Şimdi Ara

tektaş pırlanta fırsatı , foruma özel !!! (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.349
Cevap
361
Favori
536.839
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vs si ciplak gozle hicbir fark olusturmaz . Buyutecle bakilirsa fark olur. 3 ex olmasi pek sart degil ama evet bir fark oluyor ama bu gozle secilecek kadar bir fark degil . Yeterince buyuk carat yeterince iyi renk aldim derseniz daha butce varsa vs daha da butce varsa excellent olmasina bakabilirsiniz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Bu bir Ferhat Bey’e teşekkür mesajıdır 
    Yakında nişan yapmayı planlayan iki yakın arkadaş tektaş pırlanta bakmaya başladık. Bilindik markaların tamamını, aynı zamanda bulunduğumuz ilde pırlanta satışı yapan mağazaların neredeyse tamamını iki koldan gezdik.
    Pırlanta arkadaşlara tavsiyem; alışverişe başlamadan pırlanta konusunda (4C, sertifikalar) vs, detaylı bilgi sahibi olmalarıdır. Ziya mağazalar, kuyumcular vs. birçoğu satış stratejileri kapsamında bu konularda yanlış bilgilendirebiliyorlar. Önce pırlanta hakkında bilgi sahibi olun, ne istediğinizi belirleyin, sonra bütçenizi oluşturup bakmaya başlayın.
    Tercihlerinizi belirlerken mutlaka alacağınız taşın sertifikasına bakın. Bu konuda GIA sertifikası hepsinin bir adım önünde. GIA bağımsız ve bilimsel bir bir enstitü konumunda. HRD, IGI gibi makbul sertifikalar da var. Ama ne olursa olsun1 liraya bastırılan plastiklerin üzerine yazılan yazıları sertifika diye satanlardan uzak durun derim. Satanlar kötüniyetli olmayabilir ama asla aldığınız taşın ne olduğunu bilemeyeceksiniz. Uluslararası sertifikalar (GIA, HRD, IGI vs) 0,30 carat ve üzeri pırlantalarda geçerlidir. 0,30 carat ve altında ise güvenilir üretici sertifikalarına bakın.
    Yaptığımız araştırmalar devam ederken forum sayesinde Ferhat Bey ile tanıştık. Telefon görüşmelerimiz ve yazışmalarımız sonunda 2 kafadar atladık Ankara’ya gittik, Ferhat Bey ile tanıştık. Aynı gün dönüş yapacağımız için sağolsun dükkanını bizim için erken açtı. Kendisi babadan bu mesleğin içinde, aynı zamanda zanaatkar, işin ustası. Kahvelerimizi içerken oturduk birlikte pırlantalarımızı seçtik, gayet güzel seçimler yaptırdı bize. Sattığı taşlar GIA sertifikalı. Taşların üzerine aynı zamanda GIA sertifika numaraları da lazerler yazılı. Kendisi seçtiğimiz taşları mikroskop altında büyüterek lazerle yazılmış sertifika numaralarını gösterdi, teyit ettirdi bize. Ardından montürlerimizi seçtik, piyasadaki montürlerin neredeyse tamamı Ferhat Bey’de mevcut. Sonrasında da Ferhat bey kusursuz işçiliği ile taşlarımızı montüre monte etti. Piyasa fiyatının neredeyse %40-50 civarında altına tektaş pırlantalarımızı cebimize koyarak dönüş yoluna koyulduk.
    Ferhat Bey’e her şey için çok teşekkür ediyorum. Ankara’da sadece alışveriş yapmadık aynı zamanda bir dost kazandık. Teşekkürler Ferhat Bey…

• smilingboy S kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güle güle kullansınlar elimde geldiğince yardımcı olmaya çalıştım

çok doğru tespitler yapmışsınız , GİA gerçekten benimde doğruluğuna %100 inandığım tek laboratuvar

diğer laboratuvarların incelediği taşlarda sıkıntılar gördüm ve bize daha uyguna satılıyor genelde bunlar tesvik ediliyor cünkü satıcının işine geliyor ama sınıflama da soru işaretleri var .

genelde GİA dışındaki laboratuvarları öneriyorlar çünkü daha uygun fiyata çıkıyor GİA daha pahalıya çıkıyor ama GİA tüketici lehine davranıyor ve taşlar tam sınıfında yani daha temiz . ben bu yüzden ısrarla GİA diyorum

edit:satıcı basımı sertifika olayı tr ye has bir kepazelik zaten o na hiç girmeyelim :) ahmet mehmet sen ben kim ne isterse o yazılıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 21 Ekim 2014; 12:59:35 >

• abi allah nasip ederse evlenmeme 1-2 yıl daha var ama burada arkadaşların yazdığı olumlu yorumlardan sonra benim bile şuan yüzük alasım geldi. o gün kısmetse gelirse mutlaka başını ağrıtacağım. başlığı uzun zamandır takip ediyorum. işini bu kadar güzel yapan insanları görmek insanı mutlu ediyor. iyi satışlar dilerim :)
  • Ferhat Bey Merhaba,
    https://store.donanimhaber.com/8c/97/97/8C9797850B77E222C11AE60C9846BE1F.jpg
    modelinin ara bağlantılarında da mı taş var?
    taşların büyüklüğü her biri 0,40 C parlaklığı en G olursa fiyat ne olur?
  • Ferhat bey teşekkür ederim öncelikle.

http://www.zenpirlanta.com/pirlanta-yuzukler/5tas-yuzukler/urun/3838

bu pırlanta zen de 0,50 karat H vs ve fiyatı 4000 TL
    ferhat bey aynı modele 0,56 karat H vs olarak 1650 Tl fiyat verdi.

pırlanta yapılırken bir karışıklık olmuş ve H sınıfı yerine E sınıfı yapılmış. Sağolsun bundan dolayı herhangi bir ücret istemedi. Bizden olsun dedi.

Bende buradaki yorumları okuyarak almıştım. Gerçekten herkesin dediği gibi işini çok iyi yapan birisi.

Gözünüzü kapatarak alışveriş yapabilirsiniz.

• 0.34 f renk vs verygood kesim pirlanta almistim kendisinden gecen bayram oncesi
    yukarda yazilan yorum ve bilgilere imzami atarim. bende arastirmayi seven icime sinen aldigim urunde kalite ve uygun fiyati arayan biriyim
    yanliz bir husus bende farkli oldu kahve yerine cay ictim.
    bayram oncesi yarimgun acik olan bankalarin aziziligi olmustu yinede bir cozum bulup sorunumuzu hallettik//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caver -- 22 Ekim 2014; 13:25:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOU

Ferhat Bey Merhaba,
    https://store.donanimhaber.com/8c/97/97/8C9797850B77E222C11AE60C9846BE1F.jpg
    modelinin ara bağlantılarında da mı taş var?
    taşların büyüklüğü her biri 0,40 C parlaklığı en G olursa fiyat ne olur?

o modelin bağlantılarında taş yok normal bestaş :) her biri 40 lık olursa toplam 2.00 carat yapar tahmini 9000 9100 tl gibi çıkar .

musotrix tabi ne zaman isterseniz yardımcı olurum :)

xeriko01 rica ederim :) hayırlı olsun güle güle kullansınlar :)

caver bir kahve borcumuz olsun o zaman , güle güle kullansınlar :)

• Ferhat Bey merhabalar,

Forumdaki başılğı görünce üşenmeden hepsini okudum, öncelikle bu kadar güzel geri dönüşler aldığınız için tebrik ederim. Soruma gelecek olursak,

http://shop.atasay.com/?urun-12029-0-46-ct--d-e-si-pirlanta-tektas-yuzuk

bu modelin kesimi nedir? 0.40 karatlık H renk ile aynı kesimi kullanırsak sizce görüntüdeki gibi şık durur mu? Ya da bundan farklı olduğu belirli bi şekilde gözlemleyebilir miyiz? Ve yaklaşık fiyatı ne olur?

İnş en kısa zamanda yanınıza gelip alışveriş yapmak istiyorum.

Şimdiden teşekkrler.

• gyassibas G kullanıcısına yanıt
    linkteki modelden bizde var zaten , 35 60 carat arası bütün boylar için uyumlu gayette güzel çıkıyor . 40 45 boy içinde gayet ideal bir yüzük olur . fiyatlar ilk sayfa ilk mesajda var oradaki fiyatlar gecerli model için ayrıca bir ödeme yok hangi taşı beğenirseniz ona göre fiyat çıkar 40 h ta gayet şık olur . tabi ne zaman isterseniz buyrun gelin :)
  • ferhat beyden dün ilk alışverişimi gerçekleştirdim.
    Gerçekten çok ilgili kibar dürüst bir satıcı çok teşekkür ederim herşey için
    gözünüz kapalı gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz arkadaşlar. ben tekrardan rahatsız edeceğim bu kesin
  • Merhaba,

https://store.donanimhaber.com/ca/a0/b9/CAA0B9D2663DA05D5404F154C2979C87.jpg resimdeki beştaş toplam 1,25 carat, G-H renk, VS berraklık kaça mal olur? yandan görünüş resmi yollar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: syshpos

Merhaba,

https://store.donanimhaber.com/ca/a0/b9/CAA0B9D2663DA05D5404F154C2979C87.jpg resimdeki beştaş toplam 1,25 carat, G-H renk, VS berraklık kaça mal olur? yandan görünüş resmi yollar mısınız?

pm attım size :)

fertile rica ederim hayırlı olsun güle güle kullansınlar , ne zaman isterseniz yardımcı olurum

• Merhaba Ferhat Bey,
    Sayfayı uzun zamandır takip ediyorum.
    5 taş konusunda size danışmak istiyorum.
    Her biri 0.30 GIA sertifikalı renksiz temiz taşlardan oluşan 5 taş maliyeti fiyat aralığı olarak ne kadardır.
    0,35'e kadar çıkabilirim.

Bilgilendirmeniz ricasıyla,
    Saygılarımla.
  • theygt kullanıcısına yanıt
    30x5 h sı olsa 7000 tl yi buluyor

30x5 d sı olsa 8100 tl yi buluyor

30x5 d vs olursa 8890 tl yi buluyor

hepside 1.50 carat olacak toplam , hepsinede 5 adet ayrı gia sertifikası olacak :)

model olarak fiyat değişmiyor zaten :)
  • 0.41 D SI2 1200 usd 5176829553 3X EXCELLENT

0.30 D VS2 960 usd 1179660901

öncelikle yardımlarınız için teşekkürler
    yukarda sizin sayfanızdan aldığım ürünlerden hangisini önerirsiniz.
    bunlar arasında gözle anlaşılır fark olurmu?
    yada bu ürünlere yakın sizin önerebileceginiz bir ürün varsa sevinirim
    yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin
  • musa_kadioglu M kullanıcısına yanıt
    taşın büyük olması tabiki daha makbul , renk sınıfı zaten en iyisi . onun dışında vs sı olmasını çıplak gözel seçebilmek olanaksız , büyüteçle incelenirse sı olanlarda çok çok ince noktacıklar vardır . yinede GİA tüketici lehine sınıflama yaptığı için sı da muadillerine göre gayet temiz rahatlıkla sı da alabilirsiniz :)

yanlız 41 olan biraz evvel satıldı :) liste güncellendi diğerlerinden secebilirsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: musa_kadioglu

0.41 D SI2 1200 usd 5176829553 3X EXCELLENT

Bu taş bu fiyata iyiymiş gerçekten. Ben 3X olmayanını 2 ay önce 1300 dolara aldım.
    Ne diyelim, kısmet.
  • ferhat beyden bende bir tektaş aldım çok memnun kaldım kendisi gerçekten çok ilgili her konuda yardımcı oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eren Polat -- 6 Kasım 2014; 15:53:43 >
  • Ferhat bey merhaba,

Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum, ilk sayfadaki listeleri birkaç güne bir değiştiriyorsunuz. Sanırm satılan taşları listeden çıkarıyorsunuz. Ben mesela 0.41 caratlık 3x excellent taşı almayı düşünüyordum ama şuan listede yok, geçen hafta satılmış sanırım. Neye göre liste güncelleniyor, belirli periyodlarla mı taşları getiriyorsunuz? 1 ay öncesiden mesela özel siparişle istediğimiz özellikli taşı getirebiliyor musunuz? Bir de listede 0.40 ile 0.35 carat arası pek taş bulunmuyor. Özel bi nedeni var mı?

İlginine çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyassibas -- 12 Kasım 2014; 10:01:01 >
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.