Şimdi Ara

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz (163. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.277
Cevap
32
Favori
202.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: erzi

merhaba.
    samsung evo' lar yeterlidir performans için. bende 240 samsung ssd var, memnunum.
    gtx 980' da kaliteli bir ekran kartı, memnun kalırsınız. bütçeniz varsa 980ti alın tabi :)
    iki ekran kartının karşılaştırması için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-980-vs--9223372036823111234

bende 16 gb ram var, fsx için yeterli.

Win icin bitane 250 gb ssd alicam normal prepar3d icin 512 mi almak lazim 250 ssd yetermi onada pilotaj okuyorum ucagi tanimak vs aletli ucus calismak icin gerekli

Tesekkuler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ****.com

quote:

Orijinalden alıntı: erzi

merhaba.
    samsung evo' lar yeterlidir performans için. bende 240 samsung ssd var, memnunum.
    gtx 980' da kaliteli bir ekran kartı, memnun kalırsınız. bütçeniz varsa 980ti alın tabi :)
    iki ekran kartının karşılaştırması için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-980-vs--9223372036823111234

bende 16 gb ram var, fsx için yeterli.

Win icin bitane 250 gb ssd alicam normal prepar3d icin 512 mi almak lazim 250 ssd yetermi onada pilotaj okuyorum ucagi tanimak vs aletli ucus calismak icin gerekli

Tesekkuler

Yada 512 ssd alip bitane win ve sim ayni yeremi kurmaliyim

•  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

Prepar3d v3, FlyTampa Athens

• Bu videolarda Helikopter AutoPilot kurulumu ve kullanımı anlatılıyor. Ben denedim ILS iniş bile yapılabiliyor.

• Çok uzun süredir uçmuyordum hakikatten unutuluyormuş bazı prosedürler. Flaplar normalde açık 30 derece fakat replayde çıkmamış. Havaalanı aerosoft nice. Pmdg 737
     FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz
  • Excalibur_2014 kullanıcısına yanıt
    Ben daha zar zor ils iniyorum 737 ile herif helikop indirmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: EO2527

Ben daha zar zor ils iniyorum 737 ile herif helikop indirmiş

Helikopter de ils iniş yok videoda adam trim veriyor herneyse 737 default değilde pmdg kullanırsanız ils frekansı girmekle uğraşmaszınız hem ils pisti hizalamak icin kullanılır inişler genelde Cat III durumunu gerektirmedikce manuel yani görerek yaklasma ile yapılır.. Cat III nedir diye sorarsanız sisli havalarda görüşün baya azaldıgı durumlarda yapılan inişdir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firlama777 -- 9 Aralık 2015; 3:09:38 >
  • firlama777 kullanıcısına yanıt
    Hocam pmdg kullanıyorum ama her defasında ils frekansını courseyi Kendim giriyorum girmezsem kafasına gore dönüyor

•  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

açılmıyorsa https://store.donanimhaber.com/a4/f3/b8/a4f3b8c363948439742e9ecf767f1600.png

hocamın yardımıyla ltbr a vor iniş yaptım gerçekten ils den daha zevkli

• quote:

Orijinalden alıntı: EO2527

Hocam pmdg kullanıyorum ama her defasında ils frekansını courseyi Kendim giriyorum girmezsem kafasına gore dönüyor

İLS frekansı her zaman girilir localizer yakalanmadan önce.Course değeride girilir ama ben pek girmiyorum.FMC'de yazar zaten iniş yapılacak pistin bilgileri.
  • Tebrikler hocam, valla bende yarın bir istanbul-van vor iniş yapayım. Canım çekti uzun süredir aktif olarak uçmuyordum.

Bu arada arkadaşlar offline olarak uçuş logu tutan bildiğiniz programlar nelerdir? Kullanımı zor olmayanlardan cevaplarsanız sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  •  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

Prepar3d v3, PMDG NGX 737-800

Bu arada FSX yeniden yükledim ve yukarıdaki Helikopter AutoPilot olayını denedim. Daha önce birkaç sefer helikopter uçurmayı denemiş ama başarılı olamamıştım. Şimdi ise çok başarılı birkaç uçuş yaptım. Daha sonra Prepar3d v3 te çalışıp çalışmadığını
    deneyip buraya birkaç resim eklerim.

• Merhabalar. Bugün P3Dv3 'ün Pro versiyonunu kurdum. Fakat açılırken Fatal error verip kapanıyor. Olay görüntüleyiciden baktığımda "Kernelbase.dll" den dolayı bu sorunu yaptığını gösteriyor. İnternette araştırdım fakat herkes farklı farklı çözümler bulmuş. Bende hiçbiri işe yaramadı malesef. Acaba sizlerin de başına geldi mi ?

-Hiçbir addon kurulu değil.
    -C:\P3DV3 dizinine kurulu.
    -Ekran kartım GTX770 (sürücü 359.06)

Çözümü olan var mı ?
  • Ben de ilk defa Windows 7 64 bitte denedim çalışmamıştı. Daha doğrusu açılıyor siyah bir ekrandan sonra masa üstüne atıyordu. Başka bir sabit dikte win 10 kuruluydu.
    Orada çalıştı. Win 7 64 bite format attım kurdum çalıştı. Yeni kurulum win 7 ye net Framework 4.6.1 kumuştum belki ondandır diye düşünüyorum. Ayrıca ben her zaman
    formattan sonra DirectX 9C june yamasını kuruyorum. Bir başka önlem firewall programından prepar3d exe dosyasını muaf tutmak olabilir.
  • BBlackman kullanıcısına yanıt
    Son resimde Landing isiklariniz kapalı hocam aman

• Evet hocam kapalı ama ben zaten ışıklara hiç bir zaman aldırış etmiyorum.

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

İki farklı gauge ile yapılan iki ayrı panel var. biri ile gps ile uçmak bile var. her iki panel de localiser ve glideslop yakalama özelliği var. Panel altındaki trim benzeri kontroller helikopter havada sabit duruyorken ileri geri ve sağa sola hareket etmesni sağlıyor.

• Prepar3D v3 'ye GSX kullanan var mı içinizde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BBlackman

Ben de ilk defa Windows 7 64 bitte denedim çalışmamıştı. Daha doğrusu açılıyor siyah bir ekrandan sonra masa üstüne atıyordu. Başka bir sabit dikte win 10 kuruluydu.
    Orada çalıştı. Win 7 64 bite format attım kurdum çalıştı. Yeni kurulum win 7 ye net Framework 4.6.1 kumuştum belki ondandır diye düşünüyorum. Ayrıca ben her zaman
    formattan sonra DirectX 9C june yamasını kuruyorum. Bir başka önlem firewall programından prepar3d exe dosyasını muaf tutmak olabilir.

Hocam P3D v3,fsx'e göre gerçekten fps artışı sağlıyor mu?FSX'te PMDG 737 kokpitte 20 fps alıyorum Türkiyedeki meydanlarda.REX 4+OpusFSX+ORBX global kurulu ayrıca.Ancak kalabalık meydanlarda düşük fps alıyorum.Mesela Amsterdam'da 12-13 fps alıyorum.Uzun süredir kullanmıyorum FSX i.Ama simulasyon konusunda eskilerdenim.FS2004'ten beri kullanıyorum bu simulasyonu.P3D'de aynı eklentilerle 25 fps alır mıyım sizce?Fark varsa kuracağım çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daxtor55 -- 11 Aralık 2015; 13:32:22 >

• daxtor55 D kullanıcısına yanıt
    Eğer dizüstü kullanıyorsanız p3d 'ye bulaşmanızı önermem. Masaüstü sisteminiz varsa en azından orta seviyede o zaman geçin p3d 'ye çünkü ekran kartı ve işlemciye çok yükleniyor
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.