Şimdi Ara

Crysis 2'nin minimum sistem gereksinimleri resmiyet kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
0
Favori
20.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Oyun dünyasının merakla beklediği Crysis 2 için belirlenen minimum sistem gereksinimleri açıklandı. 2011'a damgasını vuracak yapım olarak gösterilen Crysis 2 için bir süredir konuşulmakta olan sistem özellikleri de bu sayede doğrulanmış oldu. EA'dan yapılan açıklamaya göre Crysis 2'nin PC versiyonu için kullanıcıların sahip olması tavsiye edilen düşük donanımlar şu şekilde;

- İşletim sistemi: Windows XP, Vista ya da Windows 7 ile en son Hizmet Paketi (Service Pack) güncellemeleri,

- İşlemci: 2GHz'de çalışan çift çekirdekli Core 2 Duo veya 2GHz ya da üstü hızlarda çalışan çift çekirdekli AMD Athlon II X2,

- Bellek: 2GB (Windows Vista için 3GB)

- Sabit disk: 9GB depolama alanı

- Ekran kartı: Nvidia GeForce GT 8800GT 512MB, AMD-ATi Radeon HD 3850 512MB

- Ses kartı: DirectX uyumlu ses kartı

- DirectX: 9.0c

- Kontrolcü desteği: Windows için Xbox 360 kontrolcüsü

- Çoklu oyuncu desteği: İnternet bağlantısı gerekli.

Geliştirme sürecinde Nvidia'nın da katkı sağladığı Crysis 2'nin 25 Mart'ta satışa sunulması, henüz doğrulanmasa da ülkemize Türkçe seslendirme ile gelmesi bekleniyor. PC versiyonuna ek olarak Crysis 2, Sony PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarında da oyunseverlerin beğenisine sunulacak.

Crysis 2'ye ilgili sistem gereksinimleri, senaryo, yapım süreci ve diğer tüm detaylara bolumsonucanavari.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

• Çok masum görünüyor:ddd
  • Konsolum olmasaydı oynayamazdım bu oyunu.
  • minimum sistem gereksinimi iyi çok uçuk kaçık değil gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReDComrade

Çok masum görünüyor
  • crysis warhead ve önceki serisini oynamadım ama bu oyun çok iyi olacak gibime geliyor hem seneryo hemde grafik bakımından gt425m ekran kartı ile rahat bir şekilde oynarım gibime geliyor biran önce çıksada pc de oynayacak oyun kalmadı
  • berkcan_06 belki oyunu açarsın ama oynaman zor..

minimum 8800gt diyor buda dizüstü platformunda 5870M veya gtx460m 'e eşit..

bende 5670 var en düşük ayarlarda anca oynayabilirim heralde..
  • "minimum sistem gereksinimleri" kafa bulandırıcı...

XP, core2duo 2ghz, 2gb ram, 3850'si olan 1920x1080 Medium ayar oynayabilcek mi sanki?

Ben diyim, en az i5 + hd5850/gtx460 + 4gb şart yani HD ve medium için...

"Maximum açık" ayarların Minimum (30fps) Sistem Gereksinimlerini bekliyorum ben asıl DonanımHaber'den! 5970 kurtarıyo muymuş yoksa illa 6990 ya da 6990Cross mu yapmak lazımmış?

+ PS3 te crysis güzel olmaz...
  • Haberde geç kaldınız donanımhaber
  • max ekran cözünürlüğü 1024*768 ve en düşük grafik ayarlarında istediği ekran kartı 8800gt. Full grafik hd oynamak için 2x5970 yeterli olur heraldeama oda bende yok :)
  • P4 3.70 GHZ işlemci
    2 gb RAM
    Zotac 9800 GT 1 GB var sizce oynayabilirmiyim.
    Crysis ve Warhedad ı Yüksek detayda bitirmiştim kasmadan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57
    Henüz doğrulanmasa da ülkemize Türkçe seslendirme ile gelmesi bekleniyor.

ne yani, türkçe dublaj olacağı kesin değil mi?
  • Bana yeni sistemin yolu gözükmüştü zaten sorun değil bana :) rahat rahat oynarim yeni.sistemle xD
  • quote:

Orijinalden alıntı: usmcsas

P4 3.70 GHZ işlemci
    2 gb RAM

hocam sen işlemciden kaybediyorsun ama çalıştırır diye düşünüyorum
  • quote:

P4 3.70 GHZ işlemci
    2 gb RAM

800X600 yüksek detayda mı? 1920X1080 yüksek detayda mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 4 Şubat 2011; 18:28:53 >
  • Ekranın üst köşesindeki fps'den bihaber kişiler doğal olarak düşük sistemler ile yüksek detayda kasmadan oynayabilir.
  • crysis ve crysis warhead ın sistem gereksinimlerine bakarsanız asıl bombayı ozaman göreceksiniz en düşük 8800 gt denilmiş resmen çılgınlık daha önceki konudada yazdıgım gibi çok rahat 5 sene bu oyunu full ayarda 60 fps onayacak kart gelmeyecek
  • crysis 1ile aynı saılır çünkü o yılda alınabilecek pcye göre donanım vede bu yılda alınabilecek bir pcye göre donanım isteyen bir oyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Ekranın üst köşesindeki fps'den bihaber kişiler doğal olarak düşük sistemler ile yüksek detayda kasmadan oynayabilir.

katılıyorum... onlar için 100fps de aynı 25fps de...

bu arada Crysis 2 için max ayarlarda(1920x1080 4xAA veya 8xAA 16xAF Enthusiast) ne gibi bi sistem gerekli olur?? HD6970 CF den aşağısı kesmez heralde bunu ve 4GB ram'i doldurur heralde xD biraz yavaş gidin, yetişemiyoruz
  • quote:

P4 3.70 GHZ işlemci
    2 gb RAM

bizde inanmıştık sana
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.