma"]Akşam 17-22 arası elektrik kullanımına dikkat edilirse ve aşağıdaki elektrikli cihazlar 22:00 - 06:00 arası kullanılırsa normal bir evde 3-5 TL kâr yapılabilir.
Çamaşır mak.
Bulaşık Mak.
Elektrikli şofben.
Ütü

Bunların dışında kış aylarında geceleri elektrikli ısıtıcı kullanmayı düşünüyorsanız bu (üçlü okuma) tarife sizi ihya eder.

3lü okumaya geçmeden önce evinize gelen faturada aşağıdaki fiyatlara göre bir hesap yaparak avantaj/dezavantaj durumunu görebilirsiniz. (Ev faturasında gündüz/puant/gece kullanım miktarları kw cinsinden yazar ancak tekli okuma tarifesinde iseniz sadece gündüz okumanın altında bir fiyat yazar)

2012 YILINDA KİLOWATT SAAT ÜCRETLERİ (2012 Ekim):

Tek Terim Tarifesi:
1 kilowatt saat - 28,386 kuruş

Akıllı Sayaç Tarifesi:
Gündüz Zaman Aralığı (T1): 1 kilowatt saat - 26,729 kuruş
Puant Zaman Aralığı (T2): 1 kilowatt saat - 42,067 kuruş
Gece Zaman Aralığı (T3): 1 kilowatt saat - 15,669 kuruş

Gündüz 06:00 - 17:00
Puant 17:00 - 22:00
Gece 22:00 - 06:00
[/font]

Akıllı Sayaç Tarifesi ile Tekli Okuma Karşılaştırma:
Gündüz Zaman Aralığı (T1): Yüzde 6 ucuz
Puant Zaman Aralığı (T2): Yüzde 48 pahalı
Gece Zaman Aralığı (T3): Yüzde 45 ucuz

• HP 2570p notebook
  • 2012 Astra H 1.3 easytronic

•  
    49 Mesaj
    29 Kasım 2012; 10:28:31 

anlamadığım yada anlayamadığım bir şey var. son dört ayda ev de ki kullanım değişmemesine rağmen faturalar artarak 100-115-120-165 tl olarak geldi. neler döndüğünden haberi olan var mı? kriz vurmadı ülkeye de! bana olanla oluyor. var mı çare bulan....

murat xbox

355 Mesaj
    30 Kasım 2012; 15:28:20 

quote:

Orijinalden alıntı: mureynur

anlamadığım yada anlayamadığım bir şey var. son dört ayda ev de ki kullanım değişmemesine rağmen faturalar artarak 100-115-120-165 tl olarak geldi. neler döndüğünden haberi olan var mı? kriz vurmadı ülkeye de! bana olanla oluyor. var mı çare bulan....

faturanın birine zam yansıdı, diğerine de kış(kombi+elektrikli ısıtıcı)

• HP 2570p notebook
  • 2012 Astra H 1.3 easytronic

• 429 Mesaj
    26 Ekim 2013; 21:40:18 

Faturada gündüz-puant-gecede farklı değerler yazıyor. Bu şimdi indirimli tarifenin uygulandığı anlamına mı geliyor?

2728 Mesaj
    26 Ekim 2013; 22:47:43 

quote:

Orijinalden alıntı: amuleth

Faturada gündüz-puant-gecede farklı değerler yazıyor. Bu şimdi indirimli tarifenin uygulandığı anlamına mı geliyor?

Belirttiğiniz sanırım 3lü tarife oluyor hocam. ama indirimli olup olmadığı konusunda bilgim yok maalesef...

İmza Falan Kalmadı.

105 Mesaj
    27 Ekim 2013; 9:17:10 

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

Akşam 17.01 akşam 22.00 saatleri arasındaki 1 kw elektrik ücretini 3 TL kabul edersek, 22.00-06.00 arasında 1 TL dir.
    Sabah 06.01-17.00 arasında ise 2 TL.
    Bu varsayımlara göre; özellikle 17.00-22.00 arasında 1 kez yıkayacağınız bulaşık makinası elektrik bedeli, akşam 22.00 den sonra 3 gece yıkayacağınız elektriğe bedeldir.

bunları bilmiyordum hiç, öğrendiğim iyi oldu, teşekkürler

Sanki imza koyunca bir şey fark ediyorda, imza koyuyoruz.

4558 Mesaj
    3 Kasım 2013; 14:34:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Crown`Clown

bunları bilmiyordum hiç, öğrendiğim iyi oldu, teşekkürler

Bu özellik elektronik elektrik sayaçlarında vardır. Başka bir anlatımla eski sistem elektrik sayaçlarında her daim 2 TL ücret ödersiniz. Elektronik olanlarda, gece 22.00 den sonra çalıştırılan bulaşık-çamaşır makinası vb cihazların tüketimi düşük olacaktır.

1: Samsung 46B650, Digiturk HD, Teledünya HD, Sony STR-DB 940 QS A/V Receiver, LG Bluray 550, Samsung HD860, Sony CDP-308ESD, Front JBL LX-55, Center Pio S-CR39, Sur.Wharfedale WH20, Sub Pioneer SW-110S.
    2: Samsung 50Q92, Sony STR-DB925 QS Receiver, Samsung HD870, Atlanta HD, Front Technics SB-A33, Sub-Center-Rear JBL TLX 125 + Rear Sony SS-E 317V

105 Mesaj
    3 Kasım 2013; 14:46:06 

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

Bu özellik elektronik elektrik sayaçlarında vardır. Başka bir anlatımla eski sistem elektrik sayaçlarında her daim 2 TL ücret ödersiniz. Elektronik olanlarda, gece 22.00 den sonra çalıştırılan bulaşık-çamaşır makinası vb cihazların tüketimi düşük olacaktır.

tamam teşekkürler tekrardan bilgilendşrme için

Sanki imza koyunca bir şey fark ediyorda, imza koyuyoruz.

429 Mesaj
    5 Kasım 2013; 3:57:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Crown`Clown

tamam teşekkürler tekrardan bilgilendşrme için

sadece elektronik sayaç olması yetmiyor, indirimli tarifeye geçmek için dilekçe de vermek gerekiyormuş.

Sayfa:   [1]
    Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Klimalar » ELEKTRİKTE UCUZ TARİFE HANGİ SAATLER ?
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.547