Şimdi Ara

tektaş pırlanta fırsatı , foruma özel !!! (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.350
Cevap
361
Favori
536.804
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende birkaç gün öncesine kadar şuan bu yorumu okuyanlar gibi acaba yazan insanlar gerçekten alışveriş yapıp memnun kalanlar mı yoksa reklam amaçlı eş dost mu yazıyor nasıl olur da piyasada bu kadar değerli ve pahalı olan taşları bu kadar uygun fiyatlara verebiliyorlar numarası ne bu işin diye düşünüyordum. 2-3 ay tek taş almak için gerek İnternet gerekse mağazalardan araştırma yaptım. Ne kadar yazı okuduğumu ne kadar mağazaya gittiğimi inanın ben bile hatırlamıyorum. Bu araştırmalar sonunda hangi özelliklerde ve hangi sertifikada bir taş almam gerektiğine karar verdim ve kendime bir aralık seçtim. İşe önce markalardan fiyat alarak başladım ancak adını vermeyeceğim ancak ülkemizin en büyüğü diye tanımladığımız markaların bile tutarsız olduğunu gördüm. Aynı markanın aradığım her şubesi farklı fiyat ve farklı garanti, değişim vb. procedurlerinden bahsetti. Hatta bu tutarsızlığı sanki bu markalardan daha önce taş almışım iade etmek, değiştirmek veya garantiye göndermek istiyormuşum gibi davranıp farklı senaryolar ile arayıp konuştuğumda da hissettim. En sonunda markaların da bizim sıradan diye tabir ettiğimiz mahallemizdeki kuyumcu abilerimizin çalışma prensiplerinden farklı olmadığını ve bu işin güven esaslı bir iş olduğuna kanaat ettim. (Açıkça söylüyorum markaların garanti belgeleri çocuklara anlatılası bir hikayeden başka bir şey değil) Sonra Ankara da olmanın verdiği avantaj ile yöneldim Fahri Kuyumculuk Ferhat abiye. Bizzat gidip yerinde kendisi ile tanıştım sağ olsun beni akşam mesai çıkışına bile bekledi :) O ana kadarki araştırmalarım ve mağaza ziyaretlerim dahil bu konuda yaptığım en sıcak sohbeti ve doğru bilgilendirmeyi kendileri ile yaptım. O kadar güvende ve emin hissettim ki niyetim düşünmek için kendilerine teşekkür edip eve dönmek iken montür ve taş seçimini yaparken buldum kendimi. Baştan belirteyim kar marjları düşük olduğu için internet sayfalarında yazan fiyatlarda çok büyük pazarlık yapmıyorlar hatıra gönüle belki iki üç arkadaşınızla karnınızı doyurabileceğiniz ve hesabı sizin ödeyeceğiniz bir meblağ ya koparıyorsunuz ya koparamıyorsunuz :) Velhasıl kelam günün sonunda siparişi verip ertesi günde yüzüğümü aldım. Derken bu olaylardan sonra iş yerimde yanıma yeni başlayan stajer ile nerelisin, kaç yaşındasın baban ne iş yapar vb. gibi sohbet ederken oturdukları yerde komşularının kuyum imalatçısı olduğunu öğrendim. (evet hadi canım dediğinizi duyar gibiyim ama cidden bu kadar rast gitti işim) Hemen kendisi ile iletişime geçip almış oluğum taşın özelliklerini sertifikasını söyleyerek aynı taşı ne kadara kendilerinden alabileceğimi sorduğumda bir kere daha doğru bir iş yaptığımı anladım ve huzura erdim. İmalatçı olmalar ve HDR sertifika verdikleri halde sadece 100 TL daha ucuza alabilecektim ürünü. Bu arada taşın orjinalliğini bana hem Fahri Kuyumculuk Ferhat abi hemde bahsi geçen kuyumcu taşın kemerinde lazer ile yazı olan sertifika numarası ile büyüteç altında gösterdi. Uzun lafın kısası çok güzel bir ürünü çokta güzel bir paraya çokta güvenilir şekilde almış oldum. Buradan bir kez daha kendilerine bu faydalı hizmetlerinden dolayı çok çok teşekkür ederim. Bu yazımı okuyan sizlere de samimiyetimden şüphe duymadan gönül rahatlığı ile gidip alışveriş etmenizi tavsiye ederim.

Ferhat abi bu ilk adımdan sonra takı toka altın bilezik alyans işlerinde artık hep yanındayım ama bu sefer iyi pazarlık ederim haberin olsun :)

Saygılarımla,
    Özgür AYDIN

• elimizden geleni yapıyoruz özgür bey , hayırlı olsun güle gule kullansınlar :) HRD konusunu da açıklayım gerçi sana da söylemiştim ama şimdi buradan okuyanlar yanılmasın :) . HRD sertifikasyon konusunda GİA kadar sert davranmadığı için sınıflamaları kayabiliyor. bu sebeple HRD sertifikalı taşlar bizim yayınladığımız fiyatlardan %15 % 20 aralığında daha ucuza bulunabiliyor özellikler aynı olmak üzere . ben bu sınıf kaymalarını doğru bulmadığım için HRD satmıyorum ama ısteyene temin de ederim :) fakat tüketici lehine olan GİA .

markalar konusuna gelince evet zaten çogu, başka sektörlerde kazandıkları para ile kuyumculuğu spor olsun diye yapıyor :))
    ve yurtdışında ki kurumsallık ile hiç yakından uzaktan alakaları yok . tutturabildiğine mantalitesi aynen devam ediyor . insanımız markaları kurumsal görse de hiçte öyle değil aslında . sistem, 10 trilyon boş para var taşı al 40 trilyon etiket koy ikide reklam filmi bu kadar. alan alsın almayan almasın mantalıte bu :) bayiler belli bir para ödeyip isim alıyorlar ismi aldıktan sonra ne istersen yap, karısan yok napıyosun diyen yok. iş böyle olunca da tutturabildiğine mantalitesi çok güzel işliyor lüks lüks magazalarda :) . neyse onemli olan kullanıcının bilinçlenmesi herkesin tercihine saygı duyuyoruz :)

Alpheratz hayırlı olsun güle güle kullansınlar :)

• Ben de ferhat beyden dun elden alisveris yaptim. Bir tane 0.46 karat tektas aldim. Kendisiyle hemseri ciktik memleket muhabbeti yaptik. Saolsun gayet iyi karsiladi. Bana da tasin numarasini mikroskopla gosterdi. Buradan kendisine tesekkur ediyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nicktyler kullanıcısına yanıt
    Rica ederim :) hayirli olsun gule gule kullansinlar :)

• hunter06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba Ferhat bey,

0.40-45 arası D yada E, VVS 1 yada 2 taş elinizde mevcut mu, mevcut ise fiyatı nedir? Bu model taşın 3X'li fyatınıda verebilirseniz sevinirim.
  • apollonx kullanıcısına yanıt
    40 e vvs2 ex kesim 1170 dolar
    40 e vvs1 3x ex 1294 dolar

su an en uygun bunlar var :)
  • Ferhat bey gene rahatsiz edicem yil donumu icin kolye ve kupe bakiyorum yardimci olurmusunuz resimleri pm le atabilirmisiniz ?
    1 ay sonrada insallah tek tas yuzuk icin kapinizi tekrar calicam :)

• hocam merhaba bir şey sormak istiyorum diyelim 2bin tl lik bir ürün aldım yarın ihtiyacım olduğunda bu ürünü kaça satabilirim ne kadar bir zararım olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephisto83

hocam merhaba bir şey sormak istiyorum diyelim 2bin tl lik bir ürün aldım yarın ihtiyacım olduğunda bu ürünü kaça satabilirim ne kadar bir zararım olur

Kendi urunlerimizi % 15 eksigine aliyoruz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

hocam merhaba bir şey sormak istiyorum diyelim 2bin tl lik bir ürün aldım yarın ihtiyacım olduğunda bu ürünü kaça satabilirim ne kadar bir zararım olur

Burada bir açıklama yapayım, piyasa fiyatından %15 indirim değil bu.

2 bin TL lik ürünü aldınız, satmak isterseniz 1700 TL'ye (%15 indirim) ile satabiliyorsunuz. Ancak diyelim ki 2 bin TL lik ürünü aldınız, dolar fırladı ürün oldu 10 bin TL, ve aynı ürün civarı ürünler 10 bin TL ye satılıyor. Sanmayın ki %15 indirim 8500 TL ye ürünü satabileceksiniz, yine 1700 TL ye satabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FAtEisdEAtH -- 3 Ağustos 2015; 12:28:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FAtEisdEAtH

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

Burada bir açıklama yapayım, piyasa fiyatından %15 indirim değil bu.

2 bin TL lik ürünü aldınız, satmak isterseniz 1700 TL'ye (%15 indirim) ile satabiliyorsunuz. Ancak diyelim ki 2 bin TL lik ürünü aldınız, dolar fırladı ürün oldu 10 bin TL, ve aynı ürün civarı ürünler 10 bin TL ye satılıyor. Sanmayın ki %15 indirim 8500 TL ye ürünü satabileceksiniz, yine 1700 TL ye satabilirsiniz.

Bu luks bir olay , kar amacli dusunuyorsaniz en net cisim, yatirim altinidir . Tektas degil :)

• hunter06 kullanıcısına yanıt
    yok hocam kar amaçlı düşünmüyorum olaki acil bir durum olursa ne kadar zarar ederim onu düşünüyorum. çok zengin ya da geliri olan biri değilim ama eşime hediye almayı planlıyorum zaten 2 bin tl de olmaz da ben tahminiyi sordum cevabınız için tşk ederim. iyi günler
  • mephisto83 M kullanıcısına yanıt
    Alintida sizin mesajda dahil oldu ama ben size soylemedim , diger arkadasa soyledim :)

Sonucta bu bir evlilik nisanesi , yoksa daha ne masraflar oluyor hayatta , onu bunu dusunursek hic yasamayalim daha iyi :))

• http://www.zenpirlanta.com/pirlanta-yuzukler/tektas-yuzukler/urun/4581

Fiyat alabilirmiyim ferhat bey model aynısı olacak :)
  • 750 tl ye cikiyor aynisi :)

• Selamlar arkadaşlar, Fatih beyden 0.40 carat tek taş yüzük aldım. Kendisine parayı havale ettim, sonraki bütün aşamalarda hatta kargo paketlemede bile ben sormadan bilgi verdi. Tüm soruları sıkılmadan yanıtladı. Bütün işlemleri WhatsApp üzerinden yaptık, arama gereksinimi bile duymadım. Sorduğum sorulara en fazla 5 dakika içerisinde yanıt geldi çünkü. İçinizde en ufak bir merak veya şüphe bırakmamak için, onca işi arasında elinden geleni yapıyor. Kuyumcuların ne olduğu belli olmayan sertifikasız pırlantası fiyatından %40 ucuza GIA sertifikalı pırlanta alıyorsunuz, daha ne olsun. Bu övgüleri ve referansı kesinlikle hakkediyor :)

Esnaflık 10/10

Güven 10/10

Kalite 10/10

Yüzüğe gelince, ben 0.30 alacaktım, Allahtan az daha para kattım 0,40 aldım. 0,40 aşağısı küçük duruyor. Tabi bu birazda maddi duruma bağlı. Güvenli kargo ile geliyor. Kargo ücreti 7 TL tuttu. Paketleme de çok iyiydi. Mutlaka konuyu sık kullanılanlara ekleyin. Sonuç olarak alışverişe devam edeceğiz inşallah, tavsiye olunur.

• en ucuzu ne kadar anneme aliyim? cidden konu cok uzun yardimci olursan yukarda boyle gullu gibi sarmasik gibi cikab bi model var onun fiyati nedir?

• 0.30 I SI2 498 USD 1189815948 en uygunu bu var modeli de hangisi ise ona yapar yollariz ozelden yazabilirsiniz :)

skayn hayirli olsun :) gule gule kullansinlar :)

• Merhaba Ferhat bey,
    ben konuyu takip ediyorum bayadır ama hangi özellik ne ölçüde almam gerektiğinin kararını veremedim.
    Ama bütçem belli sonuçta, o bütçe dahilinde önereceğiniz modeller olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: femmefatal

Merhaba Ferhat bey,
    ben konuyu takip ediyorum bayadır ama hangi özellik ne ölçüde almam gerektiğinin kararını veremedim.
    Ama bütçem belli sonuçta, o bütçe dahilinde önereceğiniz modeller olur mu?

Listeye aldigimiz taslarin hepside belli bir eleme ile aliyoruz zaten . Ilk sayfada fiyatlar var butce dahilinde once en buyuk carat sonra en iyi renk olarak seçebilirsiniz . Gerisi cokta onemli degil aslinda gozun secemeyecegi seyler :)

Yuzuk modeline gelince zaten istediginiz tum modelleri yapabiliyoruz , o konu kolay :) genelde bayanlar klasik 4 kollu modelleri tercih ediyorlar ama nasil isterseniz yapariz :)

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.