Şimdi Ara

Azerbaycanda hayat (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
6
Favori
29.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sokaklarda sigara içki içen insanlarla karşılaşılabilen bir ülke mi?Hiç denk geldiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 15 gün sonra

Sokaklarda sigara içki içen insanlarla karşılaşılabilen bir ülke mi?Hiç denk geldiniz mi?

Valla soyle düşündüm de gündüz vakti hic gelmedim. Gece belki gelmisimdir ama hatirlayamadim. Cok az yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps_hero

quote:

Orijinalden alıntı: gmfaruk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gmfaruk

quote:

arkadaşlar azerbaycanda yaşıyorum hayatla,eğitimle diğer şeylerle ilgili sorular sorabilirsiniz çok SS istemeyin ama yinede elimden geldiğince ss koyarım

hala ordamisiniz hayat nasi gidiyo

Hayir 2 aydir Avustralya sydneydeyim universite icin geldim.

orada da cok toz isleri var sehirlerde ruh yok abi dayim 3- 4 sene orda kalmisti oyle diyo ama kizlari iyidir

Nasil ruh yok hocam. Sydney diyorum dünyanın en marjinal ulkesinin en büyük sehri

kendi memlekwtine baglilik duygusuyla soylemis olabilir heralde ama cok uzak biletlerde baya bi pahali

• Azarbaycnda türkiyeden geldigini söyleyince üstüne atlıyorlar hele türksen kızlar etrafnda dönüyor

• Bi chat siteleri vardı şu an aklma gelmiyor orada baya konuşmuşdm erkk olsun kız olsun avatarları türkiyeden hep

Hatta biri türk chat sitesi istemişdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi run...rabbt -- 13 Mayıs 2014; 12:31:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: run...rabbt

Bi chat siteleri vardı şu an aklma gelmiyor orada baya konuşmuşdm erkk olsun kız olsun avatarları türkiyeden hep

Hatta biri türk chat sitesi istemişdi

Vkontakte ola bilir mi baya kullaniliyor azerbaycannda

• ps_hero P kullanıcısına yanıt
    Evt hocam ama türkyden site engeli geldi diye biliyorum

ıs olanakları derken hanı ıs bulma sansı mesala ben burda unıversıte okuyup orda ıs bulabılırmıyım
  • Azerbaycanda kızlar teklif ediyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: anteplee35

ıs olanakları derken hanı ıs bulma sansı mesala ben burda unıversıte okuyup orda ıs bulabılırmıyım

Hiçbir devlet dairesinde almazlar,İyi bir mühendis isen belki

• Kızlar nasıl türk kızları gibimi değişikler varmı tip olarak ?
  • Azerbaycan'da 15 gün geçirip Bakü çevresinde birçok yerde bulunmuş biri olarak biraz izlenim paylaşayım;

1. Bakü şehir mimarisi olarak bizden 5-10 sene ileri ama insanların yaşam biçimi bizden 20 sene geri...
    2. Türklere olan saygı ve hürmet insanı onurlandırıyor, çoğu kişinin Türkiye'ye ve Türkiye'deki hayata ilgisi var bir şekilde.
    3. Yabancı bir ülkede aynı dili konuşabilmek, anlaşabilmek acayip güzel.
    4. Ülke polis devletine dönmüş, açık alanlarda Aliyev hakkında konuşmak ve eleştirmek gayet tehlikeli gibiydi. Herkes kesin bir şekilde korkuyor, polis görür duyar gözaltına alır diye...
    5. Yemekleri bence Türk damak tadından çok uzak, yemek seçen benim gibiler aç kalabilir orada...
    6. İlginç bir şekilde herkeste hızlı araba kullanma merakı var; babasının arabasını kaçıran liseli ergen misali. Karşıdan karşıya geçerken CİDDEN dikkatli olmak lazım!
    7. Gelir düzeyi farklılı kendisi hissettiriyor. Zengin ve fakir kesim arasında uçurum var ve orta sınıf yok gibi sanki...
    8. Lüks araba düşkünlüğü hemen farkediliyor.
    9. Kızlarda erkekler kadar sıcak kanlı, selam verip muhabbet ediliyor. Gayet medeni ve çağdaş bir yaşam var.
    10. Marketteki ürünlerden oteldeki havluya kadar her yerde Türk malları görmek güzeldi.
    11. Hayatımdaki ilk rüşveti Azerbaycan'da verdim. Rüşvet olayı günlük hayatın bir parçası. Rüşvet değil Hürmet diyelim biz ona!
    12. Belki benim tecrübem dolayısıyla ön yargılı bir yorum olacak ama çalıştığımız yerdeki insanlar tembelliğe alışmış gibi, kimseye iş yaptıramıyorsun. Ne istesen Sehere diyerek sallıyorlar...
    13. Bence gidip görülmesi gereken bir ülke kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DENIZCISERKAN -- 13 Mayıs 2014; 19:11:16 >

• Mesajım bulunsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Tall Man

Azerbaycanda kızlar teklif ediyormuş

Maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: DENIZCISERKAN

Azerbaycan'da 15 gün geçirip Bakü çevresinde birçok yerde bulunmuş biri olarak biraz izlenim paylaşayım;

1. Bakü şehir mimarisi olarak bizden 5-10 sene ileri ama insanların yaşam biçimi bizden 20 sene geri...
    2. Türklere olan saygı ve hürmet insanı onurlandırıyor, çoğu kişinin Türkiye'ye ve Türkiye'deki hayata ilgisi var bir şekilde.
    3. Yabancı bir ülkede aynı dili konuşabilmek, anlaşabilmek acayip güzel.
    4. Ülke polis devletine dönmüş, açık alanlarda Aliyev hakkında konuşmak ve eleştirmek gayet tehlikeli gibiydi. Herkes kesin bir şekilde korkuyor, polis görür duyar gözaltına alır diye...
    5. Yemekleri bence Türk damak tadından çok uzak, yemek seçen benim gibiler aç kalabilir orada...
    6. İlginç bir şekilde herkeste hızlı araba kullanma merakı var; babasının arabasını kaçıran liseli ergen misali. Karşıdan karşıya geçerken CİDDEN dikkatli olmal lazım!
    7. Gelir düzeyi farklılı kendisi hissettiriyor. Zengin ve fakir kesim arasında uçurum var ve orta sınıf yok gibi sanki...
    8. Lüks araba düşkünlüğü hemen farkediliyor.
    9. Kızlarda erkekler kadar sıcak kanlı, selam verip muhabbet ediliyor. Gayet medeni ve çağdaş bir yaşam var.
    10. Marketteki ürünlerden oteldeki havluya kadar her yerde Türk malları görmek güzeldi.
    11. Hayatımdaki ilk rüşveti Azerbaycan'da verdim. Rüşvet olayı günlük hayatın bir parçası. Rüşvet değil Hürmet diyelim biz ona!
    12. Belki benim tecrübem dolayısıyla ön yargılı bir yorum olacak ama çalıştığımız yerdeki insanlar tembelliğe alışmış gibi, kimseye iş yaptıramıyorsun. Ne istesen Sehere diyerek sallıyorlar...
    13. Bence gidip görülmesi gereken bir ülke kesinlikle.

Hepsi doğru.

• Bir ekmek ne kadar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: saasc

Bir ekmek ne kadar ?

0.30 manat yani 0.81 tl

Ozaman orada hayat pahalı öyle mi?
    Yurt hariç 300-400 lira ile geçirilir mi?

Sosyal bir insan degilim gezip tozmam kirk yılda bir olur

• quote:

Orijinalden alıntı: saasc

Ozaman orada hayat pahalı öyle mi?
    Yurt hariç 300-400 lira ile geçirilir mi?

Sosyal bir insan degilim gezip tozmam kirk yılda bir olur

Daha azı ile de gecinilir ama sıkıcı bir hayat olur. Hayat pahali ve maaşlar çok düşük.

anladım hocam son olarak en ucuz ve guvenılır (Gıda-elektronik için) alışveriş sitesinin linkini verebilir misiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.