Şimdi Ara

Hız aşırtma efsanesi Shamino, EVGA'dan Asus'a geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Hız aşırtma dünyasının saygın isimlerinden Peter Tan "Shamino", Asus'un mühendislik ekibine dahil oldu. Foxconn'da Quantum Force serisi anakartlardan sorumlu olan ve son olarak EVGA'nın mühendislik takımında Classified serisi yüksek performanslı anakartları geliştiren ekibe danışmanlık yapan Shamino'nun, Asus'daki yeni görevine başladığı bildiriliyor.

Shamino'yu kadrosuna katarak yüksek performans segmentindeki hız aşırtma odaklı anakartlara verdiği önemi gözler önüne seren Asus, Intel X68 ve AMD 990FX çipsetleri için kendi sınıfında hız aşırtma yetenekleri en yüksek, tasarım anlamında en agresif modellere imza atmayı amaçlıyor.

• ne güzel iş, vay anasını yavv...
    ev-ofis olarak, haftada 10 takım (anakart-cpu-ram-gpu-psu), 40 litrede sıvı azot getirip bıraksınlar kapının önüne, sen sonra takıl...
    mis!!!
    Çalıştığın yer de Asus, hemde Evga'dan transfer olurken transfer parası da almıştır.
    Ayda 5000£su rahat vardır...nispeten yatarak!
  • Ülkemizde Evga ürünlerinin satışı olmayıp Asus ürünlerinin satışı olduğu düşünülürse, bizim adımıza iyi bir gelişme olucak gibi görünüyor
  • ee hak verilmez alınır...
  • bir iki kişi test programında sonuç alcak diye uğraştıkları şeylere bak.. son kullanıcıyı değil hız aşırtmacıları düşünüyor bunlar.. yani asusu hız aşırtma konusunda prestijli bir konuma getirsinde gerisi önemli değil.. sonra ürettikleri o kartları ağırlığınca altın fiyatına bir iki elit kişiye satarlar, ki çalışma yapıp asus ismini en üste yazdırsınlar...sanki sizi düşündüğü için mi almış adamı işe!!!
  • @Batuist, hız aşırtma konusundaki değerlendirmeniz nereden baktığınızla ilgili. Formula 1 dünyasında otomobil üreticileri her yıl milyonlarca dolar harcıyor ve orada geliştirilen teknolojiler milyonlarca kişinin kullandığı yol otomobillerine uyarlanabiliyor. Yüzlerce dolarlık anakartlar, Asus gibi üreticilerin anakart satışlarında en küçük payı oluşuturuyorlar. Örneğin G31 çipsetli anakartlar geçen yıl ülkemizde en çok satan anakartların başında geliyorlardı. Hız aşırtma konusunda elde edilen deneyimler, daha stabil anakartlar için hangi komponentlerin kullanılmasından, daha düşük fiyatlı ürün gruplarında kullanıcılara nasıl daha fazla özellik sunulacağına kadar pek çok farklı alanda kullanılıyor. Yani araştırma-geliştirme çalışmalarının bir ayağı olarak değerlendirilebilir bu yatırımlar. Tabi öte taraftan prestij ve rekabette, yapılan bu yatırımların arkasında yatan diğer nedenlerden bazıları.

• resimdeki adam mı shamino??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

bir iki kişi test programında sonuç alcak diye uğraştıkları şeylere bak.. son kullanıcıyı değil hız aşırtmacıları düşünüyor bunlar.. yani asusu hız aşırtma konusunda prestijli bir konuma getirsinde gerisi önemli değil.. sonra ürettikleri o kartları ağırlığınca altın fiyatına bir iki elit kişiye satarlar, ki çalışma yapıp asus ismini en üste yazdırsınlar...sanki sizi düşündüğü için mi almış adamı işe!!!

Ben katılmıyorum çünkü o/c denilen şey artık sadece prof. hız aşırmalarının değil son kullanıcılarında tek tuşla yapabildiği birşey(core unlocker,turbo key)sonuçta bu işinde stabilitesi önemli.Shamino denen adam da iyi bir o/c ci üst düzey aşmış bir mühendis değil zaten pozisyonu ''danışman'' bence asus için olumlu bir gelişme

• uzak asyanın bağrından kopupda geldi koçum benim
  • bakın arkadaşlar göstermelik hız hız deyildir üreticiler en stabil haliyle satıyor ürününü birazda oc bırakıyorlar
  • önemli olan son kullanıcıların yararlanması Shimino veya başkasını transfer etmiş son kullanıcı onunla ilgilenmiyor kendisine bakıyor
  • oldukça ideal bir meslek
  • Resimdeki arkadaş ise yolda görsem bu ne anlar derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstan34bul -- 9 Şubat 2011; 14:46:49 >
  • Bu adam sadece hızaşırtmayı bildiği için mi bu konumlarda çalışmış biri ? Bu insan normal biri değil,elektronik alanındaki bilgisi tartışmasız inanılmaz olmalı. Sözü geçen mevkilerde çalışmak çoğu kişinin hayalidir. Evga'dan Asus'a geçmiş olması ve bu haberi Türkiye'de okumamız bile başlı başına bir başarıdır. Ne diyelim helal olsun adama
  • Merak edenler için, fotoğraf Shamino'ya aittir.
  • Adam dudaklarını yiyor kullandıgı malzemeler kafa yapmış olmasın :D
  • şeyi merak ettim.Bi hafta bu adama bırakıyorlar 8-10 tane en üst seviye anakart sonrada
    -Shamino al bunların canına oku bakalım bu sefer yapabilmişmiyiz?
    aradan 2-3 gün geçerrr bizim Shamino adamları ararrr
    -olum ben size şu kapasitörleri düzgün yapın demedim mi? 8 anakartta çöpp.Dediğimi yapın bir 8-9 tane daha gönderin evde değilsem alt komşuya bırakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Racer_ali -- 5 Şubat 2011; 21:59:48 >
  • bu adamı ne zaman görsem elinde LN2 oluyo :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aysat

bu adamı ne zaman görsem elinde LN2 oluyo :D

elinde başka ne bekliyordun ki
  • @fx57

Dediğiniz gibi hocam, söylediğiniz şeyi okuduğum anda Ferrari'nin F1 için geliştirdiği şanzımanı, normal araçlara uygulaması geldi. Bilmiyorum belkide de Ferrari'nin bu hareketi Vw'ın DSG şanzımanını üretmesine de zemin hazırlamıştır. Ve şuanda ülkemizde ulaşılabilir seviyede olan birçok araç markası çift kavramalı şanzımanı kullanıyor(Renault ve Ford'da çift kavramalı şanzımana geçiş yapabildi.)

Kısaca bu durum sadece üretici firmaya değil, tüm firmalara dolayısıyla da tüm tüketicilere fayda sağlar ;) Büyük düşünmek gerekiyor...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.