Şimdi Ara

Foxconn kendi markasını taşıyan 5 milyon anakart sattı, gözünü ilk üçe dikti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dünyanın en büyük sözleşmeli donanım üreticisi Foxconn (Hon Hai Precision Industry), geride bıraktığımız yıl içerisinde kendi markasını taşıyan 5 milyon anakart sattığını açıkladı. Aralarında Türkiye'nin de yer aldığı Peru ve Vietnam gibi gelişmekte olan pazarlarda güçlü bir performans sergileyen Foxconn, markalı anakart satışlarının dışında 40 milyon OEM anakart satışı gerçekleştirdiğini açıkladı. Asus ve Gigabyte ile birlikte dünyanın en büyük üç anakart üreticisinden birisi olmayı hedefleyen Foxconn, 2009 yılında geri adım atarak markalı anakartlar konusunda planlarında küçülmeye giderek ağırlığı OEM bölümüne vermiş ancak 2010 yılında markalı ürün çalışmaları yeniden hızlanmıştı.

Markasını taşıyan anakartlara verdiği önemi, Quantum Force serisini yeniden canlandırarak gözler önüne seren Foxconn, pazardaki en büyük üç anakart üreticisinden biri olma hedeflerini de koruyor. Firma kademeli olarak satış rakamlarını arttırmayı ve hedeflerini gerçekleştirmeyi hedefliyor. Foxconn'un hedefleri için MSI, ECS ve ASRock gibi firmaları geride bırakması gerekiyor zira bu üreticilerin her biri geçtiğimiz yıl ve 7-10 milyon arası anakart satışı gerçekleştirdi, ASRock agresif çıkışı ile üçüncülüğe yükselmeyi başardı.

• casper'le exper sağolsun :)
  • Foxconn a88gmv sanırım en cok bu kartı satmıstır
  • bu markaya hiç sempatim yok.. çalışanlarına yaptıklarıyla ortaya çıktığından beridir hiç sevmiyorum bu markayı..!!
  • Resimdeki anakartın soket bölümünü ya kömürden yapmışlar ya da yanmış :)
  • soket üzerinde koruyucu var ;)
  • quote:

Markasını taşıyan anakartlara verdiği önemi, Quantum Force serisini yeniden canlandırarak gözler önüne seren Foxconn, pazardaki en büyük üç anakart üreticisinden biri olma hedeflerini de koruyor. Firma kademeli olarak satış rakamlarını arttırmayı ve hedeflerini gerçekleştirmeyi hedefliyor. Foxconn'un hedefleri için MSI, ECS ve ASRock gibi firmaları geride bırakması gerekiyor zira bu üreticilerin her biri geçtiğimiz yıl ve 7-10 milyon arası anakart satışı gerçekleştirdi, ASRock agresif çıkışı ile üçüncülüğe yükselmeyi başardı.

kart uzerıne koy ıkıtane boru bağla koprulerın uzerıne ıkı tanede pcı- e slotu koy. sonra ben anakart yaptım. asus ve gigabyte erısmesı ıcın 40 fırın ekmek yemesı lazım kalıte olarak. cok sat ama kalıtelı sat

• Asus'un ve Gigabyte'in 2010 yılı satışı toplamı kadar anakart satmışlar.
    Dünyanın En Büyük Anakart Üreticisi.

iPhone , iPad leri de zaten onlar üretiyor.

Aynı zamanda Dünyanın En Büyük Kasa Üreticisi de...

Dalga geçmek için söylemiyorum ama Casper'ın kasalarını da onlar üretiyor.
    Casper dalga geçilmeyecek marka anlamında söylemedim tabi :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Asus'un ve Gigabyte'in 2010 yılı satışı toplamı kadar anakart satmışlar.
    Dünyanın En Büyük Anakart Üreticisi.

iPhone , iPad leri de zaten onlar üretiyor.

Aynı zamanda Dünyanın En Büyük Kasa Üreticisi de...

Dalga geçmek için söylemiyorum ama Casper'ın kasalarını da onlar üretiyor.
    Casper dalga geçilmeyecek marka anlamında söylemedim tabi :))

+1 ve IBM ve HP sistemlerin tüm anakartlarıda da BU FİRMAYA aittir
  • su anda Foxconn anakart ve kasa dagitimini da Cizgi Elektronik yapiyor. Teknik servis olarak Asus ile ayni sartlarda hizmet veriyorlar yani son kullaniciya ucretsiz cift tarafli kargo hizmmeti, call center vs.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.