Şimdi Ara

Mac OS X 10.6.7'nin üçüncü derlemesi yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple, bir süredir testlerine devam ettiği Mac OS X 10.6.7'nin üçüncü derlemesini geliştiricilere sundu. Apple, 20 Ocak'tan bu yana yayınladığı üçüncü derleme olan 10J850 numaralı derlemede; diğerlerinde olduğu gibi, geliştiricilerden Mac AppStore, AirPort, Bonjour, SMB ve grafik sürücülerine yoğunlaşmalarını istiyor.

Apple'ın Mac OS X güncellemelerinin test sürelerinin birbirinden farklılık göstermesi; Mac OS X 10.6.7'nin son kullanıcıya yayınlanacağı tarih hakkında yorum yapmamızı zorlaştırdığını belirtelim.

• güncellemeyi yükledim az önce hackintosh sisteme final sürümü yakında cıkacak sanırım lion'un beta sürümü ne zaman gelir acaba
    Mac OS X 10.6.7'nin üçüncü derlemesi yayınlandı
  • benim cihaz macbook pro beraberinde snow leo 10.6.4 geldi 10.6.6 ya güncelledim
    yasal veya yasa dışı olarak lion versiyonu yüklemek mümkün olacak mı
  • Arkadaslar pc me macosx yukleyebilirmiyim hangi versiyon yuklemeliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

Arkadaslar pc me macosx yukleyebilirmiyim hangi versiyon yuklemeliyim

BakınıziATKOS S3V2 KURULUM VIDEOLU ANLATIM
  • Verdiginiz linke tikladigimda gene bu sayfa aciliyor sorunmu var
  • Bu arada 10.6.4 versiyonu kurabikirmiyim facetime ozelligi icin bu versiyon ve ustu olmaliymis

Anakartim ep45-ud3r
    İslemci e6750
  • Umarım Safari de geliştirme yapmışlardır, bazı sitelerde eksik kalıyor. Hititbet.com da Üye Girişini desteklemiyor, Galatasaray.org da Takımımızın maçları bölümünün içini göstermiyor. vs vs.. Sürekli hatalarda veriyor yüklenince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizhy

benim cihaz macbook pro beraberinde snow leo 10.6.4 geldi 10.6.6 ya güncelledim

evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Commander

Umarım Safari de geliştirme yapmışlardır, bazı sitelerde eksik kalıyor. Hititbet.com da Üye Girişini desteklemiyor, Galatasaray.org da Takımımızın maçları bölümünün içini göstermiyor. vs vs.. Sürekli hatalarda veriyor yüklenince.

Hocam ayrıca birçok java destekli sitede hata veriyor ve yeni sekme açmak için sağ tuş kullanırken siteyi seçili hale getiriyor ve f5 yapmadan düzelmiyor. ayrıca haxball gibi oyun portallarında ufak bir yanlış tuş basımında hemen aktif oluyor. kötü bir durum. Safari için çok büyük gelişme yapmaları gerekiyor. Diğer türlü Mozilla Firefox tek geçerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MahiMatemForte

quote:

Umarım Safari de geliştirme yapmışlardır, bazı sitelerde eksik kalıyor. Hititbet.com da Üye Girişini desteklemiyor, Galatasaray.org da Takımımızın maçları bölümünün içini göstermiyor. vs vs.. Sürekli hatalarda veriyor yüklenince.

Hocam ayrıca birçok java destekli sitede hata veriyor ve yeni sekme açmak için sağ tuş kullanırken siteyi seçili hale getiriyor ve f5 yapmadan düzelmiyor. ayrıca haxball gibi oyun portallarında ufak bir yanlış tuş basımında hemen aktif oluyor. kötü bir durum. Safari için çok büyük gelişme yapmaları gerekiyor. Diğer türlü Mozilla Firefox tek geçerim.

Safari zaten guzel bir internet tarayicisi degil. Onun kullandigi islemciyi Aperture bile kullanmiyor :) Firefox ya da Google Chrome oneririm ben mac kullanicilarina, ama benim sahsi tercihim Chrome'dan yana.

• quote:

Orijinalden alıntı: dozdoz

quote:

evet.

Peki resmi güncelleme mi bu yoksa paralı olupta torrentden falan mi indiriyoruz
  • quote:

quote:

quote:

evet.

Peki resmi güncelleme mi bu yoksa paralı olupta torrentden falan mi indiriyoruz

snow leopard gibi düşün gidip satın alıcaksın. Güncelleme örn; en son 10.6.9 olucak ve onu 10.7.0 yapabılmen ıcın gıdıp alman , ya da malum sıtelerden indirmen gerekicek.

http://www.apple.com/macosx/lion/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozdoz -- 12 Şubat 2011; 17:01:12 >

• Parali olur %99 fakat asla Windows gibi 100 dolarin uzerinde olacagini sanmiyorum, zira 99 dolara Mac developerligina kayit olur ve en son isletim sistemini de ucretsiz alabilirsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: matkapmatkap

Parali olur %99 fakat asla Windows gibi 100 dolarin uzerinde olacagini sanmiyorum, zira 99 dolara Mac developerligina kayit olur ve en son isletim sistemini de ucretsiz alabilirsiniz :)

snow leopard ne kadar ise o da aynı para olur yani tr de satılan rakam 70-80 tl idi yanılmıyorsam.
  • quote:

Safari zaten guzel bir internet tarayicisi degil. Onun kullandigi islemciyi Aperture bile kullanmiyor :) Firefox ya da Google Chrome oneririm ben mac kullanicilarina, ama benim sahsi tercihim Chrome'dan yana.

Yapmayın. Safari mac üzerindeki en hızlı tarayıcıdır. Çünkü Apple'ın yazılımıdır. Bir sürü flash reklamlı 5 sekme açık olduğu halde %4 işlemci kullanmaktadır. Firefox çok hantal bir tarayıcıdır mac üzerinde. Google gibi bir firmaya asla güvenmediğim için Chrome zaten benim bilgisayarıma giremez, o yüzden hiçbir fikrim yok.

Sizin makinanızda activity monitör yok mu? Açın bakın safari ne kadar işlemci kullanıyor.
  • quote:

snow leopard ne kadar ise o da aynı para olur yani tr de satılan rakam 70-80 tl idi yanılmıyorsam.

Ben de oyle dusunmustum once fakat macrumorsta genellikle su gorus hakim: Snow leopard bir arka plan guncellemesiydi, ayni guncelleme 10.5 in yeni bir surumu cikartilarak da yapilabilirdi. Lion'da ise bir cok kozmetik degisiklik olacak. Bu hakim gorus lionun snow leoparddan daha pahali olacagini dusunuyor. Ancak en fala 50 $ olur tahminen, snow leoparf 30 $di

quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

Yapmayın. Safari mac üzerindeki en hızlı tarayıcıdır. Çünkü Apple'ın yazılımıdır. Bir sürü flash reklamlı 5 sekme açık olduğu halde %4 işlemci kullanmaktadır. Firefox çok hantal bir tarayıcıdır mac üzerinde. Google gibi bir firmaya asla güvenmediğim için Chrome zaten benim bilgisayarıma giremez, o yüzden hiçbir fikrim yok.

Sizin makinanızda activity monitör yok mu? Açın bakın safari ne kadar işlemci kullanıyor.

Su Apple'in yaptigi kotu seyleri begenmeyin de, adamlar hatalarini da duzeltsin olmaz mi? Aperture gibi bir programa laf ediyor muyum? Etmiyorum cunku cok guzel. Fakat Safari iyi bir tarayici degil. Su anda Chrome'da aktif olarak 3 sekme acik ve toplamda %3 en fazla %10 gibi bir deger goruyorum. Safari'de ise sadece Apple ana sayfasi acik ve %5 ile %50 arasinda dalgalaniyor. Ayrica siz Google'a guvenmezseniz, Google'in yillik 5 dolara sattigi 20 GB online storage icin mobile me adinda Apple'a 99 dolar odersiniz. Mobile Me'nin upload konusunda cok fazla kolaylik sagladiginin farkindayim, fakat Google ile de gerekli ayarlari yaptiginiz zaman cok rahat kullanabilirsiniz.

Neyse, sizin bilgisayariniz. Siz daha iyi bilirsiniz hangi tarayiciyi kullanacaginizi. Fakat karsinizdaki insani bilmeden kucumseyici mesajlar yazmayin bir dahakine, herkes benim gibi kibar davranmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: MahiMatemForte

quote:

Şöyle bir gerçek var şuan bendeki sürümü 5.0.3
    Bundan önceki sürümünde hiçbir sorunum yoktu gayet güzeldi ama güncelleme yaptım 5.0.3 oldu birçok şey geriye gitmiş. Nasıl bir güncelle yapılmış anlamış değilim. Bazen Plug-in hatası bile veriyor. Sinirlenmemek mümkün değil.

• quote:

Su Apple'in yaptigi kotu seyleri begenmeyin de, adamlar hatalarini da duzeltsin olmaz mi? Aperture gibi bir programa laf ediyor muyum? Etmiyorum cunku cok guzel. Fakat Safari iyi bir tarayici degil. Su anda Chrome'da aktif olarak 3 sekme acik ve toplamda %3 en fazla %10 gibi bir deger goruyorum. Safari'de ise sadece Apple ana sayfasi acik ve %5 ile %50 arasinda dalgalaniyor. Ayrica siz Google'a guvenmezseniz, Google'in yillik 5 dolara sattigi 20 GB online storage icin mobile me adinda Apple'a 99 dolar odersiniz. Mobile Me'nin upload konusunda cok fazla kolaylik sagladiginin farkindayim, fakat Google ile de gerekli ayarlari yaptiginiz zaman cok rahat kullanabilirsiniz.

Neyse, sizin bilgisayariniz. Siz daha iyi bilirsiniz hangi tarayiciyi kullanacaginizi. Fakat karsinizdaki insani bilmeden kucumseyici mesajlar yazmayin bir dahakine, herkes benim gibi kibar davranmaz.

Sizi küçümseyici herhangi bir cümlem yok yorumumda, kendi kendinize alınganlık yapmışsınız.

Sizin bilgisayarınızla benim bilgisayarım arasında bazı nedenlerden dolayı fark olabilir, imzamdaki bilgisayarı anlattım size. Safari 5 sekme ve bir sürü flash bannerda %4 işlemci kullanıyor. Ayrıca Apple'ın ana sayfası html'dir. %50 işlemci kullanması sizin bilgisayarınızda bir problem olabilir fikrini getiriyor aklıma.

Bende şu anda Snow Leopard 10.6.6 ve Safari 5.0.3 ile Apple'ın ana sayfası + Donanım haber + Wikipedia + Paypal açık ve işlemci kullanımı %1 ile %5 arasında değişkenlik gösteriyor.

Durum sizin sisteminize özgü bir durum. Safari ile alakası yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.