Şimdi Ara

tektaş pırlanta fırsatı , foruma özel !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.350
Cevap
360
Favori
535.714
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yine sizlerleyim hatırlayanlarınız olacaktır , uzun süredir forumdayım mesleğimle ilgili birkaç kez daha konu açtım . sırf tv reklamlarında veya markalı mağazalarda istenilen uçuk fiyatlara aldanmamanız için , en azından uygun fiyat veritabanı oluşması için açtığım konularda . gerek mesaj ile olsun gerek yüz yüze olsun bir çok dost edindim ve neredeyse karsız sayılabilecek seviyede ürünler sağladım , şükür ki hiç olumsuz bir geri dönüş yaşamadım ( daha önce alışveriş yaptığım arkadaşlar referans olacaklardır ) . ve yine yeni gelen taşlardan ayırdıklarımı sizlere sunuyorum belki ihtiyacı olan olur , reklam, marka ,şu bu , garantilidir siz taşı düşürün biz yenisini takarız gibi safsatalar eşliğinde yüksek fiyatla kandırılmadan, gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

ürünler ile ilgili bilgi vereyim hepside stokta ve hazır vaziyettedir ve adet problemi yoktur montür imalatları bana aittir ve 14 ayardır (daha sağlam ve daha ucuz olduğu için görüntü olarak fark daha iyi kullanım açısından artıları var 14 ayar olmasında )
    ürünler sertifikası kutusu ( ahşap, ışıklı , kadife seçimizinizi belirtiniz ) ile yollanacaktır

fiyatlar nakit fiyatlarıdır ankara dışına önce havale sonra güvenli kargo şeklinde ulaştırılmaktadır ankara içinde olan arkadaşlar mağazadan alabilirler

adres : fahri kuyumculuk ferhat 0312 435 91 98 cep 0535 619 77 30
    atatürk bulvarı büyük çarşı no:67 ( işbankasının az aşağısı ) giriş kat no : 90 kızılay ankara
    E POSTA : ferhatde@hotmail.com

WHATSAPP : 05356197730

bir de web sitemiz var artık amatör bir çalışma oldu ama yapım aşamasında

http://www.fahrikuyumculuk.com/

instagram sayfamızda var artık takip etmek isteyenler ekleyebilir fırsat urumlerimizde olacak instagramda

ferhat_fahri_kuyumculuk instagram adımız

arkadaşlar sağladığım bütün taşlar GİA sertifikalı olarak gönderilecektir sertifika numaraları taşların üzerine lazerle işlenmiş olacaktır, bu şekilde taşların özelliklerinin gerçek özelliklerde olduğu amerika taş enstitüsü (GİA) tarafından belgelenmiş bir biçimde garantili olacaktır
    verilen sertifika numaraları ile taşların detaylarına bu linkten bakabilirsiniz

https://www.gia.edu/report-check-landing

taşların GİA tarafından nasıl sınıflandırıldığı anlatılıyor bilgilenmek için

https://www.gia.edu/

arkadaşlar bu (ilk) mesajdaki fiyatlar gunceldir , dolar kurundan yazılan fiyatlar surekli gunceldir sonraki ara mesajlardaki fiyatlar güncel olmayabilir

listede olmayan farklı carat ve özellikteki tüm taşları temin edebilirim, farklı taşlar için özelden yazabilirsiniz temin durumu ve fiyatına bakarız :)

bu fiyatlar ortalama her ay , bütün taşlar için güncellenecektir, kesim kalitesine ve diğer özelliklerine göre her taşın fiyatı farklı çıkmaktadır. arkadaşlar dolar daki oynamadan dolayı fiyatlar amerikan doları olarak güncellendi.

GİA SERTİFİKALI LİSTE

1.00 D VS2 4811 USD GIA 6441369232

1.00 E SI2 2490 USD GIA 6461528618

1.00 F SI2 2390 USD GIA 1468367186

0.90 D SI2 2090 USD GIA 1468823466

0.90 D VS2 3224 USD GIA 7438327815

0.80 D VS2 2559 USD GIA 6471449417

0.70 D VS2 1925 USD GIA 6431751211

0.70 D SI2 1480 USD GIA 7431348129

0.70 E SI2 1258 USD GIA 2467974483

0.70 F SI2 1130 USD GIA 2436056474

0.61 D SI2 1113 USD GIA 6461258802 3X EXCELLENT

0.60 D VS2 1526 USD GIA 1438831382

0.60 E VS2 1406 USD GIA 7411964004

0.50 D VS2 1065 USD GİA 7428779263

0.50 D SI2 830 USD GIA 1477230610

0.50 E SI2 800 USD GIA 2388813238

0.50 F SI2 780 USD GİA 6411734789

0.46 D SI2 730 USD GIA 7458423497 3X EXCELLENT

0.45 E SI2 655 USD GIA 2304192427

0.42 D SI2 685 USD GIA 2414979920 3X EXCELLENT

0.40 D VS2 800 USD GIA 6351123658

0.40 F SI2 555 USD GIA 2458059802

0.30 D SI2 495 USD GIA 6462445521

O.30 F SI2 450 USD GIA 7271878855

0.30 H SI2 445 USD GIA 2186467857 3X EXCELLENT

HRD SERTİFİKALI LİSTE

1.00 F SI2 2080 USD HRD 230000114274

0.90 D SI2 2375 USD HRD 220000202527

0.70 F SI2 1039 USD HRD 220000128564

0.50 D SI2 750 USD HRD 210000159130

0.46 E SI2 695 USD HRD 220000058807

0.46 F SI1 700 USD HRD 210000049605

0.46 F SI2 670 USD HRD 220000180742

0.30 D SI2 420 USD HRD 220000074690

0.30 F SI2 396 USD HRD 220000033398

fiyatlarımız her zaman günceldir

taşlar montajlanmamış halde ,istenilen modele uygulanır , bu fiyatlara yüzükte dahildir

gia sertifikası olmayan ufak boy taşlar , resimdeki modelden yapılmakta benzer farklı modellerde var .

0.25 F VS fiyat sorunuz
    0.20 F VS fiyat sorunuz

tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!

işte taşınızın gerçek bir sertifikaya ait olduğunu belgeleyen bahsettiğim barkodun resmi , mağazadan alışveriş yapanlar isterlerse aldıkları taşın mikroskop altındaki görüntüsünü bu şekilde pc ekranından görebilecekler. bu tarz bir belgeleme unsuru taşımayan bütün taşlar sertifikasız taşlardır yanında verilenler tahmini düzenlenmiş belgelerdir. (silinemez bir şekilde lazerle yazılmaktadır)

neden sadece gia sertifikalı taş satıyoruz, tüketici lehine en iyi sınıflamayı gia yaptığı için ben gia sertifikalı taş satıyorum diğerlerine pek güvenmiyorum açıkçası . zaten diğer sertifikalı ürünler daha ucuza satılıyor iç piyasada satıcı için daha mantıklı aslında ama karışık taşlar geliyor . ben gia dan başkasını önermiyorum .

uygulayabileceğim diğer bir model, kenarı taşlı modeller için yukarıdaki fiyatlara 150 tl ilave oluyor ilk resimdeki modele de kenar taşı uygulanabiliyor

yeni bir model , bu yeni modele ait 3 fotoğraf. 0.30 luk ve 0.90 lık boylardaki bütün taşlara uygulanabiliyor

2 yeni model :)

0.92 h vs pırlanta, 0.63 ct zümrüt 2300 tl

0.71 h vs pırlanta 1.80 ct zümrüt 2200 tl

son eklenenler yüksek beyazlığa sahip, aynı zaman da uluslararası geçerlilikte sertifikaya sahip taşlardır .
    taşlar yüzüğe monte edilmemiştir fiyatlar konudaki seçeceğiniz herhangi bir yüzüğe montajlanmış fiyatıdır ve birer adettir değişik spesifikasyonlar da temin edebilirim ama hepsinden birer adettir
    resimlerde yazan GİA REPORT numaralarını aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz
    https://www.gia.edu/reportcheck/
    ayrıca bu taşlarda GİA REPORT numaraları lazer ile taşa işlenmiştir silinemez ve taşa herhangi bir zararı yoktur (zaten bu şekilde uluslar arası geçerlilik kazanmaktadır)

aldığınız taşın büyüklüğü ile ilgili , kaç carat taşın kaç mm çapında olduğunu gösteren bir tablo

PIRLANTA SETLER

toplam 1.99 CT H VS pırlanta 21.86 gram altın damla model küpe gerdanlık bileklik 5500 tl

toplam 3.56 ct h vs pırlanta 26.00 gram altın suyolu model küpe gerdanlık bileklik 7980 tl

toplam 2.66 ct h vs pırlanta 35.19 gram altın coronet model küpe gerdanlık bileklik 7770 tl

beştaşlar için fiyat alınız , değişebiliyor :)

diğer beştaş modelleri her boy ve caratta yapılmakta fiyatlar boylara göre değişmekte

arkadaşlar gelen sorular üzerine bir kaç açıklama yapma gereği duyuyorum, genelde filanca yerde aynı taş daha ucuza nasıl oluyor gibi sorular geliyor. şimdi kim ne satıyor bilemiyorum onun içinde net yorum yapamam ama bildiğimi yazmak gerekirse, ben bu taşları nakit para karşılığı alıyorum (vadeli alımlarda % 10 pahalıya geliyor), yüzük yapımı da taşın yuvaya yerleştirilmesi cilası rodajı vs si bana ait, bu işçilik masrafları fiyata dahil değil yani ürünleri mal edilebilecek en uygun fiyata çıkıyor . sınıflandırması belgelenmiş halde daha ucuzu imkansız, fakat sınıflandırılması belgeli değilse her türlü pazarlamaya açıktır pırlanta işi. yapanın günahı boynuna bir şey diyemem

ikinci bir konu ise net ortamında başka satış yaptığım yerler var mı sorusu , öncelikle forumda hunter06 nicki dışında hiçbir şekilde ikinci bir kullanıcı adım yok ve başka satış sitelerinde hunter06 diye bir üyeliğimde yok , net ortamında başka hiçbir sitede veya başka bir yerde satışımda yoktur bu konu sadece donanım habere özeldir bu da benim donanım habere olan sevgimden dolayı o kadar . saygılarımla FERHAT

arkadaşlar bazı çok sorulan soruları yanıtlamak istiyorum

sı ile vs arasında gözle görünür fark varmı

çıplak gözle bakılınca kesinlikle anlaşılmaz , fakat eğitimli bir göz büyüteçle incelerse SI1-2 de nokta halinde renksiz çok ince lekeleri görebilir . yinede gia nın SI olarak sınıfladığı taşlar piyasada VS diye satılan taşlarla eşdegerdir :) SI gönül rahatlığı ile alınabilecek seviyede bir taş :)

neden GİA başka bir laborauvar değilde

GİA çünkü tuketici lehine en iyi sınıflamayı gia yapıyor , bu konuda dünya da tek otorite . misal hrd taşları gia kadar temiz değil ve %10 duruma göre %20 daha ucuza bulunabiliyor . aynı numaralı sistemi kullanıyor ama gia kadar titiz davranmıyor . isteyene HRD de temin ederim ama tavsiyem GİA . gerisi zaten hikaye :)
    guncelleme: artık hrd taşlarda getiriyoruz talep oldugu için, tabi kendi elememizden de geçirip temiz gördüğümüz tasları:)

sehir dışı kargoda kaybolursa :)

kargolar sigortalı gidiyor içinde ki bedel kadar sigortalanıyor kaybolması durumunda sorun yok yenisi gelir :)

görmeden aldım begenmedim ne olacak :)

gören görmeyen tüm müsterilerimiz için değiştirme ve iade var :) nakit ödeme ile alınan meblağ aynen iade ediliyor taşlar numaralı oldugu için sorun yok ama numarayı göremeden iade alamam bu durumda taş değişmiş demektir

seri numaraları taşın üzerinden silinir mi

elmas kesmekte kullanılan lazerler ile gia tarafından yazılmaktadır asla silinmez taşı parçalamadığınız sürece :) onu becerebilirseniz :)

bu numara olayı nedir

GİA tarafından basılan her belge gia nın database inde kayıt ve her belge için farklıdır , ve bu belgeye ait taşın kendisinde de yazılıdır . taşınızı hem bu şekilde kontrol edip hemdewww.gia.edu dan kontrol edebilirsiniz bu sistem dünyanın en sağlam sertifikasyon sistemidir ve tüm ülkelerde geçerlidir

taşları gia ya siz mi gönderiyorsunuz

hayır gia ya biz göndermiyoruz taşlar kesilip satılacak hale getirildikten sonra toplu halde gia ya gönderiliyor sınıflanıyor ve tüm dünya da belgeli taş talep eden satıcılara gönderiliyor :) tr de gia laboratuvarı yok turkiyede gia belgesi alınamaz , piyasada 50 dolar ile 200 dolar verin gia belge cıkaralım diyenlerin yolu herhangi bir fotokopici de bitiyor bunun içinde 50 dolara gerek yok :)

kimdir bu gia

gia amerikan gemoloji ( taş ) estitusü dür satış ve kar amaçlı bir kurulus değildir , sadece belge verir ve her belge karşılığında 20 dolar gibi bir ücret alır . o para da bu gibi bir hizmet için hiçbirşey , zaten kimin ne yaptığı belli olmayan bir piyasa haliyle böyle bir hizmet asla görmezden gelinmemeli

nasıl alalım neye para harcayalım

ilk öncelik büyük taş olmalı, yani bayanlardan gelen talepler hep böyle. büyük carat :) sonra iyi renk , renk h tan asağısını tavsiye etmiyorum en iyisi D . rengi pırlantadan anlamayan insanlar bile görebiliyor . 3. sü SI VS daha öncede büyük carat ve iyi renk için SI alınabilir , içime sinen caratı rengi aldım param arttı derseniz VS tercih edilebilir. sonrasında cut grade yanı kesim kalitesi onu da iyisinden alabilirsiniz ama çok sart değil excellent olursa taş çap olarak en max çapa sahip oluyor ve en ideal kesime sahip oluyor . misal 30 luk alıpta vs olsun 3 ex olsun diye kasmaya gerek yok , onun yerine 40 lık 50 lik bütçeniz yetiyorsa tercih edilmeli . bütce yetiyorsa 40 lık alınmalı en az olabiliyorsa 40 50 60 alınmalı . listedeki taşların hepside seçmedir
    hepside gayet iyi taşlardır

nedir bu 3 ex olayı

3 ex olayı kesim kalitesi cila kailtesi ve simetri kalitesi olarak en iyi sınıfa sahip demektır yukarıdaki kriterler içe sindi ise daha da iyi olsun derseniz 3 ex tercih edilebilir bir parça fiyatı artırıyor tabiki :)

yandaki numaralar nedir

yandaki numaralar taşların gia belgelerinin rapor numaralarıdır ilgili numaralar ile taşı gia dan sorgulatıp sertifika detaylarına
    ulaşabilirsiniz :)

numara olayı taşa zarar veriyor mu

hayır kesinlikle boyle bişey yok gercek belgeli tas böyle bir uygulamaya mecburdur

tasların hepsi bu mu 1.50 carat yok mu :)

listemiz dışında 3.50 4.00 carata kadar tüm sınıflarda gia taşımız bulunmakta sadece siparişle getiriyoruz yine en uygun şekilde
    listede olmayan tüm özellikler için ulasabilirsiniz 0535 6197730 ferhat :)

kullandık sıkıldık satıcaz :)

satılan tüm taşlar herseyiyle kayıt edilmekte geri satılması durumunda belgesi ile birlikte gelirse TL Olarak %15 eksiğine alıyoruz belgesi kayıpsa %25 e ulaşıyor , yuzuk hurdaya çıkıyor taş ikinci el olmaması açısından firmaya yollanıyor bu sebeple % 15 e ulaşıyor . bu kadar da kayıp olmasın derseniz malum satiş sitesinden herhangi bir son kullanıcıya satabilirsiniz kapı gibi belgesi var sonuçta :)

daha buyugunu almak istiyoruz ?

önceki taşınızı kayıpsız alıyoruz aradaki farkı öduyorsunuz :)

kaç yıl garantılı ?

en buyuk garanti taşınızı gerçek bir belgeye sahip olması :) bunun yanında firmaların 1-2 yıl garantili diye bahsettikleri seyler olan bakım temizlik buyultme kuçultme vs tüm işlemler ömür boyu ücretsiz yuzugu kaybetmeyin yeter :) ankara istanbul için kolay , diğer tüm sehirler içinde gerekirse yer ayarlayabiliyoruz , bir de unutmadan piyasada taşın düsürmeye karşı garantili oldugunu söyleyen yerler var püsküllü bir yalandır o ihale enın de sonunda kullanıcı hatası olarak size kalıyor :)

tas düser mi

düsürürseniz düşer :) fakat biz bunun önüne kalın modeller ile geçiyoruz yani kullanıcının sorun yaşamaması için çok hafif tel gibi incecik modelleri yapmıyoruz önermiyoruz, benim modellerden taşı düşürmek için parmagınız kırılacak kadar sert çarpmanız gerekecektir . bu da daha hiç olmadı :) çürük yuzuk yapıp şu kadar garantili demektense, saglam yuzuk yapıp düşerse garantili diye sahte bir yalana başvurmamak en iyisi :)

kredi kartı taksit varmı

var ama tek çekime % 3.5 ilave oluyor , 4-9 taksite %8-12 arasında (karta göre değişiyor) ilave oluyor. normalde fiyatlar nakittir :)

farklı model yaparmısınız :)

evet yaparız bütün modelleri yaparız ek taş veya ilave fazlaca agırllıkta değilse istisna durumlar dışında fiyat farkı olmuyor zaten montur masrafı fiyatlara dahildir .

yanlış anlamayın guvenmemekten değil ama taştaki numarayı görebilirmiyiz :)

genelde kullanıcılar bunu çekinerek soruyor , hiç çekinmenize gerek yok arkadaşlar bu en doğal hakkınız :) guveniyorum ya gerek yok diyorsanız ayrı ama :)isterseniz çıplak taş halindeyken isterseniz yüzüğe takıldıktan görebilirsiniz :) zaten gercek belgeli bir taş aldıgınızı sadece numara görerek teyit edebilirsiniz yoksa kötü niyetli biri fotokopi kagıt ile size belgesiz bir taşı satabilir , ki ankara da çok bilindik bir kuyumcu markasının bunu yaptıgını biliyorum isim veremem ama bu sekilde alan bir müsteri getirdi bana belge fotokopi taşta ve belgede numara yok :)

yuzuk 14 ayar niye, 18 olsa olmaz mı

18 de olur görüntüde bişey değişmiyor ve aşınma daha hızlı oluyor , daha yumuşak olduğu için . 14 daha serttir daha mukavimdir . amerika da 8 ayar yapılıyor çelik gibi oluyor ama burada kimseye anlatamayız :)

yanlarda ufak taşları olsa olmaz mı düşer mi

bütün modellerın yan kollarına taş takabiliyoruz tahmini 200 tl kadar ek masrafı oluyor , ama tavsiye etmem çok ince kılcal tırnaklar tuttuğu için dökülme yapabiliyor . düşmez vs diyenler püsküllü yalan söyler :) aşınma olmayan altın icat edilmedi :)
    çelik değil bu ki çelik bile aşınır :) ama dünyanın sonu değil tamırı mümkün ufak taşların pek bi masrafı olmaz 3-5 lira tutar onuda zaten almayız :) ama bazı bayanlar boyle bir durum da dunyası yıkılmıs gibi heder ediyor kendini :) böyle bişey yasayacak potansiyel varsa bayan arkadaşınızda hiç girmeyin yan taş olayına beyler :)

bu yan taşların düşmeyenini yapan teknolojı var mı, yoksa siz mi beceremiyorsunuz :) biz sorduk bizim yaptıgımız duşmez dediler :)

boyle bir teknolojı yok ,asınmayan bir metal icat edilmedi :) olsa biz de yapardık . bizde en sağlam sekilde yapıyoruz ama kul yapısı yalan söylemeyelim zorla :)

tasları yuzuge yapıştırıyormusunuz

hayır yapıstırmıyoruz , tırnaklara taşa uygun kanallar açılıyor bu kanallara taş yerleştiriliyor ve sıkıstırılıyor :)tas yuvasında hareket etmemeli ederse iletişime gecmeliyiz.

evde temizleyebilir miyiz :)

evet temizleyebilirsiniz bulaşık makinesinin bir kenarına tel veya bir iple bağlayın düşmesin kaybolmasın yeter :)
    yada deterjanlı suda kaynatın ılıyıncaya kadar bekleyin , diş fırcası ile hafifce fırcalayın durulayın yeterli :)

taşa zarar gelir mi

gelmez elinizin değdiği bütün kimyasallara dayanıklıdır :) sadece başka bir pırlanta ile temas edecek şekilde muhafaza etmeyin yeter diğer sekilde hiçbir şekilde hasar almaz , zımparalasanız bile tek çizik oluşturamazsınız :)

kaç günde teslim ediliyor

standart modellerimiz ile yarım saatte bir saatte montajı yapabiliyoruz veya yogunluga göre aynı gün teslim ederiz , ölçü ayarlama da dahil . siparis modeller 1 haftaya kadar uzayabiliyor :)

gia belgesini veriyormusunuz

evet taşa ait gia belgesini veriyoruz , kutusu belgesi ile geliyor size :)

bir şunu ilave etmek istiyorum arkadaşlar , fiyatlarımız hakkaten çok uygun bu yuzden konuya sektordeki art niyetli kişiler tarafından mudahaleler oluyor bunu ben biliyorum hatta kulağıma kadar geliyor . ama çogu kullanıcıların aklı karışabiliyor , daha uygunu başka kaynaklar olmadan veya bir ayrıcalık durumu olmadan imkansız , bir iki tane farklı kaynaklardan temin edebilir bunu ciddiye almamanızı tavsiye ederim , olur da bizim yaptıgımız gibi taşlar adetli olarak belge numaraları ve fiyatları ile ilan edilir o zaman bakarız , yoksa piyasa müsteri elimize düşsün kafasını kariştirip duruma göre fiyat çekelim mantalitesi ile dönüyor :) yine sıkca sorulan soruları vakit buldukça güncelleyeceğim :)

arkadaşlar bu (ilk) mesajdaki fiyatlar günceldir sonraki ara mesajlardaki fiyatlar güncel olmayabilir

kutular içinde bir resim ekliyorum seçenekleri görmeniz açısından büyük olanlar ahşap küçük olanlar kadife :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 9 Mart 2024; 15:5:17 >
    hunter06 bu mesajı paylaştı

• Geçen(3 gün önce) düğünde taktığımız seti bozduk. 14 ayardı, gramı 82 tl den zor bozdurdum. (Güncel kur 85tl idi)

Üstelik bunun üstünde nereden baksan 4gr kadar taş var, bunları düşeceğiz dedi esnafların hepsi. En son aldığım yere gittim, taşları 2gr saydı da ona sattım.

Şuan bu seti almaya kalksam gramını kaçtan tutardın dedim, 130tl dedi.

Düşün, gramını 130a alıyorsun aynı gün gel geri ver, gramı 80tl. Gramda 50tl fark var. Bu ürün tek taş değil, bildiğin altın takı seti.

Gidip kapısında bu adam böyle böyle, zamanında bana şu fiyattan sattı şimdi bu fiyattan alıyor diye yaygaramı yapayım. Mesleği bu.

Tek taşın altına göre daha çok zarar ettireceği zaten malum.

Zen in adı geçmiş. 0.40 karat gdi li taşı Ferhat Bey' den 2500-3000tl ye alıyorsun, Zende 7500 tl(Gia sertifika bile yok)

Uluslararası sertifikası ile öyle bir fiyata ürün almışsın ki dışarıdaki kuyumcuda bile satsan birkaç yüz lira zarar ile kurtulabiliyorsunuz.

Taşı alırken yapacağın zararı zaten minimize etmişsin.

Ee daha ne istiyorsunuz, bu adam taş mı yiyecek?

Bunca yıldır forumdayım almış olduğum en sıcak fırsatlı ürün.

Konuyu lütfen baltalamayın artık.
    quote:

Orijinalden alıntı: freezer80

Öğrenci yoğunluklu bi forumda 1000 küsür tl den tek taş satmaya çalışmak
    gerçekten çok güzel bi düşünce

Ne kadar ben merkezli bir ruh hali var insanlarımızda inanamıyorum ...
    Her fırsatın her ürünün size uygun, size göre olma zorunluluğu mu var ?
    Bu forumun bu 4 taşı alacak değil 4 kişi, en az 4000 üyesi vardır emin olun ...
    Ki hunter06 arkadaş bizzat en az 20 taş sattı yanılmıyorsam sadece bu foruma ...
  • quote:

Ki hunter06 arkadaş bizzat en az 20 taş sattı yanılmıyorsam sadece bu foruma ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RadicalDeath

quote:

Alıntıları Göster
    DONANIMHABER, ilk 20 site arasında yorumları ona göre yapalım.

• H renginde taşlardan da eklermisiniz fiyatıyla beraber
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nahara

H renginde taşlardan da eklermisiniz fiyatıyla beraber

mevcut yazılı olan fiyatların üzerine 200 usd daha eklerseniz H için fiyatlar çıkar , fakat I ile H arasında çok fark yoktur tecrübeli bir göz bile farkı yan yana koymadan anlaması çok zordur hatta imkansız desem abartmış olmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

Orijinalden alıntı: Nahara

H renginde taşlardan da eklermisiniz fiyatıyla beraber

mevcut yazılı olan fiyatların üzerine 200 usd daha eklerseniz H için fiyatlar çıkar , fakat I ile H arasında çok fark yoktur tecrübeli bir göz bile farkı yan yana koymadan anlaması çok zordur hatta imkansız desem abartmış olmam

Alıntıları Göster
    güzel tektaşlar fiyatları da abartılı değil karatına göre

• quote:

Orijinalden alıntı: RccP

güzel tektaşlar fiyatları da abartılı değil karatına göre

Alıntıları Göster
    Resim büyütme oranı 1/1000 sanırım.
    O kadar küçük el yazısı yazabileni tebrik etmeli.
  • quote:

Forumda ferrari sahibi,lambo alacak arkadaşlar tanıyorum aslında tam yeri burası ama sıcak fırsat takip ettikleri pek söylenemez
  • quote:

O çoğunluk konu dışında, burası sıcak fırsatlar bölümü
  • Fiyatlar eski konuya oranla sicak firsat bolumunun disina cikmis biraz bencede...
  • quote:

Orijinalden alıntı: f@ithline

Fiyatlar eski konuya oranla sicak firsat bolumunun disina cikmis biraz bencede...
    Arkadaş güvenilir ve ilgili bir kişidir daha önce bir tektaşta ben almıştım hayırlı satışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleeptalkercat

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Hunter hocam; fiyat olarak 500-600TL civarı alternatifler olsa fena olmazdı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arama_Botu

Hunter hocam; fiyat olarak 500-600TL civarı alternatifler olsa fena olmazdı...

Alıntıları Göster
    0.17-0.20 arası kaç liradan gidiyor hocam?
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    @simitci11.@Arama_Botu pazartesi ye kadar sabır rica ediyorum
  • quote:

@simitci11.@Arama_Botu pazartesi ye kadar sabır rica ediyorum

Alıntıları Göster
    Ben de 0.32 ct tektaş almıştım, referans olurum kendisine, hayırlı satışlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulashcan

Ben de 0.32 ct tektaş almıştım, referans olurum kendisine, hayırlı satışlar...

Alıntıları Göster
    çok duyarlı arkadaşımız
    bır kaç kere yardımcı olduu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

çok duyarlı arkadaşımız
    bır kaç kere yardımcı olduu

Alıntıları Göster
    kesinlikle katılıyorum.yılbaşında tek taş alıcaktım kendisinden alamadığım halde sorularımı cevapladı alan arkadaşta sorun yaşamaz düşüncesindeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atesbaz

kesinlikle katılıyorum.yılbaşında tek taş alıcaktım kendisinden alamadığım halde sorularımı cevapladı alan arkadaşta sorun yaşamaz düşüncesindeyim

Alıntıları Göster
    Bende geçen sene tektaş almıştım kendisinden, ilgili alakalı, güvenilir bir arkadaş, güvenerek sorunsuz alışveriş yapabilirsiniz.
  • Sizden haber bekliyorum ozaman tesekkurler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: f@ithline

Sizden haber bekliyorum ozaman tesekkurler..
    Tektaş pırlanta almak isteyen arkadaşlar.Kanlı Elmas filmini izlesin ondan sonra karar versin.Pırlanta almak tam bir enayiliktir söz meclisten dışarı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.