- x
CANON MP280 PİXMA Kartuş Sorunu
60 Cevap48626 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : Bay Ayhan
Giriş

11 Mesaj
4 Şubat 2011; 20:08:37 

Selam herkese forumda yeniyim umarım doğru yere konuyu açmışımdır arkadaşlar... Bir iki ay önce canon mp 280 aldım tabi bu işlerden hiç anlamazdımşekline baktık aldık... Sonra kartuş bitmek üzere uyarısı geldikçe netten kartuş fiyatları araştırdım ve makinadan daha pahalı idi PG510 PG511 daha pratik çözümlerle kartuş dolum kiti aldım forumdaki bir satıcıdan. Şimdi sorularım şunlar yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

1. Kartuşa dolum yaptıktan sonra makine tanımıyor ama çıktı veriyor kartuşu tanıtmak mümkün değil mi? (Çeşitli yöntemler denedim tabi çipini silgiyle silmek gibi)
2. Renkli kartuşu nerdeyse hiç kullanmadığım halde kendi doldurduğum siyah kartuşla beraber tükeniyor neden???( Ayarlar kısmında sadece siyah kartuş kullan dememe rağmen)
3. Böyle giderse Renkli kartuşumda bitince kendim doldursam bile makine hiç çıktı vermeme ihtimali var gibi duruyor ne yapabilirim?
4. Kartuş dolum setlerinin makineye zararı var mı?
5. Sizce sıfır bir kartuş alıp kartuş dolum setini elimden çıkarmalımıyım?

11 Mesaj
4 Şubat 2011; 21:59:20 

First power off the printer. Next, while holding STOP/RESET button, power on the printer.
While holding POWER button, release STOP/RESET button. Then push STOP/RESET button twice.
Wait about 20-30 second until the LED shows “0″. Then push STOP/RESET button four times.
Finally push POWER button twice. Last step is to turn off the printer by pressing the POWER button one last time.

Buda yabancı siteden Canon MP 280 resetleme ama çeviremedim lütfen yardım edin ???

Kaynak: http://resetcanon.com/r...jet-all-in-one-printer/

36 Mesaj
5 Şubat 2011; 15:42:43 

Hata mürekkep kartuşları (Hata E5) düzgün yüklü değil

First power off the printer. Yazıcı Öncelikle güç. Next, while holding STOP/RESET button, power on the printer. Gelecek, STOP / RESET düğmesine, yazıcı güç tutarak.
While holding POWER button, release STOP/RESET button. POWER düğmesini bırakın STOP / RESET düğmesine tutarken. Then push STOP/RESET button twice. Sonra da iki kez STOP / RESET düğmesine basınız.
Wait about 20-30 second until the LED shows “0″. LED "0" gösterir kadar yaklaşık 20-30 saniye bekleyin. Then push STOP/RESET button four times. Sonra STOP / RESET dört kez düğmeye basın.
Finally push POWER button twice. Sonunda iki kez GÜÇ düğmesine basın. Last step is to turn off the printer by pressing the POWER button one last time. Son adım ise son bir kez POWER düğmesine basarak yazıcıyı kapatın etmektir.
How to Reset waste ink counter (Error E16) Nasıl (Hata E16) atık mürekkep sayacı sıfırlama

Unplug power and USB cable. güç ve USB kablosunu çıkarın.
Open door and hold power button. Açık kapı ve basılı tutun güç düğmesine basın.
Connect power. güç bağlayın.
Close door, then release power button. Yakın kapı, daha sonra güç düğmesini bırakın.
This printer uses the following ink cartridges Bu yazıcı aşağıdaki mürekkep kartuşları kullanır
umarım işine yarar bende bu yazıcıyı bugün araştırıyordum sorun ciplimi diye tesadüfen gördüm umarım senin işine yarar

3967 Mesaj
5 Şubat 2011; 20:32:18 

Çip değiştirilmeyen kartuşlar görünmüyor ama kullanılıyor.
2. soru ise malesef renkli kartuş olmadan siyahbeyaz baskı yapamıyorsun. hatta bende tarayıcılı modeli var tarama dahi yapmıyor. Geçen yıl ebay'dan denemek için çipli muadil kartuş almıştım iyi çıktı artık dolum yapmıyorum ebay'dan alıyorum.

http://stores.ebay.com/PrintCartridges

Lütfen tanımadığınız kişilere hitaben yazdıgınız mesajlarınızda, Dostum, Dayı, Hacı, Reis gibi hitaplar kullanmayınız, Teşekkürler.

11 Mesaj
6 Şubat 2011; 13:32:39 

Arkadaşlar cevaplarınız için tşk ederim... Merak ettiğim bir konu da şu diyelim ki renkli kartuşumda bitti(zaten kullanmadığım halde siyah çekim yaparken tükeniyor...) bende dolum seti ile doldurdum yazıcı bu kartuşuda görmesse hiç çekim yapamayacakmıyım... Yapamassam o zaman bu kartuş dolum setleri sahtekarlıkdan başka birşey değil bu sitede satan arkadaşı ve bizi yönlendiren arkadaşı kınıyorum o zaman...

Ve ne yaptıysam bir türlü resetleyemedim makineyi kpss için deneme test ve döküman basıyordum anlaşılan bu kartuş dolum işi iş değil yeni kartuşlar almaktansa( ki en ucuz 55 e buldum ikisini pg510 ve pg 511) sizce kolay dolum yapılan ve sorun çıkarmayan bir makine mi almalıyım ve bu makine en ucuz hangisidir???

382 Mesaj
6 Şubat 2011; 14:11:34 

kardeş sana tavsiyem aynı modele devamlı mürekkep besleme sistemi kurmandır.İstersen Makinanı bize yolla sistemi kurup hazır çalışır vaziyette sana geri gönderelim.

3967 Mesaj
6 Şubat 2011; 16:52:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Bay Ayhan

Arkadaşlar cevaplarınız için tşk ederim... Merak ettiğim bir konu da şu diyelim ki renkli kartuşumda bitti(zaten kullanmadığım halde siyah çekim yaparken tükeniyor...) bende dolum seti ile doldurdum yazıcı bu kartuşuda görmesse hiç çekim yapamayacakmıyım... Yapamassam o zaman bu kartuş dolum setleri sahtekarlıkdan başka birşey değil bu sitede satan arkadaşı ve bizi yönlendiren arkadaşı kınıyorum o zaman...

Ve ne yaptıysam bir türlü resetleyemedim makineyi kpss için deneme test ve döküman basıyordum anlaşılan bu kartuş dolum işi iş değil yeni kartuşlar almaktansa( ki en ucuz 55 e buldum ikisini pg510 ve pg 511) sizce kolay dolum yapılan ve sorun çıkarmayan bir makine mi almalıyım ve bu makine en ucuz hangisidir???

Sistemi öyle bir ayarlamışlarki yazıcı siyah beyaz baskıda sadece siyah mürekkebi değil az da olsa diğer renklerden de kullanıyor.

Lütfen tanımadığınız kişilere hitaben yazdıgınız mesajlarınızda, Dostum, Dayı, Hacı, Reis gibi hitaplar kullanmayınız, Teşekkürler.

11 Mesaj
6 Şubat 2011; 17:14:50 

piskopat doktor ne kadara patlar bu beslemeli sistem malum kpss ye hazırlanıyoruz iş güç yok şuan pahalımıdır bu işler...???

11 Mesaj
6 Şubat 2011; 17:17:02 

Cmldrs evet kardeşim adamlar sırf kartuş alalım diye siyah bdeyaz çıktılarda bile renkli kartuştan yiyorlar ... Yazıcı ayarlarından sadece siyah kartuşu kullan dememe rağmen renkli kartuştan yiyor yinede çok üçkağatçı olmuş millet ..;)

382 Mesaj
6 Şubat 2011; 18:17:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Bay Ayhan

piskopat doktor ne kadara patlar bu beslemeli sistem malum kpss ye hazırlanıyoruz iş güç yok şuan pahalımıdır bu işler...???

Kardeş boş sistem 49 lira mürekkep tankları ve hortumlar ayrıca işte sabitleme aparatlarıyla birlikte 49 lira ama montaj size ait.Eğer Tanklar mürekkeple dolu şekilde isterseniz 99 lira ve montajını biz yapıyoruz.Kaba tabir hesap yaparsak.

Tanklar 100 ml olmak üzere toplam 400 ml mürekkep oluyor dolu sistemde.kartuşların hesabınıda yapalım.Siyah kartuş 13 ml renkli kartuş ise her renk 9 ml toplam 27 ml mürekkep içerir.Yani orjinal kartuş içindeki mürekkebin yaklaşık olarak 10 katı bulunmakta tanklarda.Ayrıca tanklardaki mürekkep bitince doldurması çok kolay.100 ml mürekkep fiyatı 10 TL dir.İnanılmaz tasarruf sağlarsınız.Sayfa başı maliyet 1 kuruş altına düşer.

11 Mesaj
7 Şubat 2011; 19:40:58 

Pckopat doktor şimdi benim merak etiiğim kartuş dolum seti ile doldurduğum ve makinenin tanımadığı bu kartuşlara bu sistemi bağlarsam çalışırmı yoksa birde yeni kartuşlar alıp üzerine bu sistemi mi kurmalıyım... ????

382 Mesaj
7 Şubat 2011; 19:47:46 

Dostum eğer daha önce dolum yaptıysan o kartuşlara bu sistemi kuramazsın.Yeni kartuş alıp kullandıktan sonra boş kartuşlara takılabiliyor bu sistem.Eğer sistemin kartuşlarını tanımıyorsa reset atman lazım.Tanıyor fakat boş gösteriyorsa cancel tuşuna 15 saniye basılı tuttuktan sonra çıktı alabilirsin.

11 Mesaj
7 Şubat 2011; 19:57:15 

Dolum yaptım ben kartuşlarıma ve makine tanımıyor o zaman yeni kartuş alacaz desene ... Yada boş kartuş bulmak lazım tahminen kartuşlar ve bu sistemi bana kurulu yollaman kargo ne kadara patlar yada ben ankaradayım bayiniz varmı burda ???

382 Mesaj
7 Şubat 2011; 21:37:56 

Kardeş yarın ben genel merkeze bi sorayım.Sana haber veririm.Ama öncelikli tavsiyem yazıcına bir reset atmayı dene.İstersen sana reseti anlatayım.

Öncelikle kartuşlarını yazıcıdan çıkar.Güç düğmesine bas.Basılı tutarken Reset düğmesine bas.Sonra reset düğmesine basılı tutarken güç düğmesinden elini çek.sonra elini reset düğmesinden çek.sonra 2 kez daha reset düğmesine bas çek bas çek.30 saniye bekle.yazıcı ekranında 0 yazacak.sonra reset düğmesine 4 kez üstüste bas.sonra 2 kez güç düğmesine bas.İşlem tamam.Şimdi güç düğmesine basarak yazıcıyı kapat.Açıp kartuşlarını tak ve kullanmaya başla.

Eğer adımlarda bir yanlışlık yapmadıysan ve işlem olmadıysa karrtuşları çıkarmadan dene.Yine olmazsa yazıcı kapalıyken dene.

Sonuçlarını bekliyoruz.

11 Mesaj
8 Şubat 2011; 12:07:30 

Kardeşim kartuşları çıkartıp dediğin işlemi yaptım ama herhangi bi değişiklik olmadı sonra kartuşlar takılı denedim bu seferde led ekran 0 olmadı resetleme yarıda kaldı yazıcı kapalıyken dene demişsin o kısmı anlayamadım zaten kapalıyken başlamıyormusun bu işleme ...;)

382 Mesaj
8 Şubat 2011; 12:17:32 

Kardeş Şimdi yazıcını aç kapağını kaldır.Kartuşlar ortaya gelecek çıkarman için kartuşları çıkar ve yazıcını kapatmadan direk yukarıda anlattığım işleme başla.

11 Mesaj
8 Şubat 2011; 12:36:48 

Her şekilde denedim ya ben beceremiyorum bu işi dediklerinizin aynısını yaptığım halde yada bu kartuşlar bi işe yaramaz olmuş (Kartuş dolum seti sayesinde)...

382 Mesaj
8 Şubat 2011; 19:29:19 

dostum.istersen bi tamirciye göster.Eğer kartuşlar bozulduysa hiç uğraşma çünkü kartuşlar 100 tl yazıcı 100 tl.Sana sistem kurulmuş bi mp280 göndereyim.Eğer boş kartuş bulabilirsen sistem kuralım.

17 Mesaj
21 Şubat 2011; 14:34:53 

canon mp280 üzerindeki kendi kartuşlarını şırınga ile kendimiz doldurabilir miyiz? sanki bir videoda bi arkadas dolduruyordu da...???

ve pckopat arkadaş, boş bitmeyen kartuş tüplerinden alsak(sanırım 49 tl), bunları kendimiz doldurduğumuzda canon otomatik olarak bu yeni sistemi algılıyor mu? videosu mevcut ancak o videoda sadece tüplerin dolumları anlatılmış, canon'a bağlantısı anlatılmamış, muhtemelen basittir ancak, sıkıntı yaşayabilir miyiz bağlantı hatlarında?

ve mürekkep konusu, kaliteli sorun çıkarmayan mürekkepi nasıl bilicez. canon mürekkepler mevcut sanırım ancak sanmıyorum ki o 100 ml lik canon tüpler orijinal canon mürekkebi olsun. muhtemelen canon, kartuş şeklinde orijinalini satıyordur. o yüzden kaliteli mürekkebi nasıl anlayabiliriz ?

teşekkürler

382 Mesaj
21 Şubat 2011; 14:58:24 

Dostum birincisi o kartuşlar doldurulabilir.Ama sürekli tak çıkardan dolayı 3-4 dolumdan sonra yazıcı kartuşları tanımaz hale geliyor.İkincisi boş sistemi tabiki yazıcına kurabilirsin fakat bu işlemi kimse sana anlatmaz çünkü hani derlerya meslek sırrı diye.Kurulum kolay bir iş değil.Çünkü kartuşlarını delmek zorundasın ve 0.5 milim bile büyük delsen hortumlar küçük kalır ve artık o kartuşun telafisi yok. Ayrıca boş sistem alıp kendi imkanlarınla doldurmaya uğraşmak yerine çünkü mürekkepte alıcaksın zaten.99 Tl ye sistemi kurulu vaziyette almak bence daha mantıklı.Son soruna gelirsek hiçbir yerde canon mürekkep bulamazsın çünkü canon orjinal mürekkepleri satmaz.Piyasada satılan mürekkepler canon mürekkeplerinin özellikleri ve yoğunlukları hesap edilerek üretilmiş muadil mürekkeplerdir.Biz BK OSSE İNK mürekkeplerini ithal edip hem kurduğumuz sistemleri bu mürekkeple dolduruyor hemde kullanıcılara ayrıca satışını yapıyoruz.Genel anlamda olumlu yorumlar alıyoruz.Ama hala geliştirmeye devam ediyoruz.

409 Mesaj
21 Şubat 2011; 15:40:54 

quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_doktor

Ama sürekli tak çıkardan dolayı 3-4 dolumdan sonra yazıcı kartuşları tanımaz hale geliyor.

Size katılıyorum ama 3-4 dolumdan sonra yazıcı kartuşlarının tanınmaması kısmına katılmıyorum.Cihazı elektrik bağlantısını(usb kablosu ve priz kablosunu) kestikten sonra kartuşların tanınmaması gibi bir sorunla karşılaşılması zayıf bir ihtimaldir. 10 larca kez dolum yapılabilir... Artı olarakta sürekli besleme sisteminde de randıman sıkıntısı var. Mürekkep gelmeme yada fazla mürekkep gelmesi gibi... Besleme tankındakimürekkep seviyesinin düşmesi bilene verimsizliğin başlangıcı oluyor... mürekkep seviyesindeki eksilmeye göre ya tankı yükselteceksiniz yada mürekkep ekleyeceksiniz sürekli...

Sürekli(100lerce) baskı almayanlar için besleme sistemi kullanmak pek mantıklı değil gibi...

382 Mesaj
21 Şubat 2011; 18:20:16 

quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

Size katılıyorum ama 3-4 dolumdan sonra yazıcı kartuşlarının tanınmaması kısmına katılmıyorum.Cihazı elektrik bağlantısını(usb kablosu ve priz kablosunu) kestikten sonra kartuşların tanınmaması gibi bir sorunla karşılaşılması zayıf bir ihtimaldir. 10 larca kez dolum yapılabilir... Artı olarakta sürekli besleme sisteminde de randıman sıkıntısı var. Mürekkep gelmeme yada fazla mürekkep gelmesi gibi... Besleme tankındakimürekkep seviyesinin düşmesi bilene verimsizliğin başlangıcı oluyor... mürekkep seviyesindeki eksilmeye göre ya tankı yükselteceksiniz yada mürekkep ekleyeceksiniz sürekli...

Sürekli(100lerce) baskı almayanlar için besleme sistemi kullanmak pek mantıklı değil gibi...

dostum birincisi sadece fişi prizden çekmen yetmez.Çünkü yazıcı üzerinde çok azda olsa besleme vardır.Bu nedenleki canon resetlerine bakarsan fişi prizden çıkarınca power düğmesine basılı tutun deniyor.Power ışığı yanıp sönünce resete başlanır.Yani aslında yazıcı üzerinde kartuç chipini tanıyacak kadar gerilim bulunur.

Şimdi siz hangi sistemi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama doğru montaj ile mürekkep gelmeme yada mürekkep akıtma sorunları çözülebilir.Kurduğumuz sistemlerde bu sorunu aşmak için tankları seviyesini ayarlayıp yazıcıya sabitliyoruz.

Besleme sistemini çok sayfalı çıktı almayan kişiler için bi fazlalık görmişsin.Ama şöyle düşün zaten kartuş doldurmak için mürekkep alıcaksınız değil mi?Burada ekstra verilen bence çokta abartılacak bir rakam değil.Nedenine gelirsek bence dolum sırasındaki o zorluk ve mürekkep artıkları,bulaşıkları hesap edersek bu çoğu kişi için önemsiz bir rakam olacaktır.

Ayrıca kesinlikle satıcı olduğum için bunları söylediğimi sanmayın.Ben bu sistemi kullanmaya başladıktan sonra satıcısı olmaya karar verdim.Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve çok ufak renk ton sorunları hariç herhangi bir hata ile karşılaşmadım.Son olarak şunu söylüyorum.Ucuza alıp uğraşmak yerine biraz daha pahalı olsun ama sorunsuz olsun diyen arkadaşlar satıcıyı iyi seçsinler.Kötü mürekkep bu sistem için tam bir zulümdür.

17 Mesaj
21 Şubat 2011; 18:23:53 

pckopat

bitmeyen kartusun dolum videosu mevcut. ve orda görünene göre zor bişey deil gibi. yani bu komplex ve yapılması zor bişey ise, o zaman boş halde satılması da yanlış diye düşünüyorum. ayrıca tüpler her bittiğinde yazıcıyı tekrardan gönderip gene mi doldurtucaz? 1 kere doldurttuk diyelim, tüpler bitince gene göndericez, bu durumda tüpler gene mi yenisi ile değişcek ? bu defa maliyet ne olucak? yazıcıyı kargo ile gönderme ücretini de düşünürsek, 20+20=40 tl de kargo ücreti vereceğiz. yani 140 tl gibi bi paraya mal olmuyor mu ? ben laptobumu 50km mesafede biyere gönderdim, 20 tl gönderim ücreti alınmıştı. eğer toplam 140 tl olursa,bana biraz fazla geldi bu ücret. kargo konusunda aydınlatır mısınız? anlaşmalı kargo ile çalısıyorsanız 99 tl lik bu ücret mantıklı olabilir ancak aksi halde sanki ücret biraz fazla gibi...
eğer kendimiz yapabileceksek, bitmeyen kartuş tüplerini satın alıp bunları kendimizin doldurabilmesi gayet mantıklı. kartuşları sizden satın alsak, doldurma konusunda yardımcı olamaz mısınız?

falcon

bitmeyen kartuştaki bahsettiğin "mürekkep seviyesindeki eksilmeye göre ya tankı yükselteceksiniz yada mürekkep ekleyeceksiniz sürekli... " kısmına katılıyorum.mantıklı geldi bana. ancak senin önerdiğin dolum kitlerinin dışardan alınan mürekkep ve eczaneden alınan 4 şırıngadan ne farkı var? orada garip bi aygıt daha var o ne işe yarıyor anlamadım ama, dolum kitine bakınca, şırıngayla boyayı alıp, kartuşun içine sıkmamızla iş çözülücek gibi görunuyor:)

382 Mesaj
21 Şubat 2011; 19:29:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ssscorpionnn

pckopat

bitmeyen kartusun dolum videosu mevcut. ve orda görünene göre zor bişey deil gibi. yani bu komplex ve yapılması zor bişey ise, o zaman boş halde satılması da yanlış diye düşünüyorum. ayrıca tüpler her bittiğinde yazıcıyı tekrardan gönderip gene mi doldurtucaz? 1 kere doldurttuk diyelim, tüpler bitince gene göndericez, bu durumda tüpler gene mi yenisi ile değişcek ? bu defa maliyet ne olucak? yazıcıyı kargo ile gönderme ücretini de düşünürsek, 20+20=40 tl de kargo ücreti vereceğiz. yani 140 tl gibi bi paraya mal olmuyor mu ? ben laptobumu 50km mesafede biyere gönderdim, 20 tl gönderim ücreti alınmıştı. eğer toplam 140 tl olursa,bana biraz fazla geldi bu ücret. kargo konusunda aydınlatır mısınız? anlaşmalı kargo ile çalısıyorsanız 99 tl lik bu ücret mantıklı olabilir ancak aksi halde sanki ücret biraz fazla gibi...
eğer kendimiz yapabileceksek, bitmeyen kartuş tüplerini satın alıp bunları kendimizin doldurabilmesi gayet mantıklı. kartuşları sizden satın alsak, doldurma konusunda yardımcı olamaz mısınız?

falcon

bitmeyen kartuştaki bahsettiğin "mürekkep seviyesindeki eksilmeye göre ya tankı yükselteceksiniz yada mürekkep ekleyeceksiniz sürekli... " kısmına katılıyorum.mantıklı geldi bana. ancak senin önerdiğin dolum kitlerinin dışardan alınan mürekkep ve eczaneden alınan 4 şırıngadan ne farkı var? orada garip bi aygıt daha var o ne işe yarıyor anlamadım ama, dolum kitine bakınca, şırıngayla boyayı alıp, kartuşun içine sıkmamızla iş çözülücek gibi görunuyor:)

dostum beni yanlış anlamışsın.Bu sistem 1 kere kurulur sonra tanklara istediğin gibi mürekkep doldurabilirsin.Ama sana söylemek istediğim şey kartuşlara hortumları bağlamak için kartuş kapaklarını hortuma göre delmen gerekiyor.Bunun içinde matkap,kumpas gibi araçlara ihtiyacınız olacak.Ayrı ca sistem kurulumu için kargoların birini siz birini şirket olarak biz ödüyoruz.MNG kargo ile anlaşmalıyız.Mürekkep olarakta bir tankı dolduracak mürekkep fiyatı 10 TL dir.Ücretsiz kargo imkanı ile elinize ulaşır.

Sevgili dostum hafta içerisinde DMBS sistem hakkında bir makale paylaşacağım daha fazla bilgiyi oradan edinebilirsin.

17 Mesaj
21 Şubat 2011; 20:54:32 

tmm pckopat teşekkürler. seninle irtibata gecicem kartusum bitince.

bir sorum daha olucak, diyelim renkli kartuşlar bitti, elimizde sadece siyah var. o zaman siyah ile baskı yapamıyormuyuz? yani fotokopi vs alamıyor muyuz? yani birbiriyle paralel mi çalışıyor bu sistem canon da? bazı arkadaslar, sadece siyah kullanmama rağmen renkli kartuşlarda bitiyor canon mp280 de demiş. o yüzden sordum.

birde canon mp280 'in kartuş adı nedir? CANON BCI-10BK, CANON BCI-11BK, CANON BCI-15C, CANON BCI-15BK, 21BK,21C,... şeklinde biçok kartuşu var. mp280 in kartuşu hangisidir acaba?

382 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:08:08 

quote:

tmm pckopat teşekkürler. seninle irtibata gecicem kartusum bitince.

bir sorum daha olucak, diyelim renkli kartuşlar bitti, elimizde sadece siyah var. o zaman siyah ile baskı yapamıyormuyuz? yani fotokopi vs alamıyor muyuz? yani birbiriyle paralel mi çalışıyor bu sistem canon da? bazı arkadaslar, sadece siyah kullanmama rağmen renkli kartuşlarda bitiyor canon mp280 de demiş. o yüzden sordum.

birde canon mp280 'in kartuş adı nedir? CANON BCI-10BK, CANON BCI-11BK, CANON BCI-15C, CANON BCI-15BK, 21BK,21C,... şeklinde biçok kartuşu var. mp280 in kartuşu hangisidir acaba?

Elbette ben sürekli forumdayım.Her soruna cevap verebilirim.Yalniz sistem kurulumu için kartuşların hiç dolum yapılmamış olması gerekiyor.Ona dikkat et.

Ben daha öyle bir sornla karşılaşmadım.Yazıcı seçeneklerinde kartuş seçim özelliği var.Buradan sadece siyah kartuşu kullan dediğinde yazdırmaya siyahla devam etmesi gerekiyor.Ama ben boş kartuşla siyah beyaz bile olsa yazım yapılmasına karşıyım.Çünkü boş kartuş eğer kullanıma devam ederse İçerisinde mürekkep olmadığı için mürekkep püskürtme hücreleri ısıdan dolayı yanabiliyor.Böylece kartuş kullanılamaz hale geliyor.

Son olarak.Canon MP 280 medium olarak PG-510 ve CL-511,Large olaraksa PG-512 ve CL-513 kartuş çiftleri kullanılmakta.PG ler siyah,CL ler renkli.

17 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:43:29 

cok teşkr pckopat...

kartuş dolum setleri ile yapılan dolumun videosunu izledim. videoda kartuşu tornavida ile delip, oradan mürekkebi boşaltıyor. peki daha sonra ne oluyor o delinen yere? öylece kalmıyor heralde ? :) videosu burada. (3. video) >>> https://www.cescesor.co...um-Videolari,DP-10.html

17 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:49:45 

bir de yukarıda bahsettiğim videoda, siyah etiketi çıkarıp yerine aynı siyah etiketi takmış. bunun mantığı nedir? cihaz yeni kurtuş takıldı şeklinde falan mı algılıyor da bunu yapmış? direk üzerindeki etiketi delince olmuyor sanırım ? madem bişey yaptınız bari mantığını da yazın...

409 Mesaj
21 Şubat 2011; 22:52:40 

quote:

falcon

Evet, biraz fizik kurallarını biliyorsanız bana katılmanız normaldir :)...

2 kartuşlu yani; üzerinde baskı kafasınıda barındıran kartuşlarda Cıss(sürekli besleme sistemi) yaparken tamamen fizik kurallarının dışına çıkmanız zordur! karmaşık düzenekler yapmak alzım onuda yapan daha çıkmadı :)
Mürekkep tankındaki mürekkebin üst seviyesi ile yazıcı üzerindeki kartuşun üst noktası aynı hizada olduğu zaman denge noktası kurulmuş demektir.Yazıcıdan çıktı alındıkça , kartuştan mürekkep çekilecek dolayısıyla bir çekim kuveti uygulanacak ve aynı oranda çekim kuvveti ile tankdan mürekkep çekilecek.Bu şekildeki çalışma doğru ve sorunsuz bir çalışmadır.Mürekkep tankının seviyesi , kartuşun üst noktasından yükseğe geldikçe kartuşun içine azda olsa mürekkep damlaya damlaya akacak ve kartuşun içini fazlasıyla mürekkepe dolduracaktır.Kartuşun içinde sünger vardır.bu süngerin görevi kartuşdaki mürekkepin akışkanlığını kısmak yani kartuş içinde mürekkebi tutmaktir.O sünger olmaz ise kartuşun içinden mürekkep kafanın ucuna fazla gider ve yazıcıyı çalıştırmazsanız bilene kartuşun içindeki mürekkep akar yazıcının içine! İşte o damlaya damlaya kartuşun ağzına kadar dolan mürekkep, dışardaki tankın yüksekliğinden kaynaklı mürekkebin yani sıvının basıncının etkisiyle kartuşun içinede basınç uygulayacak ve bu basınç süngerdeki ince dengeyi bozduğundan kartuşun kafasından mürekkep akmaya başlıyacak !... Bahsetmiş olduğum tipteki 2 kartuşlu yazıcılarda sürekli ve çok çıktı alıyorsanız ciss kurdurun...YAzıcıyı az kullanıyorsanız; kesinlikle ciss önermem.Ciss kurulu olan yazıcınızı 2 gün kullanmayın ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız... Çok ince bir denge var; mürekkep eksildikçe bu denge bozuluyor yada mürekkep yükseldikçe kartuşun kafasından mürekkep yazıcıya damlamaya başlıyacak! Bu sistemler basit mantıkla yapılıyor ama fiziğe aykırı davranışlar basitlik çerçevesinde yapılamaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 21 Şubat 2011; 22:57:37 >

409 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:04:42 

quote:

cok teşkr pckopat...

kartuş dolum setleri ile yapılan dolumun videosunu izledim. videoda kartuşu tornavida ile delip, oradan mürekkebi boşaltıyor. peki daha sonra ne oluyor o delinen yere? öylece kalmıyor heralde ? :) videosu burada. (3. video) >>> https://www.cescesor.co...um-Videolari,DP-10.html

hehehe... video yarım kalmış :) devamı çekilir herhalde...

Delinen yerin hava almayacak şekilde kapatılması gerekiyor.En güzel yolu sıcak silikonla yapıştırmak. yada daha pratik yöntemi var ama nedense satıcılar bu yöntemi kullanmıyorlar.Delinen yere plastik bir tıpa yapılırsa bu tıpadan şırınga ile mürekkep doldurulabilir diye düşünüyorum... Yani dolum setinin yanında tıpa verilebilir.Bu tıpanın çapına göre(tıpanın çapından daha ufak olmasında fayda var, hava almama konusu için) vida ile delik açılabilir.Hatta bu tıpanın çapına göre olan vida da set içine dahil edilebilir...

409 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:08:32 

quote:

bir de yukarıda bahsettiğim videoda, siyah etiketi çıkarıp yerine aynı siyah etiketi takmış. bunun mantığı nedir? cihaz yeni kurtuş takıldı şeklinde falan mı algılıyor da bunu yapmış? direk üzerindeki etiketi delince olmuyor sanırım ? madem bişey yaptınız bari mantığını da yazın...

Çıkarılan siyah etiket deliksiz.Yerine takılan siyah etiket ise delikli :) Ordaki amaç; Kartuşun siyah renkli olduğunu ve dolum yerininde bu delikten olduğunu belirtmektir...
Dikkat ederseniz renkli kartuşda da sonradan takılan etikette hem dolum deliklerinin yeri belli edilmiş oluyor hemde renklerinin yerleri...

17 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:17:04 

teşekkürler falcon...

peki bu videodaki gibi dolum işlemini gercekleştirdikten sonra, doldurduğumuz kartusu taktık peki bu işlemden sonra canon'a reset mi atıyoruz sistemi tekrardan algılaması için yoksa direk kaldığı yerden çalışmaya devam mı ediyor? yukarıda bi arkadaş bahsettmiş, cihaz kartuşları tanımıyormuş vs vs...yani bu durumla karşılaşmamak için yapmamız gerek birşey var mı dolumdan sonra acaba?

409 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:29:35 

quote:

teşekkürler falcon...

peki bu videodaki gibi dolum işlemini gercekleştirdikten sonra, doldurduğumuz kartusu taktık peki bu işlemden sonra canon'a reset mi atıyoruz sistemi tekrardan algılaması için yoksa direk kaldığı yerden çalışmaya devam mı ediyor? yukarıda bi arkadaş bahsettmiş, cihaz kartuşları tanımıyormuş vs vs...yani bu durumla karşılaşmamak için yapmamız gerek birşey var mı dolumdan sonra acaba?

Hayır, herseferinde reset atmanıza gerek yoktur.Reset işlemini bir kere yaparsınız ve o kartuş seviyesi Yazıcı tarafından hep boş algılanır ama yazdırmaya devam eder. Normal şartlarda yani dolumu düzgün bir biçimde yaptıysanız(mürekkebi taşırmamaya özen gösterip kartuşun devrelerinde mürekkep vb.. kalıntı bırakmaz iseniz) kartuşu taktığınızda Canon yazıcının kartuşu tanımama gibi bir liksü yoktur. mp280 in kullandığı kartuşlar olan pg510 serisi kartuşlar taş gibidir:) Kartuş ilk kullanımda mürekkep bitti uyarısı verir siz 10-15 saniye stop düğmesine basılı tutarsınız.Sonrasında ise Mürekkep seviyesi boş görünür hep :) Dolum esnasında yapmanız gereken tek önemli şey var; Yazıcınızın tüm elektrik bağlantılarını kestikten sonra kartuşlarınızı çıkartıp dolum yapmak ve yerine takmak olucaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 21 Şubat 2011; 23:33:25 >

17 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:47:24 

falcon teşekkurler ama bişeye kafam takıldı demişsinki "Kartuş ilk kullanımda mürekkep bitti uyarısı verir siz 10-15 saniye stop düğmesine basılı tutarsınız.Sonrasında ise Mürekkep seviyesi boş görünür hep :)" sonrasında murekkep seviyesi hep boş gorunucekse, kartuş tekrar bittiğinde nasıl anlayacağız?

17 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:50:05 

ve bir de falcon, o delik benim kafama takıldı :) malum delikleri doldurmak lazım :P bak burdaki video da gene deliği kapatma işlemi yok. http://www.youtube.com/watch?v=Tc09PM6g9Nc deliğin üzerine bant falan yapıştırınca oluyor mu ki ?

292 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:53:07 

kartuş ilk bittiğinde stop düğmesine basılı tutunca devam ediyor ama bir süre sonra e5 hatası veriyor, kartuşları kabul etmiyor ve yazmayı durduruyor. bir arkadaşımın yazıcısında e5 hatası verdi, forumda ve nette birçok sitede resetleme yöntemi verilmiş hepsini denedik ama hiçbiri işe yaramadı.

bence kartuş bittiğinde yazmayı durduran yazıcılardan uzak durmalı. ya oto resetli kartuşu olan bir model alınmalı ya da kartuş boş dese de yazmaya devam eden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

409 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:56:12 

quote:

falcon teşekkurler ama bişeye kafam takıldı demişsinki "Kartuş ilk kullanımda mürekkep bitti uyarısı verir siz 10-15 saniye stop düğmesine basılı tutarsınız.Sonrasında ise Mürekkep seviyesi boş görünür hep :)" sonrasında murekkep seviyesi hep boş gorunucekse, kartuş tekrar bittiğinde nasıl anlayacağız?

çıktı aldığınızda farkedeceksiniz zaten bittiğini :) püskürtme denetim sayfası yazdırıncada hangi rengin bittiğini görebilirsiniz.

409 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:58:35 

quote:

ve bir de falcon, o delik benim kafama takıldı :) malum delikleri doldurmak lazım :P bak burdaki video da gene deliği kapatma işlemi yok. http://www.youtube.com/watch?v=Tc09PM6g9Nc deliğin üzerine bant falan yapıştırınca oluyor mu ki ?

tabii bantda olur.Ama sağlam bir bant olucak, deliği hava almayacak şekilde kapatmasında fayda var.Sağlam bir yapışkanlı etiketlede kapatabilirsiniz.

409 Mesaj
22 Şubat 2011; 0:02:11 

quote:

Orijinalden alıntı: brdst

kartuş ilk bittiğinde stop düğmesine basılı tutunca devam ediyor ama bir süre sonra e5 hatası veriyor, kartuşları kabul etmiyor ve yazmayı durduruyor. bir arkadaşımın yazıcısında e5 hatası verdi, forumda ve nette birçok sitede resetleme yöntemi verilmiş hepsini denedik ama hiçbiri işe yaramadı.

bence kartuş bittiğinde yazmayı durduran yazıcılardan uzak durmalı. ya oto resetli kartuşu olan bir model alınmalı ya da kartuş boş dese de yazmaya devam eden.

Bir süre sonra e5 hatası vermesi her yazıcı modeli için geçerli değil... Canon pg510 kartuşlarındaki hatanın(yanii resetlenmesi ve sonrasında mürekkep boş uyarısı ile sınırsız kullanımı) farkına varmış ols agerek ki yeni modellerinde bunun önlemini almış olabilir... mp250 ve mx320 model yazıcılarda sorunsuz bir biçimde bu kartuşların kullanılıdğını biliyorum.Diğer modellerdeki durum hakkında fazla bilgim yok...

17 Mesaj
22 Şubat 2011; 0:04:14 

falcon başka sorum kalmadı :) yardımların için teşekkür ederim...

409 Mesaj
22 Şubat 2011; 0:10:41 

quote:

falcon başka sorum kalmadı :) yardımların için teşekkür ederim...

Rica ederim

İlk yazıcım benq idi. yazıcıyı 100 tlye almıştım kartuşlarına 3 yazıcı parası verdim :) 2 kere kartuş aldım 1 kerede dolum yaptırdım.Şansıma, benq kartuşları dolumdan sonra çalışmıyormuş.Doldurduğumuda kullanamadım :) Sonrasında Epson a geçtim rahat ettim. Yol yakınken, Tavsiyiyem Epson a geçin rahat edin.Canonla, hp ile uğraşmaya değmez.Yazıcının kralı Epson dur.Kullanınca zamanla anlayacaksınız...

17 Mesaj
22 Şubat 2011; 0:31:13 

yol artık yakın değil :=) aldık artık kullanıcaz :D

17 Mesaj
22 Şubat 2011; 14:05:55 

falcon gene bi soru sorucam kusura bakma :)

pg 510 demiştin kartuş için ama, hangi boyaları kullanıcaz peki. bir sürü boya var: Canon Pgi-520BK, Canon Cli-521BK , Canon Cli-521C, Canon Pgi-5BK vs vs...bu boya isimlerini şu siteden baktım >> https://www.cescesor.co...-ml-ULTRA,LA_228-2.html bunlardan hangisi ne içindir hiçbişi yazmıyor. adam siyah demiş ama 10 çeşit farklı siyah koymuş ama hepsi canon. hiçbişi anlamadım. aydınlatır mısın acaba _

382 Mesaj
22 Şubat 2011; 19:10:50 

Dostum Eğer kaartuş doldurma işlemine başlayacaksan.Kendi ithal ettiğimiz BK Osse İnk Mürekkeplerini denemeni öneririm.

17 Mesaj
23 Şubat 2011; 15:50:24 

tmm pckopat alma durumum olunca ilk buradan paylaşırım bunu...

bir sorum olucak, yazıcının siyah koyuluk ayarı yok mudur? mesela ben sürekli yazı halinde çıktı alıyorum, çok koyu çıkıyor. bu siyah murekkebide daha hızlı bitirir elbette. o yuzden bu rengi griye dönüştürüp çıktı alamıyormuyuz? özelliklerde bulamadım. gri tonu ile yazdırma war ama o da gene aynı tonda siyah yazdırıyor??

409 Mesaj
23 Şubat 2011; 18:53:07 

quote:

tmm pckopat alma durumum olunca ilk buradan paylaşırım bunu...

bir sorum olucak, yazıcının siyah koyuluk ayarı yok mudur? mesela ben sürekli yazı halinde çıktı alıyorum, çok koyu çıkıyor. bu siyah murekkebide daha hızlı bitirir elbette. o yuzden bu rengi griye dönüştürüp çıktı alamıyormuyuz? özelliklerde bulamadım. gri tonu ile yazdırma war ama o da gene aynı tonda siyah yazdırıyor??

siyah koyuluk ayarı yok ama yazıcı ayarlarından baskı kalitesini hızlı ya alırsanız daha az mürekkep püskürtüleceğinden soluk renkli çıktılar alıcaksınız ama siyahda istediğiniz gibi çıkacaktır...<Sadece siyah çıktı alıcaksanız ekonomik anlamda hızlı yazdırma tercihinde yazıcıyı kullanmanız size mürekkep tasarrufu kazandıracaktır....
Gri tonu ile yazdırma seçerseniz renkli kartuşlardanda mürekkep kullanılır! Hızlı modda yazdırın sorununuz çözülür...

local://upfiles/698554/048AC12D5D8F4C029327D06A9F5B6AE8.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 23 Şubat 2011; 19:05:17 >

409 Mesaj
23 Şubat 2011; 19:16:19 

quote:

falcon gene bi soru sorucam kusura bakma :)

pg 510 demiştin kartuş için ama, hangi boyaları kullanıcaz peki. bir sürü boya var: Canon Pgi-520BK, Canon Cli-521BK , Canon Cli-521C, Canon Pgi-5BK vs vs...bu boya isimlerini şu siteden baktım >> https://www.cescesor.co...-ml-ULTRA,LA_228-2.html bunlardan hangisi ne içindir hiçbişi yazmıyor. adam siyah demiş ama 10 çeşit farklı siyah koymuş ama hepsi canon. hiçbişi anlamadım. aydınlatır mısın acaba _

Pg510 kartuş için pgi520 bk(pigment bazlı) mürekkebini kullanmalısın, yazıcı pigment bazlı mürekkepleri döküman çıktılarında kullanır. 2 kartuşlu yazıcılarda genelde siyah renk hep pigment bazlıdır.
Cl511 kartuş içinse cli 521c, cli521m, cli521y (dye-su bazlı) mürekkeplerini kullanmalısın bu mürekkepleri yazıcı resim çıktılarında kullanır. neden bunlar pigment değildir dersen, fotoğraf kağıtları pigment bazlı mürekkepleri kabul etmez(emilimi zayıfdır ve mat görünürler), dye bazlı mürekkepler fotoğraf kağıdının içine işler(canlı görünüm verirler). Ve sorunsuz çıktılar alırsın...

17 Mesaj
23 Şubat 2011; 21:09:33 

teşekkürler falcon

yazıcı alıcak arkadasları uyarayım. yazıcıyı bugun aldım canon mp 280 ve 70 adet a4 sadece siyah renkte çıktı aldım. zaten renkli modunu kapattım. 70 çıktı sonunda siyah mürekkebin %55 i bitti bile :)) yani sanırım ortalama 140 sayfada komple biticek siyah kartuş. aslına bakarsanız, bence bu kartuş olayını yanlıs yapmıslar. kartuslar cok kucuk cunku. mantık olarak 500 cıktı alabilmemiz lazım diye düşünüyorum. ama bu kartuşlarla 150 çıktıyı göremem sanırım

409 Mesaj
23 Şubat 2011; 22:04:00 

quote:

teşekkürler falcon

yazıcı alıcak arkadasları uyarayım. yazıcıyı bugun aldım canon mp 280 ve 70 adet a4 sadece siyah renkte çıktı aldım. zaten renkli modunu kapattım. 70 çıktı sonunda siyah mürekkebin %55 i bitti bile :)) yani sanırım ortalama 140 sayfada komple biticek siyah kartuş. aslına bakarsanız, bence bu kartuş olayını yanlıs yapmıslar. kartuslar cok kucuk cunku. mantık olarak 500 cıktı alabilmemiz lazım diye düşünüyorum. ama bu kartuşlarla 150 çıktıyı göremem sanırım

Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan yazıcını.Mürekkepin bol, kartuşunun ömrüde uzun olsun....

292 Mesaj
23 Şubat 2011; 22:56:08 

quote:

teşekkürler falcon

bu yazıcıyla ilgili bu kadar çok kartuş sorunu ve renk sapması problemleri yaşayanlar varken ve bu konuları okumuşken bu yazıcıyı almanız düşündürücü. yazıcıyı aldım dediğiniz konu bile kartuş sorunu ile ilgili :) yine de hayırlı olsun diyelim. inşallah problem çıkmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

514 Mesaj
15 Şubat 2012; 22:37:39 

quote:

Kardeş yarın ben genel merkeze bi sorayım.Sana haber veririm.Ama öncelikli tavsiyem yazıcına bir reset atmayı dene.İstersen sana reseti anlatayım.

Öncelikle kartuşlarını yazıcıdan çıkar.Güç düğmesine bas.Basılı tutarken Reset düğmesine bas.Sonra reset düğmesine basılı tutarken güç düğmesinden elini çek.sonra elini reset düğmesinden çek.sonra 2 kez daha reset düğmesine bas çek bas çek.30 saniye bekle.yazıcı ekranında 0 yazacak.sonra reset düğmesine 4 kez üstüste bas.sonra 2 kez güç düğmesine bas.İşlem tamam.Şimdi güç düğmesine basarak yazıcıyı kapat.Açıp kartuşlarını tak ve kullanmaya başla.

Eğer adımlarda bir yanlışlık yapmadıysan ve işlem olmadıysa karrtuşları çıkarmadan dene.Yine olmazsa yazıcı kapalıyken dene.

Sonuçlarını bekliyoruz.

Bende yaklaşık 1 ay önce Canon Pixma MP 280 yazıcı aldım bacanağımın tavsiyesi ile bizde sizin yaptığınız gibi bitmeyen kartuş sistemi takacaktık yazıcıyı aldım daha 50 sayfa yazdırmadan siyah kartuş lambası yandı ve kartuş boşalıyor uyarısı vermeye başladı. Bacanağım bitmeyen kartuş sisteminde sıkıntı olmaya başladı hava alıyor ve yazma kalitesinde sıkıntılar çıkmaya başladı bu sistemden vazgeçelim dedi kendimiz dolum yapalım dedi tamam dedim kartuşa mürekkep doldurduk yazıcıya taktım ama değişen hiçbir şey hala lambası yanıyor ve uyarı veriyor burada bahsettiklerinizi yaptım ama arkadaşın da dediği gibi hiçbir şekilde sizin dediğiniz gibi olmuyor acaba ne yapmalıyım yazık günah daha ilk doldurma kartuşlar yeni sayılır 50 sayfa bile çıktı almadım daha bu kadar erkende bitmesi anormal...yardımcı olursanız memnun olurum...

111 Mesaj
29 Şubat 2012; 12:35:56 

quote:

Sonuçlarını bekliyoruz.

bu yöntem bende işe yaradı....teşekkürler

783 Mesaj
29 Şubat 2012; 13:16:33 

quote:

Orijinalden alıntı: remurat

Bende yaklaşık 1 ay önce Canon Pixma MP 280 yazıcı aldım bacanağımın tavsiyesi ile bizde sizin yaptığınız gibi bitmeyen kartuş sistemi takacaktık yazıcıyı aldım daha 50 sayfa yazdırmadan siyah kartuş lambası yandı ve kartuş boşalıyor uyarısı vermeye başladı. Bacanağım bitmeyen kartuş sisteminde sıkıntı olmaya başladı hava alıyor ve yazma kalitesinde sıkıntılar çıkmaya başladı bu sistemden vazgeçelim dedi kendimiz dolum yapalım dedi tamam dedim kartuşa mürekkep doldurduk yazıcıya taktım ama değişen hiçbir şey hala lambası yanıyor ve uyarı veriyor burada bahsettiklerinizi yaptım ama arkadaşın da dediği gibi hiçbir şekilde sizin dediğiniz gibi olmuyor acaba ne yapmalıyım yazık günah daha ilk doldurma kartuşlar yeni sayılır 50 sayfa bile çıktı almadım daha bu kadar erkende bitmesi anormal...yardımcı olursanız memnun olurum...

alt linkteki yöntemi denedinizmi?

http://forum.donanimhaber.com/m_57954655/tm.htm

Bir yıllık plan yapıyorsan pirinç yetiştir, on yıllık plan yapıyorsan ağaç yetiştir, yüz yıllık plan yapıyorsan İNSAN yetiştir.

6 Mesaj
5 Mart 2012; 9:57:20 

kolay gelsin sürekli beslemeli 280 aldım ilk başlar süperdi çıktılar aldığım yer mürekkebi pahalı deyince perfection marka mürekkep kattım ama asla ilki gibi olmadı şimdi kartuşlar tıkanmıştır yeni kartuş takıp ilk mürekkpleri koyarsak 150 tl gibi bi masraf çıkarıyolar acaba mürekkepleri kendim alıp tankı boşaltıp ilk mürekkeplerden katsam sonuç alabilirmiyim teşekkürler

783 Mesaj
5 Mart 2012; 11:06:40 

quote:

Orijinalden alıntı: c90umut

kolay gelsin sürekli beslemeli 280 aldım ilk başlar süperdi çıktılar aldığım yer mürekkebi pahalı deyince perfection marka mürekkep kattım ama asla ilki gibi olmadı şimdi kartuşlar tıkanmıştır yeni kartuş takıp ilk mürekkpleri koyarsak 150 tl gibi bi masraf çıkarıyolar acaba mürekkepleri kendim alıp tankı boşaltıp ilk mürekkeplerden katsam sonuç alabilirmiyim teşekkürler

kartuşlarda tıkanıklık yoksa tanklardaki mürekkebi tamamen boşaltın.sonrasında devrede hava kalmayana kadar kafa temizliği yapın.belli bir adet çıktı sonrası yeni kartuş içindeki eski mürekkepte tamamen bitince sorun çıkmaz.yeni kartuş almanıza şimdilik gerek yok.

Bir yıllık plan yapıyorsan pirinç yetiştir, on yıllık plan yapıyorsan ağaç yetiştir, yüz yıllık plan yapıyorsan İNSAN yetiştir.

514 Mesaj
7 Mart 2012; 0:28:42 

quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

alt linkteki yöntemi denedinizmi?

http://forum.donanimhaber.com/m_57954655/tm.htm

Verdiğiniz adreste video görünmüyor sanırım silindi yeniden yükleyebilirseniz sevinirim...

783 Mesaj
7 Mart 2012; 8:20:17 

quote:

Orijinalden alıntı: remurat

Verdiğiniz adreste video görünmüyor sanırım silindi yeniden yükleyebilirseniz sevinirim...

video linki mesajda gizlenmiş şekilde yazmıştım kontrol ettim link çalışıyor.

verdiğim linkteki mesajda BU LİNKTEKİ yazan yere tıklayınca açılıyor video.

514 Mesaj
7 Mart 2012; 23:11:35 

quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

video linki mesajda gizlenmiş şekilde yazmıştım kontrol ettim link çalışıyor.

verdiğim linkteki mesajda BU LİNKTEKİ yazan yere tıklayınca açılıyor video.

Evet şimdi anladım gördüm farklı bir model ama denemekte fayda var teşekkür ederim...

2127 Mesaj