Şimdi Ara

PS3 Fat ve Slim arasindaki Performans Farki

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
36.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, eski kasa PS3'um sari isik verdikten sonra dun slim alarak yoluma devam etmeye karar verdim. Dikkatimi ceken en buyuk farklilik oyunlardaki fps durumuydu, fps dusuktu dedigim 2-3 oyunu daha akici oynadigimi hissettim ve kesinlikle aldanma payi yoktu. Baya sasirdim acikcasi ve paylasmak istedim.

• Yani belirttiğin bu frame rate olayı hangisinin lehine idi?
    Benim iki fatim de sarı ışıktan gitti,sıfır fat alacaktım bulamadım;şu an slim var;dediğin olaya açıkçası hiç dikkat etmedim.
  • Slim daha iyiydi. Black ops ve hot pursuitte acikca belliydi fark
  • http://www.tomsguide.com/us/PS3-Slim-Slower-Faster-phat,news-4539.html

Burda karşılaştırmaları var.

İlk açılışta ve blu ray film yükleme hızında fat kasa daha iyi. Oyuna girerken ise slim daha hızlı. Yalnız birşey dikkatimi çekti slim kasada oyuna girerken playstation 3 logosu çıkmıyor. O yüzden de daha hızlı oyuna giriyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urthas -- 3 Şubat 2011; 11:48:32 >
  • KZ2'nin son bölümünde aşırı kasmayla karşılaşmıştım. Forumda bunu dile getirdiğimde böyle birşeyin olmadığını söylemişlerdi.

Bununla ilgisi olabilir benimkinin de.

CECHC04 60GB PAL

quote:

Orijinalden alıntı: Urthas

http://www.tomsguide.com/us/PS3-Slim-Slower-Faster-phat,news-4539.html

İlk açılışta ve blu ray film yükleme hızında fat kasa daha iyi. Oyuna girerken ise slim daha hızlı. Yalnız birşey dikkatimi çekti slim kasada oyuna girerken playstation 3 logosu çıkmıyor. O yüzden de daha hızlı oyuna giriyor olabilir.

Eski karşılaştırma olduğundan fat e o güncelleştirmeyi yüklememişler. Şimdi fat te de çıkmıyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Sarı ışık vermesi iyi olmuş zaten 1 yıllık elektrik faturasına yansıyan tutar ile o konsol parası çıkacaktır.
    Bende ki Fat halen yaşıyor darısı başımıza
  • Donanimsal farklilik olarak bir tek HDD var. Yanliş hatirlamiyorsam Slim kasalar 7200 rpm HDD kullaniyor. Fat kasalar ise 5400 rpm kullaniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

KZ2'nin son bölümünde aşırı kasmayla karşılaşmıştım. Forumda bunu dile getirdiğimde böyle birşeyin olmadığını söylemişlerdi.

Bununla ilgisi olabilir benimkinin de.

CECHC04 60GB PAL

quote:

Orijinalden alıntı: Urthas

http://www.tomsguide.com/us/PS3-Slim-Slower-Faster-phat,news-4539.html

Eski karşılaştırma olduğundan fat e o güncelleştirmeyi yüklememişler. Şimdi fat te de çıkmıyor.

Evet doğru diyorsun ben de onu düşünüyordum benimkinde çıkıyor muydu diye.

• GTA IV oyununu slim konsolumda denediğimde fat konsoldaki performansından daha iyi olduğunu fark ettim. FPS açısından daha akıcı geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daxteroy

Donanimsal farklilik olarak bir tek HDD var. Yanliş hatirlamiyorsam Slim kasalar 7200 rpm HDD kullaniyor. Fat kasalar ise 5400 rpm kullaniyor.

Slim ve fat cihazlar aynı dönüş hızına sahip hdd leri kullanıyor yani 5400 rpm hdd kullanıyor...
  • Demek ki bu durumu farkında olan bir tek ben değilmişim.

Slimlerde daha az ısınmaya bağlı olarak 2-3 fpslik performans farkı var sanırım, yani öyle bir şeydir herhalde.
  • Bu fps hiz olayi slimin 320 gb si ilede ayni durumda degilmi yani hdd ne kadar az kapasite olursa okadar hizlimi acbaa?
  • HDD ile hiçbir ilgiisi yok arkadaşlar SSD bile taksanız performansta en küçük bir değişiklik bile olmuyor. Sadece Download yaparken bir fark söz konusu oyunlara girişte tamamen aynı performansı gösteriyorlar.http://www.youtube.com/watch?v=2_ieXPLWJmE
  • Simdi bende slim var 320 gb homefront almisyim gecenlerde nese oyynu taktim falan update istedi ve yanilmiosam bi 15 dk yukledi daha sonra arkadasima gittim onda da fat 40 gb vardi onda 45 dk surmustu update yuklemesi bunla alakali bisey mi ?

Eskiden fat kasa vardi ama slim gercekten fakettiriyo oyunlardaki ve downloadki hiziyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkyakem

Simdi bende slim var 320 gb homefront almisyim gecenlerde nese oyynu taktim falan update istedi ve yanilmiosam bi 15 dk yukledi daha sonra arkadasima gittim onda da fat 40 gb vardi onda 45 dk surmustu update yuklemesi bunla alakali bisey mi ?

Eskiden fat kasa vardi ama slim gercekten fakettiriyo oyunlardaki ve downloadki hiziyla

80 gb. kanka onurluyum gururluyum taş gibi makina allaha şükür

• İnternet hızından kaynaklıdır güncellemeyi yavaş yüklemesi. Yada o anlık yavaş indiriyordur. Fıtık edici bişey.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BadWolf

quote:

Simdi bende slim var 320 gb homefront almisyim gecenlerde nese oyynu taktim falan update istedi ve yanilmiosam bi 15 dk yukledi daha sonra arkadasima gittim onda da fat 40 gb vardi onda 45 dk surmustu update yuklemesi bunla alakali bisey mi ?

80 gb. kanka onurluyum gururluyum taş gibi makina allaha şükür

Cok pardon incitmek istememistim :) ama istersen kirbacliyabilirim. :)

o değilde, slime göre fatlar elektrik olarak gerçekten daha çok tüketiyor galba

• Çok yanliş bilgiler veriliyor...

Slim ve Fat kasa arasindaki tek donanimsal fark HDD rpm hizlaridir, işlemci ve ekran kartlarindaki nm teknolojisi performansi etkilemez. En azindan dolayli yoldan etkileyebilir ki bu da isinma ile alakali bir durum. Fat kasalar 90 ve 65 nm teknolojisini kullanirken Slim kasalar 45 nm teknolojisini kullaniyor. nm değeri ne kadar az olursa o kadar iyi olur. Maliyet azalir, parça küçülür ve isinma azalir.

Isinan parçalarin kasmaya neden olduğunu biliyoruz. Ancak konsol mimarisinin isinmadan etkilenip FPS düşmesine neden olacağini pek zannetmiyorum; ama olabilir de.

HDD hizlarinin oyun yükleme hizlarini etkiler. SSD hard disk takarsaniz yükleme çok daha hizli olur. Internetten özellikle Gran Turismo 5'in karşilaştirmasina bakabilirsiniz. Fat ler standart 5400 rp hard disk kullaniyor. Slim ler ise standart 7200 rpm hard disk kullanir.

Slim ve Fat arasindaki farklari bu şekilde açiklayabiliriz.

• Çok yanliş bilgiler veriliyor...

Slim ve Fat kasa arasindaki tek donanimsal fark HDD rpm hizlaridir, işlemci ve ekran kartlarindaki nm teknolojisi performansi etkilemez. En azindan dolayli yoldan etkileyebilir ki bu da isinma ile alakali bir durum. Fat kasalar 90 ve 65 nm teknolojisini kullanirken Slim kasalar 45 nm teknolojisini kullaniyor. nm değeri ne kadar az olursa o kadar iyi olur. Maliyet azalir, parça küçülür ve isinma azalir.

Isinan parçalarin kasmaya neden olduğunu biliyoruz. Ancak konsol mimarisinin isinmadan etkilenip FPS düşmesine neden olacağini pek zannetmiyorum; ama olabilir de.

HDD hizlarinin oyun yükleme hizlarini etkiler. SSD hard disk takarsaniz yükleme çok daha hizli olur. Internetten özellikle Gran Turismo 5'in karşilaştirmasina bakabilirsiniz. Fat ler standart 5400 rp hard disk kullaniyor. Slim ler ise standart 7200 rpm hard disk kullanir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daxteroy

Çok yanliş bilgiler veriliyor...

+ enerji tüketimi slimlerde daha düşük.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.