Şimdi Ara

Samsung, Super Clear LCD ekranlı GT-i9003 üzerinde mi çalışıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
9.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünya çapındaki Galaxy S satışlarından memnun kalan Samsung, BestBoyz isimli Alman sitesinin güvendiği bir kaynağına göre ''GT-i9003'' modeli üzerinde çalışıyor.

Samsung GT-i9003'ün, Galaxy S ile benzer şekilde dört band GSM (850, 900, 1800, 1900 MHz), HSDPA (7.2 Mbps), HSUPA (5.76 Mbps) desteği, 4.0 inç boyutunda 480 x 800 piksel (WVGA) dokunmatik ekran, Android işletim sistemi, 1 GHz saat hızında çalışan Hummingbird işlemci, 512 MB RAM, 3.5 mm kulaklık girişi, ivme sensörü, microSD kart girişi, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0 + A2DP, A-GPS, 5 megapiksel kamera, 720p video kaydı gibi teknik özelliklerle gelebileceği ifade ediliyor. Ancak kullanılacak ekran teknolojisi Super AMOLED'in aksine Super Clear LCD olabilir.

• Bu cihaz neden çıkıyor?
    Samsung'un ürün gamındaki hangi boşluğu dolduracak?
    Cihaz çıkarmış olmak için çıkarılan gereksiz bir şey gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Bu cihaz neden çıkıyor?
    Samsung'un ürün gamındaki hangi boşluğu dolduracak?
    Cihaz çıkarmış olmak için çıkarılan gereksiz bir şey gibi geldi bana.

Aynen. Maksat bolluk olsun işte. Ama Galaxy S 2 ye aynı şeyi söyleyemem.
  • belliki galaxy s'in yerini s2 aldiktan sonra s2nin altina orta ust segment olarak cikartiyor.
  • Süper lcd ler batarya konusunda amoledlere göre büyük avantaj sağlıyor. Böyle ürünlerin çıkması herzaman kullanıcı için avantaj. Wave den sonra wave 2 nin çıkması gibi. Wave 2 nin ekranı daha büyük ama daha iyi bir batarya ömrü sağlıyor.
  • Daha az maliyetli diye biliyorum..
  • çıkış sebebini anlayamadım halen... AMOLED varken LCD ekranlı niye yapıyorlar???
  • @Darakaura

O zaman durum çok vahim. Zira bu cihaz mevcut Galaxy S ile hemen hemen aynı cihaz. Galaxy S in üretimine devam edilip bahsettiğini boşluk pekala doldurulabilirdi. Ne gerek var böyle bir cihaza. Aklıma Android 2.3 ü bu cihazla satacaklar, dolayısıyla Galaxy S e resm, 2.3 desteği sunmayacakları fikri geliyor nedense.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

@Darakaura

O zaman durum çok vahim. Zira bu cihaz mevcut Galaxy S ile hemen hemen aynı cihaz. Galaxy S in üretimine devam edilip bahsettiğini boşluk pekala doldurulabilirdi. Ne gerek var böyle bir cihaza. Aklıma Android 2.3 ü bu cihazla satacaklar, dolayısıyla Galaxy S e resm, 2.3 desteği sunmayacakları fikri geliyor nedense.

illa kotulemek icin okuz altinda buza ariyorsunuz yani.

her firma gibi urun gamini yeni bir modelle cesitlendirmis.
    ki her gun yeni bir modelin duyuruldugu bu gibi gecis donemlerinde, daha dogal bir durum olamaz.
    fanboyluk psikolojisi gercekten cok ilginc . burdan bile kusur cikarip saldirma derdindesiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 2 Şubat 2011; 14:46:26 >
  • süper amoled'i üretmek hem zor hem de pahalı
    wave 2'nin wave'den büyük olmasına rağmen ucuz olduğu düşünülürse bu ürün kesinlikle daha ucuz olacak
    sar değeri yükselmezse muhteşem olur
    ayrıca galaxy s sahipleri hiç üzülmesin galaxy s'lerin değeri artacak
    ve samsung bu telefonla beraber tüm galaxy s'lere güncelleme getirebilir(tabii galaxy S2 tanıtıldıktan sonra)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wentworthscofield -- 2 Şubat 2011; 17:06:54 >
  • Super LCD'nin Amoled'ten daha az enerji tükettiği söyleminizin dayandığı herhangi bir (ingilizce de olabilir) teknik test, makale var mı? İncelemek isterim.

Umarım DH'nin genelinde olduğu gibi laf olsun torba dolsun, mesaj sayım artsın herkes bilgili zannetsin diyenlerden değilsinizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0tt0m@n -- 2 Şubat 2011; 15:38:27 >
  • anlaşılan amoled ekran stoğunu galaxy s 2 için kullandı stok bitincede lcdlere geçiş yaptı.. mecburi bir u dönüşü gibi..
  • süper clear lcd ekran ne olduğunu kısacada olsa belirtseydiniz keşke,bende mi anlamadım dedimde yorumlara bakılırsa bilenlerde tam emin değil gibi.keşke düz lcdden farkını veya amoledden avantajını ve dezavantajını belirtseydiniz
  • Burada konusu varhttp://forum.donanimhaber.com/m_44660609/tm.htm

Daha önce Super LCD haberi yayınlanmıştı DH'de, yazıda Super Amoled ile ilgili bir test yapıldığı ve %30 daha az enerji tükettiği yazılmıştı.

O haberin aslını internetten buldum, yapılan testte TAM BEYAZ ekran testinde Super AMOLED'ten %30 daha az enerji tükettiği yazıyordu. Ama maalesef haberi buraya koyan vatandaş bundan bahsetmemiş. Haberi gören "DH uzmanları" SLCD SAMOLED'ten daha az enerji tüketiyor lafını dillerine doladılar.

Amoled teknolojisin beyaz rek gösterirken fazla enerji tükettiği zaten bilinen birşeydi. Kaçınız günlük hayatta telefonunuzun ekranını TAMAMEN BAYEZ kullanıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0tt0m@n -- 2 Şubat 2011; 17:17:50 >

• "Market analyst iSuppli had said earlier that AMOLED display will face supply shortage despite both Samsung and LG Electronics making them.
    One reason for the shortage of AMOLED display is because the South Korean company is seeking to ensure that that there is enough of it for its own range of popular smartphones, including the Galaxy S."
    http://www.ibtimes.com/articles/38429/20100726/htc-ditches-samsung-amoled-display-for-sony-s-super-lcds.htm

Batuist'in tahmini dogruymus. yeterli amoled stogu olmadigi icin lcd ye donus olmus. samsung acisindan bakinca galaxy s in 10milyon adet satacagini hic tahmin etmiyorlardi herhalde. s2'nin daha cok satacagini hesabliyarak boyle bir yola gitmis olabilirler.

super clear lcd nin enerji tuketimi hakkinda cok net incelemeler bulamadim ama genelde amoledden daha fazla enerji tukettigi soyleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinancetinkaya

Burada konusu varhttp://forum.donanimhaber.com/m_44660609/tm.htm

Daha önce Super LCD haberi yayınlanmıştı DH'de, yazıda Super Amoled ile ilgili bir test yapıldığı ve %30 daha az enerji tükettiği yazılmıştı.

O haberin aslını internetten buldum, yapılan testte TAM BEYAZ ekran testinde Super AMOLED'ten %30 daha az enerji tükettiği yazıyordu. Ama maalesef haberi buraya koyan vatandaş bundan bahsetmemiş. Haberi gören "DH uzmanları" SLCD SAMOLED'ten daha az enerji tüketiyor lafını dillerine doladılar.

Amoled teknolojisin beyaz rek gösterirken fazla enerji tükettiği zaten bilinen birşeydi. Kaçınız günlük hayatta telefonunuzun ekranını TAMAMEN BAYEZ kullanıyorsunuz ?

en guzel yalan gercekle soylenendir.

lcd de arka fon isigi ekranda goruntu ne olursa olsun ayni parlaklikda yaniyor. yani goruntuye gore enerji tuketimi degismiyor.

ama amoledde her pixel ayri birer led lamba gibi calistigindan (adi ustunde amo-led) dusuk parlakliklarda pixeller daha az parlayip daha az enerji tuketiyorlar. siyah goruntulerde tamamen kapanip hic enerji harcamiyorlar.

yani en parlak tam beyaz goruntude lcd daha az enerji tuketsede, normal kullanimda amoled daha az harciyor.

• arkadaşlar benden önce davranıp slcd ile ilgili olan az enerji tükettiği yalanını çürütmüşler bile.

desire kulallanıyorum ve vodafone un türkiye'ye geitrdiği desire ların tahminimce hepsi slcd. bunu kutusuna bakıp anlıyorsunuz amoled olan desire larda kutuda ekran amoled diye belirtilmişken, slcd lerde ise bir şey yazmıyor.

Slcd ekranlar amoled(s-amoled ler kastetmiyorum) ekranlardan daha iyi metin götüntüleme imkanı sağlıyor olsalarda batarya tüketimleri felaket. Özellikle desire ın pili korkunç şekilde hızlı tükeniyor.

O yüzden amoled ekranlar pratik kullanımda daha iyi görüntüleme açısı daha iyi siyah tonlama daha iyi batarya tüketimine sahipler (s-lcd ye kıyasla) bunu internetteki test videolarındanda görebilirsiniz. s-lcd nin bir numarası malesef yok.

O yüzden bu günün ekran standartı super amoled yada ips tabanlı ekranlar olmalı.

• Telefonla ilgili söylentiler doğru çıktı;

http://www.donanimhaber.com/tm.asp?m=46453558
  • samsung galaxy s den sonra neredeyse aynı özellikleri taşıyan (hatta ekran olarak daha kötü) sadece çeşitlilik yapmak adına yapılmış olan gereksiz bir telefon bence..
  • reserved.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.