Şimdi Ara

Chrome internet tarayıcısının pazar payı %10'un üzerine çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
6.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google'ın internet tarayıcısı Chrome, pazar payını arttırmaya devam ediyor. 2010'a yönelik bazı rakamlara göre dünya çapında 120 milyondan fazla kullanıcısı olduğu belirtilen internet tarayıcısı, arka planda yapılan hızlı güncellemelerle birlikte her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilen bir uygulama olma yolunda ilerliyor.

İnternet odaklı piyasa araştırmaları yapan Net Applications firması, Ocak ayı itibariyle Chrome'un %10.70 pazar payına ulaştığı ve bunu %9 pazar payına ulaştıktan iki ay sonra başardığını belirtti. Aynı süreç zarfında yani Aralık-Ocak öneminde Firefox'un pazar payı %22.81'den %22.75'e gerilerken, Internet Explorer da %57.08'den %56'ya düştü.

Apple'ın tarayıcısı Safari, %5.89'dan %6.30'a yükselirken, Opera ise %2.28 pazar payı ile beşinci sırada olmayı sürdürdü.

• Chrome'a bir türlü alışamadım.
  • bende firefox tan chrome a geçtim ama hala eksiklikleri var idm ile video indirirken firefox kullanmak zorunda kalıyorum vs :/
  • Bedava yazılımların pazar payı da mı oluyor?
  • Firefoxdan şaşmamak lazım 1 hafta opera kullanmak zorunda kaldım ne nalet bir tarayıcıymış firefoxa dönünce rahat bir nefes aldım. Opera bu kadar övülüyo chrome nasıl bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

bende firefox tan chrome a geçtim ama hala eksiklikleri var idm ile video indirirken firefox kullanmak zorunda kalıyorum vs :/

ben de çok rahat çalışıyor idm.hatta bazen kızdırıyor örn: facebook da oyunlardaki sesleri indirmek için kutu çıkıyor.
    Chrome kullanmaya başladığımdan beri internette sörf yaptığımı anlamaya başladım. 2008 den beri...
    (şu an Chromium 11 kullanıyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

bende firefox tan chrome a geçtim ama hala eksiklikleri var idm ile video indirirken firefox kullanmak zorunda kalıyorum vs :/

IDM nin 6.04 build 2 yi Chrome ile sorunsuz kullanıyorum.
  • Evet ben chrome ye geçtim. Ondandır.
  • SAFARI daima.
  • Bende Firefox'tan geçtim. Gerçekten hızlı.
  • yahu su chrome da son kapatılan sekmeleri nasıl silicem
  • Kendi PC'm dahil, evdeki diğer 2 PC'dede Chrome kuruludur. Yakında Firefox'u da geçer pazar payı olarak.
  • Firefox 4 Final sürümüyle hepsinin pazar payını silecek. Diğer browserları ortadan kaldıracak.
  • google ın şu huyunu hiç sevmiyorum..

bi program indiriyorum.onu kurarken chrome u da istermisiniz diyor ..istemiyorum kardeşim.
  • gooogleden olabildiğince uzak durmak lazım G.Analytics'i bloklamaya izin vermediği sürece kullanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackdaniels™ -- 3 Şubat 2011; 0:19:18 >
  • Operadan çok memnunum yada alıştığım için öyle. Chrome 1-2 yıl önce kurdum ve bayağı uzun kullandım. Sonra bir gün sitelerde çok sorun çıkardı, kaldırmam falan para etmedi. O günden beri Opera akıyor.
  • chrome ilk zamanlarından beri kullanıyorum.format atar atmaz internet explorer silerdim(halen siliyorum),ortalıktan kaldırırdımm.firefox kurardım.eklenti vs bakımından çok iyidi.herşeyi ile birlikte.fakat chrome geçtikten sonra rahatlığı anladım.daha bi seri hareket ediyor.yapılan açıklamada 10 kat daha hızlı olcağınıda söylemişti google...

*chrome uygulama bakımından geliştiği anda firefox yakın seviyelerde olacaktır.google gerçeği :)

*dosya vs indirirken idm de bi sorun çıkmıyor.ben yinede idm ayarını yapmıyorm chrome'a. firefox da bırakıyorum.indirmelerimi firefox dan yapıyorum.araştırmalar vs.kapatır kapanmazda silinmeye ayarlıyorum.gereksiz yığın oluşturmuyor.
  • Chrome

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kelâg -- 3 Şubat 2011; 0:42:00 >
  • Firefox herzaman 1.tarayıcımdır.2.tarayıcı olarak kullanıyorum hız bakımından biraz daha iyi ama firefoxun güzelliklerini terketmeye niyetim yok
  • Opera bana göre en iyisi çok sade.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.