Şimdi Ara

Kombiden su gelmesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
10.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Birkaç ay önce taşındığım evin mutfağında, bacanın olduğu yerde yavaş yavaş nemlenme, ardından su damlama başladı. Üstteki komşumun su borularını falan kontrolettirdik. Bir problem yok. çatıdan aşağı akabilir diye düşünüpapartmanca çatıyı yaptırdık. Ancak biraz dikkat edince damlamanın soğuk havalarda olduğu ancak yağmurla alakası olmadığını farkettim. Ancak bir şey dikkatimi çekti komşum kombisini apartman bacasına bağlamış.

1- Kombinin bacasından 5-10 saniyede 1 damla seklinde bir su damlaması olabilir mi?
    2- Kombiyi apartman bacasına bağlamak serbest midir?

Açıkcası tavanıp ve duvarların rezil oldu, mutfak dolaplarım da, hafta içi bir kombi ustası getirteceğim ama önce bilgi toplamak istedim, teşekkürler :)

• Kombi yanarken dumanın içerisinde yüksek miktarda su buharı çıkıyor. Bu nedenler bacalı kombilere metal baca yaptırılıyor...Sizin komşu metal baca yaptırmadan normal bacaya verdiyse bacadan çıkarken soğuyup su haline dönen buhar bacanın kenarlarından kirli su olarak aşağı sızıyor.. Anladığım kadarıyla durum böyle...Çözüm komşuda...Metal baca ve altına bir damlalık..Koyup işi bitirecek..En az yarım kombi parası masraf...saygılarımla.. Hermetik dururken bacalı kombi ile uğraşmak lüzumsuz çile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 31 Ocak 2011; 10:08:06 >

• KOMŞUNUN KOMBİSİ YOĞUŞMALI KOMBİ OLMALI.DEĞİLSE SORUN BAŞKA.
    ŞAYET YOĞUŞMALI İSE BACASININ %1-2 GİBİ EĞİMİ YUKARI DOĞRU OLDUMU SORUN HERALDE
    ÇÖZÜLÜR . AMA EN İYİSİ O SERVİS ÇAĞIRMALI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MATRİX_22 -- 30 Ocak 2011; 23:35:04 >
  • Komşum doğal olarak sorunun kendinden kaynaklanmadığını iddia ediyor. Açıkcası ben yukarı boru çektirmediğinden kuşkulanıyorum, yarın falan çatıya çıkıp bacanın fotografını çekeceğim.

İGDAS hangi durumlarda apartman bacasına izin veriyor? Komşunun sistemine İGDAŞ bazında itiraz etme ya da yaptırım uyguşama şansım var mı?
  • Bir yanlış anlama olmasın burada komşu için bacalı kombiden bahsediyoruz..Komşunun kombisi hermetik ise değil apartman bacasına apartmanın ışıklığa bie bağlanması yasak...İGDAŞ asla izin vermez...Nedir ? Ne değildir ? Ezbere bilemeyiz...İGDAŞA yazılı olarak BAŞVURUN... Dilekçenizin fotokopisine damga vurdurup gelen evrak kayıt numarasını yazdırın...Durumu aktarın..Gelip bakacaklardır...Gerisi onlara kalmış...Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 31 Ocak 2011; 10:03:15 >
  • BACANIN UCUNA SARSIN TAŞ YÜNÜNÜ HİÇ BİR SORUN KALMAZ NEMİ EMER
  • Sorduğum bir makina mühendisi abi, apartman bacasına bağlanan kombilerde bacanın aşağısında yoğuşma kabı konması gerektiğini, aksi taktirde biriken suyun boruda toplanacağını, eğer boruda problem varsa aşağıya sızacağını belirtti. Bu yoğuşma kabı olayı zorunlu-ya da gerekli midir?

Evin durumunu görseniz içler acısı, 1-2 ay önce az birşey olan nemlenme şimdi 1 metre çapında tavaı, yan duvarları mutfak dolaplarını hatta arka duvarı mahfetti :(
  • Yoğuşma suyu gideri bağlanması konusunda bilgisi olan?
  • ARKADAŞIM KOMBİ YOĞUŞMALI MI SEN KOMŞUDAN ONU ÖĞREN.
    ZATEN YOĞUŞMALI İSE O MÜHENDİSİN DEDİĞİ GİBİ YOĞUŞMA KABI OLMAK ZORUN DA
    AMA CİHAZ YOĞUŞMALI DEĞİL SE O BAŞKA.
    ZATEN ONU GAZDAŞA DENİLDİĞİ GİBİ DİLEKÇE VERSEN İŞ AYDINLANIR.SEN EN İYİ Sİ
    KOMŞUNLA ANLAŞ BU İŞTEN ANLADIĞINA EMİN OLDUĞUN BİR MÜHENDİS YADA İŞİ
    BİLEN BİRİSİNE İNCELETİN. ZATEN O KOMŞU YA ÖYLE DÜZ ARA BACA TAKTILAR İSE ,
    ALLAH MUHAFAZA YARIN TIKANIR GAZ BACADAN DEĞİL SIZARSA İÇERİ YADA
    BAŞKA BİR YERE FİLAN ZEHİRLENİLİR BİLE.
  • YOĞUŞMA GİDERİ DERKEN KOMBİ YE ÖZEL Mİ SORUYON YOKSA BACALI SİSTEMDE SADECE
    BACASININ KİNİ Mİ.
    AMA ASIL SİSTEM ŞUDUR: EĞER BÜYÜK KAZAN DEĞİLDE
    EV İÇİ KOMBİDEN BAHSEDERSEK ZATEN BACADAN GELEN SU SIZMADAN DIŞARI
    CİHAZIN KAZAN İÇİNDEN GEÇEREK , KAZAN DA ZATEN YOĞUŞTUĞU İÇİN SU ÇIKARACAK VE
    SU LAR KAZANIN ALT NOKTASINDA BULUNAN YOĞUŞMA GİDERİNDEN DIŞARI ATILIR.
    ONDAN SONRA NASIL BAĞLANMALI DERSEN ONU DA TAKTİĞİ VAR RAS GELE OLMAZ
    ONU DA ANLATIRIZ.
  • Komşunun kombisi Buderus GB 022, yoğuşmalı kombi, bacada herhangi bir drenaj ya da yoğuşma gideri yok. Bu normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wellwet -- 7 Şubat 2011; 13:57:53 >
  • Buderus yetkılı servıs teknısyenı olarak bu konuyu yanıtlayım gb022 baca egımlerı kombıye dogru olur bacada yogusan su cıhazın ıcındekı drenaj kabına dolar ve tesısat baglantılarının yanında normal kombıden fazla olarak bır adet plastık spıral boru cıkısı vardır oradan dreanaja baglanır yanı bır gıdere

Kombısıyle ılgılı sorunu olan bana ozelden msj atabılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafasezer1

Buderus yetkılı servıs teknısyenı olarak bu konuyu yanıtlayım gb022 baca egımlerı kombıye dogru olur bacada yogusan su cıhazın ıcındekı drenaj kabına dolar ve tesısat baglantılarının yanında normal kombıden fazla olarak bır adet plastık spıral boru cıkısı vardır oradan dreanaja baglanır yanı bır gıdere

Peki bende mesaj attım...İMZANI KONTROL ET... yazdım...Selamlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

quote:

Orijinalden alıntı: mustafasezer1

Buderus yetkılı servıs teknısyenı olarak bu konuyu yanıtlayım gb022 baca egımlerı kombıye dogru olur bacada yogusan su cıhazın ıcındekı drenaj kabına dolar ve tesısat baglantılarının yanında normal kombıden fazla olarak bır adet plastık spıral boru cıkısı vardır oradan dreanaja baglanır yanı bır gıdere

Peki bende mesaj attım...İMZANI KONTROL ET... yazdım...Selamlar..

Slmlar ya ben o ımzayı degıstırdım en son halı degısmıs olarak gozukuyordu.yıne eskısı gıbı olmus alel acele yazılınca kotu bır hal almıs :) neyse komple sıldım.bu arada banamı msj attınız.eger oyleyse herhangı bır msj ulasmadı bana

• quote:

Orijinalden alıntı: wellwet

Komşunun kombisi Buderus GB 022, yoğuşmalı kombi, bacada herhangi bir drenaj ya da yoğuşma gideri yok. Bu normal mi?

kombi atık gazını normal bacaya baglayamazsınız yasaktır.. atık gaz bol miktarda su buharı içerir...nem nedeniyle baca zamanla yıkılır, baca içi metal kaplanması şartı vardır..,,
    yoguşmalılardada su gideri ayrıca lavobo altına yada balkon giderine atılır.. sorununuzu çözebildinizmi..??

dogal gaz dağıtım şirketi gaz veremez bu durumda, yada projeye uyulmamıştır... bu durumdada projeye imza atan muhendis yada denetleyici sorumludur..
    dagıtımcı firmaya şikayetiniz yeterli olması gerekmektedir..
    projede öyle bir baglantı olamaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtxpp -- 19 Eylül 2012; 20:31:30 >
  • Evet, komşum yoğun ısrarlarım sonunda baca borularını değiştirdi, sorun ortadan kalktı..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.