Şimdi Ara

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz (148. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.276
Cevap
32
Favori
202.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: darbelux

quote:

Orijinalden alıntı: h57sg

quote:

20 FPS nin altına düşeceğini sanmıyorum senin sistemde. Belki grafik ayarlarını aşırı yüksek tutarsan grafik belleğin yetmeyebilir. Dediğim gibi ben yoğun alanlarda 2GB üzeri grafik belleği kullanımı gördüm (2220 MB civarı).

PMDG entegre için henüz çalışma yapmadım şu anki önceliğim IVAO yu çalıştırabilmek. Ondan sonra PMDG ile ilgileneceğim. Bu konuda tavsiyelere açığım. PMDG 737 nin SP 1C ye kadar komple paketi var bende ama esas sıkıntı P3D ye sorunsuz entegre edebilmek.

Hocam şu konudaki rehberi uygulayarak Prepar3d de IVAO yu çalıştırmıştım bi deneyin isterseniz.

http://chrisglobe.co.uk/installing-ivap-v2-x-x-in-prepar3d-v2-x/

Şimdi 2.5 versiyonunu yükledim P3D nin. Linkte yazanları da aynen uyguladım ama yine değişmedi bir türlü kuramıyorum IVAO programını lanet olsun.. Neyi eksik ya da yanlış yapıyorum bi bilsem...

Hocam kuramıyorumdan kastınız nedir acaba? Biraz daha detay verirseniz sorun hakkında yardımcı olmaya çalışırım

• quote:

quote:

quote:

quote:

20 FPS nin altına düşeceğini sanmıyorum senin sistemde. Belki grafik ayarlarını aşırı yüksek tutarsan grafik belleğin yetmeyebilir. Dediğim gibi ben yoğun alanlarda 2GB üzeri grafik belleği kullanımı gördüm (2220 MB civarı).

PMDG entegre için henüz çalışma yapmadım şu anki önceliğim IVAO yu çalıştırabilmek. Ondan sonra PMDG ile ilgileneceğim. Bu konuda tavsiyelere açığım. PMDG 737 nin SP 1C ye kadar komple paketi var bende ama esas sıkıntı P3D ye sorunsuz entegre edebilmek.

Hocam şu konudaki rehberi uygulayarak Prepar3d de IVAO yu çalıştırmıştım bi deneyin isterseniz.

Şimdi 2.5 versiyonunu yükledim P3D nin. Linkte yazanları da aynen uyguladım ama yine değişmedi bir türlü kuramıyorum IVAO programını lanet olsun.. Neyi eksik ya da yanlış yapıyorum bi bilsem...

Hocam kuramıyorumdan kastınız nedir acaba? Biraz daha detay verirseniz sorun hakkında yardımcı olmaya çalışırım

tamamdır kardeşim hallettim sağol, appdata klasöründe Prepar 3d ve Prepar 3d v2 adlı iki tane klasör var, meğer v2 yazan klasörde bulunan dll.xml değiştirmem gerekiyormuş bu sabah hallettim çok teşekkür ederim.

Şimdi orbx indirmeyi düşünüyorum da bizim P3D de kurulumda sıkıntı çıkarıyor mu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tamamdır kardeşim hallettim sağol, appdata klasöründe Prepar 3d ve Prepar 3d v2 adlı iki tane klasör var, meğer v2 yazan klasörde bulunan dll.xml değiştirmem gerekiyormuş bu sabah hallettim çok teşekkür ederim.

Şimdi orbx indirmeyi düşünüyorum da bizim P3D de kurulumda sıkıntı çıkarıyor mu?

Rica ederim hocam ne demek
    Orbx in son versiyonunu indirirseniz kurarken fsx, p3d, p3dv2 seçenekleri var. Son versiyon 1.30 olması lazım. Herhangi bi problem çıkacağını sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h57sg -- 1 Mart 2015; 16:47:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• [https://m.youtube.com/watch?v=Zpbymo6U9so

• h57sg H kullanıcısına yanıt
    ORBX indirip yükledim ama zemin kaplamaları hatalı gösterdi. parça parça denizler vardı havaalanının kernarında. Daha sonra kaldırdım ancak scenery menüsüne girdiğimde bu sefer "Unable to open C:\programData\Lockheed Martin\Prepar3d V2\Scenery.cfg for reading" hatası aldım bir türlü düzeltemedim.. uninstall yaptım registry temizledim yok bana mısın demedi, en son formatladım az önce PC yi (ssd olduğu için çekinmedim). sıfırdan tertemiz sisteme P3D kurulumu yaptım ancak yine "Unable to open C:\programData\Lockheed Martin\Prepar3d V2\Scenery.cfg for reading " hatası alıyorum. Delircem arkadaş şunu bi oturtamadım ya..

bu konuda çözümü olan var mı?
  • İlk başta söylemiş olduğunuz zemin kaplamaları hatasını scenery.cfg dosyasında [Area.001] altına Texture_ID=1 kodunu kopyalarsanız düzelecektir.

Fakat diğer belirttiğiniz sorunla hiç karşılaşmadım. Scenery.cfg yi silip P3D yi tekrar başlatırsanız yeniden bi cfg oluşturacaktır. Yine düzelmezse probleminiz FTX Central dan Tools kısmından "Validate scenery.cfg"
    seçeneğini deneyin.
  • quote:

İlk başta söylemiş olduğunuz zemin kaplamaları hatasını scenery.cfg dosyasında [Area.001] altına Texture_ID=1 kodunu kopyalarsanız düzelecektir.

Fakat diğer belirttiğiniz sorunla hiç karşılaşmadım. Scenery.cfg yi silip P3D yi tekrar başlatırsanız yeniden bi cfg oluşturacaktır. Yine düzelmezse probleminiz FTX Central dan Tools kısmından "Validate scenery.cfg"
    seçeneğini deneyin.

Hmmm onu sonra bi ara denerim olmazsa, şimdilik scenery.cfg dosyasına manuel giriş yaparak elimdeki scenery eklentilerini ekleyebildim.

Yalnız şöyle bir şey var malum yerden indirdiğim orbx golabl sürümü 1.30 diye sunulmuş ama kurulduktan sonra 1.00 olarak gözüküyor?
  •  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

• Şu iki resmi kırmızı yazıları silerek iş yerindeki arkadaşlarıma gösterdim. İlk sordukları soru "Kim çekti bu resmi?" oldu

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

Özellikle ilk resmi kimse anlayamıyor

• İş jetlerine hayranım doğrusu. Ama fs dünyasında hala modern görünümlü, güncel bir iş jeti çıkmadı piyasaya ne yazıık ki. Örneğin bir Gulfstream, Global Expres, Falcon vb. hiçbirisi yok. Olanlar da genelde dandik sayılır (örneğin Eaglesoft citation X, Wilco vb. ) Bir Carenado Phenom 100 var eli yüzü düzgün, bir de yapımı devam eden Carenado Hawker 800XP. Belki birkaç tane daha. Ama hepi topu hepsi bu.

Ben de bu işe bir el atayım dedim, eee herşeyi devletten beklemek olmaz

Güncel modern çizgilere sahip Flight1 Cessna Mustang'ı yeniden boyamaya karar verdim. (Pek vakit bulamıyorum boyamak için ama belli bir seviyeye kadar getirdim. Vakit buldukça boyamaya devam etmeyi planlıyorum. )

Boyamaya başlamadan önce bir Carenado Phenom 100'ün boyamasına baktım, bir de Flight1 Mustang'in boyamasına. Arada dünya kadar görsellik farkı vardı. Carenado inanılmaz bir şekilde neredeyse gerçek gibi duruyordu.

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

Ama Mustang nedense pek güzel gözükmüyordu, bir tuhaflık / yapaylık vardı.

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

Carenado'nun bütün dosyalarını inceledim, Carenado'nun gerçekliğinin bump ve spec dosyalarını çok iyi kullanmasından kaynaklandığını gördüm. Ayrıca gerçekte olduğu gibi uçak gövdesinde gölgelendirme yapmışlardı. Ama Mustang'de gölgeler yoktu ve spec dosyalarıda yeterli parlamayı vermiyordu ve metalik yüzey boyaması gözükmüyordu.

Livery olarak ise önce karar veremedim hangi renk boyasam diye. Boyama için fotoğraflara ve videolara bakarken Youtube'da aşağıdaki Mustang'i gördüm ve uçağın dışını mümkün olduğunca bu videodaki uçağa benzetmeye çalıştım. Uçak tamamen beyazdı ve kuğu gibi gözüktü gözüme. Hiçbir karmaşa yoktu ve uçağın tüm detayları netti.

Boyarken uçağın içini de yenilemeye karar verdim. Bir iş jeti kalitesi verebilmek için halıyı değiştirdim, ahşap kullandım, döşeme ve kaplamaları vb. değiştirdim. Şimdilik aşağıdaki gibi bir şey çıktı ortaya, vakit bulup da tamamlayabilirmiyim bilemiyorum, devam ediyor boyamam. Daha gerçekçi olması için iç gölgelendirmelerim filan olacak kabinde. Anlayacağınız halen hangarda bekliyor benim beyaz at, çayırlarda henüz özgürce koşmaya başlayamadı

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hannschneiderr -- 4 Mart 2015; 16:46:33 >

• taze taze iyi seyirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi testing -- 20 Mart 2015; 2:04:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: testing

taze taze iyi seyirler

sınavlar bitsin tekrar başlıcam sanal pilotçuluğa :D video güzel olmuş

• Hocam güzel video. Ancak youtube da seyrettiğimde bilgiler kısmında pmdg yazmasına rağmen Airbus tan bahsetmemişsiniz. Oysa video Airbus ağırlıklı.
  • teşekkürler düzelttim.
  • Rica ederim hocam. Bu arada PMDG 737NGX P3D2 versiyonu satışa sunulmuş.

• ondan ziyade şuanki fsx olanı güncellediler çok değişiklikler yapıldığını açıklamışlar.

mesela resimdeki hava radarı gibi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi testing -- 7 Mart 2015; 22:49:55 >
  • testing kullanıcısına yanıt
    Hadii Hocam bu güncelleme geldi mi gelecek mi

• quote:

Orijinalden alıntı: BBlackman

Rica ederim hocam. Bu arada PMDG 737NGX P3D2 versiyonu satışa sunulmuş.

P3D nin önü açık olduğu iyice belli olmaya başladı. PMDG bile artık talep karşısında sessi kalmamaya başladı. Zira yeni sistemlerde P3D nin çok daha sorunsuz ve akıcı çalıştığı malum. Sürekli güncelleme desteği de cabası.

737 nin gelmesi çok iyi olmuş gerçekten.

• P3d sorunlu bence hocam sistemleri zorluyor Fsx alıp renderi ekran kartına verilmiş hali

• quote:

Orijinalden alıntı: waroflords

P3d sorunlu bence hocam sistemleri zorluyor Fsx alıp renderi ekran kartına verilmiş hali

Ben FSX den çok daha iyi performans alıyorum P3D ile ve çok memnunum. Uzun zaman sonra stabil uçmanın keyfini yaşatıyor bana. Artı grafik motoru da güncellendiği için efekler ve görünü kalitesi çok daha iyi. Dediğim gibi high-end tarzı sistemlerde P3D çok daha verimli çalışıyor. Sadece render değil işlemciyi de tam kullanıyor. FSX de toplamda 2 çekirdek %100 e yakın kullanımda oluyorken P3D de tüm çekirdekler tam yük altında çalışıyor. FSX de autogen building detaylarını açınca FPS diplere inerken P3D de böyle bir sorun yaşamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 8 Mart 2015; 12:44:54 >
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.