Şimdi Ara

ODTÜ'de Nvidia Destekli CUDA Eğitim Merkezi Açıldı! [video röportaj]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
11.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemizin önde gelen Teknik Üniversitelerinden biri olan ODTÜ'de Nvidia'nın Cuda Teaching Center programı çerçevesinde ileri düzey GPU programlama ile ilgili yüksek lisans eğitimleri başladı. Konu hakkında ODTÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alptekin TEMİZEL'den bilgi alıyoruz.

• Oldukça güzel bir gelişme.
  • cisco sitemde çukurovada sertifika veriyordu ve alanlar memnundu şimdi nvidia olur sonra rekabete açık olanlar katılır + ülkemiz ancak bu şekilde mevcut teknolojiyi yakalar evet reklam da var ancak sonuçta ekran kartının yazılımı ile ilgili oldukça iyi şeylerde çıkabilir bence iyi olmuş keşke daha da artsa bu tarz şeyler
    bence güzel
  • Nvidia kime destek çıkıp neye yatırım yapacağını iyi bilir.
  • Kutlamak lazım Güzel gelişmeler bunalr
  • Lisede iken Tübitak proje yarışmasına katılmıştık.Orada gördüğüm bir projede çok katlı bir binada unutulan çanta yada tanımlanan başka cisimleri kameralarla aracılığıyla bulan bir program görmüştüm.Onu yapan şahıs bunu izlediyse "ohoo ben çoktan yaptım bu konuştuğunuzu" demiştir :).Yaklaşık 10 sene önceydi.
    ODTÜ'yü kutluyorum başarılarından dolayı, imkan sunulunca millet olarak kim bilir daha neler yapabileceğiz.Üniversite bütçelerine dokunmasalardı güzel olurdu.
    Umarım bu tip merkezleri yayabilirler.
  • Aklımda CUDA'yı denizcilik sektöründe kullanmak için harika fikirler var... Paylaşabileceğim birini bulabilseydim iyi olurdu

Edit: Geleceği şekillendirecek, multi-milyon dolarlık işlerden bahsediyorum. Beni yönlendirebileceğiniz bir yer varsa gerçekten sevinirim, fikirlerimi dinleyebilecek kişilere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 31 Ocak 2011; 18:18:53 >
  • Şurayada fanlık karıştırdınızya pes pes !
  • Zamanında yanılmıyorsam Zorlu Holding'te bir üniversiteye böyle bir yatırım yapmış, öğrencilere bedava AR-GE yaptırdığını savunanlar olmuştu.
    Karşılıksız yatırım yapan çok az tabi, herkes karşılık bekler.Ne şekilde olursa olsun Nvidia'nın yaptığı güzel bir olay.Umarım bu yatırım diğer firmalarında ülkemize yatırım yapmasını sağlar."Bana bir harf öğretenin 1000 yıl kölesi olurum" sözü çok uygun bu duruma.Beni bedava eğitseler, ben karşılığını vermeye uğraşırım.
  • donanım haberdeki izlediğim en yaralı videolardan biriydi.. teşekküler..
  • hiii ne kadar ayıp birşey bu Nvidia'nın yaptığı..AMD de Okan Üniversitesi'nde "nasıl reklam filmi çekilir" eğitimlerine başlamış
  • otdü' yü tebrik etmek gerekir.. şu forumda bile "cuda ne işe yarar la! nvidianın pazarlama stratejisi işte!" diyen tipler var. adamlar bırakın cuda' yı kullanmayı/ kullandırtmayı, sertifikalı eğitim programı bile veriyor..
  • çok çok güzel tamda ünide böyle bir bölüm okumak isterken
  • Öncelikle ODTÜ'deki arkadaşlara yeni donanımlarıyla başarılar dilerim keşke bütün üniversitelerimiz bu imkanlara kavuşa bilse. Bende bu yorumların yersiz olduğu düşüncesindeyim arkadaşımızın biri kimse geri dönüşü olmayan yatırım yapmaz demiş gayet güzel demiş çünkü günümüzde hayır kuruluşları yada herhangi bir bağış veya yardım yapan şirketin ödediği vergisinden düşmesi gibi bir durum var bu verdiğim sadece bir örnek. Bu konuda daha iyimser olmanızı dilerim çünkü burada bir kampanya yada pazarlama durumu yok sadece memleketimizde bir üniversiteye yardım yapılmış bu kadar sert çıkmayın bu konuya.
  • Arkadaşlar ister menfaat uğruna olsun, ister Nvidia karşılıksız yapmamış olsun; ama yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım. Çok çok güzel bir gelişme, keşke birçok üniversiteye bu tip imkanlar tanınsa. Şahsen böyle bir durumu bende çok isterdim. Videoyu görünce acayip iç geçirdim...
  • Videoyu sonuna kadar izledim.. Bence çok güzel bir gelişme.
  • valla bir ODTÜ lü olarak hem sevindim hemde gururlandım. CUDA önü açık bir teknoloji birçok şeye imkan sağlıyor bunun öğretilmesi çok güzel. intel nvidia seviyor ODTÜ yü bizde onları seviyoruz
  • ah ah şimdi bunu öğrenmek vardı odtüde...
  • Bu teknoloji bir şekilde dünyada kullanılıyor. Dünyadaki üniversiteler bunları fikir olarak kendi üretiyor kullanıyor. Bizim farkımızsa nvidia üretiyor biz nasıl kullanacağımızı nasıl programlayacağımızı öğreniyoruz. Bu hep böyle yüz yıldır birileri üretiyor Türkler tüketiyor/kullanıyor. Onuda beceremiyor birinin eğitmesi gerekiyor. Avrupadan seminer yapmaya abiler/amcalar geliyor. Bir alkışda Türkiyeye gitsin Süper bilgisayar üretecekmiş. Yarı iletkenden ne anlarsa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

ah ah şimdi bunu öğrenmek vardı odtüde...

Maksat öğrenmekse odtü ye gerek yok. Yok maksat sertifika ise onu bilemem.
    Matematiğim ve ingilizcem zayıf. Bunları aşarsam Opencl'i kendim öğrenecem zaten. (Kim takar cuda yı).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BF8E9B238 -- 31 Ocak 2011; 22:34:22 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.