Şimdi Ara

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.277
Cevap
32
Favori
202.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Offlline olarak Route plan girip IFR Uçuş yapan varmı aranızda ?
    6-7 senedir bu işteyim hala çözemedim
    şahsen LTAC-LTBA da uçuş yapıyorum.mesela salgo vektöründe FL230 Olarak ayarladım kule salgoya beni götürmesi gerektiği yerde heading değerini çok saçma biyere çıkartıp daha sonra salgoya götürüyor.sizce neden bu ?
    fsx in atc sisteminde bir sıkıntı var galiba vfr uçtuğum zaman sıkıntı yok tabi haliyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amip111

Offlline olarak Route plan girip IFR Uçuş yapan varmı aranızda ?
    şahsen LTAC-LTBA da uçuş yapıyorum.mesela salgo vektöründe FL230 Olarak ayarladım kule salgoya beni götürmesi gerektiği yerde heading değerini çok saçma biyere çıkartıp daha sonra salgoya götürüyor.sizce neden bu ?
    fsx in atc sisteminde bir sıkıntı var galiba vfr uçtuğum zaman sıkıntı yok tabi haliyle

Aynen fsx in atc si sıkıntılı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amip111

Offlline olarak Route plan girip IFR Uçuş yapan varmı aranızda ?

Ben kendim rota hazırlıyorum offlineda.Pro atc x kullanıyorum.FSXin atcsine göre çok daha iyi ve fmcye göre çalışıyor.Sid ve star uygulayabiliyorum.Default atc ile pro atc uyumlu çalışıyor.

• Fsx atc sıkıntılı değil aslında. Sizi kendi belirlediği rota üzerinden götürüyor sadece. Sürekli bilgisayar başında olmanız gerekli. Sürekli heading ve irtifa veriyor. Aslında zevkli ama saatlik uçuşlarda sıkıntı.

• Ivap üzerinde uçuşa hazırlanırken, mesela pist başına gidiyorum, kuleden kalkış iznini alıyorum ve take-off için hızlandığımda uçağın hiç bir kontrolü çalışmıyor. Bu neyden olur? Ne sağa ne sola ne de yukarı aşağı hiç bir kontrol çalışmıyor. Ama offline de böyle bir sıkıntı olmuyor bunun sebebi nedir? Uçuş planında her hangi bir sorun yok her defasında da kontrol ettim
  • Arkadaşlar, Iris F-15E için "metal2mesh F-15e avionics upgrade" paketini tüm malum yerlerde aramama rağmen ilacını bulamadım da, ilacı bilen varsa pm rica edebilir miyim ?
  • WideViewAspect=True yapmamız ne yararları olur ? uzaklık çözünürlügü görünürlügünde felan ?
  • Fsx den prepar 3d ye gectim. Mevcut sistemim intel g3258 (4.2 de calistiriyorum) , ekran kartim asus 750ti. Fsx in aksine p3d islemcinin tum cekirdeklerini kullanabiliyormus. Islemci veya ekran kartini upgrade edicem. P3d icin hangisini upgrade edsem getirisi daha iyi olur? Son olarak ram ide 8 den 12 veya 16 ya cekebilirim ama fark yaratir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gringo_ -- 28 Haziran 2015; 22:29:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gringo01

Fsx den prepar 3d ye gectim. Mevcut sistemim intel g3258 (4.2 de calistiriyorum) , ekran kartim asus 750ti. Fsx in aksine p3d islemcinin tum cekirdeklerini kullanabiliyormus. Islemci veya ekran kartini upgrade edicem. P3d icin hangisini upgrade edsem getirisi daha iyi olur? Son olarak ram ide 8 den 12 veya 16 ya cekebilirim ama fark yaratir mi?

Ben de fsx den P3D ye terfi ettim bu sene başında. Ram için 8gb gayet yeterli ben şu anda 8gb ile kullanıyorum. Ram için ayıracağın bütçeyi ekran kartına verirsin. Onun dışında işlemcin P3D de darboğaz yapar. Bende de FX-6300 var ve en az 3-4 çekirdek yoğun olarak çalışıyor P3D de. İşlemci konusunda alabilirsen intel i7 serisi öneririm. Yakında ben de intel platformuna geçeceğim inşAllah. İ7 alamazsan da 8350 gayet iyi gider ama sende intel anakart var sanırım o yüzden i serisinden yola devam etmen lazım.

Ekran kartı konusunda yine kendimden örnek verecek olursam orbx gobal+rex 4 yüklü şekilde tesselation, AA, AF hepsi açık ve en yüksek doku kalitesine ayarlı şekilde 1080p çözünürlükte 3gb'a yakın Vram kullanımı oluyor. İlk başta R9 280 kullanıyordum ama şu anda GTX 970 var ve nvidia inspector sayesinde ince ayarlarla daha adaptasyonlu çalışıyor. Zaten FSX/P3D her ikisinde de intel+nvidia ikilisiyle daha iyi sonuçlar alınıyor.

FSX de R9 280 kullanırken artifact sorunları çok yaşamıştım. O yüzden ekran kartı konusunda önerim Nvidia olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

quote:

Orijinalden alıntı: gringo01

Fsx den prepar 3d ye gectim. Mevcut sistemim intel g3258 (4.2 de calistiriyorum) , ekran kartim asus 750ti. Fsx in aksine p3d islemcinin tum cekirdeklerini kullanabiliyormus. Islemci veya ekran kartini upgrade edicem. P3d icin hangisini upgrade edsem getirisi daha iyi olur? Son olarak ram ide 8 den 12 veya 16 ya cekebilirim ama fark yaratir mi?

Ben de fsx den P3D ye terfi ettim bu sene başında. Ram için 8gb gayet yeterli ben şu anda 8gb ile kullanıyorum. Ram için ayıracağın bütçeyi ekran kartına verirsin. Onun dışında işlemcin P3D de darboğaz yapar. Bende de FX-6300 var ve en az 3-4 çekirdek yoğun olarak çalışıyor P3D de. İşlemci konusunda alabilirsen intel i7 serisi öneririm. Yakında ben de intel platformuna geçeceğim inşAllah. İ7 alamazsan da 8350 gayet iyi gider ama sende intel anakart var sanırım o yüzden i serisinden yola devam etmen lazım.

Ekran kartı konusunda yine kendimden örnek verecek olursam orbx gobal+rex 4 yüklü şekilde tesselation, AA, AF hepsi açık ve en yüksek doku kalitesine ayarlı şekilde 1080p çözünürlükte 3gb'a yakın Vram kullanımı oluyor. İlk başta R9 280 kullanıyordum ama şu anda GTX 970 var ve nvidia inspector sayesinde ince ayarlarla daha adaptasyonlu çalışıyor. Zaten FSX/P3D her ikisinde de intel+nvidia ikilisiyle daha iyi sonuçlar alınıyor.

FSX de R9 280 kullanırken artifact sorunları çok yaşamıştım. O yüzden ekran kartı konusunda önerim Nvidia olur.

Islemci pek darbogaz yapmiyor aslinda. Deneme amacli lisanssiz bir onceki 2.4 surumunu kurdum temel eklentiler ile (orbx , pmdg , as next , rex, aerosoft vs) fps ortalama 20ydi. Fsx de ise 25 civarlarindaydi. Yakinda win7 den 8.1 e gecip lisansli olarak alicam , son surum olacagi icinde daha stabil olabilir. Islemci veya ekran kartindan birini degistirebilirim. Mevcut islemcim cogu oyunda sorun cikarmiyor.P3d de anladigim kadariyla islemcinin aksine ekran kartini daha yogun kullaniyor. Ekran kartini upgrade etmek daha mantikli geliyor gibi

• FSX ilk çıktığında evet tek çekirdek özürlüydü, ancak sonradan acceleration(service pack2) eklentisiyle özellikle intel işlemcilerde HT desteği gelmişti ki çoğu forumlarda bu konuşuldu. Ben piyasaya çıkar çıkmaz fsx i edinmiştim. o yüzden nasıl bir süreçten geldiğini az çok biliyorum zaten 8 çekirdek kullanıyor da demedim... P3D ise kaynak kodları dahil zaten yeniden elden geçmiş hali ki bende bile P3D ye geçtikten sonra işlemci çok daha yoğun çalışıyor.

Hatta Service pack 1 çıktığında yapılan düzeltmelerle alakalı şu açıklama var;
    Provide a 20 to 50 percent performance increase
    Optimize for multi-core CPUs and improve draw times for faster loading
    Address multiplayer and backwards compatibility issues
    Offer improved realism of key geographical locations, landmarks and airports

Evet efekler ve grafik kalitesi için iyi bir ekran kartı gerekli. Ancak işlemcinin de bunu karşılaması çok önemli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 29 Haziran 2015; 21:28:21 >

• pc parçaları bu gün geldi bana isim önerin yotube için , FSX için ayrı kanal DCS için ayrı DynamicWings ? DynamicCombat bu arada "shadow play" programını bilen pek yok galiba diğer tüm record programlarından daha kaliteli ? düşük GB yüksek kalite yüksek fps çekebilme kastırmama vs. çok sağlam duruyor nvdianın programı
  • fsx i ssd ye mi yüklesem yeni fark eder mi
  • Bence yukleyin, fsx in açılma ve yükleme hızları çok kısalır

• Hocam ben şu anda yeni sistem topluyorum. i7 4790K mı alayım yoksa i5 4690K mı ? FSX ve P3D için kullanacak olduğum için i7 olan daha performanslı olur gibime geldi. Her türlü ikisine de OC yapacağım zaten. Ama tam olarak kararımı netleştiremedim. Ne önerirsin ?
  • Aynen bu sekil dusundum dun i7 4790K siparisimi gectim ustad :)

• Hayırlı olsun geldi pc artık gta 5 bf4 60 fps üstünde çalışıyor. FSX i yüklüyorum hayırlısıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanseth

Hayırlı olsun geldi pc artık gta 5 bf4 60 fps üstünde çalışıyor. FSX i yüklüyorum hayırlısıyla.

Su saatten sonra fsx yuklemek bence hata olur. Prepar3d yuklemeniz cok daha iyi olacaktir.

• Iris F-15E kullanan arkadaşlara bir sorum olacak: Weapon Configurator gövde altındaki mühimmatı yüklüyor ama kanat altına hiçbir mühimmatı yakıt tanklarını vs. yüklemiyor (alttaki resimde STA2 ve STA8 yazan kanat altları). Ne yaptıysam olmadı

Nette baktım benzer sıkıntılar yaşayanlar olmuş ama çözümü yazmamışlar. Çözümü bilen var mı?

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

• Arka planda yükleme yaparken fsxi bir deneyeyim dedim eski tweak ayarlarıyla ve overlockda yok arka planda çalışan çok şey var iken LTBA + aerosoft a321 fps 50 de çalışıyor nadiren 30 a düşüyor en zor yerde. öneri verin yapabilecekler için.
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.