Şimdi Ara

Lenovo, Sandy Bridge tabanlı sistemleri için ücretsiz anakart değişimi yapacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
4.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Lenovo, Intel'de yaşanan çipset sorunu için izleyeceği yol haritasını açıkladı. Sandy Bridge tabanlı bilgisayarlar açısından ürün gamı en geniş üreticilerinden biri olan Lenovo, yeni nesil bilgisayarları için özel bir servis programı izleyeceğini belirtti. Bu plan çerçevesinde firma, Sandy Bridge tabanlı sistemlerinin tamamı için ücretsiz anakart güncellemesi sunacak ayrıca detayları hakkında çok fazla açıklama yapılmasa da dileyen kullanıcılara para iadesi seçeneği de sunulacak.

Bilindiği üzere Intel'in, Cougar Point kod adını taşıyan 6 serisi çipset modellerinde, SATA-II portlarını kontrol eden setteki PLL saat sinyal dağıtım ağında yer alan bir transistörün olması gerekenden daha yüksek voltaj alması ve buna bağlı akım kaçağı oluşması nedeniyle, SATA-II portlarının birkaç yıl içerisinde kullanılamaz hale gelebileceği ihtimali tespit edilmiş ve Intel, tüm satışları durdurarak, çipsetlerin yeni revizyonunu (B3) hazırladığını duyurmuştu.

• İntelin işi çok zor, Amd'ye tazminat ödese daha az prestij kaybederdi.
  • sandy bridge tabanlı bilgisayarım olsa kesinlikle anakartın değişmesini kabul etmezdim direk para iadesi alırdım sıfır kullandığım notebook sonuçta servis görmüş oluyor tabi kullanmadığım için böyle bir problemim yok
  • Bence de iade alınmalı, servis görüyor sonuçta.
  • Buldunuz ezin :D
  • "...SATA-II portlarının birkaç yıl içerisinde kullanılamaz hale gelebileceği ihtimali tespit edilmiş..."

haberin bu kısmı okuyunca şöyle birşey aklma geldi.. İntel şayet bir Türk şirketi olsaydı bir iki sene sonra tüm sataII portlarının kullanılamaz hale geleceğini tesbit ettikten sonra ellerini ovuşturur gelsin iki sene sonra paracıklar demeye başlardı.. Kimseyede böyle bir durumun varlığından bahsetmezdi bile.. 2 sene sonra patır patır tüm sistemler dökülmeye başlayınca bir sürü çipset satıcaz diye düşünürlerdi.. tam bir facia olurdu düşünsenize milyonlarca sistem patır patır dökülüyor.. inteli alaşağı ederlerdi.. şimdi 700milyon dolar zararla çok iyi yırtıcak.. o zaman 700milyar dolara mal olabilirdi... açılacak davalarda yanında bonus olurdu..
  • buuuu

İ7 2630QM oluyor dimi
    şimdi bunu almakk yanlışmı olur yoksa bu düzeltilmiş halimidir vatana yeni gelmiş yanlışı olmaz sanırsam

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-063696-y560p-core-i7-2630qm--2.0ghz-4gb--750gb-15.6-1gb-6570m-dvdrw-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=52015
  • çoğu yerde nisana-hazirana kadar bekleyin diyorlar bence alma sonra pişman olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: fb_boys
    buuuu

İ7 2630QM oluyor dimi
    şimdi bunu almakk yanlışmı olur yoksa bu düzeltilmiş halimidir vatana yeni gelmiş yanlışı olmaz sanırsam

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-063696-y560p-core-i7-2630qm--2.0ghz-4gb--750gb-15.6-1gb-6570m-dvdrw-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=52015

Bu bilgisayarin da anakarti sorunlu kesinlikle almayin servise vermek zorunda kalirsiniz.

• selam g560 p6100 modelini yeni aldım bu sorun bunlardada varmı acaba
  • para iadesi yapacaklarda acaba verdiğimiz parayı tam olarak alabilecekmiyiz sonucda bimeksden aldım lenovonun satış fiyatı bellidir kesinti yapmasın bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiryaki1

selam g560 p6100 modelini yeni aldım bu sorun bunlardada varmı acaba

yok arkadaşım bu sorun sadece yeni nesil i7 işlemcili laptoplarda var sen sağdan devam et...
  • bugun lenovo servisi aradım anlattım durumu ben anakart degişimi istemiyorum para iadesi istiyorum adam bana cihazınızda bir arıza yoksa degişim yada iade yapamıyoruz dedi :) bende yapıştırdım bunu dunya kabul etmiş siz nasıl degişim yada iade yapamıyorsunuz dedim. adamın sorunlu kartlardan haberi yok resmi sitede baş sayfaya model numarası yazılmış ama nafile adam anlamıyor nerde yazıyor diye bana soruyor :) neyseki sonra ben bir arastırayım size doneyim dedi ve bu sorundan dolayı bir kac kişi aradı demezmi iyice uyuz oldum anlıyacagınız
  • Lenovonunda suçu var bence sitesinde üstte ingilizce bölüm var onu türkçeye çevirip ana sayfada yayınlamıyorlar belki bilgilendirme yapmadılar yaptılarsada o adam kör cahil biri olmalı...

ama duda sizdede suc var şöyle hiç bir zaman teknolojik aletlerin ilk serisi alınmamalı genelde sorunlu serilerdir ilk serilerin geri dönüşlerine göre 2. ve 3. seriler daha sağlam çıkar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy-Ghost

Lenovonunda suçu var bence sitesinde üstte ingilizce bölüm var onu türkçeye çevirip ana sayfada yayınlamıyorlar belki bilgilendirme yapmadılar yaptılarsada o adam kör cahil biri olmalı...

ama duda sizdede suc var şöyle hiç bir zaman teknolojik aletlerin ilk serisi alınmamalı genelde sorunlu serilerdir ilk serilerin geri dönüşlerine göre 2. ve 3. seriler daha sağlam çıkar...

Haklısın tabii ama bu ekstrem bir durum herzaman boyle seyler olmuyor global bir sorun bakkal huseyinden almıyorumki lenovo,intel vs. dunya markaları, tabii intel sıçtı ayrı konu oda benim şansıma...
    Aldıgım cihaz bir onceki işlemcili notebooklardan daha ucuzdu gelde alma

• şimdi arkadaşlar ben biraz araştırdım konuyu. yeni olduğu için bütün kaynaklar yabancı sitelerde.bazı sitelerde laptopların çoğunun bu hatadan etkilenmeyeceğini çünki sata 0 ve sata 1 portlarında sorun yokmuş. sorun diğer sata portlarındaymış.dolayısı ile laptoplar sata 0 ve 1 i kullandığı için etkilenmez demişler. lenovo y560p modelinin chipsetinide araştırdım. hm65 chipset kullanıyomuş. sorun chipsetlerin h67 ve p67 olduğunu söylüyorlar.bende acil bi laptop alıcam. gerçekten f/p ürünü bu lenovo.konu hakkında daha detaylı bilgisi olan varmı? mesut çevik abimiz konuyu araştırıp bi bilgilendirebilirmi bizi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRecruit
    şimdi arkadaşlar ben biraz araştırdım konuyu. yeni olduğu için bütün kaynaklar yabancı sitelerde.bazı sitelerde laptopların çoğunun bu hatadan etkilenmeyeceğini çünki sata 0 ve sata 1 portlarında sorun yokmuş. sorun diğer sata portlarındaymış.dolayısı ile laptoplar sata 0 ve 1 i kullandığı için etkilenmez demişler. lenovo y560p modelinin chipsetinide araştırdım. hm65 chipset kullanıyomuş. sorun chipsetlerin h67 ve p67 olduğunu söylüyorlar.bende acil bi laptop alıcam. gerçekten f/p ürünü bu lenovo.konu hakkında daha detaylı bilgisi olan varmı? mesut çevik abimiz konuyu araştırıp bi bilgilendirebilirmi bizi acaba?

Intel tum 6 serisi chipsetli anakartlarda sorun oldugunu acikladi ve sizin bahsettiginiz hm65 chipsette de sorun var
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRecruit

şimdi arkadaşlar ben biraz araştırdım konuyu. yeni olduğu için bütün kaynaklar yabancı sitelerde.bazı sitelerde laptopların çoğunun bu hatadan etkilenmeyeceğini çünki sata 0 ve sata 1 portlarında sorun yokmuş. sorun diğer sata portlarındaymış.dolayısı ile laptoplar sata 0 ve 1 i kullandığı için etkilenmez demişler. lenovo y560p modelinin chipsetinide araştırdım. hm65 chipset kullanıyomuş. sorun chipsetlerin h67 ve p67 olduğunu söylüyorlar.bende acil bi laptop alıcam. gerçekten f/p ürünü bu lenovo.konu hakkında daha detaylı bilgisi olan varmı? mesut çevik abimiz konuyu araştırıp bi bilgilendirebilirmi bizi acaba?

lenovo sitesinde model olarakda belirtmiş Y560P sorunlu cihazlar arasında
  • bi link verebilirmisiniz? intel ve lenovoyla alakalı.aradım bulamıyorummm.
  • İntelin bu hatası kötü oldu yanlız.Lenovo da para iadesi yapmak istemeyecektir ama talep çok olursa belki yapabilirler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.