Şimdi Ara

Nokia E7, Endonezya'da 749 dolardan ön satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Symbian^3 işletim sistemiyle fiziksel QWERTY klavyeyi buluşturarak kendi deyimiyle "En üst düzey iş telefonunu" E7'i hazırlayan Nokia, Uzakdoğu'da yeni telefonunun satışına yakında başlıyor.

Nokia Endonezya'nın sitesinde görücüye çıkan E7'nin ön satış fiyatı Sim kilitsiz olarak 749 dolar olarak belirlenirken; satışa sunulma tarihi ise Şubat ayı içersinde görünüyor. Finlandiya'lı telekomünikasyon devi Endonezya'da telefonu kendi resmi sitesinden duyurmakla kalmadı; ülke çapında gazetelere verdiği reklamlarla telefonun resmi tanıtımını da başladı.

Nokia'nın yeni iş telefonu E7'nin özelliklerini kısaca hatırladıktan sonra, telefonun resmi videosuyla sizleri baş başa bırakalım.

• Dört band GSM (850, 900, 1800, 1900 MHz) - HSDPA (7.2 Mbps) desteği

• 4.0 inç, 360 x 640 piksel, dokunmatik AMOLED kapasitif ekran (Clear Black Display)

• İvme ve ışık sensörleri

• Symbian^3 işletim sistemi

• 680 MHz ARM11 işlemci, 256 MB RAM, 1 GB ROM

• 16 GB dahili bellek

• 3.5 mm kulaklık girişi

• Wi-Fi 802.11n

• Bluetooth 3.0

• A-GPS

• 8 megapiksel kamera

• 1280 x 720 @ 25 FPS video kaydı

• Görüntülü konuşma için VGA kamera

• 1200 mAh batarya

• O özellikler için çok pahallı bir telefon... Onun yerine Galaxy S-Desire HD-Desire almak çok daha mantıklı :))
  • 4" ekrana 360x640 piksel çok yetersiz n8in ekranıyla aynı oda çok yetersiz bence bu daha da yetersiz olacaktır yani bu telefon bu parayı hak etmez kesinlikle.
  • Bu saatten sonra artık çift çekirdekli telefon çıktı bunlar şaka yapmış herhalde
  • hala 680 mhz arm11 işlemcai 256mb ram diğer markalar çift çekırdek yapıo nokıa hala tek cekırdek biide 680 mhz barı 1 ghz yapında sunu:D
  • çif çekirdek yapıyorda noluyor sanki demekki yetiyorki adamlar o yüzden koymuyorlar alıp kullandınmı sen hiç telefonu 360*640 gayette güzel bi çözünürlük n8 var bende gayetde yeterlı kullanmadan anca sallıyorsunuz kafadan
  • Evet bende körü körüne savunma yapacak ilk nokia kullanıcısını bekliyordum.
  • neden buna iş telefonu demişler !! reklamda daha çok multimedia özellikleri öne çıkarılmış gibi.. iş adamı bunu eline alıp ev yapımı film yapcak değil.. bu telefonun yaptığı ama bir android platformunun yapamadığı ne var!!
  • bende nokia c7 kullanıyorum. bu donanımlar için yüksek bi fiyat. ve de nokia ekran çözünürlüğü ve işletim sistemine acil müdahale etmesi lazım
  • Kamerada otofokus olmadığı ve düşük işlemci tipi ve frekansı, düşük ram ve düşük ekran çözünürlüğü olduğu için iş telefonu oluyor. Ne de olsa iş adamları resim çekmez, güçlü uygulama ve oyunlar yüklemez, nette gezmek için yüksek çözünürlüğe ihtiyaç duymazlar. Nokia'dan seneye kulaklık girişi olmayan, arm 11 800 mhz telefonlar bekliyoruz. Üzerine koymak yerine olanı kırpmaya başladılar ne de olsa. Fiyatı da 1000 dolar olsun. Ne kadar az özellik olursa o kadar iş telefonu oluyor ne de olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 31 Ocak 2011; 16:55:30 >
  • Adamlar işini biliyorlar... Çok mu çok ağır çıkartıyorlar yeni telefonu. Ve çook çeşit ortaya koyuyorlar. Alıcıya o kadar alternatif sunuyorlar ki istediğini gönlünce istediğin özellikte al diyor.
  • bu gidisatla nokia soylentilerden once android'lere birinciligi devredecek.
    ben sahsen yaz ortalarinda nokia'mi yenisiyle degistirmeyecegim.
    4,3''ekran,1930mAh pil,gorilla kristalli urun olabilir.
  • Prototip ön inceleme
  • nokia kendi sonununu gitgide hızlandrıyor.
  • e7 o kadar etmez
  • n8 için hoparlörünü dert etmeyen ler için bence gereksiz olur e7 ve fiyatıda yüksek galiba.....
  • Bu telefonda satarsa.... Daha ne diyeyim
  • Fiyatı görünce odamın içinde ŞLAAK diye bir ses inledi ama ne olduğundan falan bahsetmeyeceğim. 749$ = ŞLAK Bu kadar.
    Satın şimdi 749$ dan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

hala 680 mhz arm11 işlemcai 256mb ram diğer markalar çift çekırdek yapıo nokıa hala tek cekırdek biide 680 mhz barı 1 ghz yapında sunu:D

Araba alırkende dünyanın en güçlü motorlu arabasını mı alıyorsunuz ya da arıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quad_core2

çif çekirdek yapıyorda noluyor sanki demekki yetiyorki adamlar o yüzden koymuyorlar alıp kullandınmı sen hiç telefonu 360*640 gayette güzel bi çözünürlük n8 var bende gayetde yeterlı kullanmadan anca sallıyorsunuz kafadan

Arkadaşımda n8 var 1 hafta takıldım sizden çok daha iyi incelediğime eminim samsungun superamolediyle bi karşılaştırın bakalım
    Ben se hayranıyım ama ekran konusunda superamoled harika şuan, bizzat gördüm denedim her türlü de iddialıyım bu konuda.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.